Język
Wyświetlenia
1,9 tys.
pl.news 6 1

"Atak Franciszka na celibat ma konkretny rozkład"

Papież Franciszek chce zmienić Kościół w powolnym procesie, żeby uniknąć rozłamu, który mógłby pojawić się jako następstwo terapii szokowej, twierdzi niemiecki dziennikarz, Julius Müller-Meiningen.

Pisze on 9 marca w witrynie zeit.de i wyjaśnia, że Franciszek jest "sprytnym taktykiem", który już wprowadził Komunię dla cudzołożników, a teraz planuje "atak na celibat": "przygotowania nie są nieokreślone, tylko posuwają się zgodnie z konkretnym planem".

Pierwsza debata przeciwko celibatowi ma odbyć się na nadchodzącym Synodzie Młodych w październiku 2018, a główna dyskusja odbędzie się w 2019, w czasie Synodu Amazonii.

Müller-Meiningen twierdzi, że "trik" Franciszka polega na anulowaniu norm poprzez ignorowanie ich w "indywidualnych przypadkach". Później będzie można to rozwiązanie zastosować w stosunku do homoseksualistów, antykoncepcji i żeńskiego diakonatu.

Grafika: © Mazur, thepapalvisit.org.uk, CC BY-NC, #newsQgadmsyohs
EON
Czy każdy dostrzega łączność z Franciszkiem jako: "człowiekiem wielkiej reformacji teologicznej"
biniobill
Podaj link do oryginalnego artykułu bo mam uprzedzenie do masońskich gazet. Znowu jakiś marksista wymyślił paszkwil żeby gawiedź miała o czym czytać podczas czynności fizjologicznych.
Bergoglio to żydomasońska marionetka. Oby go Bóg poskromił.