47:57
Skutečný příběh. Bez dětí neodejdu. Děti ukradl stát a prodal k adopci. Považuji video za nezbytnou informací k současné novele zákona o sociálně-právní ochraně dětí (SPOD) ze dne 5.září 2012…More
Skutečný příběh. Bez dětí neodejdu.

Děti ukradl stát a prodal k adopci. Považuji video za nezbytnou informací k současné novele zákona o sociálně-právní ochraně dětí (SPOD) ze dne 5.září 2012 č.359/1999 Sb., který má začít platit od 1.1.2013, proto je video ve veřejné doméně jako dokumentární film .
Novelu sněmovna schvalovala celkem třikrát, neboť ji odmítl před prezidentem také Senát kvůli tomu, že rozvrátí současný stav. Proti senátnímu odmítnutí hlasovalo 108 poslanců. Prezidenta Klause přehlasovalo v noci 6.11.2012 po zhruba dvouhodinové debatě 104 ze 194 přítomných poslanců.
Přijetí novely doporučilo 38 zákeřných mezinárodních organizací na zdánlivou pomoc dětem. Naopak ředitelka Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková dokonce poslancům rozeslala otevřený dopis, v němž mimo jiné uvedla, že novela je vůči dětem krutá a může je vážně poškodit. Proti novele se postavila také Česká lékařská komora. Profesionální pěstouni (SS zloději dětí z rodin jako v Británii) budou vysoce placeni státem. NELZE garantovat, že sítem odborného posouzení nikdy neprojdou osoby, které by měly o pěstounskou péči zájem pouze ze zištných důvodů. Toto video je tu pro informační a vzdělávací účely a k debatám o nich. Ůmyslem není porušovat autorská práva.
Public domain
IvetaD shares this
69
Dokumenty.
Dokumenty,ktoré si chcem pozrieť.More
Dokumenty.

Dokumenty,ktoré si chcem pozrieť.
Diddi
Chtela bych panu Halikovi podekovat za uverejneni tohoto videa a pani Boorove vyjadrit hluboky obdiv za jeji statecnost a nezdolnou viru, ze sve deti dostane.
Preji Vam z celeho srdce, aby Vas a Vasi rodinu, s Vasimi uzasnymi detmi potkavalo uz jenom to dobre.
Jsem z toho otresena, hlavne z chovani slovenskeho statu. Je to opravdu poburujici. Ziji v Nemecku a vim, ze podobne veci se deji i zde. Ale …More
Chtela bych panu Halikovi podekovat za uverejneni tohoto videa a pani Boorove vyjadrit hluboky obdiv za jeji statecnost a nezdolnou viru, ze sve deti dostane.
Preji Vam z celeho srdce, aby Vas a Vasi rodinu, s Vasimi uzasnymi detmi potkavalo uz jenom to dobre.
Jsem z toho otresena, hlavne z chovani slovenskeho statu. Je to opravdu poburujici. Ziji v Nemecku a vim, ze podobne veci se deji i zde. Ale ne tak casto, i kdyz Jugendamt ma tez neomezenou moc. Take mam syna a bojim se o nej. Nastesti uz mu bude 13 let. Ale bojovala bych stejne, do posledniho dechu.
zchnks shares this
13
Skutečný příběh. Bez dětí neodejdu.
Skutečný příběh. Bez dětí neodejduMore
Skutečný příběh. Bez dětí neodejdu.

Skutečný příběh. Bez dětí neodejdu
TULÁK
Je zajímavé, že dokument o arcibiskupovi s lidskou tváří do televize dají, jak mu šlápl někdo na bebíko, ale takové dokumenty, co zažívají za hrůzy některé rodiny, tak to se nedozvíme.Rovněž Uloupené Kosovo raději na doporučení stáhli, aby to snad neohrozilo vyšší zájmy.Je mi z toho na nic.
TULÁK
SS?Strašné!Ale věřím.Doporučuju knihy Benjamina Kurase.To si člověk udělá úsudek o právním řádu v Británii.Na druhé straně nedávno prasklo, jakou zrůdu od pohledu vyšinutého člověka nechají zneužívat děti.Hrozné.Co si o tom myslet?Podobně prý berou děti ve Finsku ruským občanům.To snad ani za totality nebrali dizidentům děti, či ano?
Libor Halik
Britské úřady doslova převrátily život jedné rodiny v trosky. Ivana Boorová (Slovenka) sedm let opatruje v Británii staré lidí postižené demencí. V roce 2010 navštívila nemocnici se svým starším tehdy dvouletým synem Martinem kvůli zápalu na genitáliích. Lékařům připadalo, že chlapec není nemocný, ale sexuálně týraný svým otcem Vladimírem. Britští sociální pracovníci proto děti dočasně …More
Britské úřady doslova převrátily život jedné rodiny v trosky. Ivana Boorová (Slovenka) sedm let opatruje v Británii staré lidí postižené demencí. V roce 2010 navštívila nemocnici se svým starším tehdy dvouletým synem Martinem kvůli zápalu na genitáliích. Lékařům připadalo, že chlapec není nemocný, ale sexuálně týraný svým otcem Vladimírem. Britští sociální pracovníci proto děti dočasně odevzdali do opatrovnictví rodinnému příteli a pastorovi Kurtovi Van Fossanovi. Ten s Martínkem ještě na druhý den navštívil jiného lékaře, který u chlapce nezpozoroval žádné známky týrání. Děti rodičů Boorových u pastora zůstaly měsíc, ale místo rodičů si je za asistence policie vyzvedli sociální pracovníci z organizace Social Services (SS). Lživý soud. Následný soud proběhl za záhadných okolností, protože znalkyni, která s případem doposud neměla nic společního, byly předloženy úplně jiné fotky dětí. Také pastor po shlédnutí fotek nemohl uvěřit, že by to byly jedny a tytéž děti. Otce dětí, pana Vladimíra, nakonec soud uznal nevinným, ale v té době se manželství Boorových začalo hroutit. Pracovníci SS oznámili paní Ivaně, že děti jí vrátí, když se s manželem rozvede. Problém je v tom, že rozvést je nechtějí. Podle Ivaniných slov jí v tom brání, jen aby působila nedůvěryhodně, když je vdaná za násilníka. Ačkoli tito manželé spolu už dva roky nežijí a obvinění otce bylo zrušeno, děti Ivaně nebyly vráceny. Matka se s dětmi mohla setkávat, ale jen za dozoru a v květnu byly děti přiděleny k adopci, i přesto, že s tím rodiče nesouhlasili, protože v Británii je adopce bez souhlasu rodičů běžná.
Jak se k případu staví úředníci ze Slovenska?
Slovenské úřady přes nespravedlnost nic nekonaly a neinformovaly o celé věci příbuzné ze Slovenska, přitom babička dětí byla v té době v Británii a mohla si vzít obě děti do opatrovnictví. Děti tedy přidělily k adopci. Pokud nová rodina neprojeví zájem, matka nemá absolutní šanci dozvědět se, kde a s kým budou děti vyrůstat. Nejbližší soudní projednání je podle britských médií naplánované na 19. září.
Protest na Slovensku
Televize JOJ na Slovensku o celém případu odvysílala film, který vyvolal bouřlivé reakce. V úterý 18. září se v 16.00 hodin konal před britskou ambasádou v Bratislavě protest, aby byly děti Ivaně vráceny. Děti podle Ivany také věří, že letadlo z Bratislavy se je chystá zachránit.
Celý případ řeší:
• Social services
• Slovenské velvyslanectví
• Centrum pro mezinárodní ochranu dětí
• Marica Pirošíková, zástupkyně SR při evropském soudu pro lidská práva ve Štrasburku
Zdroj: topky.sk. (Film před 18.9.2012 odvysílala slovenská televize Joj. Ta vznikla z české Nova. Joj možná ještě patří panu Železnému.) claritatis.cz/…/5904