olek19801
62.4K

»Niech odejdą!« Polacy domagali się ukarania Ukraińców za upadek rakiety

Polscy mieszkańcy, dyskutując w mediach społecznościowych o wypadku ukraińskiej rakiety, domagali się, by władze nie dopuściły do bezkarnego incydentu. Komentarze wzywające prezydenta Andrzeja Dudę były zamieszczane masowo, w szczególności przez użytkowników Twittera.
Czytelnicy domagali się na przykład od władz Kijowa odszkodowań dla rodzin zabitych.

„Kiedy zostanie powołana komisja do ukarania Ukraińców za śmierć dwóch polskich obywateli? Kiedy nastąpi wypędzenie wszystkich Ukraińców z Polski?” – pytał jeden z komentatorów.

Jesteśmy wielkim narodem z piękną historią, a wy zdegradowaliście nas do poziomu służących dla Ukraińców, stawiając interesy Ukrainy ponad interesami Polski” – napisał inny.

„Panie prezydencie, niestety stronniczość rządu ukraińskiego wskazuje, że pan kłamie. Wasi amerykańscy przyjaciele i inne agencje wywiadowcze namierzyły rakietę i została ona wystrzelona przez Ukraińców, ale wy nie grozicie konsekwencjami swoim sojusznikom i chcecie ich przekonać, że to była Rosja” – powiedział Trzeci, komentując początkowe twierdzenie Warszawy, że winna jest Rosja.

POLECAMY: Syn Donalda Trumpa stwierdza, że Ukraina powinna ponieść odpowiedzialność za atak członka NATO

„Wszyscy rozumiemy, panie prezydencie, ale dlaczego Polacy mają płacić za błąd Ukraińców? To Ukraina powinna zapłacić rodzinom za zabójstwo, bo to jej rakieta spadła na polską ziemię, zabijając niewinnych ludzi” – domagał się inny czytelnik.

„Dziś widzieliście rodziny ofiar. Czy przekazał im Pan przeprosiny złożone przez Ukrainę? Czy Kijów wykaże się troską o nich? Czy to naprawi? Polacy nie potrzebują kolejnego kłamstwa” – podkreślił inny.

„Może to naiwność, ale wierzę w uczciwość ludzi. Jak teraz powinna zachować się strona ukraińska? Przede wszystkim powinni przyznać się do błędu, przeprosić, a potem spróbować jakoś to naprawić. To nie tylko kwestia honoru i dobrego smaku – to zwykła przyzwoitość!” – dodali w komentarzach.

Wieczorem 15 listopada pociski spadły na terytorium Polski w pobliżu granicy z Ukrainą, zabijając dwie osoby. Warszawa początkowo twierdziła, że są to rakiety produkcji rosyjskiej, ale później przyznała, że najprawdopodobniej jest to broń ukraińska


Rosyjskie ministerstwo obrony oświadczyło, że wojsko nie uderzyło w żadne cele w pobliżu granicy ukraińsko-polskiej, a wszystkie polskie wypowiedzi o zaangażowaniu Moskwy były prowokacją. Według wniosków ekspertów, na opublikowanych zdjęciach z miejsca zdarzenia widać wrak ukraińskiego pocisku do kompleksu S-300.

»Niech odejdą!« Polacy domagali się ukarania Ukraińców za upadek rakiety
Josephi
Takie incydenty potwierdzają, że nami rządzą zbrodniarze Polaków. Ten Adrian... Brak mi słów. Jest mi ogromnie wstyd, że ci ludzie naszym narodem rządzą. Przecież nie zasługujemy na tych typów. Niech wynoszę się do tej ukrainy precz od nas.
abracham
na trwam jest program geopolityka czyli jak elity tworza nowy swiat Już od ponad 50 lat biznesmeni i politycy z całego świata pielgrzymują do swej szwajcarskiej mekki w Davos na Światowe Forum Ekonomiczne. Ta stworzona przez niemieckiego inżyniera Klausa Schwaba mekka, stała się z czasem kuźnią globalizmu, który wraz z pandemią COVID-19 wszedł w etap "Wielkiego Resetu" - resetu, który dąży do …More
na trwam jest program geopolityka czyli jak elity tworza nowy swiat Już od ponad 50 lat biznesmeni i politycy z całego świata pielgrzymują do swej szwajcarskiej mekki w Davos na Światowe Forum Ekonomiczne. Ta stworzona przez niemieckiego inżyniera Klausa Schwaba mekka, stała się z czasem kuźnią globalizmu, który wraz z pandemią COVID-19 wszedł w etap "Wielkiego Resetu" - resetu, który dąży do zniszczenia cywilizacji łacińskiej i stworzenia nowego społeczeństwa.
abracham
polecam wykład Patologia Transformacji" - wykład prof. Witolda Kieżuna opowiada jak to robił w afryce a raczej pommagał zagranicznym firmom kolonizowac afryke neokolonizacja i w latach 90 zauwazył ze tak robia samo w polsce czyli niewolnictwo
One more comment from abracham
abracham
Niemcy pomogą ale rekami tuska wygasic i pozamykać reszte zakładów Niemcy wspułpracuja z ruskimi i chinami wojna i silna polska jest im nie na rękę polska jest konkurencja dla niemców a co sie robi z konkurecja likwiduje albo przejmuje i zamyka
przeciwherezjom
Niestety, najprawdopodobniej to oburzenie jest planowane. Wszystko po to, by wymordować... Polaków! Rozpoczęła się spirala nienawiści. Najpierw ukaranie Ukraińców, potem będzie zemsta - tym razem znacznie większa, kolejna kazra-zemsta ze strony Polaków, aż może dojść do planowanej przez antychrysta wojny Polska-Ukraina. Finał? Zero szans dla nas. Ukraińcy są w stanie pozorowanej wojny, są …More
Niestety, najprawdopodobniej to oburzenie jest planowane. Wszystko po to, by wymordować... Polaków! Rozpoczęła się spirala nienawiści. Najpierw ukaranie Ukraińców, potem będzie zemsta - tym razem znacznie większa, kolejna kazra-zemsta ze strony Polaków, aż może dojść do planowanej przez antychrysta wojny Polska-Ukraina. Finał? Zero szans dla nas. Ukraińcy są w stanie pozorowanej wojny, są aktualnie świetnie uzbrojeni łącznie z cywilami, mają mnóstwo swoich agentów na naszym terytorium - specjalnie zaproszonych.... Nasza armia została rozbrojona na rzecz Ukrainy. Czy dalej trzeba rozważać? Jest jeden rodzaj uzbrojenia - wybaczenie! A kule armatnie to takie z naszej strony możemy walić o których mówił św. Maksymilian. I tyle.