05:18
amor_victorious
22.8K
1944 Powstanie w Warszawie. 1944 UPRISING IN WARSAW. Powstania Warszawskie ma dosyć dobrą dokumentację zdjęciową. Ocalało też trochę filmów, ale kolorowe są rzadkością. Dlatego pojawianie się …More
1944 Powstanie w Warszawie. 1944 UPRISING IN WARSAW.

Powstania Warszawskie ma dosyć dobrą dokumentację zdjęciową. Ocalało też trochę filmów, ale kolorowe są rzadkością. Dlatego pojawianie się podkolorowanych kadrów wzbudzana zrozumiała sensację. Tym razem nie jest to wprawdzie wielkie odkrycie, ale film i tak robi duże wrażenie.
www.youtube.com/watch
Opublikowane w dniu 3 KWI 2012 przez użytkownika UnknownWW2InColor2
romanoarchives.altervista.org
digilander.libero.it/romanoarchives
ww2incolor.altervista.org
1944 UPRISING IN WARSAW
A rebellion against the Nazi occupiers of Poland's capital city happened on August 1, 1944. The Polish underground army (AK, Home Army) started the operation to liberate the city from the invaders and enable them to act as hosts to the approaching Red Army. The operation which was to last an incredible 63 days, cost the AK around 6,000 lives with some 50,000 wounded. The Red Army stopped its offensive just miles outside the city just to let the Poles and Germans fight it out amongst themselves hoping no doubt that the Germans would annihilate the anti-communist Polish Home Army, thus saving the lives of many Russian soldiers. The AK, under the direction of Polish General 'Bor' Komorowski, was forced to capitulate on October 2.
Mix of German, Polish and Russian rarely seen footage.

Music Score added (Demo Only) in 2012 by ROMANO-ARCHIVES (Ambient Field - Holy Name).

Video encoded by ROMANO-ARCHIVES.

"SUBSCRIBING to this Channel is a MUST for researchers and RARE HISTORICAL FOOTAGE fans!!!"
V. Romano

This is a clip from the ROMANO-ARCHIVES' new website "Unknown World War 2 in Color"-"WW2 Europe" section.
At:
ww2incolor.altervista.org
Visit also:
romanoarchives.altervista.org
or
digilander.libero.it/romanoarchives

A Hi-Def silent copy of this clip is available for licensing or private use.
Hi-Res videos from our Collections are available on DVD, CD or directly in your inbox. Clips and movies can also be downloaded from our servers using a PW or uploaded by us to your FTP.
Inka110
Bardzo ciekawe ujęcia, czy te zniszczenie w Kościele (min. 4.23) - to nie Kościół Św. Krzyża w Warszawie? Krzyż Pana Jezusa wisi po prawej stronie. Jest to tylko migawka, ale na stop klatce widać podobieństwa.
sebastian9889
x
OBJAWIENIA
"Łaska wielka, jaką ci daję, chcę, żeby była na pożytek drugich".
Słowa Pana Jezusa do Wandy Malczewskiej, Żytno, 1871r.
"Polska się ostanie, - o ile sobie nie da wiary odebrać, - i będzie zawsze przedmurzem Kościoła".
Słowa Pana Jezusa do Wandy Malczewskiej, Żytno, 1871r.
"Polskę kocham, bo to Moje królestwo. Nie zapomnę o was, a Syn Mój nie da wam zginąć. Jeszcze chwila cierpienia …More
x
OBJAWIENIA

"Łaska wielka, jaką ci daję, chcę, żeby była na pożytek drugich".

Słowa Pana Jezusa do Wandy Malczewskiej, Żytno, 1871r.

"Polska się ostanie, - o ile sobie nie da wiary odebrać, - i będzie zawsze przedmurzem Kościoła".

Słowa Pana Jezusa do Wandy Malczewskiej, Żytno, 1871r.

"Polskę kocham, bo to Moje królestwo. Nie zapomnę o was, a Syn Mój nie da wam zginąć. Jeszcze chwila cierpienia, a wolność odzyskacie".

Słowa Matki Bożej do Wandy Malczewskiej, Żytno, 15 sierpnia 1873r.

"Zbliżają się czasy przewrotne. Ojczyzna wasza będzie wolna od ucisku wrogów zewnętrznych, ale ją opanują wrogowie wewnętrzni. Przede wszystkim starać się będą wziąć w swoje ręce młodzież szkolną. Dowodzić będą, że religia w szkołach niepotrzebna, że można zastąpić ją innymi naukami. Spowiedź i inne praktyki religijne, kontrola Kościoła nad szkołami zbyteczna, bo ścieśnia samodzielność myślenia ucznia. Krzyż i obrazy religijne z sal szkolnych będą chcieli usunąć, aby te wizerunki chrześcijańskie nie drażniły Żydów. Przez młodzież pozbawioną wiary zechcą w całym narodzie wprowadzić niedowiarstwo. Jeżeli naród uwierzy temu i pozbędzie się wiary, straci przywróconą Ojczyznę. Niechże ojcowie i matki zwracają uwagę na szkoły. Niech protestują przeciwko usuwaniu wizerunków religijnych ze szkół i przeciwko nauczycielom dążącym do zaprowadzenia szkoły bezwyznaniowej. Nauka bez wiary nie zrobi Świętych ani bohaterów narodowych. Zrodzi szkodników. Módl się o dobrą chrześcijańską szkołę".

Słowa Pana Jezusa do Wandy Malczewskiej, Żytno, 1874r.

"Pomagaj księdzu proboszczowi w pracy parafialnej. Miłość Moją rozpalaj w młodzieży, którą zepsuty świat, szatan i własne namiętności ciągną za sobą, odrywają od Kościoła i na zgubę wieczną prowadzą. Gdy młodzież się zepsuje, Ojczyzna straci odważnych żołnierzy, a Kościół kandydatów do stanu duchownego. Nastąpi zdziczenie społeczeństwa ludzkiego. A więc powiedz proboszczowi, aby otoczył młodzież opieką. Młodzież utrzymacie w porządku, tylko zasiejcie w ich sercach miłość Moją i Matki Mojej. A posiadając Miłość Moją, każdemu kusicielowi powiedzą: "Idź precz, bo dla miłości Jezusa i Matki Jego grzeszyć nie mogę!".

Słowa Pana Jezusa do Wandy Malczewskiej, Żytno, 1876r.

"Uroczystość dzisiejsza stanie się za niedługo świętem narodowym Polaków, w tym dniu odniesiecie świetne zwycięstwo nad wrogiem, dążącym do zagłady waszej".

Słowa Pana Jezusa do Wandy Malczewskiej, Żytno, 15 sierpnia 1887r.

"Mów, komu tylko możesz, że odrodzenie waszej Ojczyzny, jej rozkwit i utrzymanie w niezależności zależy od zjednoczenia się ze Mną przez życie eucharystyczne. Ach! jak mi żal tego narodu. Pocieszam się tym, że w ostatnich czasach zaczęły się tworzyć wśród was stowarzyszenia eucharystyczne mające na celu adoracje i częste Komunie święte, lecz niestety należą do tego prawie same niewiasty. A gdzież młodzież, gdzie mężczyźni, gdzie inteligencja?".

Słowa Pana Jezusa do Wandy Malczewskiej, Parzno, Boże Ciało 1895r.