Clicks3.7K
Ewangelista
30

Jabłonowski - spadła maska! Popiera schizmę, atakuje katolików.

Jego charyzmatycznymi mowami zachwycało się wielu patriotycznie nastawionych internautów. W pewnym momencie dołączył do grona najczęściej cytowanych „prawicowych youtuberów” w Polsce. Poruszał wiele tematów, spośród których wiele można zakwalifikować jako kontrowersyjne – irytował nimi zarówno lewicę jak i część prawicy. Wielu zastanawiało się kim jest „Aleksander Jabłonowski”. Wydaje się, że teraz maski opadły ostatecznie.

Polityka międzynarodowa, Ukraina i Ukraińcy, Rosja, Syria i Bliski Wschód, historia Polski oraz bieżąca polityka, w tym aktywność narodowców. Do kwestii poruszanych przez stale zyskującego popularność na YouTube Wojciecha Olszańskiego (ukrywającego się pod pseudonimem „Aleksander Jabłonowski”) dołączył temat Kościoła oraz prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka. Stylizujący się na narodowca (a nawet partyzanta NSZ!) internetowy komentator w grubiańskich słowach ujawnił, co tak naprawdę myśli o katolicyzmie, a jako „lek” na potencjalne niedociągnięcia współczesnej hierarchii zaproponował… schizmę. Do tej mieszanki lewackich poglądów dorzucił jeszcze próbę skłócenia z Kościołem jednego z polskich środowisk patriotycznych.

W filmowym materiale z 22 października Olszański komentuje dwie kwestie: wywiad metropolity gnieźnieńskiego dla „Tygodnika Powszechnego” oraz tegoroczne hasło Marszu Niepodległości.

Już początek wypowiedzi youtubera wzbudza niesmak, bowiem mówiąc o losach dawnego Pałacu Prymasowskiego zwrócił uwagę na zabijanie w tamtym miejscu biskupów podczas insurekcji kościuszkowskiej (nieopodal stracono w 1794 biskupa Józefa Kazimierza Kossakowskiego, później zaś zrewoltowany warszawski motłoch zabił biskupa Ignacego Jakuba Massalskiego). Taki wstęp do dzielenia się swoją opinią na temat prymasa Polski wzbudza określone emocje – nastawia odbiorcę przeciw duchowieństwu poprzez budowanie przekonania o Kościele jako wrogu wolnej Polski (Olszański nie odnosi się w żaden sposób do lewicowo-rewolucyjnych przekonań Kościuszki i oświeceniowych aktywistów).

Dalej było już tylko gorzej. Samozwańczy „autorytet” od spraw wszelakich sugeruje bowiem – co w środowiskach nacjonalistycznych może być potraktowane jako poważny zarzut – że abp Polak nie musi być narodowości polskiej oraz mówi o prymasie per „pan Polak”, co jest typowym zachowaniem zagorzałych antyklerykałów. Skąd ta wrogość rzekomego patrioty do hierarchy? Z powodu wywiadu udzielonego przez metropolitę gnieźnieńskiego „Tygodnikowi Powszechnemu”, w którym arcybiskup mówi o braku zgody na uczestnictwo kapłanów w manifestacjach przeciwko przyjmowaniu imigrantów.

W wypowiedzi antyklerykalnego – jak się okazuje – youtubera brakuje zrozumienia dla autorytetu, na którym opiera się Kościół. Nie ma również szacunku dla kapłana. Jest za to dużo pychy. Olszański najpierw sugeruje, że Pan Bóg odebrał prymasowi rozum, a następnie niemal mu grozi mówiąc: a spróbuj Ty arcybiskupie jakiegoś księdza suspensować, a spróbuj, to zobaczysz co się potem stanie. W całym nagraniu Olszański korzysta zresztą ze słów, jakich przyzwoity człowiek w ogóle nie używa. Pychę przejawia natomiast także słowami niejako uzurpującymi sobie prawo do… zarządzania Kościołem: Ty mi będziesz księży straszył? – mówi do prymasa Polski Wojciech Olszański.

Oczywiście nie każde słowa katolickiego hierarchy są dla wiernych wiążące, szczególnie gdy nie dotyczą spraw wiary. Nie z każdą opinią musimy się także zgadzać. Nie ma jednak żadnego wytłumaczenia dla pogardy, jaką Olszański przejawia wobec prymasa, któremu szacunek należy się jako człowiekowi oraz jako kapłanowi Kościoła katolickiego, Kościoła założonego przez Pana Jezusa. Nawet jeśli w jakiejś sprawie głęboko się myli.

Tymczasem w jednym nagraniu Olszański nie tylko brutalnie traktuje arcybiskupa, ale także krytykuje – równie kloacznym językiem – hasło tegorocznego Marszu Niepodległości: My chcemy Boga!

Zdaniem człowieka, którego regularnie słucha kilka tysięcy ludzi, pod takim zawołaniem maszerować mogą jedynie… „bezzębne dziadki”. Słowa z pięknej pieśni katolickiej (stanowiącej swego czasu hymn Państwa Kościelnego jako Noi vogliam Dio, Vergine Maria) to dla Olszańskiego „hasło dla wyższych intelektualistów, oświeconych starszych capów” z hemoroidami, gdy tymczasem – jak twierdzi samozwańczy autorytet – narodowcy powinni mówić o śmierci wrogów oraz „rąbać i podpalać” dla kraju.

„Jabłonowski” straszy nawet organizatorów Marszu Niepodległości rezygnacją „wielu zacnych ludzi” z udziału w imprezie. Których? Tego Olszański nie precyzuje. Niewykluczone więc, że owa „zacna” grupa to jedynie wytwór jego wyobraźni, podobnie zresztą jak teza o starej genezie zawołania „Bóg, Honor, Ojczyzna” (tak naprawdę jest ona dwudziestowieczna; wcześniej stosowano frazę z czasów napoleońskich, nieposiadającą odwołania do Stwórcy: Honor i Ojczyzna). Youtuber grozi nawet narodowcom, że wybór hasła „My chcemy Boga” zaowocuje zwołaniem innych, równoległych marszów, a nawet kontrmarszów i antymarszów. Co ciekawe, kiedyś w ten sposób zablokować Marsz Niepodległości próbowali… lewacy z anarchistycznej Antify.

Następnie Olszański przechodzi do atakowania św. Jana Pawła II za kontakty ze społecznością żydowską oraz porównywania papieża-Polaka do… ks. Lemańskiego. Ostatecznie mozolnie konstruowana miesiącami maska prawicowca spada z „Jabłonowskiego” w chwili, gdy proponuje – zwracając się także do kapłanów – stworzenie „kościoła narodowego”, a więc de facto schizmę, odłączenie się od Kościoła katolickiego.

Zerwanie ponad tysiącletniego związku Polski z Rzymem to odpowiedź Olszańskiego na słowa prymasa, które wśród niektórych wiernych nie wywołały entuzjazmu oraz na wyrażane przez „Jabłonowskiego” niesprecyzowane zastrzeżenia do papieża Franciszka. Zamiast katolickiej tradycji uosabianej także poprzez hasło „My chcemy Boga” youtuber woła: „My chcemy wielkiej narodowej wolnej Polski”. A gdzie tu miejsce dla Stwórcy?

Miejsca dla Boga w czystej doktrynie nacjonalistycznej oczywiście nie ma, gdyż to ubóstwiony naród zajmuje w niej pozycję należną tylko Panu Bogu. W takiej ideologii prawdziwy, rzymskokatolicki Kościół przestaje być potrzebny. Na jego miejscu pojawia się „kościół narodowy”, instytucja na poły świecka, która nastawiona jest na działanie korzystne dla państwa. Rozwój duchowy rodaków – jaki następować może tylko w oparciu o tradycyjnie interpretowane Pismo Święte oraz Sakramenty Święte, których jedynym szafarzem jest Kościół – zamiera. Rozwija się natomiast brutalna siła państwa, aparat przymusu i terror wobec niepokornych, na przykład wiernych prawdziwemu Kościołowi.

Nie przypadkiem doktryna protestancka łączona jest zarówno z pojawieniem się w Europie nacjonalizmów jak i totalitaryzmów. Co ważne: nie ma ona nic wspólnego z pojęciem narodu, gdyż narody – jak celnie zauważał prof. Feliks Koneczny – mogą rodzić się jedynie w cywilizacji łacińskiej, będącej „dzieckiem” katolicyzmu.

Zamiast prawdziwej Wiary i łask płynących z Sakramentów oraz ewangelicznego życia Olszański proponuje Polakom nieznaną w historii naszego narodu mieszankę państwowo-konfesyjną, którą swego czasu zaimplementowano w zachodnioeuropejskich krajach, gdzie zatriumfował protestantyzm. Jak dziś wyglądają Niemcy, ojczyzna rewolucjonisty Marcina Lutra? W jakim stanie moralnym jest Holandia, Anglia, Szwecja, Szkocja i inne kraje, gdzie na fali reformacji powołano do życia „kościoły narodowe”? W wielu z tych krajów głowa państwa nadal, mimo powszechnej laicyzacji i sekularyzacji życia publicznego, pozostaje głową „kościoła”. Nic jednak z tego faktycznie nie wynika, bowiem protestantyzm pozbawił i wciąż pozbawia wiernych (dziś powiedzielibyśmy raczej: obywateli) dostępu do sakramentalnych Łask i nadprzyrodzonej Prawdy, zaś państwa przewodniej idei, w której najważniejszym celem nie jest wielkość osiągana za wszelką cenę, a zbawienie – życie wieczne mieszkańców. Wielkość, pomyślność państwa jest w katolicyzmie środkiem, nie celem samym w sobie. Gdy natomiast patrzymy na narody przez pryzmat nacjonalitaryzmu, nic nie może nas powstrzymać przed grzeszeniem. Cel bowiem – zgodnie z tą doktryną – uświęca wszelkie środki. Można więc dla korzyści państwa i narodu niszczyć, rabować i mordować. Nawet z hasłem „Gott mit uns” (Bóg z nami) na sztandarach. Bóg jest jednak w tych warunkach traktowany przedmiotowo, a najważniejszym „bogiem” nacjonalizmu pozostaje naród.

Jeśli więc ktoś pogardza Kościołem hierarchicznym, bez zażenowania lży jednego z biskupów, w niewybrednych słowach krytykuje frazę „My chcemy Boga” użytą jako hasło patriotycznej manifestacji, próbuje zasiać sztuczny podział między narodowym środowiskiem i Kościołem, a na koniec proponuje zerwanie związków Polski z Rzymem, ten z pewnością nie może być traktowany przez katolika i polskiego patriotę jako osoba godna zaufania.

Strzeżmy się takich fałszywych proroków!

Michał Wałach

Read more: www.pch24.pl/maska-opadla--j…
Autorytet
Moldcie sie zeby dobre dusza na tej ziemii pokutowaly za grzechy
duchowienstwa i nie tylko.
Ewangelista
@Siula Brawo!
Ewangelista
@VRS To nie powinno dziwić, że ludziom aktor wydaje się autentyczną postacią, skoro całe pojęcie o świecie budują na podstawie wiadomości telewizyjnych.
3 more comments from Ewangelista
Ewangelista
@Siula To bardzo dobra decyzja. Ja się im wcale nie dziwię.
Ewangelista
@LIST APOSTOLSKI MOTU PROPRIO BENEDYKTA XVI
Pan nawet czytać ze zrozumieniem nie umie.
Ewangelista
@LIST APOSTOLSKI MOTU PROPRIO BENEDYKTA XVI
Ja z panem nie rozmawiam. Ta dyskusja nie ma sensu. Jak ktoś ma klapki na oczach to można sobie pisać... szkoda czasu. Proszę mnie więcej nie obrażać i zachować więcej kultury, bo nie jestem pańskim synem. Tyle.
Quas Primas
To się zdecyduj, gdzie chcesz położyć głowę a nie pisz emocjami. Oczerniłeś Ewangelistę i to jest pomówienie. Przyjdzie czas, że zmienisz zdanie tak, jak zmieniłeś zdanie w innych kwestiach. ROZUM, a nie emocje!
------------------------------------------
LIST APOSTOLSKI MOTU PROPRIO BENEDYKTA XVI 5 minuty temu

Ewangelista 28 minuty temu

@Quas Primas Piszesz do @LIST APOSTOLSKI MOTU…More
To się zdecyduj, gdzie chcesz położyć głowę a nie pisz emocjami. Oczerniłeś Ewangelistę i to jest pomówienie. Przyjdzie czas, że zmienisz zdanie tak, jak zmieniłeś zdanie w innych kwestiach. ROZUM, a nie emocje!
------------------------------------------
LIST APOSTOLSKI MOTU PROPRIO BENEDYKTA XVI 5 minuty temu

Ewangelista 28 minuty temu

@Quas Primas Piszesz do @LIST APOSTOLSKI MOTU PROPRIO BENEDYKTA XVI ?
Ja nawet na te zaczepkę nie odpowiem, bo to zwykłe pomówienie.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

....atak no obrońców Polski i Polskości oraz niepodległości Rzeczypospolitej nie może być żadnym pomówieniem . Są obecnie takie czasy ,aby się zdecydować gdzie chcemy położyć swoją głowę .
Quas Primas
Piszesz o Żebrowskim? Przecież on tutaj nic nie pisze (na glorii), więc o co kaman z tymi portalowymi demonami?
----------------------------------------------
LIST APOSTOLSKI MOTU PROPRIO BENEDYKTA XVI 5 minuty temu

Quas Primas 24 minuty temu

Chyba Cię poniosło pisząc ten komentarz. Po pierwsze: Pan Żebrowski BYŁ (o ile był) na usługach SB, ale już nie jest....

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>…More
Piszesz o Żebrowskim? Przecież on tutaj nic nie pisze (na glorii), więc o co kaman z tymi portalowymi demonami?
----------------------------------------------
LIST APOSTOLSKI MOTU PROPRIO BENEDYKTA XVI 5 minuty temu

Quas Primas 24 minuty temu

Chyba Cię poniosło pisząc ten komentarz. Po pierwsze: Pan Żebrowski BYŁ (o ile był) na usługach SB, ale już nie jest....

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

......jest i to jeszcze bardziej aktywnym niż kiedykolwiek .Atakując prawdziwych patriotów i Polaków - pracuje dla New Age i żydo masonów - Kolejny ustawiony pionek satanistów synagogi szatana , Nie dajcie się zwieść demonom portalowym . !
Ewangelista
@Quas Primas Piszesz do @LIST APOSTOLSKI MOTU PROPRIO BENEDYKTA XVI ?
Ja nawet na te zaczepkę nie odpowiem, bo to zwykłe pomówienie.
Quas Primas
Chyba Cię poniosło pisząc ten komentarz. Po pierwsze: Pan Żebrowski BYŁ (o ile był) na usługach SB, ale już nie jest. Choć jest to twierdzenie aktorzyny Jabłonowskiego! Pan Olszański vel Jabłonowski natomiast, być może JEST na usługach, może nie SB, ale na usługach innych, może ruskich, a może talmudczyków. Z jego wypowiedzi tak można wnioskować. Po drugie uważam, że obraziłeś Ewangelistę …More
Chyba Cię poniosło pisząc ten komentarz. Po pierwsze: Pan Żebrowski BYŁ (o ile był) na usługach SB, ale już nie jest. Choć jest to twierdzenie aktorzyny Jabłonowskiego! Pan Olszański vel Jabłonowski natomiast, być może JEST na usługach, może nie SB, ale na usługach innych, może ruskich, a może talmudczyków. Z jego wypowiedzi tak można wnioskować. Po drugie uważam, że obraziłeś Ewangelistę twierdząc, że jest z synagogi szatana. Zrób chociaż połowę tego co on robi dla Kościoła i obrony Wiary, to będzie dobrze.
-------------------------------------------
LIST APOSTOLSKI MOTU PROPRIO BENEDYKTA XVI 2 godziny temu

Ewangelista
Ja nie potrzebuję Jabłonowskiego. Znam znacznie lepszych, mądrzejszych, pokorniejszych od niego.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
.....znamy listę synagogi szatana . którego przedstawiciele tacy jak ty pracują na tym portalu 24/ h na dobę .
Chociażby tego :
Aleksander Jabłonowski NFP - TW "Leszek" Żebrowski był na usługach SB
Ewangelista
@Quas Primas Powinno być starcie tarana z baranem.
Ewangelista
@LIST APOSTOLSKI MOTU PROPRIO BENEDYKTA XVI Najpierw mnie pochwalasz, a potem wolta i atakujesz?
Quas Primas
Nie znam dobrze pana Żebrowskiego, ale w poniższym linku mamy doskonały przykład żenującego aktorzyny Jabłonowskiego.
cz.1 www.youtube.com/watch

cz.2. www.youtube.com/watch
Ewangelista
Jeszcze ten Jegomość dobrze prawi w temacie oun-upa (Stefan Tompson):
www.youtube.com/watch

Ja nie potrzebuję Jabłonowskiego. Znam znacznie lepszych, mądrzejszych, pokorniejszych od niego.

Arkadiusz Olszewski www.youtube.com/watch
p. Grzegorz Wysok www.youtube.com/watch
Leszek Żebrowski www.youtube.com/watch
Grzegorz Braun www.youtube.com/watch
Tomasz Maciejczuk www.youtube…More
Jeszcze ten Jegomość dobrze prawi w temacie oun-upa (Stefan Tompson):
www.youtube.com/watch

Ja nie potrzebuję Jabłonowskiego. Znam znacznie lepszych, mądrzejszych, pokorniejszych od niego.

Arkadiusz Olszewski www.youtube.com/watch
p. Grzegorz Wysok www.youtube.com/watch
Leszek Żebrowski www.youtube.com/watch
Grzegorz Braun www.youtube.com/watch
Tomasz Maciejczuk www.youtube.com/watch
Inne p. Maciejczuka: www.youtube.com/watch
anonim: www.youtube.com/watch

To tak od ręki. Mogę dać więcej. Tutaj wychodzi twoja ignorancja.
Tyle wartościowych osób, a ty wybierasz niepewnego pieniacza i wywrotowca.
AKSORZ
Prawda wyszła na jaw
masada
Biskup , który mówi na głos, w sprawie uchodźców, w narodzie , gdzie jest bieda moralna duchowa, ekonomiczna może nie, ale gospodarcza na pewno. I nie słucha narodu w którym ma to Hierarchiczne stanowisko do rządzenia. A wprost mówi ja was wszystkich suspensuję jak się nie podporządkujecie, to jest dyktator! i oczywiście fałszywy prorok.
elieli
nie oglądam go już
elieli
jego gwiazda zgasła
Ewangelista
@Nemo potest duobus dominis servire !
Napisałeś:

W POLSCE CENZUROWANY JEST KAŻDY KTO MÓWI PRAWDĘ!

KTO JAK NIE JABŁONOWSKI MÓWI O UKRAIŃSKICH SŁUGACH DIABŁA ? I ICH DZIELACH ? MOŻE SCEPIONKOWA DUDA I KACZYŃSKA ?

#################################


Wielu ludzi mówi, ale i działa w tym zakresie jaki wskazałeś, nie tylko Jabcok, np., oni:

anonim
www.youtube.com/…More
@Nemo potest duobus dominis servire !
Napisałeś:

W POLSCE CENZUROWANY JEST KAŻDY KTO MÓWI PRAWDĘ!

KTO JAK NIE JABŁONOWSKI MÓWI O UKRAIŃSKICH SŁUGACH DIABŁA ? I ICH DZIELACH ? MOŻE SCEPIONKOWA DUDA I KACZYŃSKA ?

#################################


Wielu ludzi mówi, ale i działa w tym zakresie jaki wskazałeś, nie tylko Jabcok, np., oni:

anonim
www.youtube.com/watch
Leszek Żebrowski
www.youtube.com/watch
Grzegorz Braun
www.youtube.com/watch
Tomasz Maciejczuk
www.youtube.com/watch
Inne p. Maciejczuka:
www.youtube.com/watch
Arkadiusz Olszewski
www.youtube.com/watch
p. Grzegorz Wysok
www.youtube.com/watch

To tak od ręki. Mogę dać więcej. Tutaj wychodzi twoja ignorancja.
Tyle wartościowych osób, a ty wybierasz niepewnego pieniacza i wywrotowca.
Nemo potest duobus dominis servire !
W POLSCE CENZUROWANY JEST KAŻDY KTO MÓWI PRAWDĘ!

KTO JAK NIE JABŁONOWSKI MÓWI O UKRAIŃSKICH SŁUGACH DIABŁA ? I ICH DZIELACH ? MOŻE SCEPIONKOWA DUDA I KACZYŃSKA ?

DLA DUDY JUŻ POLSKA STAŁA SIĘ POLIN, A KACZYŃSKA ŚPIEWA HYMNY POCHWALNE IZRAELOWI !

CZY WY ŚLEPI POLACY ?

KTO KNEBLUJE KS. KNEBLEWSKIEGO ?

KTO SUSPENUJE MÓWIĄCYCH O MASONERII ?

KTO ZABRA…
More
W POLSCE CENZUROWANY JEST KAŻDY KTO MÓWI PRAWDĘ!

KTO JAK NIE JABŁONOWSKI MÓWI O UKRAIŃSKICH SŁUGACH DIABŁA ? I ICH DZIELACH ? MOŻE SCEPIONKOWA DUDA I KACZYŃSKA ?

DLA DUDY JUŻ POLSKA STAŁA SIĘ POLIN, A KACZYŃSKA ŚPIEWA HYMNY POCHWALNE IZRAELOWI !

CZY WY ŚLEPI POLACY ?

KTO KNEBLUJE KS. KNEBLEWSKIEGO ?

KTO SUSPENUJE MÓWIĄCYCH O MASONERII ?

KTO ZABRANIA KS. GUZOWI MÓWIĆ O LUTRZE ?


KTO SZANTAŻUJE POLSKICH KSIĘŻY PATRIOTÓW, ŻE ICH WSZYSTKICH SUSPENDUJE, JAK SPRZECIWIĄ SIĘ ISLAMIZACJI POLSKI ? JAK BĘDĄ WALCZYĆ O POLSKĘ ? CZY NIE NACZELNY ŻYD, POLSKIEGO EPISKOPATU ?

LUDZIE MAŁEJ WIARY, ZAJĘCZE SERCA !

BOJAŹLIWE ,,KATOLIKI,, NAJGORSZY TYP Z MOŻLIWYCH !

PRZYPOMINACIE PIOTRA W SŁOWACH: ,,NIE PRZYJDZIE TO NA CIEBIE PANIE,,

A CO PAN ODPOWIEDZIAŁ ?

IDŹ PRECZ ODEMNIE SZATANIE !!

Pan Jezus tak "nie po chrześcijańsku"? [Tuba Cordis 15 I A.D. 2017]

08:44

Zgodnie z błędnymi wyobrażeniami wielu współczesnych katolików na temat chrześcijaństwa, nasz Boski Mistrz w swoim radykalizmie zachowywał się niejednokrotnie zgoła "nie po chrześcijańsku"!
,
Ewangelista
@Nemo potest duobus dominis servire !
Nie porównujmy Jabłonowskiego do św. Maksymiliana. To nie ten pułap. Trochę rozsądku, dobrze?!

Po pierwsze Jabłonowski broni dyktatora z Korei płn.:
www.youtube.com/watch

Po drugie popiera braterstwo z ZSRR.

Po trzecie jego wypowiedzi to wypowiedzi poniżej poziomu:

Słowa z pięknej pieśni katolickiej (stanowiącej swego czasu hymn Państwa Kościelnego …More
@Nemo potest duobus dominis servire !
Nie porównujmy Jabłonowskiego do św. Maksymiliana. To nie ten pułap. Trochę rozsądku, dobrze?!

Po pierwsze Jabłonowski broni dyktatora z Korei płn.:
www.youtube.com/watch

Po drugie popiera braterstwo z ZSRR.

Po trzecie jego wypowiedzi to wypowiedzi poniżej poziomu:

Słowa z pięknej pieśni katolickiej (stanowiącej swego czasu hymn Państwa Kościelnego jako Noi vogliam Dio, Vergine Maria) to dla Olszańskiego „hasło dla wyższych intelektualistów, oświeconych starszych capów” z hemoroidami, gdy tymczasem – jak twierdzi samozwańczy autorytet – narodowcy powinni mówić o śmierci wrogów oraz „rąbać i podpalać” dla kraju.

Apel Jabłonowskiego o...:

stworzenie „kościoła narodowego”, a więc de facto schizmę, odłączenie się od Kościoła katolickiego.

pozostawiam bez komentarza.
Nemo potest duobus dominis servire !
a co ma zrobić ? bić brawo, kiedy Polska ginie ? a słyszał Piotra Skargę, czy Stanisława Staszica ? Dzisiaj to nawet Maksymilian Maria Kolbe jest CENZUROWANY !
Ewangelista
@Nemo potest duobus dominis servire !
Episkopat jest fatalny, to prawda. Jabłonowski jednak nie staje się przez to lepszy.
Nemo potest duobus dominis servire !
co do wieszania - prawda historyczna - jedyna słuszna kara dla zdrajców, JUDASZ SAM SIĘ POWIESIŁ, aż jego ciało się rozpękło i flaki wypłynęły..
Nemo potest duobus dominis servire !
takie prymasy - jakie biskupy.. przeważnie żydowskie.. kto ich wybierał ? nie wiecie ?

A oto pochodzenie …i narodowość arcybiskupów metropolitów i biskupów ordynariuszy, stanowiących 1/3 część episkopatu jako jego kierownictwa.

Poznajmy zatem pochodzenie członków kierowniczej części Episkopatu, a co za tym idzie, dowiedzmy się, interesy jakiego narodu w rzeczywistości reprezentują:


*

Arcybisk…More
takie prymasy - jakie biskupy.. przeważnie żydowskie.. kto ich wybierał ? nie wiecie ?

A oto pochodzenie …i narodowość arcybiskupów metropolitów i biskupów ordynariuszy, stanowiących 1/3 część episkopatu jako jego kierownictwa.

Poznajmy zatem pochodzenie członków kierowniczej części Episkopatu, a co za tym idzie, dowiedzmy się, interesy jakiego narodu w rzeczywistości reprezentują:


*

Arcybiskup Metropolita Warszawski, Prymas Polski Kardynał Józef Glemp – pochodzenie żydowskie; jego brat nazywa sie Glemb, komunista, PZPR-owski pułkownik LWP ( w 1989 r. kandydował z listy PZPR ).

*

Arcybiskup Warszawski – Bronisław Dąbrowski – pochodzenie żydowskie,

*

Arcybiskup – Tadeusz Gocławski – pochodzenie żydowskie

*

Arcybiskup – Józef Kowalczyk – pochodzenie żydowskie

*

Arcybiskup – Kardynal Franciszek Macharski – Finkelstein – pochodzenie żydowskie

*

Arcybiskup – Józef Michalik – pochodzenie żydowskie

*

Arcybiskup – Henryk Muszyński – Jaks – pochodzenie żydowskie

*

Arcybiskup – Edmund Piszcz – pochodzenie żydowskie

*

Arcybiskup – Marian Przykucki – pochodzenie żydowskie

*

Arcybiskup – Bolesław Pylak – pochodzenie żydowskie

*

Arcybiskup – Jerzy Stroba – pochodzenie żydowskie

*

Arcybiskup – Ignacy Tokarczuk – pochodzenie ukrainskie

*

Arcybiskup – Wojciech Zięba – pochodzenie żydowskie

*

Arcybiskup – Damian Zimon – pochodzenie żydowskie

*

Arcybiskup – Władysław Ziółek – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Roman Andrzejewski – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Bohdan Bejze – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Jan Chrapek – Kohn – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Bronisław Dembowski – Winkiel – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Czesław Domin – pochodzenie żydowskieBiskup – Edward Frankowski – narodowość polska

*

Biskup – Stanisław Gądecki – Hartmann – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Sławoj Leszek Głódź – Izaak Nowin – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Kazimierz Górny – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Władysław Jedruszów – pochodzenie ukraińskieBiskup – Zygmunt Kamiński – narodowość polska

*

Biskup – Piotr Libera – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Edward Materski – pochodzenie żydowskieBiskup – Jan Mazur – narodowość polska

*

Biskup – Wiesław Mering – pochodzenie żydowskie; Tajny Współpracownik SB“Lucjan”Biskup – Stanisław Napierała – narodowość polska

*

Biskup – Alfons Nossol – pochodzenie niemieckie

*

Biskup – Stanisław Nowak – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Alojzy Orszulik – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Juliusz Paetz – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Tadeusz Pieronek – Mosze Michlis – pochodzenie żydowskie (członek antypolskiej, powiązanej z masonerią i światową finansjerą żydowską Fundacji im. Stefana Batorego)

*

Biskup – Tadeusz Rakoczy – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Kazimierz Romaniuk – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Tadeusz Rybak – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Edward Samsel – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Andrzej Suski – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Jan Szlaga – pochodzenie niemieckieBiskup – Stanisław Szymecki – narodowość polska

*

Biskup – Andrzej Śliwinski – pochodzenie żydowskieBiskup – Adam Śmigielski – narodowość polska

*

Biskup – Jan Śrutwa – pochodzenie ukrainskieBiskup – Wacław Świerzawski – narodowość polska

*

Biskup – Szczepan Wesoły – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Jan Wieczorek – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Wojciech Zięba – pochodzenie żydowskie

*

Biskup – Józef Życiński – Reiffstein – pochodzenie żydowskie

oraz:

* ks. Franciszek Cybula – pochodzenie żydowskie (ks. kapelan i spowiednik w Kancelarii byłego Prezydenta (Wałęsy), agent SB, TW pseudonim “Franko”)

* ks. prof. Romuald Weksler-Waszkinel – Jakub Weksler – pochodzenie żydowskie

* ks. prof. Józef Tischner – Blumstein – pochodzenie żydowskie (polonofob,dywersant, czołowy ideolog “katolewicy” i nieformalny kapelan udecji; Ulubiony ksiądz “GW” i “Wprost”, doczekał się pochwał nawet na łamach “Playboya” za swe skrajne drwiny z polskiego katolickiego zaścianka [por. J.Miliszkiewicz: Kapłan na luzie, “Playboy” z grudnia 1995, s. 132-134]; b. członek zarządu antypolskiej, powiązanej z masonerią i światową finansjerą żydowską Fundacji im. Stefana Batorego; odznaczony Orderem Orła Białego (1999) przez żyda, agenta KGB i SB prezydenta żydokomuny Aleksandra Kwaśniewskiego – Izaaka Stoltzmana)

* ks. Adam Bijak – Klotzer – pochodzenie żydowskie polonofob

* ks. Adam Boniecki – Aaron Ajngold – pochodzenie żydowskie polonofob

* ks. Michał Czajkowski – pochodzenie żydowskie (polonofob, dywersant, mason, globalista, piewca żydoekumenizmu i żydotolerancji, zniesławiacz Polski i Polaków, wieloletni niebezpieczny agent UB/SB – Tajny Współpracownik ps. “Jankowski” – ktorego gl. przelozonym byl gen. Pietruszka, ten sam, ktory byl tez szefem bandy Piotrowskiego, ktorzy z polecenia Pietruszki zamordowali ks. Jerzego Popieluszko; współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, współpracownik żydokatolewackiego “Tygodnika Powszechnego”, asystent kościelny i członek rady redakcyjnej katolewackiego miesiecznika “Więź”)

* o. Jan Góra (ten od Lednicy) – Griemschpann – pochodzenie żydowskie

* ks. Roman Indrzejczyk – pochodzenie żydowskie

* ks. Zbigniew Kamiński – pochodzenie żydowskie (członek KOR)

* ks. Leon Kantorski – pochodzenie żydowskie (proboszcz z Podkowy Leśnej, który jeszcze w latach 70. związał się z KOR-em; odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez żyda, agenta KGB i SB prezydenta żydokomuny Aleksandra Kwaśniewskiego – Izaaka Stoltzmana)

* ks. Wiesław Lauer – pochodzenie żydowskie; wikariusz generalny kurii gdańskiej Tajny Współpracownik SB “Szwejk”

* ks. Stanisław Musiał – pochodzenie żydowskie (członek rady Fundacji Judaica; członek redakcji żydokomunistycznego “Tygodnika Powszechnego”; członek „Otwarta Rzeczpospolita”, [oficjalnie] “Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii powstałe w 1999 r. Stowarzyszenie liczy ponad 300 członków o różnych przekonaniach politycznych, różnych wyznań i bezwyznaniowych”; głównie jednak pochodzenia żydowskiego, oraz komuniści i ateiści; stowarzyszenie otrzymuje finansowe wsparcie ze strony antypolskiej, powiązanej z masonerią i światową finansjerą żydowską Fundacją im. Stefana Batorego.)

* ks. Jan Zieja – pochodzenie żydowskie (członek-założyciel KOR)

* ks. prał. Grzegorz Pawłowski – pochodzenie żydowskie polonofob

* ks. rektor dr Wojciech Hanc – pochodzenie żydowskie
One more comment from Nemo potest duobus dominis servire !
Nemo potest duobus dominis servire !
pewnie, Michał Wałach, lepiej koran całować..
Syn Marnotrawny
Nawet jeśli byłaby to pacynka wrogich Polsce sił - co do tzw kardynała Polaka - w sprawie suspendowania Kapłanów - terroryzowania ich - zgadzam się z nim
w zupełności (może nie ze słownictwem, którym czasem przesadza)
- tzw Polak, warto jeszcze wspomnieć - powiedział "mój Kościół"
- jakby mógł po kontach rozstawiać wszystkich jak mu się zechce
(>>jakby<< wedle polityki masońskiej > na skróty > …More
Nawet jeśli byłaby to pacynka wrogich Polsce sił - co do tzw kardynała Polaka - w sprawie suspendowania Kapłanów - terroryzowania ich - zgadzam się z nim
w zupełności (może nie ze słownictwem, którym czasem przesadza)
- tzw Polak, warto jeszcze wspomnieć - powiedział "mój Kościół"
- jakby mógł po kontach rozstawiać wszystkich jak mu się zechce
(>>jakby<< wedle polityki masońskiej > na skróty > lucyferiańskiej)
- co też niniejszym uczynił swym ogłoszeniem o suspendowaniu - jawnie antypolskim i antychrześcijańskim - nie rozwodząc się już nad samym "tygodnikiem powszechnym" - bo co to jest, tłumaczyć nie ma potrzeby.
Tym czasem występując przeciw Polskiemu patriotyzmowi i nacjonalizmowi - występuje przeciw Polskiemu Kościołowi ! A przy Prymasie Tysiąclecia - Kardynale Wyszyńskim - który często wzywał, by najpierw o Polskę, Polaków - Jej i Ich interesy i dobro zabiegać - więc przy tym człowieku wygląda jak dupa blada.
- moim skromnym zdaniem nie było nikogo godnego na stanowisku po
Kardynale Wyszyńskim - jak gdyby po tym wielkim Polaku i Kapłanie,
marne wydmuszki umieszczane były na tym zaszczytnym stanowisku przez masoństwo, które za sprawą Wyszyńskiego wyciągnęło wnioski co do postępowania . . . - moje to przypuszczenia i mam do nich prawo,
a koń jaki jest - każdy, kto ma oczy - widzi !
Radek33
Od początku mi się nie podobał,ale wolałem poczekać,sam o sobie dał świadectwo.Mniejsza z nim,gorsze jest co innego,że na dzień dzisiejszy suspensa grozi kapłanowi nie za to,że uczestniczy w schizmatyczny nabożeństwie ku czci powstania schizmy,że daje wyraźnie do zrozumienia,że tak naprawdę 500 lat temu nic się nie stało złego,ba!nawet Kościół katolicki skorzystał na Lutrze,to za to jest …More
Od początku mi się nie podobał,ale wolałem poczekać,sam o sobie dał świadectwo.Mniejsza z nim,gorsze jest co innego,że na dzień dzisiejszy suspensa grozi kapłanowi nie za to,że uczestniczy w schizmatyczny nabożeństwie ku czci powstania schizmy,że daje wyraźnie do zrozumienia,że tak naprawdę 500 lat temu nic się nie stało złego,ba!nawet Kościół katolicki skorzystał na Lutrze,to za to jest pochwała,ale za troskę o wiarę,jej czystość i bezpieczeństwo chrześcijaństwa,za obronę przed drugim najniebezpieczniejszym obecnym smokiem obok masonerii-atezimu,czyli islamizacji-kapłanów straszy się karami.I grzmią profesorowie,teologowie Kościoła i mówią kim był Luter i jaką szkodę wyrządził Kościołowi i nic z tego nie wynika.Nie mogę tego pojąć
Quas Primas
Wynajęty aktorzyna. Gada to, co chcą "zleceniodawcy".
Laudetur Jesus Christus et Maria Immaculata !
z tego wynika, ze zaden z niego patriota. Nie mozna oddzielic wiary od patriotyzmu to jest polaczone inaczej sie nie da.
----Bog - Honor - Ojczyzna ------