Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks1.1K
Terezie

Dokumentární film "Je to dívka"

V Indii, Číně a mnoha jiných částech světa jsou dívky zabíjeny, potráceny nebo opuštěny, protože jsou to prostě dívky. OSN odhaduje, že dnes chybí 200 milionů dívek z důvodu genocidy na základě pohlaví. Dívky, které přežijí dětství, jsou často zanedbávány a mnohé musí čelit násilí nebo dokonce smrti z rukou svých manželů nebo jiných rodinných členů. Válka proti dívkám je zakořeněna ve starodávných tradicích a udržována rovněž hluboce zakořeněnou kulturní dynamikou, která - v kombinaci s vládními politikami - zvyšuje eliminaci dívek.
Společnost Shadowline Films natočila o tomto problému film "Je to dívka" přímo v Indii a Číně. Ptá se, proč se to děje a proč se tak málo koná pro záchranu dívek a žen. Vypráví příběhy opuštěných dívek, žen, s nimiž je kšeftováno a které trpí extrémním násilím kvůli věnu, statečných matek, které bojují za záchranu životů svých dcer, a jiných matek, které by zabily proto, aby mohly mít syna. Experti a aktivisté vkládají příběhy do celkového kontextu a přimlouvají se za různé cesty ke změně. Shodně litují nedostatku jakéhokoliv správného a efektivního zásahu proti této nespravedlivosti.
Film má být od září 2012 k vidění po celém světě. Trailer k filmu je k dispozici na adrese youtu.be/ISme5-9orR0. Oficiální stránky filmu: www.itsagirlmovie.com.