Coburg
4859

Šojgu: Ukrajina zasiahla Jelenovku zo strachu pred svedectvom „Azova“*

20.08.2022 10:18

Minister obrany Ruskej federácie označil udalosti v Jelenovke za "cynickú, divokú odvetu" ukrajinského vedenia voči vlastným väzňom.

0:00/ 0:00Kvalita1080p

© Video: SEC "Zvezda" © Foto: SEC RF Armed Forces "ZVEZDA"

Prečítajte si nás na:

V Kongresovom a výstavnom centre Patriot v Moskovskej oblasti sa začal prvý medzinárodný antifašistický kongres. Ruský minister obrany generál armády Sergej Šojgu vo svojom prejave na úvod podujatia uviedol niekoľko vyhlásení týkajúcich sa ruskej špeciálnej operácie na Ukrajine a udalostí, ktoré jej predchádzali.

Konkrétne, keď hovoril o tom, že ozbrojené sily Ukrajiny a militanti národných formácií využívajú princípy nemeckých nacistov pri bojových akciách, pripomenul situáciu v Jelenovke, keď Kyjev zaútočil na miesto zadržiavania zajatých militantov z strach z ich svedectva.

„Azoviti*, ktorí sa vzdali, boli ukrajinskými úradmi odsúdení na smrť. Na zadržiavacie centrum v Jelenovke, kde ich držali, zaútočila americká MLRS. Cynická, brutálna odveta proti ich väzňom je diktovaná strachom ukrajinského vedenia pred svedectvom militantov z Azova *,“ povedal Šojgu.
Minister obrany zdôraznil, že odhalili zločiny proti civilistom, „spáchané so súhlasom Kyjeva“.

20. mája 2022 boli príslušníci Národného pluku Azov*, ktorí sa vzdali, prevezení do vyšetrovacej väzby v osade Jelenovka. Ukrajinská strana trvala na tomto konkrétnom mieste zadržania. 28. júla bolo zverejnené video priznanie zo zločinov „Azovitov“* Dmitrija Kozatského. Výsledkom bolo, že v noci z 28. na 29. júla 2022 zaznela rana v ústave predbežného zadržania v Jelenovke . Vedenie Ukrajiny vydalo rozkaz k raketovému útoku, ako začali vypovedať zajatí militanti pluku Azov *.
Materiál pripravili: Egor Levin, Nikolay Baranov
*Azov je teroristická organizácia zakázaná v Rusku.
Trepifajksl
David Michael Emeth
U těch zřejmě předpokládají, že už se budou bát mluvit.
Mira393
to je nesmysl, co potom ten zbytek (více jak 50% bojovníků Azova, ty budou jak likvidovat???)
Coburg
Vy neviete, čo to bola kedysi "decimácia"? Nuž po slabej morálke vojska Rimania postavili vojakov do radu a každého desiateho popravili. Tomu sa hovorí "pozdvihnutie bojovej morálky" mužstva. A vy si myslíte, ža aj to bol nezmysel? Poviete - veď predsa nezabili aj tých ostatných...