Glorka
2384.5K

Co robić, gdy ktoś z Twoich bliskich może mieć kontakt z sektą? Ks Natanka

Co robić, gdy ktoś z Twoich bliskich może mieć kontakt z sektą? Ks Natanka

Czego robić nie wolno
Na wstępie zwróćmy uwagę, jak zachowują się ludzie nieprzygotowani do takiej sytuacji.
Praktycznie za każdym razem zauważają problem zbyt późno. Mimo ewidentnych zmian w zachowaniu dziecka czy innej bliskiej osoby, nie dostrzegają, że za zmiany te może być odpowiedzialny wpływ sekty. Próbują je sobie tłumaczyć w "racjonalny" sposób, lekceważąc problem:
- Zaczął czytać Biblię - to dobrze, widocznie zainteresował się bardziej wiarą.
- Zaczął medytować - ta medytacja go rzeczywiście uspokaja.
- Zgolił głowę - widocznie wszyscy koledzy tak robią.
- Przestał jeść mięso - dzisiaj wegetarianizm jest w modzie.
- Znalazł nowych znajomych - to dobrze, nie jest samotny.
- Ci znajomi są trochę dziwni - dzisiaj wszyscy młodzi ludzie są dziwni.
- Opuszcza zajęcia w szkole, nie wraca na noc do domu - to wina wieku dojrzewania.
Gdy zaś pojawią się zachowania jednoznacznie negatywne, członkowie rodziny szukają wszelkich możliwych wyjaśnień, zamiast zauważyć działanie grupy destrukcyjnej. Często przy tym obwiniają bliskiego lub samych siebie, że za mało bliską osobę kochają, dlatego jej zachowanie się zmieniło.
Gdy ktoś z zewnątrz powie, że bliski może być w sekcie, usłyszy najczęściej od nieprzygotowanej rodziny:
- Sekta? On nie wszedłby w coś takiego.
Gdy z czasem okaże się, że to prawda, rodzina w pierwszej kolejności chce "wybić z głowy" bliskiej osobie przynależność do sekty. Popełnia wtedy ogromny błąd, gdyż sekta zdążyła już przygotować swojego nowego członka na każdą reakcję. Podczas prób przekonania bliskiego w stylu: To przecież sekta! Czy jesteś ślepy, że tego nie widzisz? można zupełnie utracić kontakt z bliską osobą, który będzie potem ogromnie trudno odbudować.
Gdy "wybijanie z głowy" nie powiedzie się (a rzeczywiście nigdy się nie udaje), rodzina zaczyna na zmianę oskarżać nowego członka sekty, siebie i każdego członka rodziny z osobna. Następują kłótnie i depresje poszczególnych członków, którzy zamiast obwiniać sektę, obwiniają siebie.
Część członków rodziny nadal lekceważy problem.
- Pewnie jest mu tam lepiej.
- Jak będzie chciał to sam odejdzie.
Zauważmy, że zupełnie nie rozumieją oni mechanizmów panujących w sekcie i zakładają, że nowy członek sekty ma pełną wolność wyboru.
Bardziej wrażliwi członkowie rodziny przeżywają załamania, frustracje i "roztrzęsienia" emocjonalnie.
Zaczynają więc szukać pomocy, jednak ich bezradność rośnie wraz z liczbą kolejnych instytucji, w których usiłowali uzyskać pomoc [D.Kuncewicz, T.Opolska, M.Wasiak, Sekty. Przedmiot fascynacji i zagrożeń, Warszawa 2000, s. 20-23]. Po długich poszukiwaniach trafiają do ośrodka informacji o sektach, o istnieniu którego wcześniej nawet nie wiedzieli. [ Z powodu ogromnego lekceważenia problemu sekt, niewiele osób zdaje sobie sprawę z istnienia takich ośrodków].
Podsumujmy więc sytuację z jaką spotykają się pracujący w ośrodku:
Jeden z członków zgłaszającej się rodziny trafił do sekty.
Jakiej sekty? Nawet tego rodzina najczęściej nie wie.
Jak trafił do tej sekty? Rodzina zwykle nie wie, gdyż zamiast zdobyć informacje, krzyczała na członka sekty, chcąc "wybić mu sektę z głowy".
Rodzina jest zupełnie nieprzygotowana do podjęcia jakiegokolwiek działania.
W rodzinie nastąpiły liczne spory, jej członkowie są skłóceni.
Panuje ogromne poczucie bezradności.
Często rodzinie nie zależy na rozwiązaniu problemu, ale na "załatwieniu swoich spraw", rodzice często liczą, że pracownicy ośrodka "zrobią coś z ich dzieckiem".
Kontakt z członkiem sekty został zerwany.
Członek sekty czuje się pokrzywdzony, nie chce rozmawiać z rodziną.
Szanse pomocy? - Bardzo małe.
Przede wszystkim w takiej sytuacji potrzebna jest terapia dla całej rodziny, a pomoc członkowi sekty trzeba odłożyć na później.
Można by temu wszystkiemu zapobiec, gdyby rodzina była przygotowana i zareagowała szybko i skutecznie.

Jak zareagować właściwie?
Nie wpadaj w panikę
Twoje działanie musi być dokładnie przemyślane. Jeśli pozwolisz by o Twoim zachowaniu zadecydowały emocje, to przegrasz. Tutaj potrzeba zimnej krwi.
Odpowiednio rozpoznaj zjawisko
Przeczytaj nasze wskazówki, jak rozpoznać, czy ktoś z Twoich bliskich może mieć kontakt z sektą. Jeśli którekolwiek z nich wystąpi, należy zainteresować się tym bardziej. Jeśli bliska osoba spotkała rzeczywiście nowych ludzi, a przypuszczasz, że to sekta, to zamiast zaczynać polemikę, dowiedz się czegoś o nich. Nie wypowiadaj przy tym żadnych sądów czy ocen. Po prostu zapytaj i wysłuchaj odpowiedzi. Wnioski pozostaw dla siebie.
Postaraj się nie wpływać negatywnie na kontakt z członkiem sekty
Bądź miły, nie krzycz, staraj się nie kłócić. Sekta próbuje wmówić Twojemu bliskiemu, że wcale go nie kochasz, a kochają go tylko oni. Dlatego nowy członek sekty będzie bardziej wyczulony na sprzeczki niż zwykle. Postaraj się komunikować bez kłótni i utrzymuj dobry kontakt. Absolutnie nie wolno się z nim spierać na temat jego grupy. Powtarzaj mu bez przerwy, że go kochasz i że go nie porzucisz niezależnie od tego, co powie lub zrobi.
Zbieraj informacje
Przede wszystkim musisz zrozumieć problem. Dowiedz się, z kim spotyka się Twój bliski. Zachowaj przy tym przyjacielski ton, aby bliska osoba nie czuła się, jak na przesłuchaniu. Zadaj najpierw sobie pytania: Co się właściwie dzieje w moim domu? Co to za grupa, kto i po co ją założył? Czy można aż tak wpłynąć na człowieka? Jak oni mu to zrobili? Co mam robić w tej sytuacji?
Część z tych informacji możesz uzyskać od Twojego bliskiego, jeśli będziesz zadawać pytania w sposób przyjazny. Na inne uzyskasz odpowiedź w ośrodku informacji o sektach. Dzięki postawieniu sobie takich pytań, będziesz wiedzieć, o co pytać pracujących tam osób.
Notuj wszystkie adresy i telefony ludzi, z którymi bliski się spotyka. Zapisuj też tytuły nowych książek i broszurek, które przynosi do domu. Bliski oczywiście nie może wiedzieć, że zbierasz informacje. Nie mów mu ani o swoich podejrzeniach, ani o podjętych działaniach.
Czytaj książki krytyczne wobec grupy. Zobacz, czy w Internecie nie ma stron prowadzonych przez byłych członków grupy. Szukaj kontaktu z byłymi członkami i osobami w podobnej do Twojej sytuacji. Razem można więcej!
Przeczytaj książki poświęcone przeciwdziałaniu psychomanipulacji
Psychomanipulacja w sektach i Jak uwolnić się od manipulacji psychicznej w sekcie autorstwa Stevena Hassana to najlepsze dotychczas wydane książki poświęcone sektom. Omawiają one problem z perspektywy rodziny, której członek znalazł się w sekcie. Możesz również sięgnąć do innej literatury.
Zgłoś się jak najszybciej do ośrodka informacji o sektach
Takie ośrodki znajdują się w każdym większym mieście w Polsce. Pracujący tam będą wiedzieli, jak Ci doradzić, ewentualnie do kogo odesłać.
Zobacz:
Adresy ośrodków informacji o sektach
Spis adresów i telefonów ośrodków informacji o sektach i grupach psychomanipulacyjnych, ułożone województwami...
Nie dawaj członkowi sekty żadnych pieniędzy
Wiele sekt działa na zasadzie - oskarżaj rodzinę i bierz od niej pieniądze. Wszystkie pieniądze, jakie dasz członkowi sekty, zostaną przeznaczone na potrzeby grupy.
Bądź gotowy na zmiany w swym życiu
Doświadczenie wskazuje, że zawsze obok religijnych powodów wstąpienia do sekty, znajdują się także pozareligijne (atmosfera, uczucia, etc.). Być może, mimo iż jest to niewątpliwie dla Ciebie bardzo bolesne, bliski otrzymał w sekcie coś, czego nie doświadczył w rodzinie. Warto byłoby może zgłosić się na terapię rodzinną, aby poprawić stosunki w rodzinie, nauczyć się lepszych sposobów komunikacji. Wcale nie trzeba tego robić tylko wtedy, gdy stosunki rodzinne są katastrofalnie złe, ale można choćby dla samej ich poprawy. Zawsze przecież może być lepiej. Jeśli bliski zauważy zmiany w rodzinie na lepsze, może to bardzo pozytywnie na niego oddziałać.
Nie trać nadziei
Dopóki bliska Ci osoba żyje, istnieje szansa, że opuści sektę. Więzi rodzinne są silniejsze od tych, które tworzy sekta. Twoje zadanie ma polegać na przygotowaniu bliskiego do odejścia i ułatwienia mu powrotu do normalnego życia.
stanislawp
Do Bractwa Piusa X
Dziękuję wszystkim tym, którzy próbują trwać w Miłości z Jezusem naszym Zbawicielem, Synem Bożym (i Bogiem), że mają Nadzieję w sytuacjach beznadziejnych, że Wierzą w Absolutną Wszechmoc Boga Ojca w sytuacjach gdy najwyżsi dostojnicy Kościoła Katolickiego tracą tą Wiarę, gdy najwyżsi Duszpasterze zwracają się do przeciwnika o pomoc, podpisują kompromisy i zdradzają w ten sposób …More
Do Bractwa Piusa X
Dziękuję wszystkim tym, którzy próbują trwać w Miłości z Jezusem naszym Zbawicielem, Synem Bożym (i Bogiem), że mają Nadzieję w sytuacjach beznadziejnych, że Wierzą w Absolutną Wszechmoc Boga Ojca w sytuacjach gdy najwyżsi dostojnicy Kościoła Katolickiego tracą tą Wiarę, gdy najwyżsi Duszpasterze zwracają się do przeciwnika o pomoc, podpisują kompromisy i zdradzają w ten sposób nie tylko Boga Wszechmocnego, Jego Absolutną Miłość, ale również oddają coraz większe ilości owieczek swego stada na pożarcie wilkom, na ofiarę Szatanowi, na Zatracenie Wieczne poprzez kompromis.
Bóg Jedyny, jest Bogiem zazdrosnym.
Bóg Jedyny i Prawdziwy nienawidzi ludzkich kompromisów, a Ci co zostali powołani do opieki nad stadem i układają się z Szatanem, podpisują kompromis z Szatanem będą w Ogień Wieczny wrzuceni.
Jeśli jesteś ateistą to lepiej by było dla ciebie abyś się nie urodził.
Gdyby Polska miała być ateistyczna to lepiej żeby jej wcale nie było!
Gdyby Ameryka miała być ateistyczna to lepiej aby jej wcale nie było.
Jeśli ktokolwiek z was stracił Wiarę w Absolutną Wszechmoc naszego umiłowanego Boga w Trójcy Jedynego lepiej dla niego aby się nigdy nie urodził.
Ks Piotr Natanek jest jednym z niewielu duszpasterzy którzy rozpoznali główne Prawdy Wiary.
Pozostaje nam jedynie wykazać się teraz Miłością.
To samo dotyczy innych, którzy rozpoznali Prawdy Wiary, rozpoznali niezmieniające się filary tej Wiary -Pismo Święte i Tradycję!
Rozpoznaliście Prawdy Wiary w Bractwie Piusa X, Bogu niech będą dzięki za Waszą Wiarę a teraz pozostaje sie Wam wykazać Miłością do Boga i do bliżniego.
Zaufajcie we wszystkim Jezusowi bo On jest Bogiem Wszechmocnym!
On jest Bogiem Miłosiernym!
Jest jeszcze czas uwierzyć w Jego Absolutną Miłość, Absolutną Wszechmoc, i w Jego Miłosierdzie tak jak dokonała tego nasza rodaczka maleńka Siostra Faustyna.
To ona silna Wiarą dzwigała codziennie wory mąki na własnych kobiecych plecach aby upiec chleb dla biednych i głodnych.
Takiej Wiary i takiej Miłości wam wszystkim i sobie życzę.
Niech Bóg błogosławi Bractwo Piusa X i obdarzy ich Swoją Absolutną Miłością.
A do tych którzy rzucają się z pianą na ustach na każdy promyk Nadziei, Miłości i Wiary mówię
W Imię Jezusa idź precz Duchu Zły!

4 lat(a) temu
Jolinar
Co robić, gdy ktoś z Twoich bliskich może mieć kontakt z sektą Ks Natanka? Dołączyć do niego. Potrzeba Polsce i światu więcej takich "sekciarzy".
Potrzeba przeciwwagi dla zalewu ateistycznych fanatyków, satanistów, muzułman i zalewu pogańskich ideologii ze wschodu. O żydach i herezjach katolickich typu protestanci lub anglikanie, którzy wyświęcają kobiety na kapłanów(jeśli dobrze pamiętam), to …More
Co robić, gdy ktoś z Twoich bliskich może mieć kontakt z sektą Ks Natanka? Dołączyć do niego. Potrzeba Polsce i światu więcej takich "sekciarzy".
Potrzeba przeciwwagi dla zalewu ateistycznych fanatyków, satanistów, muzułman i zalewu pogańskich ideologii ze wschodu. O żydach i herezjach katolickich typu protestanci lub anglikanie, którzy wyświęcają kobiety na kapłanów(jeśli dobrze pamiętam), to już nie śmiem wspomnieć.
tapeta
kurka — 2012-03-07 18:43:12:
www.garnek.pl/…/modlmy-sie-o-na…
Módlmy się o nawrócenie Księdza Natanka 🙏
stanislawp
Do Bractwa Piusa X
Dziękuję wszystkim tym, którzy próbują trwać w Miłości z Jezusem naszym Zbawicielem, Synem Bożym (i Bogiem), że mają Nadzieję w sytuacjach beznadziejnych, że Wierzą w Absolutną Wszechmoc Boga Ojca w sytuacjach gdy najwyżsi dostojnicy Kościoła Katolickiego tracą tą Wiarę, gdy najwyżsi Duszpasterze zwracają się do przeciwnika o pomoc, podpisują kompromisy i zdradzają w ten sposób …More
Do Bractwa Piusa X
Dziękuję wszystkim tym, którzy próbują trwać w Miłości z Jezusem naszym Zbawicielem, Synem Bożym (i Bogiem), że mają Nadzieję w sytuacjach beznadziejnych, że Wierzą w Absolutną Wszechmoc Boga Ojca w sytuacjach gdy najwyżsi dostojnicy Kościoła Katolickiego tracą tą Wiarę, gdy najwyżsi Duszpasterze zwracają się do przeciwnika o pomoc, podpisują kompromisy i zdradzają w ten sposób nie tylko Boga Wszechmocnego, Jego Absolutną Miłość, ale również oddają coraz większe ilości owieczek swego stada na pożarcie wilkom, na ofiarę Szatanowi, na Zatracenie Wieczne poprzez kompromis.
Bóg Jedyny, jest Bogiem zazdrosnym.
Bóg Jedyny i Prawdziwy nienawidzi ludzkich kompromisów, a Ci co zostali powołani do opieki nad stadem i układają się z Szatanem, podpisują kompromis z Szatanem będą w Ogień Wieczny wrzuceni.
Jeśli jesteś ateistą to lepiej by było dla ciebie abyś się nie urodził.
Gdyby Polska miała być ateistyczna to lepiej żeby jej wcale nie było!
Gdyby Ameryka miała być ateistyczna to lepiej aby jej wcale nie było.
Jeśli ktokolwiek z was stracił Wiarę w Absolutną Wszechmoc naszego umiłowanego Boga w Trójcy Jedynego lepiej dla niego aby się nigdy nie urodził.
Ks Piotr Natanek jest jednym z niewielu duszpasterzy którzy rozpoznali główne Prawdy Wiary.
Pozostaje nam jedynie wykazać się teraz Miłością.
To samo dotyczy innych, którzy rozpoznali Prawdy Wiary, rozpoznali niezmieniające się filary tej Wiary -Pismo Święte i Tradycję!

Rozpoznaliście Prawdy Wiary w Bractwie Piusa X, Bogu niech będą dzięki za Waszą Wiarę a teraz pozostaje sie Wam wykazać Miłością do Boga i do bliżniego.
Zaufajcie we wszystkim Jezusowi bo On jest Bogiem Wszechmocnym!
On jest Bogiem Miłosiernym!
Jest jeszcze czas uwierzyć w Jego Absolutną Miłość, Absolutną Wszechmoc, i w Jego Miłosierdzie tak jak dokonała tego nasza rodaczka maleńka Siostra Faustyna.
To ona silna Wiarą dzwigała codziennie wory mąki na własnych kobiecych plecach aby upiec chleb dla biednych i głodnych.
Takiej Wiary i takiej Miłości wam wszystkim i sobie życzę.
Niech Bóg błogosławi Bractwo Piusa X i obdarzy ich Swoją Absolutną Miłością.
A do tych którzy rzucają się z pianą na ustach na każdy promyk Nadziei, Miłości i Wiary mówię
W Imię Jezusa idź precz Duchu Zły!
Engel44
Jedrek
Módlmy sie o siłe i wytrwałość ks Piotra Natanka w walce przeciw płonacemu Kosciołowi i jego burzycielom!!!
KRÓLUJ NAM CHRYSTE!!!
Słwek30
może jakieś imprimatum - chociaż diakona????
a może ministrantki?????
gnój wasz będzie waszym udziałem w gnoju....More
może jakieś imprimatum - chociaż diakona????

a może ministrantki?????

gnój wasz będzie waszym udziałem w gnoju....
Słwek30
pytam się który Ksiądz udzielił pozwolenia na publikowanie tych tekstów???? (nie mówię o Biskupie miejsca tylko o kapłanie, który te teksty sprawdził) ???
Sara.Szanel
Słwek30
czy mogli byście rozmawiać o czymś realnym, a nie w kółko obrażać Katolickiego Księdza - źdźbło widzicie w JEGO oku a belki w swoim nie widzicie - i wy nazywacie się Chrystusowi??? 🤮 🤮 🤮
daniel.k
''Szaleństwem jest to, że wielu ludzi staje po stronie diabla, a przeciw Chrystusowi Królowi. Państwo świeckie to nie bożek któremu ja katolik będę się kłaniał. Jeśli Polska ma być ateistyczna, to lepiej żeby jej nie było.
Przedmiotem każdego kultu może być tylko osoba!''
- Ks. Michał Sopoćko
Białystok 30IX.1969

***
Powyższy cytat, dotyczy także tych osób, którzy tak jak np. siostramaria, w …More
''Szaleństwem jest to, że wielu ludzi staje po stronie diabla, a przeciw Chrystusowi Królowi. Państwo świeckie to nie bożek któremu ja katolik będę się kłaniał. Jeśli Polska ma być ateistyczna, to lepiej żeby jej nie było.

Przedmiotem każdego kultu może być tylko osoba!''

- Ks. Michał Sopoćko
Białystok 30IX.1969


***
Powyższy cytat, dotyczy także tych osób, którzy tak jak np. siostramaria, w swoich komentarzach i publikacjach przedstawia kłamstwa, że Rozalia Celakówna pisała o Intronizacji Serca Jezusowego, a nie Jezusa na Króla Polski i innych narodów.
Nie Serce, a osobę mamy Intronizowac!!!
daniel.k
Oto Ja Jezus, przekazuję wam szczególną łaskę, abyście mogli wyprosić Intronizację Mojej Osoby w Polskim Narodzie i państwie. Wołajcie do Mojego Ojca w taki oto sposób:
Ojcze Niebieski błagam Cię i proszę, wysłuchaj naszego wołania, wołania całego Polskiego Narodu. Tak bardzo pragniemy, aby Nasz Pan i Zbawca Jezus Chrystus został uznany Królem naszego Narodu i państwa.Polecamy Ci wszystkich …More
Oto Ja Jezus, przekazuję wam szczególną łaskę, abyście mogli wyprosić Intronizację Mojej Osoby w Polskim Narodzie i państwie. Wołajcie do Mojego Ojca w taki oto sposób:

Ojcze Niebieski błagam Cię i proszę, wysłuchaj naszego wołania, wołania całego Polskiego Narodu. Tak bardzo pragniemy, aby Nasz Pan i Zbawca Jezus Chrystus został uznany Królem naszego Narodu i państwa.Polecamy Ci wszystkich tych, którzy mają zamknięte serca i nie chcą przyjąć królowania Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Błagamy Cię Ojcze Niebieski, wysłuchaj naszego wołania i dotknij wszystkich tych serc, aby się otworzyły na wielką Miłość Bożą, aby zapragnęły przyjąć Pana i Zbawcę, Twojego Syna Jezusa Chrystusa. Oto my dzieci Twoje błagamy Cię o tę wielką łaskę, aby Twój Syn był przyjęty przez cały Polski Naród, aby został uznany Panem i Władcą, aby ludzkie serca uwielbiały Jego Święte Imię. Ojcze Niebieski wysłuchaj naszego wołania i spraw, aby to się mogło dokonać, aby te wszystkie łaski przygotowane dla naszego Narodu, mogły na nas spłynąć. Abyśmy się stali Królestwem Twego Syna, aby On mógł nas prowadzić do wiecznej szczęśliwości, abyśmy tam doszli i spotkali się z Tobą na wieki. Amen.
One more comment from daniel.k
daniel.k
MODLITWA O INTRONIZACJĘ
JEZUSA KRÓLA POLSKI
Boże Ojcze, dziękujemy Ci, że objawiłeś naszemu Narodowi Jezusa jako Króla Polski i że zobowiązałeś nas, abyśmy Go słuchali i Mu służyli. Duchu Święty, Boże, dziękujemy Ci, że oświeciłeś nasze serca i umysły światłem miłości i poznania prawdy o Jezusie Królu, Synu Bożym. Maryjo, Królowo Polski, dziękujemy Ci, że zstąpiłaś na Jasnogórski tron, aby …More
MODLITWA O INTRONIZACJĘ
JEZUSA KRÓLA POLSKI

Boże Ojcze, dziękujemy Ci, że objawiłeś naszemu Narodowi Jezusa jako Króla Polski i że zobowiązałeś nas, abyśmy Go słuchali i Mu służyli. Duchu Święty, Boże, dziękujemy Ci, że oświeciłeś nasze serca i umysły światłem miłości i poznania prawdy o Jezusie Królu, Synu Bożym. Maryjo, Królowo Polski, dziękujemy Ci, że zstąpiłaś na Jasnogórski tron, aby przygotować nasz Naród do podjęcia wielkiej misji Intronizacji Jezusa Króla Polski. Jezu, ufamy Tobie i kochamy Ciebie, bo jesteś Zbawicielem świata, zapowiedzianym przez proroków Mesjaszem Królem, który mocą Ducha Świętego zaprowadza na ziemi jako w niebie Królestwo Boże. Korząc się przed Twym majestatem, składamy Ci najgłębszy hołd czci. Ty bowiem jesteś Alfą i Omegą, Początkiem i Końcem, Królem królów i Panem panujących – jedynym Władcą całego stworzenia. Razem z naszym Narodem klękamy przed Tobą, Nieskończony Boże, przyzywając Twego nad nami panowania.
Jezu, Królu Polski, przyjdź Królestwo Twoje! Bądź wola Twoja, jako w Niebie tak i na ziemi. Amen.

Nie może być tak, że Matka jest Królową, a Synowi odmawia się Tronu!
masada
carpediem1 — 2012-05-21 14:12:13:
malgorzata16 — 2012-05-21 13:42:12:
więc :
przed nami droga zmagań o przyszłość Katolicką Polski.Króluj nam CHRYSTE!
.......................................................................................
Polska podobno jest krajem katolickim,czyż nie ? Przynajmniej według statystyk kościelnych.Ale Polska jako państwo wyznaniowe ? Nigdy ! I na szczęście coraz …More
carpediem1 — 2012-05-21 14:12:13:
malgorzata16 — 2012-05-21 13:42:12:

więc :
przed nami droga zmagań o przyszłość Katolicką Polski.Króluj nam CHRYSTE!
.......................................................................................
Polska podobno jest krajem katolickim,czyż nie ? Przynajmniej według statystyk kościelnych.Ale Polska jako państwo wyznaniowe ? Nigdy ! I na szczęście coraz więcej Polaków ma podobne zdanie w tej kwestii.

Począwszy od burmistrzów, prezydentów miast i wysokich urzędów państwowych, wszyscy podkreślają znaczenie państwa wyznaniowego a to uczestnicząc w różnego rodzaju uroczystościach kościelnych, pokazując się obywatelom w pierwszych zaszczytnych miejscach, demonstrują swoją wiarę, podkreślając tym samym znaczenie państwa wyznaniowego.Które w przyszłości być może mocno się utrwali.
artur40
siostromario kolejna porcja HEREZJI, tylko czy aby na pewno herezji??
Intronizacja serca czy osoby Jezusa??
Tymczasem w Polsce jesteśmy świadkami ogromnych trudności w określeniu istoty Intronizacji Chrystusa Króla oraz Poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Obie te kwestie mają odrębne podłoże, wymowę i cel. Trafnie dokonuje rozróżnienia ks. Ryszard Barglik - Makowski: Uroczystość …More
siostromario kolejna porcja HEREZJI, tylko czy aby na pewno herezji??

Intronizacja serca czy osoby Jezusa??

Tymczasem w Polsce jesteśmy świadkami ogromnych trudności w określeniu istoty Intronizacji Chrystusa Króla oraz Poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Obie te kwestie mają odrębne podłoże, wymowę i cel. Trafnie dokonuje rozróżnienia ks. Ryszard Barglik - Makowski: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - wyraża miłość Boga do ludzi, a święto Chrystusa Króla - miłość ludzi do swojego Pana, któremu składają publiczny hołd i oddają swe serca w posiadanie. Święto Serca Pana Jezusa jest lekarstwem przeciwko herezji jansenizmu, która zaprzecza, że Bóg kocha jednakowo wszystkich ludzi. Natomiast święto Chrystusa Króla zwalcza laicyzm, który nie uznaje praw Boga na ziemi (do człowieka jako jednostki i do państw, ze wszystkimi przejawami życia społecznego)[21].Intronizacja Chrystusa Króla wypływa z publicznego objawienia Pisma świętego, jest poparta tradycją Kościoła na przestrzeni ponad dwóch tysięcy lat[22] oraz prywatnymi objawieniami Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny[23]. Odpowiedź jest tutaj przynależna człowiekowi - jako poddany oddaje hołd swemu Królowi. Intronizacja Chrystusa na Króla ma na celu oddanie Mu we władanie całą ludzkość i świat - a więc powszechnym i publicznym przyjęciu Bożego prawa i podporządkowaniu mu każdej dziedziny życia człowieka. Dobitnie wyrażone jest to w wizji Służebnicy Bożej Rozalii Celakównej: Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu, jeżeli się podporządkuje pod prawo Boże, pod prawo Jego miłości[24]. Kult Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz związany z nim Akt Poświęcenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu swoje źródło bierze z XVII - wiecznych prywatnych objawień św. Małgorzaty Marii z Alacoque. Polega na osobistym przyjęciu przez człowieka łaski wynagrodzenia Jezusowi świętokradztwa dokonanego na Eucharystii. Osobą rozpoczynającą dialog w tej sytuacji jest sam Chrystus - to On rozlewa łaskę na ludzi. Tu nie wolno zapomnieć, że w dziele Intronizacji, Pan Jezus zapowiada rozlanie szczególnych łask na te narody, które uznają Go za Króla i poddadzą się pod Jego władzę. O rozlaniu tych łask przez Pana Jezusa pisze Służebnica Boża Rozalia Celakówna: Przez Maryję przyszedł Syn Boży, by zbawić świat i tu również przez Maryję przyjdzie zbawienie dla Polski, przez Intronizację. Gdy się to stanie, wówczas Polska będzie przedmurzem chrześcijaństwa, silna i potężna, o którą się rozbiją wszelkie ataki nieprzyjacielskie[25]. W innym miejscu Służebnica Boża Rozalia Celakówna pisze: Gdy Pan Jezus będzie Królem i Panem naszego Narodu, wówczas my staniemy się bardzo silnymi, bo wszyscy będą się starali wypełnić Wolę Pana Jezusa; nawet innowiercy będą prosić o przyjęcie ich na łono Kościoła Katolickiego[26].Obie te Boże sprawy, mimo że wpisują się w jeden plan Bożego zbawienia, nie są równoznaczne, ale są swoistą kontynuacją. Święto Chrystusa Króla oraz sprawa Intronizacji Chrystusa na Króla wyrosły na gruncie kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Bożej Miłości. Papież Pius XI w swojej encyklice Quas primas na ten temat tak pisze: Do uznania panowania i władzy Chrystusa przyczynił się również ów pobożny zwyczaj, iż niezliczone prawie rodziny poświęciły się i oddały Najświętszemu Sercu Jezusowemu[27]. Wielu polskich teologów zajmujących się tym zagadnieniem stawia znak równości między poświęceniem a intronizacją wprowadzając w ten sposób ogromny zamęt semantyczny, a co za tym idzie - nie zrozumienie tego problemu. Tu zdaje się, że potwierdza się powtórzone przez Jezusa przepowiednia Izajasza: Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie. Bo stwardniało serce tego ludu, ich oczy stępiały i uszy swe zamknęli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, ani swym sercem nie rozumieli, i nie nawrócili się abym ich uzdrowił (Mt 13, 14-15). Źródeł tego stanu rzeczy należy upatrywać w działalności sercanina, bł. ojca Mateo. Początkowo nieszkodliwa nadinterpretacja objawień św. Małgorzaty Marii Alacoque i użycie pojęcia intronizacji w kontekście aktu poświęcenia rodzin Sercu Pana Jezusa[28] doprowadziła w efekcie do utrwalenia w kulturze i świadomości wiernych pojęcia intronizacji Serca Jezusowego, mimo że w objawieniach świętej Małgorzaty nie pojawił się ani razu termin intronizacji. O. Mateo uznał go jednak za analogiczny w stosunku do pojęcia poświęcenie, które pojawia się w tekstach objawień wielokrotnie: Intronizacja jest to oficjalne i społeczne uznanie najwyższej władzy Serca Jezusowego nad daną rodziną chrześcijańską. Uznanie to winno być potwierdzone, uzewnętrznione i utrwalone przez uroczyste umieszczenie obrazu Serca Bożego na najzaszczytniejszym miejscu w domu. Uroczystości tej towarzyszy akt poświęcenia[29]. Z tego tekstu wynika jasno, że sam o. Mateo rozróżnia tu dwa akty wiary i pobożności. Pierwszym to odmówienie aktu poświęcenia Sercu, a drugi to uroczyste powieszenie wizerunku Serca Pana Jezusa w swoim mieszkaniu. Ten akt powieszenia obrazu o. Mateo mylnie określa intronizacją. Więc jasno tu widać, że tak rozumiany termin intronizacji nie jest związany tu ani z Sercem, ani z Osobą Chrystusa, ale z czynnością powieszenia obrazu. Tak więc w tym znaczeniu intronizacja Najświętszego Serca Jezusowego polegała na prywatnym poświęceniu siebie i rodzin Najświętszemu Sercu Jezusowemu i uroczystym zawieszeniu obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa w domu. Trzeba jednak podkreślić, że było to osobiste ofiarowanie Sercu, co nie jest równoznaczne z powszechnym i publicznym oddaniem się pod panowanie Króla całych narodów. W teologicznej literaturze polskiej nastąpiło pomieszanie terminologii i zastąpienie jednego drugim. Autor pracy pt. Intronizacja Najświętszego Serca Jezusowego przedziwnie pokazuje dwoistość tego kierunku mówiąc w jednym rozdziale o Poświęceniu Najświętszemu Sercu, a drugi rozdział poświęca Intronizacji Najświętszego Serca. Udowadniając słuszność Intronizacji Serca stosuje przedziwną metodę analityczną. Oto ona: Ojciec Ramiere rozwinął ideę poświęcenia w rodzinach, które pod nazwą "intronizacji" przeprowadzał później o. Mateo Crawley - Boevey, kapłan ze Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, który w swojej działalności pozostawał pod wpływem objawień doznanych przez Małgorzatę Marię Alacoque[30]. W swojej książce autor dokonuje znaczącego pomieszania. Oto jego sformułowania: Samo słowo "intronizacja" oznacza dosłownie wprowadzenie kogoś na tron, obranie go królem. Intronizacja Najświętszego Serca polega na uroczystym poświęceniu się rodzin lub innych wspólnot Sercu Bożemu, którego dokonuje się przed umieszczonym na eksponowanym miejscu wizerunkiem Bożego Serca (obraz lub figura)[31] Wspomniany autor w swych założeniach dla podparcia stawianych tez odwołuje się do niekwestionowanego autorytetu cytując za Acta Apostolicae Sedis stanowisko Benedykta XV. Zdaniem autora papież napisał do o. Mateo list zachęcający i wyjaśniający istotę intronizacji[32]. Tymczasem papież pisze wyraźnie o poświęceniu rodzin i zawieszeniu obrazu: Dowiedzieliśmy się z nich, jak czynnie i gorliwie pracujesz od lat kilku nad dziełem poświęcania rodzin Sercu Jezusowemu, tak, że obraz Bożego Serca, umieszczony w najprzedniejszym miejscu w domu, jakby na tronie, staje się widocznym znakiem królowania Jezusa Chrystusa Pana naszego w rodzinach katolickich[33]. Autor w swojej publikacji Intronizacja Najświętszego Serca Jezusowego wielokrotnie powoływał się na encykliki papieskie, w których ani razu nie padło słowo intronizacja. Ma się wrażenie, że autor dokonał sporej nadinterpretacji, a czasem wręcz złego odczytania tekstów papieskich, podpierając się przy tym tytułem encyklik, jednak nie cytując[34]. Można się dopatrzeć pewnej metodycznej sprzeczności, kiedy autor omawia encyklikę papieża Piusa XII Haurietis aquas z 13 maja 1955 r. Omawiając szczegółowo treść tej encykliki autor cały czas mówi o poświęceniu Sercu Pana Jezusa i o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie wspominając już nic o intronizacji, podczas gdy wcześniej na ten sam problem używał tego właśnie określenia[35]. Wspomniany wyżej autor szuka jeszcze oparcia w Biblii i sprytnie mówi, że idea intronizacji ma oparcie biblijne[36]. Tu zdaje się autor zapomniał, że Biblia mówi o intronizacji Króla a nie Serca. Aplikuje się czytelnikowi, że to ma się dokonać wedle Biblii przez Intronizację Najświętszego Serca do poddania wszystkiego Chrystusowi, a więc do uobecnienia Jego królowania[37]. Tu już widać, że autor całkowicie wszystko pomieszał, bo jasno sugeruje o następstwie kultu Króla po lub przez kult Serca Pana Jezusa.[38] Co więcej, autor powołuje się w paragrafie zatytułowanym Ustanowienie uroczystości Chrystusa Króla, jako święta publicznego poświęcenia się Boskiemu Sercu Jezusa[39] na papieża Piusa XI i jego encyklikę Quas primas z 11 grudnia 1925 r. nie podpierając się żadnym papieskim tekstem z tego dokumentu. Z tej materii papież jasno tu mówi, że kult Serca Pana Jezusa, a także kongresy eucharystyczne, przyczyniły się do uznania panowania i władzy Chrystusa: do uznania panowania i władzy Chrystusa przyczynił się również ów pobożny zwyczaj, iż niezliczone prawie rodziny poświęciły się i oddały Najświętszemu Sercu Jezusowemu. (...) Nie należy też pominąć milczeniem, że do uroczystego uznawania tej królewskiej władzy nad ludzkością dziwnie przyczyniły się tak częste w naszych czasach kongresy eucharystyczne[40].Tę samą metodę pisarską stosuje inny autor, specjalizujący się w tematyce intronizacji, w artykule Służebnica Boża Rozalia Celakówna. Dzieło Intronizacji w Polsce i świecie[41]. W udowadnianiu swoich tez autor często powołuje się na papieża. Autor tak oto pisze: Intronizacja dokonywana jest w wymiarze jednostek, rodzin, wspólnot narodów i państw. Wszystkie wymiary życia osobistego, wspólnotowego - rodzinnego i społecznego - mają być poddane panowaniu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Napisał o tym papież Pius XI w encyklice "Quas primas" ustanawiającej święto Chrystusa Króla[42]. W omawianej encyklice papież ani razu nie mówi o intronizacji, a w tekście tylko trzy razy odnosi się do kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa[43].W czasie gdy Służebnica Boża Rozalia Celakówna otrzymała te objawienia doszło do połączenia jej wizji z objawieniami św. Małgorzaty Marii. Dokonało się to na podstawie nieodpowiednio użytego przez o. Mateo terminu intronizacji. Określenie Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa nie ma poparcia w objawieniach, a jest jedynie połączeniem dwóch odrębnych spraw Bożych - poświęcenia Sercu Jezusowemu na podstawie objawień św. Małgorzaty Marii oraz intronizacji Chrystusa na Króla - na podstawie objawień Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny. Silne zakorzenienie w tradycji języka określenia intronizacji Serca Jezusowego sprzyja rozmyciu istoty zarówno kultu Serca Pana Jezusa jak i naglącej kwestii intronizacji Chrystusa na Króla. W momencie, gdy kolejne interpretacje faktu historycznego są sprzeczne, proces badawczy zaleca powrót do źródła w celu jego ponownej analizy w oparciu o uznaną tradycję i przy zachowaniu krytycznego podejścia w stosunku do reszty istniejących już analiz. Należy więc odnieść się do nauczania Kościoła i do tekstu objawień Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

[21] Ks. R. Barglik - Makowski, Tobie chwała cześć i uwielbienie! Królu i Panie wszechświata, Zakopane 2001, 27.
[22] Por. Pius XI, Quas primas, Wyd. Te Deum, Warszawa 2001, s. 9 - 11.
[23] Por. K. Z. Dobrzycki OSPEE, Dziecko Boże Rozalia Celakówna, t. I - III, Skawina 2005; R. Celakówna, Wyznania z przeżyć wewnętrznych, Kraków 2007.
[24] R. Celakówna, Wyznania..., [84].
[25] K. Z. Dobrzycki OSPEE, Dziecko Boże..., t. III, s.33.
[26] K. Z. Dobrzycki OSPEE, Dziecko Boże..., t. III, s.42.
[27] Pius XI, Quas Primas, s. 22; Por. Pius XI, Miseretissimus redemptor, 8 V 1928 r., Wyd. Te Deum, Warszawa 1999, s. 6.
[28] E. Wieczorek, Służebnica Boża..., s. 86.
[29] O. Mateo, Jezus Król Miłości, s. 16.
[30] Ks. L. Poleszak, Intronizacja, s. 26.
[31] Tamże, s. 26.
[32] Tamże, s. 31.
[33] O. Mateo, Jezus Król Miłości, List papieża Benedykta XV do o. Mateo Crawley - Boevey z 27 kwietnia 1915 r., Wrocław 2006, s. 30.
[34] Ks. L. Poleszak, Intronizacja..., s. 31 - 32.
[35] Tamże, s. 37 - 38.
[36] Tamże, s. 30.
[37] Tamże, s. 30.
[38] Tę kwestię pięknie przedstawiają nam papieże, omówimy to w innym miejscu.
[39] Ks. L. Poleszak, Intronizacja..., s. 36.
[40] Tamże, s. 22.
[41] J. Mikrut CSsR, red., Polska nie zginie, jeśli... Materiały z sympozjum z okazji setnej rocznicy urodzin Rozalii Celakówny, Toruń, 1 - 9 września 2001 r. Nauczanie Kościoła na temat kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa i Chrystusa Króla, Warszawa 2002.
[42]Tamże, s. 103.
[43] Por. Pius XI, Quas Primas, s. 19; s. 22; s. 24; (...) kiedy dusze ludzkie, osłabione i zniechęcone pełnią smutku i przesadną surowością jansenistów, zupełnie ostygły i odstraszały się od miłości Bożej i ufności w zbawienie, wówczas zaprowadzono uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. (s. 19); do uznania panowania i władzy Chrystusa przyczynił się również ów pobożny zwyczaj, iż niezliczone prawie rodziny poświęciły się i oddały Najświętszemu Sercu Jezusowemu. (s.22); Polecamy również, aby w tym dniu corocznie odmawiano poświęcenie całego rodu ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa (...). (24).

Źródło: www.regnumchristi.com.pl/index.php
stanislawp
Co robić gdy ktoś jest odmienny niż ja? gdy jego pobożność się różni od powszechnie wyznawanej?
Co robić z takim ks Piotrem, który propaguje starą, tradycyjną pobożność góralską?
Jednym muzyka góralska się podoba innym muzyka góralska nie odpowiada, drażni ich i narusza ich uczucia wewwnętrzne.
Ja sobie lubię posłuchać Golec Orkiestra
Znajduję w tej muzyce wiele cudownych inspiracji.
Bardzo też …More
Co robić gdy ktoś jest odmienny niż ja? gdy jego pobożność się różni od powszechnie wyznawanej?
Co robić z takim ks Piotrem, który propaguje starą, tradycyjną pobożność góralską?
Jednym muzyka góralska się podoba innym muzyka góralska nie odpowiada, drażni ich i narusza ich uczucia wewwnętrzne.
Ja sobie lubię posłuchać Golec Orkiestra
Znajduję w tej muzyce wiele cudownych inspiracji.

Bardzo też wspieram pobożność ludzi prostych, czy to gorali, czy to tych z wsi i małych miasteczek.
Tam ludzie żyją prosto. Jak zgrzeszy to idzie śmiało do księdza, wali się w pierś i przyznaję do winy
a/ zaorałem sąsiadowi miedzę jak wzięli go do szpitala na miesiąc i go nie było....proszę księdza on nawet nie zauważył ale ja spać nie mogę, jak to zrobić aby mu teraz to oddać i żeby się nie obraził na zawsze?
b/ proszę księdza, Antka żona mi się podoboła, jak ładowaliśmy u niego snopki do sąsieka to coś widziałem... ale przecie ja mam własną babę... co zrobić? spac nie mogę!
...
a jak się spowiadają w dużych miastach?
-proszę księdza, żona sąsiada mi się podoba... nie znalazł by ksiądz jakiego paragrafu, list napisał do Rzymu, albo co bo przecie to chyba grzech jak ja bym sobie ją wziął wbrew woli jej męża?
Może on sam zejdzie z tego świata to się to jakoś ułoży jak Bog da...
wracając do inspiracji muzyki góralskiej
Jak zbudować san Francisko w Tatrach?
www.youtube.com/watch
carpediem1
malgorzata16 — 2012-05-21 13:42:12:
więc :
przed nami droga zmagań o przyszłość Katolicką Polski.Króluj nam CHRYSTE!
.......................................................................................
Polska podobno jest krajem katolickim,czyż nie ? Przynajmniej według statystyk kościelnych.Ale Polska jako państwo wyznaniowe ? Nigdy ! I na szczęście coraz więcej Polaków ma podobne zdanie …More
malgorzata16 — 2012-05-21 13:42:12:

więc :
przed nami droga zmagań o przyszłość Katolicką Polski.Króluj nam CHRYSTE!
.......................................................................................
Polska podobno jest krajem katolickim,czyż nie ? Przynajmniej według statystyk kościelnych.Ale Polska jako państwo wyznaniowe ? Nigdy ! I na szczęście coraz więcej Polaków ma podobne zdanie w tej kwestii.
malgorzata16
Artur 40 wielkie podziękowanie za ten wykład o Intronizacji.
Mamy tu wyraźny rozkaz dokonania poświęcenia Polski NSPJ i dokonania Intronizacji CHRYSTUSA na Króla w całym tego słowa znaczeniu.
A pewien arcybiskup kiedyś snuł rozważania, że jak niby to miałoby wyglądać.Bo On sobie tego nie wyobraża.
Niektórzy myślą ,że PAN JEZUS naprawdę nie żyje.
malgorzata16
Artur 40 Akt Intronizacji jest aktem UZNANIA Królewskiej Władzy Jezusa i podporządkowaniem się tej Władzy.
ale nie jest to takie proste bo:
Carpediem.Polska jest krajem katolickim,ale świeckim i taka ma pozostać.
więc :
przed nami droga zmagań o przyszłość Katolicką Polski.Króluj nam CHRYSTE!
artur40
Najświętszemu Sercu Jezusowemu można się poświęcić, czego Polska dokonywała kilkakrotnie w swej historii, natomiast intronizuje się osobę
, a Intronizacja Chrystusa na Króla ma na celu oddanie Mu we władanie całą ludzkość i świat - a więc powszechnym i publicznym przyjęciu Bożego prawa i podporządkowaniu mu każdej dziedziny życia człowieka. Dobitnie wyrażone jest to w wizji Służebnicy Bożej …
More
Najświętszemu Sercu Jezusowemu można się poświęcić, czego Polska dokonywała kilkakrotnie w swej historii, natomiast intronizuje się osobę
, a Intronizacja Chrystusa na Króla ma na celu oddanie Mu we władanie całą ludzkość i świat - a więc powszechnym i publicznym przyjęciu Bożego prawa i podporządkowaniu mu każdej dziedziny życia człowieka. Dobitnie wyrażone jest to w wizji Służebnicy Bożej Rozalii Celakównej: Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu, jeżeli się podporządkuje pod prawo Boże, pod prawo Jego miłości


Poniżej zamieszczam jeszcze porcję HEREZJI, z podaniem pozycji z jakich się wywodzą..

2. Wizja wielkiego oczyszczenia świata Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny
W ciąg historii ludzkości i Boże prowadzenie wpisane jest życie i posłannictwo dziś już Sługi Bożej Rozalii Celakównej. To przez nią Bóg chce ludzkości przekazać naglący wymiar Swego orędzia miłosierdzia, ratunek na te ostateczne czasy. Tym orędziem jest prośba Boga o dokonanie intronizacji Jego Syna, Jezusa Chrystusa. Mówi o tym wizja Służebnicy Bożej Rozalii Celakównej z 4 lipca 1938 r.: Znalazłam się na wysokiej górze, na której zobaczyłam kulę zupełnie podobną do globu, lecz bardzo dużą. Z wielkim zainteresowaniem oglądałam ją. Pod względem geograficznym był to glob. Rozpoznawałam części świata i poszczególne państwa.Wtem staje przede mną postać męża pełna powagi i majestatu. Kto to był, nie wiem. Owa postać zbliżyła się do mnie, nawiązując rozmowę. Mówi do mnie: To jest kula ziemska - polecając mi wymienić i określić granice części świata, a w nich poszczególne państwa. Gdy odpowiedziałam na pytanie, wówczas ta osoba mówi do mnie głosem pełnym powagi i namaszczenia: Moje dziecko, za grzechy i zbrodnie (wymieniając zabójstwa i rozpustę) popełniane przez ludzkość na całym świecie ześle Pan Bóg straszne kary. Sprawiedliwość Boża nie może znieść dłużej tych występków.Ostoją się tylko te państwa, w których będzie Chrystus królował. Jeżeli chcecie ratować świat, trzeba przeprowadzić Intronizację Najświętszego Serca Jezusowego we wszystkich państwach i narodach na całym świecie. Tu i jedynie tu jest ratunek. Które państwa i narody jej nie przyjmą i nie poddadzą się pod panowanie słodkiej miłości Jezusowej, zginą bezpowrotnie z powierzchni ziemi [83] i już nigdy nie powstaną. Zapamiętaj to sobie, dziecko moje, zginą i już nigdy nie powstaną!!!W tej chwili przyszła mi myśl, że Ojciec mój wysłał list do Prymasa Polski, Jego eminencji Ks. Kard. Hlonda, z prośbą o Intronizację w naszym Państwie, a o tym nikt przecież nie wie. Jakież było moje zdziwienie, gdy na moje myśli otrzymałam odpowiedź:Pamiętaj, dziecko – mówi ta postać - by sprawa tak bardzo ważna nie była przeoczona i nie poszła w zapomnienie. Niech ojciec o tym pamięta, by nie było za późno. Intronizacja w Polsce musi być przeprowadzona. Ja dalej myślę, że Ojciec mój i ja ofiarowaliśmy się na wyniszczenie całkowite Panu Jezusowi, z miłości ku Niemu, za Polskę na pierwszym miejscu, następnie za Niemcy, Rosję, Hiszpanię i za cały świat, a o tym również prawie nikt nie wie. W tej chwili wziął mnie za rękę i zaprowadził na drugą półkulę, wskazując mi Amerykę i Australię i mówiąc boleśnie: Dlaczego nie wyszczególniliście tych części świata? Czyż za te dusze Chrystus nie cierpiał? Czyż one nie są odkupione Jego Najświętszą Krwią? Trzeba je, dziecko, włączyć, szczególnie Amerykę.Dalej mówił z najgłębszym przekonaniem:Trzeba wszystko uczynić, by Intronizacja była przeprowadzona. Jest to ostatni wysiłek Miłości Jezusowej na te ostatnie czasy! [84] Pytam z bojaźnią tę osobę, czy Polska się ostoi. Odpowiada mi, że: Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu, jeżeli się podporządkuje pod prawo Boże, pod prawo Jego miłości. Inaczej, moje dziecko, nie ostoi się – i jeszcze na ostatek mówi do mnie przekonywająco: Oświadczam ci to, moje dziecko, jeszcze raz, że tylko te Państwa nie zginą, które będą oddane Jezusowemu Sercu przez Intronizację, które Go uznają swym Królem i Panem.Przyjdzie straszna katastrofa na świat – mówił – jak zaraz zobaczysz. W tej chwili powstał straszliwy huk. Owa kula pękła. Z jej wnętrza wybuchnął ogromny ogień, za nim polała się obrzydliwa lawa jak z wulkanu, niszcząc doszczętnie wszystkie państwa, które nie uznały Chrystusa.Widziałam zniszczone Niemcy i inne zachodnie państwa Europy.Z przerażeniem uciekałam wprost do tej osoby. Pytam, czy to koniec świata, a ten ogień i lawa, czy to jest piekło. Otrzymuję odpowiedź: To nie jest koniec świata ani piekło, tylko straszna wojna, która ma dopełnić dzieła zniszczenia. Granice Polski były nienaruszone – Polska ocalała.[85] Ta osoba nieznana mówi jeszcze do mnie: Państwa oddane pod panowanie Chrystusa i Jego Boskiemu Sercu dojdą do szczytu potęgi i będzie już jedna Owczarnia i jeden Pasterz. Po tych słowach wszystko znikło.Po Komunii świętej pytałam Pana Jezusa, co to ma znaczyć. Otrzymałam pouczenie: Tak się, dziecko, stanie, jeżeli ludzkość nie zwróci się do Boga. Nie trzeba zaniedbywać sprawy przyspieszenia chwili Intronizacji w Polsce[9].

[9] R. Celakówna, Wyznania..., [82], [83], [84], [85]

W 1937 r. Służebnica Boża Rozalia usłyszała słowa Patrz dziecko Królestwo Chrystusowe do Polski przychodzi przez intronizację.[1] Te słowa usłyszała Służebnica Boża Rozalia w kontekście budowy ogromnego pomnika Chrystusa Króla. Na zakończenie tej wizji, jak pisze ona w swym pamiętniku, miała ona w duszy głęboki spokój i pewność, że naprawdę Pan Jezus będzie królował w Polsce przez intronizację[2]. W 1939 głos wewnętrzny mówił do niej: Jasna Góra jest stolicą Maryi. Przez Maryję przyszedł Syn Boży, by zbawić świat i tu również przez Maryję przyjdzie zbawienie dla Polski przez Intronizację. Gdy się to stanie, wówczas Polska będzie przedmurzem chrześcijaństwa, silną i potężną, o którą się rozbiją wszelkie ataki nieprzyjacielskie[3]

[1] R. Celakówna, Wyznania..., Kraków 2007, [23].
[2] R. Celakówna, Wyznania..., Kraków 2007, [24].
[3] R. Celakówna, Wyznania..., Kraków 2007, [264].

W dziele Intronizacji, Pan Jezus zapowiada rozlanie szczególnych łask na te narody, które uznają Go za Króla i poddadzą się pod Jego władzę. O rozlaniu tych łask przez Pana Jezusa pisze Służebnica Boża Rozalia Celakówna: Przez Maryję przyszedł Syn Boży, by zbawić świat i tu również przez Maryję przyjdzie zbawienie dla Polski, przez Intronizację. Gdy się to stanie, wówczas Polska będzie przedmurzem chrześcijaństwa, silna i potężna, o którą się rozbiją wszelkie ataki nieprzyjacielskie[25]. W innym miejscu Służebnica Boża Rozalia Celakówna pisze: Gdy Pan Jezus będzie Królem i Panem naszego Narodu, wówczas my staniemy się bardzo silnymi, bo wszyscy będą się starali wypełnić Wolę Pana Jezusa; nawet innowiercy będą prosić o przyjęcie ich na łono Kościoła Katolickiego[26].

[25] K. Z. Dobrzycki OSPEE, Dziecko Boże..., t. III, s.33.
[26] K. Z. Dobrzycki OSPEE, Dziecko Boże..., t. III, s.42.

Katechizm Kościoła Katolickiego problematykę tę tak oto przedstawia: Królestwo Chrystusa, obecne już w jego Kościele, nie jest jeszcze całkowicie wypełnione "z wielką mocą i chwałą" [Łk 21, 27] (Por. Mt 25, 31) przez przyjście Króla na ziemię. W Królestwo to uderzają jeszcze złe moce (por. 2 Tes 2, 7), nawet jeśli zostały one zwyciężone u podstaw przez Paschę Chrystusa; do chwili, gdy wszystko zostanie Mu poddane (por. 1 Kor 15, 28). "Dopóki jednak nie powstanie nowe niebo i nowa ziemia, w których zamieszka sprawiedliwość, Kościół pielgrzymujący, w swoich sakramentach i instytucjach, które należą do obecnego wieku, posiada postać tego przemijającego świata i żyje pośród stworzeń, które aż dotąd jęczą i wzdychają w bólach rodzenia i oczekują objawienia się dzieci Bożych" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 48). Dlatego chrześcijanie modlą się, szczególnie podczas Eucharystii (por. 1 Kor 11, 26), by przyspieszyć powrót Chrystusa (por. 2 P 3, 11 - 12), mówiąc do Niego: "Przyjdź, Panie!" [Ap 22, 20] (por. Dz 1, 6-7).Wierni odmawiają codziennie modlitwę Ojcze nasz, przedstawiają Bogu Ojcu siedem próśb, które dotyczą realiów i rzeczywistości ziemskiej. Stąd też wołanie w modlitwie Ojcze nasz: Przyjdź królestwo Twoje jest świadomą prośbą o dopełnienie się tego dzieła tu na ziemi, a nie w wymiarze nieba, bo będzie to dane z wszystkim. Bóg musi być tym, kto będzie decydował o naszym życiu i działaniu. O to prosimy mówiąc: przyjdź Królestwo Twoje; nie prosimy o coś odległego, czego sami nie chcielibyśmy przeżyć (...).

W 1655 r. król Polski Jan Kazimierz będąc na wygnaniu pisał do papieża Aleksandra VII - (...) zginęliśmy, jeśli Bóg nie zlituje się nad nami. Od papieża otrzymał odpowiedź nawiązującą do objawień jezuity o. Mancinelliego: Nie! Maryja was wyratuje. Toć to Polski Pani, Jej się poświęćcie, Jej się ofiarujcie, Ją ogłoście Królową, przecież sama tego chciała[4].

[4] A. Giese, Królowa narodu, s.84.

siostromario wynalazłem dla ciebie kolejnego heretyka Aleksandra VII, który ośmielił się nie mówić: obierzcie wyłącznie w serduszkach Matkę Bożą za Królową..