Clicks1.1K

Tak mówi Amen - 26.12.2012r. TV Trwam

mkatana
1
Rozważanie Ewangelii dnia.
Slawek

Gdy św. Szczepan odczuł pierwsze uderzenia kamieniami i widział, że zbliża się śmierć, rzekł: „Panie Jezu, przyjmij ducha mego!" Potem upadł na kolana i zawołał: „Panie, nie poczytaj im tego grzechu!" Tak umarł święty Szczepan pod gradem kamieni, ciskanych przez zatwardziałych Żydów. Zaraz po śmierci aniołowie otoczyli najczystszą duszę tego męczennika i zanieśli …More

Gdy św. Szczepan odczuł pierwsze uderzenia kamieniami i widział, że zbliża się śmierć, rzekł: „Panie Jezu, przyjmij ducha mego!" Potem upadł na kolana i zawołał: „Panie, nie poczytaj im tego grzechu!" Tak umarł święty Szczepan pod gradem kamieni, ciskanych przez zatwardziałych Żydów. Zaraz po śmierci aniołowie otoczyli najczystszą duszę tego męczennika i zanieśli ją przed tron Boga, aby tam odebrała koronę wiecznej chwały i szczęśliwości.

Matka Boska wyjaśniała mu wszystko i dodawała odwagi do występowania w obronie Imienia Jezusa Chrystusa; aby umocnić go w wierze przepowiedziała mu, że poniesie śmierć męczeńską, mówiąc:
„Szczepanie, ty będziesz pierwszym z męczenników, których mój Najświętszy Syn przykładem swej śmierci powołał za Sobą. Jako wierny uczeń i odważny rycerz pójdziesz śladami twego Mistrza i Wodza, niosąc chorągiew Krzyża przed zastępem męczenników. Uzbrój się, więc w wytrwałość, chwyć tarczę wiary i bądź pewien, że moc Najwyższego dopomoże ci w tej walce."

MISTYCZNE MIASTO BOŻE
CZYLI ŻYWOT MATKI BOSKIEJ

MARIA Z AGREDY