Clicks765

V Berlíne položili základný kameň svätyne pre tri náboženstvá. Aby sa na meno Ježiš zohlo každé koleno v nebi, na zemi i v podsvetí a aby každý jazyk vyznával: „Ježiš Kristus je Pán!“ na slávu Boha Otca? (Flp 2, 10-11)

V Berlíne položili základný kameň svätyne pre tri náboženstvá. Aby sa na meno Ježiš zohlo každé koleno v nebi, na zemi i v podsvetí a aby každý jazyk vyznával: „Ježiš Kristus je Pán!“ na slávu Boha Otca? (Flp 2, 10-11).

Náboženskí predstavitelia a politici vo štvrtok v centre nemeckej metropoly Berlín položili základný kameň novej multireligióznej svätyne, ktorá má byť miestom stretávania sa pre kresťanov, židov i moslimov.
Informuje o tom agentúra AFP
„Táto myšlienka je väčšia ako samotná budova,“ povedal projektový riaditeľ Roland Stolte na slávnostnosti pri príležitosti začatia stavebných prác. Ambiciózny projekt s názvom „House of One“ (Dom jedného) vznikol ešte pred desiatimi rokmi a podľa plánov ho otvoria v roku 2025 na Ostrove múzeí (Museuminsel) v centre Berlína.

Budova bude postavená na mieste, kde kedysi stál kostol, ktorý zdemolovali počas bývalého východonemeckého komunistického režimu, píše AFP. Jeho súčasťou budú tri separátne miestnosti pre bohoslužby kresťanov, židov a moslimov.

Mešita, synagóga a protestantský kostol budú spojené rozsiahlou spoločenskou sálou určenou na spoločné podujatia a slávnosti.

„Tento krok je pre nás veľmi symbolický,“ uviedol imám budúcej mešity Kadir Sanci. Multireligiózna budova bude podľa neho „miestom mieru a bezpečnosti“ v čase, keď medzi židovskou a moslimskou komunitou v Berlíne stúplo napätie v dôsledku najnovšieho konfliktu na Blízkom východe.

Starosta Berlína Michael Müller na otváracej ceremónii uviedol, že „nenávisť, násilie, antisemitizmus, islamofóbia, rasizmus a podnecovanie k rasovej nenávisti nemajú miesto v našej spoločnosti„.

Imám, pastor a rabín odriekali krátke modlitby predtým, než boli do betónu zaliate symbolické predmety všetkých troch náboženstiev . Projekt bude podľa odhadov stáť zhruba 47 miliónov eur a je financovaný nemeckým štátom a mestom Berlín.

alianciazanedelu.sk/archiv/9068
dominikguzman
Ľudské úsilie, ktoré nie je požehnané Bohom, bude neúspešné. Aby tam ešte nedošlo skôr k masakrom, než k nejakému "spoločnému sláveniu". Aspoň, že je to protestantský kostol a nie katolícky.
Roberto 55
Aby są vytvorilo iba jedno-antikristovo.