Marieta Ria
11.9K

Pozor na diabla! Príde, keď budeš úplne na dne.

Ak sa rozhodneš nasledovať Ježiša, ak budeš chcieť zmeniť život, čaká ťa pokušenie.
Diabol sa o to postará. Diabol je prefíkaný. Neprišiel pokúšať Ježiša na začiatku 40-dňového pôstu, ale ku koncu. Keď bol vysilený, vyslabnutý. Takto to bude robiť aj s tebou. Vieš kedy príde? Keď si vyšťavený a úplne na dne. Vtedy ťa diabol pokúša. Sú tri pokušenia, ktoré sú najväčšie a najsilnejšie:
Prvé je pýcha: smradľavá a špinavá pýcha, matka všetkých hriechov. Hnusná pýcha, z ktorej vychádzajú všetky ostatné hriechy. Pýcha je diablov hriech: Non serviam, nebudem slúžiť. Takto začalo peklo.
Druhé pokušenie sú peniaze - lakomstvo. Brat nepozná brata. Pri dedičskom konaní sa idú súdiť. Judáš tiež takto zhrešil peniazmi. Ako ho diabol nachytal? Judáš kradol tak prefíkané, že o tom nik okrem Pána Ježiša nevedel. Robil to tajne, po malých kúskoch.
Tretie pokušenie je vlastné telo. Pohodlnosť. Žiadostivosť. Zmyselnosť.
Aký je rozdiel medzi láskou a žiadostivosťou? V televízii žiadny: Juj, ako sa majú radi.
Dajte na to pozor! Najmä mladí ľudia! Medzi žiadostivosťou a láskou je obrovský rozdiel. Sú podobné ako vajce vajcu. Obe biele, obe rovnako veľké, obe gulaté.
Jedno je však smradľavé a druhé živé. Ak zješ živé, posilní ťa, ak smradľavé, otrávi ťa.
Ako to rozoznáš? Žiadostivosť hrabe k sebe a láska tlačí od seba.

o. M. Kuffa
a b c
no ako sa to vezme... ak zvladne niekto 40dnovy post, tak je to uspech. diabol rad chodi aj vtedy, ked sa cloveku dobre dari a je uspesny.... lahko sa da stiahnut do pychy napriklad....