Clicks5.6K
viaveritas
60

Duchowy terror - Prześladowani z powodu czerwonego płaszczu z wizerunkiem Chrystusa Króla

Czy w Europie istnieje prześladowanie chrześcijan? Wiekszość z nas odpowie na to pytanie, że nie, przecież Europa to nie Afryka czy Azja. Ale czy tak jest naprawde? W Afryce lub Azji chrześcijanie giną w większości z rąk wyznawców innych religi, jednak w Europie coraz częściej dokonuje się duchowny terror na chrześcijaninach. Tragedią w tym wszystkim jest to, że w wielu przypadkach czynią to ludzie, którzy sami nazywają siebie chrześcijanami, a wręcz jak w ostatnim tygodniu w Polskiej Misji Katolickiej Bochum - prześladują sami duchowni.

Co takiego wydarzyło się w ostatnim tygodniu w piątek, w Święto Najświętszego Serca Jezusowego w PMK Bochum, której to proboszczem jest ks. Jerzy Wieczorek (Chrystusowiec).

W Mszy św. pragnęło uczestniczyć pięciu wiernych, którzy mieli ubrane płaszcze Chrystusa Króla. Są to członkowie rycerstwa Chrystusa Króla, założonego przez ks. dr. hab. Piotra Natanka, w danym momencie suspendowanego kapłana diecezji krakowskiej, ukazują oni swoje zaangażownie w sprawie intronizacji Chrystusa Króla na Króla Polski. Nie będę tu poruszał sprawy ks. Natanka ani rycerstwa Chrystusa Króla, ponieważ nie o tym dzisiaj mowa, lecz o tym, co wydarzyło się w owej PMK Bochum, o reakcji kapłana na płaszcze Chrystusa Króla, które pieciu wiernych miało założone w kościele. W tym dniu w Mszy św. uczestniczył również ks. biskup z Kazachstanu (Ks. Biskup Janusz Kaleta, ordynariusz Karagandy w Kazachstanie) , który nie tylko był świadkiem wydarzenia, ale dokonał czynu do którego na terenie diecezji Essen nie miał uprawnienia oraz zgody biskupa tej diecezji. Lecz o tym później.

Ks. Jerzy Wieczorek widząc osoby ubrane w płaszcze z wizerunkiem Chrystusa Króla, oznajmił z ambony, że nie rozpocznie Mszy św. dopóki nie znikną oznaki (płaszcze). I już tu można zadać sobie pytanie, co takiego strasznego jest w czerwonym płaszczu na którym jest wizerunek Chrystusa Króla. Nie jest mi znane, że są jakieś specjalne rozporządzenia stolicy apostolskiej na temat ubrania wiernych oprócz tego, że wierny powinnien być ubrany godnie i jego ubranie powinno ukazywać szacunek dla miejsca i kultu Bożego. Ale powrócimy do tego co się dalej wydarzyło. Gdy dane osoby nie zdjeły płaszczy – tu trzeba powiedzieć, że osoby te zachowywały się spokojnie, nie robiły żadnej propagandy ustnej czy pisemnej – ks. Wieczorek ponownie przemawiając z ambony oznajmił przed parafią, że w takim razie cała parafia ma się odwrócić w kierunku zła!!!!!!!?!? i będą odmawiane akty strzeliste!!!!!!! W tym momencie prawie cała parafia – nie wszyscy - Bogu dzięki i w Bochum są jeszcze ludzie, którzy mają własny rozum!!!! – odwracają się do tyłu, patrząc na osoby w płaszczach i ks. Wieczorek zaczyna modlitwy, jakgdyby ci ludzie w płaszczach byli opętani.

Jednak i to nie skutkowało. Ks. Wieczorek zaczął Mszę św. lecz podczas komunii, gdy osoby ubrane w płaszcze podeszły by przyjąć Ciało Chrystusa ks. biskup z Kazachstanu odmawia udzielenia komunii tym osobą mówiąc, że solidaryzuje się.
Metody ks. Jerzego Wieczorka przypominają najciemniejszą historię kościoła, gdy to niektórzy hierarchowie kościoła uważali się za Panów tego świata i traktowali swoich podopiecznych jak rzeczy z którymi można robić co się chce. Historia ta przypomina czasy komuny w Polsce, kiedy ludzie w firmach i fabrykach nieraz publicznie byli wyśmiewani za wiarę lub swoje przekonania religijne lub polityczne.

Jakim prawem katolicki kapłan publicznie oczernia ludzi, karząc się obracać całej parafii w stronę „zła“ – jak powiedział i zaczynając odmawiać modlitwy ?????? Czy biskup miejsca ks. biskup Overbeck wie o tym, że w jego diecezji polski kapłan z Bochum publicznie w czasie Mszy św. wskazuje na konkretne osoby jako „zło“ ????
Że publicznie rani i oczernia wiernych w kościele przed całą parafią! Czy biskup z Essen zaaprobował metody duszpasterskie, których używa ks. Wieczorek????

Czy ks. biskup Overbeck wie, że biskup z Kazachstanu odmawia udzielenia komunii św. osobom w jego diecezji, którym według prawa kościelenego nic nie stoi na przeszkodzie by przyjać Pana Jezusa???
Osoby te nie żyją w grzechu cieżkim, nie są ekskomunikowane, nie zaprzeczają publicznie dogmatów wiary. Jakim prawem ks. Biskup z Kazachstanu odmówił im komunii św.? Czy biskup Overbeck wydał mu na to zgodę???

Idąc dalej, kilka dni wcześniej podczas Mszy św. ks. Wieczorek jeszcze raz przypomniał oświadczenie episkopatu Polski w sprawie księdza Natanka. Co ma jednak czerwony płaszcz z wizerunkiem Chrystusa Króla i oświadczenie biskupów ze sobą wspólnego???. Czy identyfikacja z intronizacją Chrystusa na Króla to identifikacja z ks. Natankiem – Nie!!!!!!! Nie można mieszać tu dwóch pojęć.

I chociaż ks. Wieczorek sam straszył te osoby, że będzie prosił biskupa Essen aby je ukarał!!!!! – to czy to nie on powinnien być ukarany przez biskupa za samowolę, której dokonuje bez zgody biskupa miejsca w swojej parafii?

Zachownie ks. Wieczorka jest karygodne. Tak nie postępuje się z ludźmi, nie tylko ze strony moralnej ale i prawnej, było to publiczne oczernianie wiernych!!!! Tak nie postępuje kapłan!!!
Ks. Wieczorek powinien nie tylko publicznie przeprosić, ale i ponieść za swoje zachownie konsekwencje, powinien zostać odsunięty od duszpasterstwa. To nie czerwone płaszcze dzielą parafie jak powiedział, to on swoim zachowaniem ją dzieli.

I jedno pytanie powinien sobie każdy zadać... czy ten sam ksiądz będzie latem odmawiał publicznie modlitwy i odmawiał komunii św. gdy przyjdą do kościoła półnagie dziewczyny/kobiety, zjawisko które jest nam w polskich misjach dobrze znane? – Wątpie.

Brat wyda brata, Ojciec syna – mówi do nas Jezus- to się w Bochum wydarzyło w 100% - katolicy z pogardą patrzyli po katolikach – i dalej pisze w piśmie, że będą nas zabijać i będą myśleć że slużą Bogu – i też to wydarzyło się w Bochum, nazwali konkretne osoby „złem“ i myśleli, że robią przysługę Bogu- i w końcu- czy Jezus znajdzie wiarę gdy powtórnie przyjdzie... w kościele w Bochum znalazł by ją na serio tylko chyba u kilku, reszta zachowała się jak zdechłe ryby, które płyną z prądem.

Ale ks. Jerzy Wieczorek jest ze swoich ambicji i metod znany. Pamiętam jak na ławie oskarżonych w PMK Dortmund siedzieli odpowiedzialni za Młodzieżową Grupę Modlitewną Orły. Już wtedy Ks. Wieczorek był tak beszczelny biorąc sobie prawo by przyjechać na to spotkanie i oficjalnie wypowiadać się przeciwko Orłom, choć nigdy nie miał styczności z tą grupą. Brakowało jedynie, że już tam wtedy nie zaczął odmawiać egzorcyzmów i udzielać kar.

Z całym szacunkiem jaki mam przed każdym kapłanem, nie można więcej tolerować tego co szczególnie wielu polskich kapłanów w PMK w Niemczech czynią. Nadszedł czas aby zostali oni wydaleni i nieszkodzili więcej, nie blokowali odnowy kościoła, którą zaczął odważnie Benedykt XVI.. A ich ulubione słowo to posłuszeństwo, choć sami nie są posłuszni Ojcu św., ale o tym to w przyszłości więcej.

A księdzu biskupowi z Kazachstanu to tylko współczuć. Przyjeżdża do PMK niemal co roku by zbierać ofiary dla swojej biednej diecezji. Aby nie zepsuć sobie relacji u tutejszych księży – niektórym udzielił nawet tytułu prałata – wolał odmówić komunii św. wiernym, niż narażać się w przyszłości na brak zaproszenia do PKM. Kiedyś odpowie za to przed Bogiem.

źródło:

Duchowy terror

List wspolnoty Rycerstwo Chrystusa Krola do ks. Wieczorka z dnia 14.06.2012
masada
@malgorzata__13
..."to Rycerze w tej chwili są głównymi winnymi zaistniałego zamieszania!Tak,trzeba tu zauważyć...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To są wybrańcy, którzy świadomie podejmują walkę z bezczeszczeniem Najświętszego Sakramentu, w którym "Jest ten który Jest". Prawdziwy BÓG w Trójcy Jedyny. …More
@malgorzata__13
..."to Rycerze w tej chwili są głównymi winnymi zaistniałego zamieszania!Tak,trzeba tu zauważyć...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To są wybrańcy, którzy świadomie podejmują walkę z bezczeszczeniem Najświętszego Sakramentu, w którym "Jest ten który Jest". Prawdziwy BÓG w Trójcy Jedyny. Któremu "owce" oddają hołd i chwałę.
Ksiądz o którym piszesz jest tylko narzędziem tego samego "Pasterza", którym jest Jezus Chrystus.

"Rycerze" nie mogą dawać żadnego ultimatum o jakim piszesz. Nie wykluczam,że są też tacy, którzy nie maja wiary, ale to już ich problem.
stanislawp
Jak udało nam się ustalić, mężczyzna codziennie poił staruszkę wodą święconą i kazał jej całować krzyż.
-------------
re
nasz forumowicz boi się, że jego też mogłoby to spotkać-- straszne przestepstwo wg parvusa- poić matkę wodą święconą i dawać krzyż do pocałowania!!!
a na logikę to jak to poili swoją chorą matkę parvusie?
Wiadrem jak dla krowy?
Ty się Boga nie boisz tak się wyśmiewając z wody …More
Jak udało nam się ustalić, mężczyzna codziennie poił staruszkę wodą święconą i kazał jej całować krzyż.
-------------
re
nasz forumowicz boi się, że jego też mogłoby to spotkać-- straszne przestepstwo wg parvusa- poić matkę wodą święconą i dawać krzyż do pocałowania!!!
a na logikę to jak to poili swoją chorą matkę parvusie?
Wiadrem jak dla krowy?
Ty się Boga nie boisz tak się wyśmiewając z wody święconej i tak pisać o 75 letniej chorej kobiecie że nie piła wodę święconą tylko była pojona jak zwierzę?!!
Każdy z nas ma malutką buteleczkę wody święconej a nie jakieś wiadra z wodą świeconą do pojenia rodziny!!
U Ciebie pavusie już wszystko tak wygląda po szatańsku aby mieć czelność pisać o kapłanach Bractwa Piusa które jest wierne Bogu i Tradycji, że to faszyści, hitlerowcy, ludobójcy...
W imię Jezusa idź precz demonie, który zniewoliłeś naszego brata Adama!

😇
Królowanie Chrystusa na wieki
".....Komunistom do szczęścia brakuje tylko tego byśmy poniżyli naszych pasterzy......"
==============================================================
.....to już nie komunistom się co niektórzy przysługują -ale satanistom z New Age !
tylko że ci , których tak zagorzale próbujesz bronić ( duchowni moderniści ) -właśnie z nimi współpracują w burzeniu KK-go !
polski
Dziwię się 🤦 🤦 🤦 tym którzy mają takie radykalne poglądy, gdy idzie o nieubłaganą postawę wobec grzeszników, że nie wiedzą że Polska - nie mówiąc Niemczech - jest komunistyczna. Komunistom do szczęścia brakuje tylko tego byśmy poniżyli naszych pasterzy.
polski
gdybym w swojej parafi zobaczył jakichś przebranych cudoków, pomyślałbym że to nie cudactwa skoro przewodniczący liturgii na to pozwala. Przewodniczący liturgii zawsze jest obowiązany czuwać nad tym by Eucharystia sprawowana była godnie. Biskup to od czego niby jest ? jeśli nie od reagowania?
Gdyby księża i biskupi nie reagowali , na każdej liturgii w kościele mogłyby być rozróby. Chcą jacyś …More
gdybym w swojej parafi zobaczył jakichś przebranych cudoków, pomyślałbym że to nie cudactwa skoro przewodniczący liturgii na to pozwala. Przewodniczący liturgii zawsze jest obowiązany czuwać nad tym by Eucharystia sprawowana była godnie. Biskup to od czego niby jest ? jeśli nie od reagowania?
Gdyby księża i biskupi nie reagowali , na każdej liturgii w kościele mogłyby być rozróby. Chcą jacyś ludzie rozrabiać, mają ulice. Milicjanci niektórzy też aż się palą...
ona
afisz na pokaz, zas po uczynkach widać dokładnie inne zapędy
malgorzata__13
Masada,dobrze wiemy o jakiego "pasterza" tu chodzi,powiem więcej,to Rycerze w tej chwili są głównymi winnymi zaistniałego zamieszania!Tak,trzeba tu zauważyć usiłowania Ks.Natanka by powstrzymać te rozhukane konie,dwa lata temu kiedy ogłosił "drogę pojednania" wielu ostygło w zapale,niektórzy odeszli,a od Rycerzy z zagranicy otrzymał takie ultimatum "Ksiądz nas nie możesz teraz opuścić bo myśmy …More
Masada,dobrze wiemy o jakiego "pasterza" tu chodzi,powiem więcej,to Rycerze w tej chwili są głównymi winnymi zaistniałego zamieszania!Tak,trzeba tu zauważyć usiłowania Ks.Natanka by powstrzymać te rozhukane konie,dwa lata temu kiedy ogłosił "drogę pojednania" wielu ostygło w zapale,niektórzy odeszli,a od Rycerzy z zagranicy otrzymał takie ultimatum "Ksiądz nas nie możesz teraz opuścić bo myśmy się już zaangażowali,Ksiądz byś nas zdradził!".O,takie to sa baranki,i cóż że drzwi do Kościoła są dla Księdza otwarte kiedy na drodze stoi wataha i pilnuje by nie stracić takiego fajnego przywódcy,no bo z kim można tak łatwo zostać bohaterem,fotki z wypraw wojennych znajomym pokazać i sławę za życia zyskać.
Kto by uwierzył że to dorośli ludzie są!
aaa
W związku z nowym awatarem tahamaty;
Od początku świata, od dziejów zarania dupa służyła wyłącznie do srania.
Lecz przyszedł pan Jaruzel, zmienił wolę pana, przyszył dupie uszy i stworzył Urbana!
Św.Faustynko, wybacz....
masada
"trwajcie w wierze przy swoim pasterzu"
-----------------------------------------------------------

Pasterz to Jezus Chrystus- a my członkowie Kościoła katolickiego jesteśmy Jego owcami.
I mamy trwać w wierze właśnie tak jak napisałaś- @małgorzato_13, bez względu na zawirowania w kościele. Ruch Rycerzy Chrystusa Króla dopiero trwa od 2011r. I wg statystyki, wiernych Kościoła przybywa! ludzie …More
"trwajcie w wierze przy swoim pasterzu"
-----------------------------------------------------------

Pasterz to Jezus Chrystus- a my członkowie Kościoła katolickiego jesteśmy Jego owcami.
I mamy trwać w wierze właśnie tak jak napisałaś- @małgorzato_13, bez względu na zawirowania w kościele. Ruch Rycerzy Chrystusa Króla dopiero trwa od 2011r. I wg statystyki, wiernych Kościoła przybywa! ludzie masowo się nawracają, by uwielbiać Majestat Boga w Kosciele, który tak bardzo został zraniony przez zdrajców wewnątrz Kościoła - Powszechnego !
aaa
A teraz trochę humoru z cyklu „dialogi na cztery nogi”.
Przychodzi Św. Jan od Krzyża do Ks. Natanka w porannym widzeniu, czyli objawieniu prywatnym.

- Jaką to ocenę dasz mi Doktorze Kościoła o duchu i modlitwie pewnej osoby? Pyta nasz kapłan.
- W postępowaniu tej duszy jest pięć braków które nie pozwalają uznać jej ducha modlitwy za prawdziwego.

- ???
- Po pierwsze okazuje ona wiele przywiązani…More
A teraz trochę humoru z cyklu „dialogi na cztery nogi”.
Przychodzi Św. Jan od Krzyża do Ks. Natanka w porannym widzeniu, czyli objawieniu prywatnym.

- Jaką to ocenę dasz mi Doktorze Kościoła o duchu i modlitwie pewnej osoby? Pyta nasz kapłan.
- W postępowaniu tej duszy jest pięć braków które nie pozwalają uznać jej ducha modlitwy za prawdziwego.

- ???
- Po pierwsze okazuje ona wiele przywiązania do własności.

- E, chyba nie, święty Janie, co to to nie. Ja przywiązuję wagę do Grzechyni, bo Bóg obiecał, ze mi ją zostawi. Ale ona?
- Po drugie ma zbytnią pewność siebie i małą bojaźń, że może błądzić wewnętrznie, bez której to bojaźni nigdy nie działa Duch Boży.

- Tu się nie zgodzę. Ja sam uznałem te objawienia za prawdziwe już dużo wcześniej. A wiem co mówię bo jestem Doktorem Habilitowanym. Jakkolwiek w seminarium tego nas nie uczyli, ale już się zorientowałem o co tu chodzi czytając Marię Waltortę.
- Trzeci brak to ten, że odczuwa chęć przekonania wszystkich, by wierzyli, że to co otrzymuje jest wielkim dobrem. Prawdziwy zaś duch nie ma w sobie tego, owszem, przeciwnie, pragnie by go uważano za coś małego, gardzono nim i sam to czyni.

- Ależ Janie nie stawiaj, mi tu granicy bożemu działaniu, czyżbyś myślał, że Bóg nie może mówić do kogo chce i jak chce? Czytałem u Vasuli Ryden że to wszystko jest prawdą. W Medjugorie i w Garabandal tylko potwierdziłem moje spostrzeżenia. Ona przystąpiła i do rycerstwa i do żertwy ofiarnej, a czy ty przystąpiłeś już do żertwy? Spiesz się, bo czasu mało a czasy ostateczne już nadeszły o czym mi mówili aniołowie. A anioły dla Ojca Świętego to zbierasz?
- Czwarty i główny brak jest ten, że w sposobie jej postępowania nie widać owoców pokory. Jeśli zaś łaski o których mówi są prawdziwe, nie udzielają się nigdy duszy bez uprzedniego uniżenia i wyniszczenia jej w wewnętrznym poczuciu pokory.

- Z tym się też nie zgodzę. Ja sam osobiście i publicznie wypowiedziałem posłuszeństwo biskupowi do czego ją też serdecznie i wytrwale namawiam. Pokory nam nie brakuje. A pomnik Boga Ojca już stoi, jak to możesz sam zobaczyć.
- Piąty brak jest ten, że styl i sposób wyrażania się jakiego tu używa, nie zdają się być tego ducha którego ona chce mieć. I wszystko o czym ona tu opowiada, co mówiła do Boga a Bóg do niej, wydaje się być niedorzeczne.

- Ach, jak możesz Janie, jak możesz, ja nie chcę już tego słuchać, przestań, bo się rozgniewam. Zamiast stawiać tamę duchowi prorockiemu prywatnemu, lepiej powiedz co robić.
- Co do mnie więc, dałbym tę radę, aby jej nie polecano ani nie pozwalano pisać o tym. Spowiednik też niech nie okazuje, że słucha tego chętnie, ale słucha tylko dlatego, że są to złudzenia i nie ma co przywiązywać wagi do tego.

- To ja sam jestem spowiednikiem i kierownikiem duchowym tej osoby!!!!!!
- A, to co innego. Trzeba ja zatem doświadczać w ćwiczeniu się w cnotach zwłaszcza w pogardzie siebie, pokorze i posłuszeństwie.
- Po co w posłuszeństwie??? Ciągle posłuszeństwo i posłuszeństwo, w koło Macieju. Ja słucham się tylko Boga i wiem co mówię, bo znam się na teologii, jestem jak pewnie już zapomniałeś, Doktorem Habilitowanym a biskupi to masoni. Jeden jest już w piekle i wyje o czym powinieneś wiedzieć.
- No właśnie księże Piotrze, powtarzam, trzeba ćwiczyć ją w owych cnotach bo jako echo uderzenia, odezwie się czystość duszy, jeśli jej rzeczywiście tak wielkich łask udzielono. A próby winny być ciężkie, bo nawet sam szatan potrafi trochę wycierpieć aby się wywyższyć.

I to by było na tyle.
😀
aaa
Świetny tekst Małgorzaty 👍
co by się nie marnował na tym forum wyślemy go na; biuro@christusvincit-tv.pl
malgorzata__13
"Co ma jednak czerwony płaszcz z wizerunkiem Chrystusa Króla i oświadczenie biskupów ze sobą wspólnego???. Czy identyfikacja z intronizacją Chrystusa na Króla to identifikacja z ks. Natankiem – Nie!!!!!!! "

Przedmiot sporu czyli czerwony płaszcz jest firmowym znakiem Rycerzy Chrystusa Króla których Ks.Natanek osobiście "pasuje" mieczem stylizowanym na Szczerbiec,wypowiadając przy tym formułę z …More
"Co ma jednak czerwony płaszcz z wizerunkiem Chrystusa Króla i oświadczenie biskupów ze sobą wspólnego???. Czy identyfikacja z intronizacją Chrystusa na Króla to identifikacja z ks. Natankiem – Nie!!!!!!! "

Przedmiot sporu czyli czerwony płaszcz jest firmowym znakiem Rycerzy Chrystusa Króla których Ks.Natanek osobiście "pasuje" mieczem stylizowanym na Szczerbiec,wypowiadając przy tym formułę z Orędzi że "trwajcie w wierze przy swoim pasterzu".Oznacza to że Rycerze stają się prywatnym stowarzyszeniem Ks.Natanka i oddają sie na jego usługi,mają swe obowiązki np.stawania na doroczne odpusty i zjazdy w Pustelni,wspieranie tamtych dzieł,rozprowadzanie materiałów o "internetowej parafii" by wyznawców przybywało.Taka jest prawda i nikt nie czyni z tego tajemnicy,wszystko jest dostępne i każdy może przystąpić sobie do tego ruchu, musi jednak wziąć pod uwagę jeden mały szczegół - wszystkie te działania nie mają aprobaty Kościoła,są nawet zabronione jako czyniące rozłam.
Służyć Kościołowi to jest okazać posłuszeństwo w trudnych chwilach,zakładanie czerwonego płaszcza to okazanie nieposłuszeństwa,w efekcie mamy zgorszenie dla innych i zachętę do buntu.
W praktyce już to widać,coraz częściej odejście z Kościoła usprawiedliwia się że "samemu Bogu" będę służyć.To takiej postawy teraz oczekuje Pan Bóg od katolików? Ludzie,zastanówcie się dokąd tak naprawdę ta ścieżka prowadzi.
stanislawp
Za takie traktowanie Polaków w Niemczech przez niby polskiego księdza powinno mu się wytoczyć proces polityczny o zdradę. A przynajmniej złożyć skargę do Ambasady Polskiej
stanislawp
ks prob Jerzy Wieczorek robi kasę i konto mu rośnie, nawet nie zdaje sobie sprawy, że Jezus jest Królem a on w to nie wierzy.
Posłuszny jest biskupom niemieckim nie polskim..a Ci biskupi niemieccy dawno już wymówili posłuszeństwo Papiezowi... Papieżowi Benedyktowi nawet ręki nie chcieli podawać na powitanie gdy przyjechał do Niemiec...
alica32
To nie czerwone płaszcze dzielą parafie ..
I jedno pytanie powinien sobie każdy zadać... czy ten sam ksiądz będzie latem odmawiał publicznie modlitwy i odmawiał komunii św. gdy przyjdą do kościoła półnagie dziewczyny/kobiety, zjawisko które jest nam w polskich misjach dobrze znane? 🙂
alica32
I chociaż ks. Wieczorek sam straszył te osoby, że będzie prosił biskupa Essen aby je ukarał!!!!! – to czy to nie on powinnien być ukarany przez biskupa za samowolę, której dokonuje bez zgody biskupa miejsca w swojej parafii?
Zachownie ks. Wieczorka jest karygodne. Tak nie postępuje się z ludźmi, nie tylko ze strony moralnej ale i prawnej, było to publiczne oczernianie wiernych!!!! Tak nie …More
I chociaż ks. Wieczorek sam straszył te osoby, że będzie prosił biskupa Essen aby je ukarał!!!!! – to czy to nie on powinnien być ukarany przez biskupa za samowolę, której dokonuje bez zgody biskupa miejsca w swojej parafii?
Zachownie ks. Wieczorka jest karygodne. Tak nie postępuje się z ludźmi, nie tylko ze strony moralnej ale i prawnej, było to publiczne oczernianie wiernych!!!! Tak nie postępuje kapłan!!!
4 more comments from alica32
alica32
Idąc dalej, kilka dni wcześniej podczas Mszy św. ks. Wieczorek jeszcze raz przypomniał oświadczenie episkopatu Polski w sprawie księdza Natanka. Co ma jednak czerwony płaszcz z wizerunkiem Chrystusa Króla i oświadczenie biskupów ze sobą wspólnego???. Czy identyfikacja z intronizacją Chrystusa na Króla to identifikacja z ks. Natankiem – Nie!!!!!!! Nie można mieszać tu dwóch pojęć.
alica32
Czy ks. biskup Overbeck wie, że biskup z Kazachstanu odmawia udzielenia komunii św. osobom w jego diecezji, którym według prawa kościelenego nic nie stoi na przeszkodzie by przyjać Pana Jezusa???
Osoby te nie żyją w grzechu cieżkim, nie są ekskomunikowane, nie zaprzeczają publicznie dogmatów wiary. Jakim prawem ks. Biskup z Kazachstanu odmówił im komunii św.? Czy biskup Overbeck wydał mu na to …More
Czy ks. biskup Overbeck wie, że biskup z Kazachstanu odmawia udzielenia komunii św. osobom w jego diecezji, którym według prawa kościelenego nic nie stoi na przeszkodzie by przyjać Pana Jezusa???
Osoby te nie żyją w grzechu cieżkim, nie są ekskomunikowane, nie zaprzeczają publicznie dogmatów wiary. Jakim prawem ks. Biskup z Kazachstanu odmówił im komunii św.? Czy biskup Overbeck wydał mu na to zgodę???
alica32
Jakim prawem katolicki kapłan publicznie oczernia ludzi, karząc się obracać całej parafii w stronę „zła“ – jak powiedział i zaczynając odmawiać modlitwy ?????? Czy biskup miejsca ks. biskup Overbeck wie o tym, że w jego diecezji polski kapłan z Bochum publicznie w czasie Mszy św. wskazuje na konkretne osoby jako „zło“ ????
Że publicznie rani i oczernia wiernych w kościele przed całą parafią! Czy …More
Jakim prawem katolicki kapłan publicznie oczernia ludzi, karząc się obracać całej parafii w stronę „zła“ – jak powiedział i zaczynając odmawiać modlitwy ?????? Czy biskup miejsca ks. biskup Overbeck wie o tym, że w jego diecezji polski kapłan z Bochum publicznie w czasie Mszy św. wskazuje na konkretne osoby jako „zło“ ????
Że publicznie rani i oczernia wiernych w kościele przed całą parafią! Czy biskup z Essen zaaprobował metody duszpasterskie, których używa ks. Wieczorek????
alica32
Jednak i to nie skutkowało. Ks. Wieczorek zaczął Mszę św. lecz podczas komunii, gdy osoby ubrane w płaszcze podeszły by przyjąć Ciało Chrystusa ks. biskup z Kazachstanu odmawia udzielenia komunii tym osobom.Metody ks. Jerzego Wieczorka przypominają najciemniejszą historię kościoła, gdy to niektórzy hierarchowie kościoła uważali się za Panów tego świata i traktowali swoich podopiecznych jak …More
Jednak i to nie skutkowało. Ks. Wieczorek zaczął Mszę św. lecz podczas komunii, gdy osoby ubrane w płaszcze podeszły by przyjąć Ciało Chrystusa ks. biskup z Kazachstanu odmawia udzielenia komunii tym osobom.Metody ks. Jerzego Wieczorka przypominają najciemniejszą historię kościoła, gdy to niektórzy hierarchowie kościoła uważali się za Panów tego świata i traktowali swoich podopiecznych jak rzeczy z którymi można robić co się chce. Historia ta przypomina czasy komuny w Polsce, kiedy ludzie w firmach i fabrykach nieraz publicznie byli wyśmiewani za wiarę lub swoje przekonania religijne lub polityczne.