ľubica
21.1K

Svetlo na konci Covidu

Tak či onak, pandémia v Spojených štátoch končí. V Európe to bude ešte chvíľu trvať. Nenechajte sa zmiasť nárastom počtu prípadov. Z kultúrneho a politického hľadiska sa zdá, že Spojené štáty nechávajú Covid za sebou a pozorujú ho v spätnom zrkadle. A keďže Covid bol vždy oveľa viac kultúrnym a politickým problémom než existenčnou či dokonca medicínskou hrozbou, pre takmer každého, kto má ako tak slušný zdravotný stav – prichádza jar.

Omicron pravdepodobne urýchli tento trend, pokiaľ juhoafrické údaje nie sú úplne nesprávne. Je ľahko prehliadnuť, čo sa deje, pretože vrieskanie zo strany elitných médií a idiotské pokusy podporujúcich politikov, ako napríklad snaha Billa de Blasio nanútiť očkovanie v New Yorku aj malým deťom, neprestávajú. Ale položte si týchto sedem otázok:

1: Máte predstavu, koľko Američanov dnes každý deň umiera s/na/ Covid? Odpoveď je, že v priemere stále viac ako 1 000, no obsesia, s ktorou média každý deň sledovali a so skormútenými tvárami hlásili počet úmrtí po celý minulý rok je už preč.

2: Koľko percent detí vo veku 5 – 11 rokov bolo zaočkovaných proti Covidu? Viac ako mesiac po schválení očkovania pre deti je to sotva 15 percent – menej ako jedno dieťa zo šiestich – a to napriek masívnej reklamnej a mediálnej kampani. A môžem vám sľúbiť, že toto číslo sa v budúcnosti veľmi nezmení. Rodičia, ktorí boli dosť naivní na to, aby dali svojim deťom kvázi experimentálnu a krátko pôsobiacu „vakcínu“ proti chorobe, ktorá bola pre väčšinu detí už pred Omicronom len prechladnutím, už tak urobili.

3: Kedy ste naposledy počuli niekoho navrhovať povinné očkovanie proti Covidu pre deti? Pozri otázku 2. Dokonca aj deep-state politici o tejto otázke mlčali (opäť okrem ťulpasovitého, čoskoro bývalého starostu New Yorku). A dokonca aj tí najšialenejší očkovací fanatici si väčšinou našli nejaké iné problémy, na ktorých sa mohli vybúriť. Voľby majú dôsledky a voľby vo Virgínii určite mali.

4: Koľko rôznych federálnych okresných súdov doteraz rozhodlo, že povinná vakcinácia, ako navrhuje Biden je protiústavná? Myslím, že odpoveď je VŠETKY. Všetky súdy.

5: Aké sú šance, že bude nasledovať žaloba na Najvyššom súde? Je to veľmi pravdeobné.

6: Koľko firiem „pozastavilo“ alebo „prerušilo“ svoje očkovacie zámery, od chvíle, čo zasiahli súdy? V tomto prípade nie úplne všetky. Ale mnohí, vrátane veľkých hráčov ako Oracle (čo, ako mi pár čitateľov poznamenalo, je obzvlášť výrečné, pretože je známe, že zaobchádza so zamestnancami ako s robotmi) tak spravilo. Trh práce je napätý a firmy nechcú bojovať s 20 – 40 % svojich zamestnancov, najmä preto, že očkovací nadšenci teraz chcú urobiť z boosterov štandard alebo kvázi štandard, aby človeku ponechali status očkovaného.

7: Keď už hovoríme o boosteroch, poznáte niekoho, kto naozaj verí pokusu úradu verejného zdravotníctva a médií, ktorí sa pokúšajú prepísať históriu a predstierať, že boostery každého pol roka boli plánované od začiatku? S tým bude problém. Booster pravdepodobne nebude fungovať. Jeho účinnosť vyprchá pravdepodobne v rovnakom čase, ako účinnosť vakcíny. A čo potom? Izraelčania sú o štyri mesiace vpred a sú zjavne znepokojení, aj keď incidencia ešte nenarástla.

Ale v nepravdepodobnom prípade to bude fungovať, skvelé! Nikto nebude potrebovať štvrtú dávku. A v oveľa pravdepodobnejšom prípade, keď to fungovať nebude? Zaznamenali sme exponenciálny pokles ochoty pre tretiu dávku to bude klesať aj pri štvrtej, najmä keď sa vedľajšie účinky stále hromadia.

Dokonca aj tí najednoduchší čitatelia mainstreamových denníkov nakoniec zistia, že bude lepšie to risknúť. Či tak alebo onak, tretia dávka je koniec. Teraz hovorím o USA. Európa je staršia, vystrašenejšia, nakláňa sa silnejšie doľava a má národnú a nadnárodnú byrokraciu s právomocami, ktoré spôsobujú, že americkí woke progresivci slintajú.
Austrália a Nový Zéland sú v ešte horšom stave, pretože nikdy celkom neopustili sen o nulovom Covide. Ale som stále viac presvedčený, že budúci rok v tomto čase, ak nedôjde k nejakej novej medicínskej katastrofe, budeme hľadieť na všetky Covid mandáty - vrátane očkovania! - tak ako hľadíme na zatváranie škôl (a rušenie polície) - ako poľutovaniahodné a snáď sa už nikdy nezopakujúce epizódy spoločenského šialenstva.

No dobre. Bola to zábava (pre očkovaných miliardárov), ale už stačilo.

Alex Berenson Dielňa svätého Jozefa

Povinné očkovanie v USA nebude. Zastavil ho najvyšší súd
David Michael Emeth