Clicks1.4K
tommy1
113

Macierewicz o metodach Rosji: „Szczęść Boże” Brauna jest jak Matka Boska w klapie Wałęsy

Od lat 70. najbardziej patriotyczny, najbardziej bohaterski nurt w polskiej historii, który wyrósł z Narodowych Sił Zbrojnych, próbowano przekształcić w nurt prorosyjski. Starano się wydobyć z niego odpowiednich do tego ludzi. Potem Maciej Giertych, ojciec Romana, pisał publikacje wychwalające stan wojenny, pana Jaruzelskiego sojusz z Rosją. Taka jest geneza obecnych posłów Konfederacji – mówi Antoni Macierewicz. Dziś o 22.30 będzie on gościem Piotra Lisiewicza w „Wywiadzie z chuliganem” w Telewizji Republika.

Rozmowa w całości dotyczyć będzie Konfederacji, podszywaniu się przez formacje prorosyjskie pod tradycję Narodowej Demokracji i rosyjskiej agenturze wpływu w Europie. A przede wszystkim temu, jak odradzający się po Smoleńsku wśród polskiej młodzieży patriotyzm próbuje skanalizować formacja realizująca cele największego wroga polskiej niepodległości – Federacji Rosyjskiej.

- Nie ma i nie będzie w Polsce prorosyjskiej prawicy. Jest w Polsce grupa polityków wywodzących się ze środowiska pana Romana Giertycha, która próbuje wykorzystać polską myśl patriotyczną do tego celu. Ale ta manipulacja nigdy nie udawała się w przyszłości i nie uda się także teraz. Nie ma prorosyjskiej myśli niepodległościowej, bo współczesna Rosja jest formacją kontynuującą doświadczenia sowieckie. Blisko 90 proc. ludzi podejmujących najważniejsze decyzje w aparacie rosyjskim to ludzie z komunistycznych służb, ci którzy mordowali Polaków, niszczyli polskość, dla których polskość jest największym niebezpieczeństwem – mówi Antoni Macierewicz.

Jak mówi, pomiędzy „Szczęść Boże” Grzegorza Brauna i Matką Boską w klapie Lecha Wałęsy jest analogia. - W przypadku Wałęsy miało wbić w świadomość społeczną: to jest przywódca katolicki z Matką Boską w klapie. I to jest bardzo podobne w przypadku pana, o którym mowa – stwierdza Macierewicz.

„Wywiad z chuliganem” jest koprodukcją Radia Poznań i Telewizji Republika. W Radiu Poznań słuchać można go w każdą sobotę o 16.00. Premiera w telewizji republika w niedziele o 22.30. Jutro rano odcinek pojawi się na kanale YouTube Radia Poznań.


Źródło: Telewizja Republika

telewizjarepublika.pl
jestem07 shares this.
Macierewicz pokazal sie kim jest.
tommy1
Jak zwykle w punkt panie Antoni.
ELOHIM. likes this.
Allegro
jak zwykle, fałsz, dwulicowość i zdrada. Koń trojański dla Polski, jak określił tę żydowską postać, prof. Wolniewicz. I nie mylił się ani w ułamku sekundy !!
wacula25wp.pl and one more user like this.
wacula25wp.pl likes this.
Quas Primas likes this.
megur
Pan Maciarewicz to bardzo tajemniczy , dziwny człowiek i nie wiadomo kogo właściwie reprezentuje i czyje interesy chroni.
tommy1
Pewnie dlatego dziwny bo ośmiela się krytykować pana "szczęść bosze" Brauna? :)
Allegro likes this.
Allegro
tommy1 - ile ci dają, za propagowanie tego kompradora ?? Wstyd !!
wacula25wp.pl likes this.
wacula25wp.pl likes this.
dewas and one more user like this.
dewas likes this.
ELOHIM. likes this.
WYKLĘTY
Największy wróg polskiej niepodległości mieszka wśród nas zakonspirowani gracze udający Polaków, mający najwięcej do powiedzenia, nietykalni, bezwzględni I pewni siebie, wykorzystujący naiwnych gojów do otumaniania narodu I trzymania za mordę
tommy1
Wyklęty, powstań ludu ziemi! Powstańcie, których dręczy Lefebvr.
dewas likes this.
Allegro and 2 more users like this.
Allegro likes this.
Kasiula likes this.
Pinochet likes this.
Allegro
tommy1 - oj blisko ci, blisko do żydobolszewików...
tommy1
Allegro ban.
Komenty zostawiam na pamiatkę twojej głupoty.

1 godzinę temu
Mark0S
Izraelici obawiają się Brauna?
Kasiula and 4 more users like this.
Kasiula likes this.
megur likes this.
bielas likes this.
Doktor wiee likes this.
WYKLĘTY likes this.
Allegro
Tak, okupanci Palestyny boją się Brauna jak szatan boi się prawdy, co do tego - wątpliwości wszelkiej, brak