Kirkor1000
Kirkor1000
3456

Papież: chcę, żeby Kościół szedł ulicami

Kościół musi wyjść na ulice, inaczej stanie się organizacją pozarządową - powiedział papież Franciszek podczas nieplanowanego wcześniej spotkania z młodymi Argentyńczykami, uczestniczącymi w XXVIII …
Boanerges"'
👏 👏 👏 KOCHAM POLSKI KOŚCIÓŁ 😇 😇 😇More
👏 👏 👏 KOCHAM POLSKI KOŚCIÓŁ 😇 😇 😇
Kirkor1000
Nie ważne jak ! Ważne, że z dobrą nowiną ! Kościoł musi byc żywy ! 🤗 🤗 🤗More
Nie ważne jak ! Ważne, że z dobrą nowiną ! Kościoł musi byc żywy !
🤗 🤗 🤗
View one more comment
Kirkor1000
323
Papież: chcę, żeby Kościół szedł ulicami. Kościół musi wyjść na ulice, inaczej stanie się organizacją pozarządową - powiedział papież Franciszek podczas nieplanowanego wcześniej spotkania z młodymi …More
Papież: chcę, żeby Kościół szedł ulicami.
Kościół musi wyjść na ulice, inaczej stanie się organizacją pozarządową - powiedział papież Franciszek podczas nieplanowanego wcześniej spotkania z młodymi Argentyńczykami, uczestniczącymi w XXVIII Światowym Dniu Młodzieży w Rio de Janeiro.
W katedrze św. Sebastiana zmieściło się 5 tys. spośród 30 tys. pielgrzymów z ojczyzny papieża. Pozostali zgromadzili się na okolicznych ulicach i wiaduktach, z których było widać świątynię. To zaimprowizowane w ostatniej chwili spotkanie miało charakter nieformalny, papież nie miał przygotowanego na piśmie przemówienia.
Przed wejściem do katedry Ojciec Święty zatrzymał się przy stojącym tam pomniku bł. Jana Pawła II. Jego wejście do świątyni wzbudziło wielki entuzjazm zgromadzonych, z których wielu miało na sobie koszulki piłkarskiej reprezentacji Argentyny. Idąc przez środek papież pozdrawiał wiwatujących rodaków, witał się z nimi i ich błogosławił.
Przy ołtarzu serdecznie uściskał argentyńskich biskupów, …More