Clicks473

Pred prezidentským palácom v Bratislave protestovalo proti vláde množstvo ľudí

Bratislava 29. mája 2021 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:Screenshot)

V Bratislave na Námestí slobody a Hodžovom námestí sa v sobotu popoludní konal protest proti vláde SR a za referendum

Na snímke účastníci počas protestného zhromaždenia hnutia Republika proti totalitnej vláde a za Referendum 2021 na Námestí slobody v Bratislave

Účastníci prezidentke vyčítali, že namiesto toho, aby podporila referendové aktivity občanov, rozhodla sa obrátiť v tejto otázke na Ústavný súd SR.

Tvrdia, že sa v čase pandémie nepostavila výrazne na stranu ochrany ľudských práv. Výhrady mali aj voči pandemickým opatreniam či očkovaniu.


Účastníci pripomenuli politikom, že množstvo osudov ľudí je a bolo poznačených tým, ako riadili krajinu v čase pandémie.


Medzi vystupujúcimi na protestoch boli aj poslanci Národnej rady (NR) SR Tomáš Taraba, Milan Mazurek, Ondrej Ďurica či europoslanec Milan Uhrík. Podľa odhadov sa zišli stovky až viac ako 1000 ľudí.

Poslanec Tomáš Taraba neskôr poďakoval všetkým účastníkom protestu v Bratislave, ale aj Košiciach.

„Veľká vďaka všetkým Vám čo ste sa v Bratislave a v Košiciach prišli postaviť za referendum. Nie politické strany, ale občania ho vyzbierali a tisícky ľudí dali prezidentke dnes odpoveď, ktorú ona akože hľadá na ústavnom súde: politici nemajú ľudské právo byť poslancami a občania majú právo nielen voliť, ale politikov aj odvolávať tých, ktorých si zvolili,“ uviedol Taraba.