Clicks1.5K
Terezie
11

Rusko: Petrohrad na cestě k vyhlášení trestnosti homosexuální propagandy

Městský parlament Petrohradu schválil 8. února ve druhém čtení zákon proti propagaci homosexuality. Zakazuje takové veřejné aktivity jako jsou pochody homosexuálů, reklamu s použitím duhové vlajky, propagaci smilstva, homosexuality, bisexuality, transgenderové identity a pedofilie. Zákon rovněž zakazuje sexuální výchovu předkládající různé formy "vyjádření sexuality" Iniciátorem zákona byla strana Sjednocené Rusko, ke které náleží Vladimír Putin. Proti zákonu protestovala malá skupina demonstrantů; policie ale obratem zasáhla.
Zákon ještě musí projít třetím čtením, ale to by měla být už jen formální záležitost. Jeho přestoupení bude možné pokutovat až do výše (v přepočtu) 12 000 EUR. Podobné zákony platí již ve třech ruských regionech , jsou již na pořadu v Moskvě a připravují se také v ruském parlamentu.
Německé ministerstvo zahraničí vydalo tiskovou zprávu, ve které prohlašuje, že záměr Petrohradu je v rozporu s Evropskou úmluvou o lidských právech, ke které se Rusko připojilo. V prohlášení se ohání poukazem na lidskou důstojnost, vyzývá k upuštění od tohoto záměru a tvrdí, že zákon odporuje mezinárodnímu právu.
TULÁK
Teď se tam projednává zákon o nepovolených demonstracích a zvyšuje pokuta.Z 5 tisíc na až milion rublů nebo 200 hodin nucených prací.zpravy.ihned.cz/svet-rusko/c1-55895060-rus… Není divu, asi mají obavy, že "arabské jaro" přeskočí k nim.Vůči Západu sleduju v posledních dnech velkou nevraživost a proto možná u nich sepjetí církve a státu.Tak uvidíme k čemu to povede.Včera večer jsem zaslechla …More
Teď se tam projednává zákon o nepovolených demonstracích a zvyšuje pokuta.Z 5 tisíc na až milion rublů nebo 200 hodin nucených prací.zpravy.ihned.cz/svet-rusko/c1-55895060-rus… Není divu, asi mají obavy, že "arabské jaro" přeskočí k nim.Vůči Západu sleduju v posledních dnech velkou nevraživost a proto možná u nich sepjetí církve a státu.Tak uvidíme k čemu to povede.Včera večer jsem zaslechla kousek z filmu F.L.Věka, kdy František demonstrativně opustil kostel během kázání o falešném pocitu svobody.Dnes by to viděl asi jinak.Svoboda k prostopášnosti a nestydatí hanbáři na ulicích.To by František koukal.Obyčejný člověk je stejný otrok jako před x lety a je nucen chodit v horečkách do práce do té doby, dokud ho nevykopnou na ulici jako nepotřebného.S tím jsem smířená, tak do demonstrací nechodím.
Libor Halik
To z Petrohradu je dobrá zpráva. S pravoslavnou vírou u Putina to však nejspíš není tak, jak si běžní věřící lidé obvykle myslí. Dle svědectví generála Ivašova, který je pravoslavným křesťanem a který pracoval s Putinem, ale nyní je už v důchodu, je Putinova okatá televizní zbožnost i televizní vlastenectví jen krytím (maskováním) důstojníka KGB i CIA. Skutečnost je totiž opačná. V tajných …More
To z Petrohradu je dobrá zpráva. S pravoslavnou vírou u Putina to však nejspíš není tak, jak si běžní věřící lidé obvykle myslí. Dle svědectví generála Ivašova, který je pravoslavným křesťanem a který pracoval s Putinem, ale nyní je už v důchodu, je Putinova okatá televizní zbožnost i televizní vlastenectví jen krytím (maskováním) důstojníka KGB i CIA. Skutečnost je totiž opačná. V tajných policejních službách velkých států pracují obvykle velmi, velmi nemorální lidé, kteří pokání nečiní, ale maskují se a plní přitom úkoly mezinárodních bankovních elit a napomáhají k vytvoření jediné budoucí globální ďábelské světovlády Antikrista.
TULÁK
Tady se toho chytí a budou tvrdit, že se Putin v Medžu obrátil na katolickou víru.A mají hned zázrak.
orthodoxslav
Putin by v Medzugorji jako pravoslavný křesťan také nic nehledal...
Marki
TULÁK
Tak tam by toho pochytil!Co se nenaučil,tam by ho naučili!Třeba opovrhnutí nařízení biskupů.No bodeť by se podřizoval autoritě církve,sám se cítí,že nad něho není,jak ten nalevo,tak ten napravo a hlupáci mezi nima!
TULÁK
Pravda,tam by změnil názory a stal se tolerantní úplně ke všemu.
Lemar
Vladimira Putina vzit do Medzugorije,mozna se mu tam rozsviti..
jamajl
Ach jo musím uznat, že máš nejspíš pravdu.
Seš chytrej.
jamajl
Můj milovaný archetype
máš pravdu mi jim tu nerozumíme.
Jen mi ale řekni jak se pozná, že mají širokou duši, abych si mohl odvodit jestli já mám širokou nebo úzkou duši.
Taky bych rád věděl jestli je lepší široká nebo úzká duše.
Trošku sem si dovolil do tebe šťouchnout, tak se na mně proto nezazlob, prosííím.
One more comment from jamajl
jamajl
Rusové jsou jiní, takže není divu.
Mi tady v Karlových Varech s nima máme dost zkušeností.
Tady se říká, že rusové ani nejsou hloupí, spíš že jsou jaksi tupí.