Clicks636

Історія розповіді про Ікону Богородицю с Гошів

vuspetro
18 січня 2009 року Божого у переддень Святого Богоявлення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа парафіяни нашої церкви смиренно зустріли копію Чудотворної ікони Гошівської Богородиці. Відт…More
18 січня 2009 року Божого у переддень Святого Богоявлення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа парафіяни нашої церкви смиренно зустріли копію Чудотворної ікони Гошівської Богородиці.
Відтепер шматочок нашого дитинства з прикарпатського краю переїхав у Київ. Відтепер ми маємо можливість прийти у храм і помолитися перед чудотворною іконою Гошівської Богородиці. Попросити її заступництва і материнської ласки.
Фундатором ікони стала родина Василя Бартківа (село Розточки, Долинського району, Івано-Франківської обл.).
11 січня 2009 року група парафіян київської греко-католицької церкви святого Миколая Мирлікійського Чудотворця на Аскольдовій могилі на чолі з настоятелем митрофорним протопресвітером о. Ігорем-Іллею Онишкевичем прибула до Святопреображенського василіянського монастиря у Гошові для участі у Божественній Літургії та освяченні копії Гошівської чудотворної ікони Матері Божої. Список-копію цієї славної ікони виконала львівська художниця-іконописець Руслана Галушко на прохання парафії церкви Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі у м. Києві за благословенням Владики Богдана (Дзюраха), Єпископа-помічника Київської архиєпархії УГКЦ, та за згодою ігумена василіянського монастиря ієрм. Дам'яна (Кастрана).
Історія чудотворної ікони Матері Божої в Гошеві сягає далеко в минуле. У 18 ст. на Перемишлянщині проживала сім'я українського шляхтича Миколи Гошовського. Сам голова родини уже віддавна плекав у серці мрію про те, аби мати у своєму домі образ Ченстоховської Богородиці, але даремні були його зусилля: ніде не міг її дістати.