Clicks502
Coburg
2

Kráľovná pomoci, 15. januára 2020: Eucharistia, najsvätejší okamih.

Moje milované deti!
Mojim želaním je, aby ste aj naďalej kráčali jednoduchou cestou, modliac sa denne svätý ruženec a prijímajúc môjho Syna v Eucharistii do čistých sŕdc uvedomujúc si, že je to najvzácnejší a najsvätejší okamih. K tomu vám žehnám a vyprosujem potrebné milosti. Ostaňte v láske Ježišovho a môjho Srdca.

Prostredníctovm Matina Gavendu, Dechtice 15. januára 2020
Lola123456
Spustošená Benediktova vinica

Rím, 17.1.2020 (kath.net/as) 025 937 – Kto by mohol zabudnúť na 19. apríl 2005 a na prvé slová pontifikátu Benedikta XVI. pred požehnaním „Urbi et Orbi“ na balkóne žehnania Baziliky sv. Petra?
„Po veľkom pápežovi Jánovi Pavlovi II. páni kardináli zvolili mňa, jednoduchého a skromného robotníka v Pánovej vinici. Utešuje ma skutočnosť, že Pán dokáže pracovať a …
More
Spustošená Benediktova vinica

Rím, 17.1.2020 (kath.net/as) 025 937 – Kto by mohol zabudnúť na 19. apríl 2005 a na prvé slová pontifikátu Benedikta XVI. pred požehnaním „Urbi et Orbi“ na balkóne žehnania Baziliky sv. Petra?
„Po veľkom pápežovi Jánovi Pavlovi II. páni kardináli zvolili mňa, jednoduchého a skromného robotníka v Pánovej vinici. Utešuje ma skutočnosť, že Pán dokáže pracovať a pôsobiť aj s nedostačujúcimi nástrojmi …“
Vinica – pápežovi Benediktovi XVI. zvlášť cenný obraz z Evanjelia (porovn. Mt 20,1-16). Práve z dôvodu týchto prvých slov nového pápeža sa taliansky zväz roľníkov rozhodol, Benediktovi XVI. darovať vinicu. Stalo sa to pri príležitosti vtedajšieho Svetového dňa zachovania stvorenstva. Vinné révy pre vinič sa vyhľadávali s veľkou starostlivosťou. Malá vinica založená na počesť Benedikta XVI. mala asi 1000 metrov štvorcových. Pozostávala z druhov „Trebbiano“ (biele) a „Cesanese di Affile“ (červené), veľmi starých domácich druhov vín.
„Nádherná vinica len s malým počtov druhov révy, poetická a symbolická súčasne. V rohu záhrady, ktorú pápež Benedikt XVI. veľmi miloval, sa počas svojich pobytov v pápežskej vile Castel Gandolfa v dusných letných večeroch prechádzal, tam hľadal svieži vzduch a modlil sa,“ ako napísala vatikánska žurnalistka rímskych novín „Il Messaggero“, Franca Giansoldatiová.
Avšak – práve v týchto týždňoch túto oblasť záhrady radikálne zmenili prácami, pri ktorých padla za obeť predovšetkým vinica Benedikta XVI. – bola spustošená, rastliny vytrhali, malá meditačná záhrada bola zničená a zrovnaná so zemou!
Prečo? Nuž teda – niektorí uvádzajú, že toto miesto sa má použiť na vybudovanie cesty, ktorej stavba sa má vraj čoskoro začať. Rozhodnutie o zmene urobila nová správa pápežských víl, ktorá poverila stavebnú firmu strhnúť symbolické miesta pontifikátu pápeža Benedikta XVI.
Keď zväz roľníkov venoval Benediktovi XVI. svoj dar, chcel pápež túto záhradu presne na tom mieste paralelne k mramorovej soche Dobrého pastiera, aby sa podčiarkol jej symbolický význam. Teraz však už tam nie je celkom nič.
„Spustošenie vinice“ – tak znie názov knihy nemeckého filozofa a teológa Dietricha von Hildebranda (2.10.1889 Florencia, +26.1.1977 New York) z roku 1973. V tomto diele Hildebrand rozoberá „omyly moderny“ a pritom sa zaoberá aj stavom moderného kresťanstva a to zvlášť vzhľadom na pokoncilové pustošenie viery.
Teraz nadobudlo toto pustošenie viery v dobe mimoriadnych a diabolských zmätení ďalší symbolický obraz.