Clicks398
David44PL
1

USA: Pigułki poronne dla 15-latek!

Amerykański Urząd ds. Żywienia i Lekarstw (US Food and Drug Administration) zezwolił na sprzedaż bez recepty pigułek poronnych dla 15-latek.

Chociaż urząd zaprzecza, jakoby jego decyzja była odpowiedzią na orzeczenie nowojorskiego sądu, który miesiąc temu stwierdził, iż środek poronny musi być dostępny dla wszystkich kobiet w wieku rozrodczym, to nikt nie ma wątpliwości, że takie właśnie intencje mu przyświecały.

We wtorek przedstawiciele FDA zapewniali, że zmiana decyzji była możliwa dzięki zmianie koncepcji marketingowej producenta środka poronnego Plan B.

Wcześniej środek był dostępny dla kobiet od 17. roku życia. Sąd skrytykował ten limit, uważając, że pigułki Plan B powinny być dostępny dla wszystkich kobiet w wieku rozrodczym.

Dwa lata temu FDA wydała oświadczenie, w którym informowała, że tzw. pigułki dzień po mogą być bezpiecznie stosowane przez dziewczęta w wieku rozrodczym.O dziwo, wielka zwolenniczka aborcji, minister zdrowia Kathleen Sebelius uchyliła postanowienie agencji, twierdząc, że nie ma wystarczających dowodów ze wszystkich potencjalnych grup wiekowych, potwierdzających, iż środek ten nie jest szkodliwy.

Decyzja ta była ostro krytykowana przez liberałów. Oskarżyli oni administrację Obamy o uleganie presji konserwatystów.

Zwolennicy aborcji i upowszechnienia antykoncepcji zapowiedzieli, że dalej będą walczyć o zniesienie wszelkiej bariery wiekowej, ograniczającej dostęp młodych dziewcząt do środków zabijające dzieci poczęte.

www.pch24.pl/usa--coraz-szer…
annaaurelia
te różnej maści pigułki, to element planu depopulacji ludzi. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Trują coraz młodszych.