Clicks1.5K
ewaboryk

Mocne słowa Gadowskiego: świat nie chce walczyć z islamskim terrorem

Data publikacji: 2017-08-19 11:00
Data aktualizacji: 2017-08-19 11:13:00

fot. Grazyna Myslinska/FORUM

- Istnieje bardzo prosta zależność – jeśli karzemy rękę, to ona ciągle odrasta. Jeśli głowę – to ona jest jedna – skomentował zamachy w Hiszpanii dziennikarz, Witold Gadowski, twierdząc przy tym, że świat wcale nie chce karać głównych odpowiedzialnych za tę tragedię.

W opinii Gadowskiego zamachy takie, jak ten przeprowadzony w Barcelonie to wielkie wyzwanie dla służb bezpieczeństwa, ponieważ niemal nie sposób je przewidzieć. W opinii Gadowskiego Hiszpania jest bowiem świetnie przygotowana na to, by udaremniać zamachy islamistów.

- Hiszpanie są obyci z terroryzmem. W okresie świetności ETA były tam zamachy. Potem nastąpiło zwycięstwo rządu centralnego nad ETA, wydawało się, że będzie dobrze, nastąpił zamach w Madrycie, po którym rozgorzała dyskusja na temat terroryzmu. Hiszpania jest krajem frontowym, jeśli chodzi o nielegalną imigrację, grupy terrorystyczne, ale też przemyt narkotyków– mówił Gadowski na antenie TV Republika.

Publicysta ocenił, że zamachowcy tacy, jak mordercy z Hiszpanii, niekoniecznie muszą być powiązani bezpośrednio z islamskimi organizacjami terrorystycznymi. Mogą to być ludzie – w tym także imigranci – inspirowani działaniami takich grup, jak ISIS. – Nikt nie siedzi w głowie takiego człowieka, nie sposób więc widzieć zmiany, które w niej zachodzą – mówił o imigrantach Gadowski. – W Hiszpanii nakłada się na to przemyt narkotyków, opanowany przez gangi np. marokańskie – dodał.

W opinii Gadowskiego nie sposób powstrzymać takie wydarzenia, uderzając wyłącznie w ich bezpośrednich sprawców. – Jeśli karzemy rękę, to ona ciągle odrasta. Jeśli głowę – to ona jest jedna. A czym jest głowa? Siecią radykalnych imamów, rozpoznanych przez służby – stwierdził Gadowski. Dodał jednak, że establishment polityczny nie chce uderzać w imamów. – Nie ma politycznego przyzwolenia na to, żeby ich karać – podkreślił Gadowski.

Źródło: Telewizja Republika
ged

Read more: www.pch24.pl/mocne-slowa-gad…