Clicks2.8K

Chciał zniszczyć obraz Matki Bożej. Padł martwy

Przybywających do klasztoru w Serracaprioli wita maleńki, biały kościółek z freskiem Świętej Rodziny nad wejściem. W jego wnętrzu znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Łaskawej, która od XVI w. otacza opieką tutejszych mieszkańców i zakonników.

To właśnie w tej miejscowości spędził ostatnie dni i zmarł wielki egzorcysta o. Matteo da Agnone. Demony boją się go nawet po śmierci. Do dziś podczas modlitwy przy jego grobie wiele osób jest uwalnianych od wpływów złych duchów.

Wybudowany w 1536 r. klasztor kapucynów w Serracaprioli był miejscem nowicjatu i studium teologicznego. W swoich murach gościł także innego wielkiego zakonnika. Od końca października 1907 do listopada 1908 r. brat Pio studiował tu teologię pod kierownictwem ojca Agostina da San Marco in Lamis. Ojciec Pio już wcześniej poznał ten konwent, przyjeżdżając tutaj wraz z innymi studentami z Sant’Elia a Pianisi do pomocy przy zbiorze winogron. Zapewne nie raz modlił się do Matki Bożej Łaskawej, ponieważ zawsze ogromną czcią darzył Matkę Bożą.

A gdyby tego było mało, to w kościółku tym znajduje się obraz Matki Bożej Łaskawej. Z tym świętym obrazem związane jest pewne wydarzenie historyczne. Zachowała się relacja mówiąca, że w 1566 r. Saraceni zdobyli i splądrowali miasto. Podpalili także klasztor kapucynów. Wtargnęli do kościoła i wszystko dewastowali. Jeden z barbarzyńców wszedł na ołtarz, zerwał obraz Matki Bożej ze ściany, zamierzył się szablą, by zniszczyć wizerunek i… padł martwy. Jego kompani tak się przerazili, że uciekli w popłochu i nie zniszczyli obrazu Dziewicy.

Wydarzenie to przedstawia obraz znajdujący się po prawej stronie prezbiterium kościoła.


JUSTYNA NOWICKA 2019-01-16

misyjne.pl/…/chcial-zniszczy…
jadwiska and one more user like this.
jadwiska likes this.
julka201 likes this.
osdamen
@ Kordian

Tobie już lekarstwa nie pomogą.

Jedynie:
www.youtube.com/watch
jadwiska likes this.
Kordian
Załatwcie mi zgodę jeśli chcecie sprawdzić , to na własny koszt pojadę i to rozwale, spale czy cokolwiek będę chciał to zrobię z tym obrazem. Czczenie obrazów to też poganstwo. Epifaniusz z Salaminy, dzieło Panarion (o herezji), IV w. " Niektórzy myślą i mówią o Marii pogardliwie; inni jednak, skłaniając się ku przeciwnej stronie, wychwalają ją ponad to, co przystoi. [...] Pod pretekstem, iż …More
Załatwcie mi zgodę jeśli chcecie sprawdzić , to na własny koszt pojadę i to rozwale, spale czy cokolwiek będę chciał to zrobię z tym obrazem. Czczenie obrazów to też poganstwo. Epifaniusz z Salaminy, dzieło Panarion (o herezji), IV w. " Niektórzy myślą i mówią o Marii pogardliwie; inni jednak, skłaniając się ku przeciwnej stronie, wychwalają ją ponad to, co przystoi. [...] Pod pretekstem, iż jest to słuszne, diabeł skrycie wchodzi do umysłów ludzi i ubóstwia śmiertelną naturę; on kształtuje posągi, które mają ludzkie podobieństwo po to, aby ludzie mogli czcić zmarłych i wprowadzać obrazy dla uwielbienia, popełniając cudzołóstwo z umysłem przeciwko jednemu i jedynemu Bogu. Tak, z pewnością, ciało Marii było święte, lecz ona nie była Bogiem. Tak, istotnie, Dziewica była dziewicą, i czcigodną, ale nie została nam dana po to, by ją uwielbiać. Ona uwielbiała tego, którego urodziła ze swego ciała; tego, który jest z nieba i z łona Ojca. I dla tej przyczyny Ewangelia zapewnia nas w tym, sam Pan oświadcza, że: „O kobieto, co ty masz do mnie? Moja godzina jeszcze nie nadeszła” [Jana 2:4]. I tak, aby nikt nie wywnioskował ze słów, „O kobieto, co ty masz do mnie”, że święta Dziewica jest ważniejsza, nazywa ją „kobietą”. [...] Słowo, którym jest Bóg, przybrało ciało z Marii, jednak nie po to, aby Dziewica mogła być adorowana, ani też, by on mógł uczynić ją Bogiem. Niechaj Maria będzie poważana, lecz niech Ojciec i Syn i Duch Święty będą czczeni; niech nikt nie czci Marii. [...] Niech te rzeczy zostaną wymazane, które zostały błędnie zapisane w sercach tych, którzy zostali zwiedzeni. Niech pożądanie posążków będzie wytępione z ich oczu. Niech stworzenie znów powróci do Mistrza. Niech Ewa i Adam powrócą do oddawania czci samemu Bogu. Niech nikt nie będzie prowadzony głosem węża. [...] Chociaż Maria jest święta i ma być poważana, jednakże nie jest przeznaczona by ją czcić” (Panarion) www.facebook.com/1340544354/posts/
wacula and 3 more users like this.
wacula likes this.
romanowski likes this.
Weronika....S likes this.
walecka elzbieta likes this.
Współczesny kult sodomitów i lesbijek jako tzw. marsze równości to powtórka pogaństwa, a dokładniej agresywny atak współczesnych pogan na religię katolicką i katolickie normy moralne. Czasy współczesne to czasy New Age, a to New Age to nic innego jak obecne pogaństwo. To śmieszne, że krytykują aktualne normy moralne jako zaścianek, a sami wracają do czasów zamierzchłej ciemnoty i zabobonu, magii …More
Współczesny kult sodomitów i lesbijek jako tzw. marsze równości to powtórka pogaństwa, a dokładniej agresywny atak współczesnych pogan na religię katolicką i katolickie normy moralne. Czasy współczesne to czasy New Age, a to New Age to nic innego jak obecne pogaństwo. To śmieszne, że krytykują aktualne normy moralne jako zaścianek, a sami wracają do czasów zamierzchłej ciemnoty i zabobonu, magii i wróżb.
jadwiska and 5 more users like this.
jadwiska likes this.
VivaCristoReyPoland likes this.
mar219 likes this.
wacula likes this.
romanowski likes this.
Radek33 likes this.
mk2017 likes this.
Ela17
Potrzeba nam takiej pomocy dzisiaj Panienko Najswietsza aby zatrzymac ten marsz sodomitow
jadwiska and 2 more users like this.
jadwiska likes this.
VivaCristoReyPoland likes this.
wacula likes this.
PiotrM and one more user like this.
PiotrM likes this.
Siula likes this.