Peter(skala)
11K

Pápež súcití s rodinou zosnulého dievčatka Indi, na ktorom v Anglicku úmyselne spáchali eutanáziu

V sobotu 11. novembra pápež vyjadril solidaritu rodine malého anglického dievčatka Indi Gregoriovej, ktorému bola odmietnutá ďalšia životne dôležitá podpora na prístrojoch, ako aj prevoz do rímskej nemocnice Bambino Gesù. Otec dievčatka Dean Gregory dnes oznámil jej úmrtie v britskom hospici.

Vatican news

8-mesačná Indi trpela vzácnym mitochondriálnym ochorením a bola odpojená od prístrojov, ktoré ju udržiavali pri živote. Anglickí sudcovia odmietli jej prevoz do Talianska i napriek tomu, že vatikánska nemocnica Bambino Gesù vyjadrila ochotu prijať ju a úrad v Ríme jej 6. novembra udelil občianstvo. Vatikánsky hovorca Matteo Bruni v sobotu 11. novembra oznámil:

„Pápež František objíma rodinu malej Indi Gregorovej, jej otca i matku, modlí sa za nich a za dievčatko, a myslí na všetky deti na celom svete, ktoré práve v týchto hodinách žijú v bolesti alebo riskujú svoj život kvôli chorobám a vojne.“

Ako oznámil Dean Gregory, srdce dieťatka prestalo biť o 1.45 hod. v britskom hospici, kam bolo prevezené v piatok 11. novembra po tom, ako anglickí lekári definovali chorobu ako nevyliečiteľnú a odpojili ju od prístrojov. Dievčatko však po extubácii samo prekonalo krízu a opäť dýchalo.

Smútok rodičov

Rodičia vyjadrili smútok, „zlomené srdce“ a tiež „zahanbenie“. „Národná zdravotnícka služba a súdy jej nielenže vzali šancu žiť, ale vzali jej aj dôstojnosť zomrieť vo vlastnom dome. Pripravili ju o telo a ľudskú dôstojnosť, ale nikdy jej nemôžu vziať dušu“, uzavreli rodičia so žiaľom.

(Spracovali Zuzana Klimanová a Miroslava Holubíková)
Ivan Herda
Súcit ,dojatie a plač...