Clicks3.6K
Peter(skala)
12

Medžugorie sa modlí za svet, na mieste nie sú žiadni zahraniční pútnici

Bratislava 18. marca (TK KBS) Veriaci v Medžugorí sa modlia za celý svet a vďaka prenosu cez internet sa na tejto modlitbe zúčastňujú ľudia z mnohých krajín. Ako povedal apoštolský vizitátor v Medžugorí arcibiskup Henryk Hoser, v súčasnosti v Medžugorí nie sú z dôvodu uzavretých hraníc žiadni pútnici zo zahraničia. Miestny kostol je však denne plný farníkov. Všetky hotely a penzióny, ako aj reštaurácie a obchody sú zatvorené.

Arcibiskup Hoser informoval, že v kostole v Medžugorí sa každý deň zhromažďuje veľké množstvo ľudí, ktorí zapĺnia približne polovicu chrámu. V Bosne a Hercegovine neexistujú také obmedzenia, ako napríklad v Poľsku, že naraz môže do chrámu vstúpiť iba 50 ľudí. „Každý, kto príde, je prijatý. Tí, ktorí sa boja infekcie, si sadnú na lavičky vonku. A môžu sa zúčastňovať na liturgii vďaka dobrému zvukovému systému a veľkej obrazovke, na ktorej je všetko viditeľné,“ povedal.

Liturgický poriadok v kostole v Medžugorí je ako vždy, bez akýchkoľvek zmien - vysvetľuje arcibiskup. Každý deň sa začína rannou svätou omšou a popoludní sa modlí ruženec. O 18:00 sa slávi hlavná svätá omša, po ktorej nasleduje modlitba vďakyvzdania a uzdravenia. V utorok, štvrtok, piatok a sobotu je zavŕšený poklonou pred Najsvätejšou sviatosťou. V piatok je poklona krížu. Arcibiskup Hoser dodáva, že ako vždy na tomto mieste, mnoho ľudí pristupuje k sviatosti zmierenia.

Arcibiskup Hoser tiež informoval, že v Bosne a Hercegovine je zatiaľ málo prípadov koronavírusu. Miestna zdravotnícka služba však nie je pripravená na väčší počet pacientov a ich liečbu. Napríklad v univerzitnej nemocnici v Mostare, ktorá je najbližším provinčným mestom, sú k dispozícii iba dva respirátory.

Zdroj: www.ekai.pl
Silvita81 shares this
3.6K
😊