Clicks3.1K
m.rekinek
2

Oświadczenie kurii w sprawie ks. Charamsy

Biskup napomina, a ks. Charamsa zapowiada odejście z kapłaństwa.

LUCIANO DEL CASTILLO PAP/EPA.

Ks. Charamsy ze swoim partnerem na konferencji prasowej w Rzymie

Podajemy oświadczenie kurii pelplińskiej i ordynariusza, któremu podlega ks. Krzysztof Charamsa.

Oświadczenie w sprawie ks. Krzysztofa Charamsy:

"W związku z komunikatem Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, dotyczącego deklaracji ks. Krzysztofa Charamsy i jego wypowiedzi medialnych, sprzecznych z Pismem Świętym i Nauczaniem Kościoła Katolickiego oraz mając na uwadze normy Kodeksu Prawa Kanonicznego, biskup pelpliński upomniał ks. Krzysztofa Charamsę, aby wrócił na drogę Chrystusowego Kapłaństwa. Jednocześnie biskup pelpliński prosi kapłanów i wiernych o modlitwę w tej intencji".


Oświadczenie podpisał rzecznik Biskupa Pelplińskiego, ks. dr Ireneusz Smagliński. Informacja ta pojawiła się na stronach kurii krótko po tym jak rzecznik Watykanu, ks. Federico Lombardi oświadczył iż kapłan, który przyznał się publicznie do życia w związku gejowskim, został usunięty z pracy w watykańskich dykasteriach. Nie może też już wykładać na papieskich uczelniach.

W międzyczasie ks. Charamsy spotkał się poza Watykanem z włoskimi dziennikarzami. Był w towarzystwie swojego partnera. Obaj dali sobie zrobić sesję zdjęciową. W obszernej rozmowie z dziennikiem "Corriere della sera" ks. Charamsy, zapowiedział: "Wiem, że muszę zrezygnować z kapłaństwa. Jeśli to zrobię jednak to nie dla mojego partnera. Ta decyzja będzie efektem moich przemyśleń nad Magisterium Kościoła".

gosc.pl/doc/2740295.Oswiadc…
kunegunda kunegunda
"Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą"- (Łk 17,1)
kunegunda kunegunda
Chory człowieku...natychmiast odejdz !!!