27:17
alicja2020@
41.1K
Bicz Boży na FSSPX Ostatnie starcie!
Grzegorz70
Dej se pokój chopie, niy mosz rechtu.
Grzegorz70
Słowa konsekracji to : " To jest Ciało Moje", "to jest Krew Moja". Dalej to są słowa Kanonu. Zmiana złów Kanonu to jest oczywiści niegodziwość i zgorszenie i podłość, gdyż przeinacza słowa naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jednakże nie powoduje nieważności konsekracji. Troszkę brak panu wiedzy z zakresu liturgiki a samo grzmienie w stylu ex catedra oparte jedynie na emocjach, mniemaniach i szczątkowej …More
Słowa konsekracji to : " To jest Ciało Moje", "to jest Krew Moja". Dalej to są słowa Kanonu. Zmiana złów Kanonu to jest oczywiści niegodziwość i zgorszenie i podłość, gdyż przeinacza słowa naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jednakże nie powoduje nieważności konsekracji. Troszkę brak panu wiedzy z zakresu liturgiki a samo grzmienie w stylu ex catedra oparte jedynie na emocjach, mniemaniach i szczątkowej wiedzy naraża pana na śmieszność. Szkoda, że strzela pan sobie w kolano i traci autorytet wśród ludzi bardziej biegłych w temacie, gdyż w przeszłości zrobił pan bardzo dużo dobrej roboty i otworzył oczy wielu ludziom.
Irenikus
@Grzegorz70 Problem w tym, że słowa które są wypowiadane od zarania czasów, mają być zmienione? Co to jest pytam się? Ewolucja Mszy Świętej? Po co nam ten zamęt? A to już jest diabelstwo.
Quas Primas
Diabelstwem jest to, co robi Piotr.