pl.news
pl.news
62.3K

Po Franciszku: Diecezja rzymska jest w rozsypce

Po "reformie" w diecezji rzymskiej Franciszek pozbawił władzy kardynała wikariusza i przejął ją osobiście, ale nigdy nie podjął swoich nowych obowiązków, zaniedbując swoich księży, a nawet siejąc …More
Po "reformie" w diecezji rzymskiej Franciszek pozbawił władzy kardynała wikariusza i przejął ją osobiście, ale nigdy nie podjął swoich nowych obowiązków, zaniedbując swoich księży, a nawet siejąc wśród nich podziały, pisze SilereNonPossum.it (24 lutego).
- Franciszek zarządza diecezją rzymską tak, jak robił to w Buenos Aires: nie ma kontaktu z duchowieństwem, tylko nieliczni mają do niego dostęp, aby przynosić najnowsze plotki i otrzymywać wytyczne.
- Plotki to system, którego Franciszek używa do zarządzania Wikariatem Rzymu.
- Księża parafialni wolą nie słyszeć o Franciszku i o tym, co dzieje się w diecezji: "Istnieje ryzyko utraty własnej wiary" - żartuje gorzko jeden z proboszczów.
- Klimat stworzony przez Bergoglio stał się nie do zniesienia.
- Rada Biskupów Rzymu jest całkowicie podzielona.
- Franciszek nie dba o formację kapłanów, zamiast tego rzuca obelgami z Watykanu.
- Od 2021 roku Franciszek nie wyświęcił żadnego kapłana i w tym roku nie będzie inaczej. - 24 lutego rektor …More
darek104
Czyli mówią "Z daleka od Kurii"
4 more comments
pl.news
82.7K

Homoseksualna Eucharystia: Hostia na podłodze

Samozwańczy "queerowy" ksiądz Kevin McGovern przewodniczył homoseksualnej eucharystii w St Josephs, South Yarra, Melbourne w dniu 9 lutego. Fli.org.au donosi, że konsekrowane hostie były rozdawane z …More
Samozwańczy "queerowy" ksiądz Kevin McGovern przewodniczył homoseksualnej eucharystii w St Josephs, South Yarra, Melbourne w dniu 9 lutego.
Fli.org.au donosi, że konsekrowane hostie były rozdawane z płaskiej plastikowej pokrywy pojemnika. Jedna z hostii spadła na podłogę i najwyraźniej została podeptana.
Homoseksualna Eucharystia była reklamowana jako oficjalne wydarzenie "LGBTIQ+ Midsumma Festival" w Melbourne.
Organizatorem była homoseksualna grupa propagandowa Acceptance, która zeszłego lata otrzymała gratulacje od papieża Franciszka.
Ksiądz wielokrotnie twierdził, że ta Eucharystia była "bezpieczną" i "przyjazną" przestrzenią [z wyjątkiem Pana Eucharystycznego] i że "wszyscy powinniśmy być przyjaciółmi".
Obraz: fli.org.au, Tłumaczenie AI
seku26
To straszne. Jednak chciałbym zaznaczyć, że w kościołach całego świata trwa wielka profanacja Pana Jezusa. W Najmniejszej Okruszynie Jest Cały Chrystus!
6 more comments
pl.news
22.8K

Franciszek prosi księży FSSP o współprzewodniczenie Eucharystii Novus Ordo

29 lutego Franciszek wspomniał o swoim "życzeniu" skierowanym do przełożonych Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra (FSSP), aby ich kapłani współprzewodniczyli Mszy Chrzcielnej Novus Ordo lub …More
29 lutego Franciszek wspomniał o swoim "życzeniu" skierowanym do przełożonych Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra (FSSP), aby ich kapłani współprzewodniczyli Mszy Chrzcielnej Novus Ordo lub przynajmniej byli obecni podczas tego wydarzenia - "przy jednoczesnym [rzekomym] poszanowaniu wolności każdego kapłana".
Informacje te są obecnie rozpowszechniane w notatce "wyłącznie do użytku wewnętrznego", ale nie są zawarte w publicznym komunikacie na temat audiencji.
Tajna wersja została opublikowana przez Edwarda Pentina na Twitter.com, ale następnie usunięta.
Język partii zawarty w wewnętrznym komunikacie można przetłumaczyć następująco: "Proszę spalić kadzidło na stole Novus Ordo albo zabiorę panu Mszę".
Obraz: Atavique, Twitter.com, Tłumaczenie AI
peccator ecc
Msza Krzyżma a nie "Msza Chrzcielna".
pl.news
12.5K

ChurchMilitant.com zaprzestanie działalności w kwietniu

St Michael's Media, organizacja "non-profit" stojąca za stroną informacyjną ChurchMilitant.com, zaprzestanie działalności z końcem kwietnia. Jej założyciel, Michael Voris, jest homoseksualistą, który …More
St Michael's Media, organizacja "non-profit" stojąca za stroną informacyjną ChurchMilitant.com, zaprzestanie działalności z końcem kwietnia.
Jej założyciel, Michael Voris, jest homoseksualistą, który zrezygnował ze stanowiska w listopadzie za "naruszenie klauzuli moralności" i poprosił o przebaczenie, którego nie okazał innym.
Według jego prawej ręki, Christine Niles - rozwiedzionej dziennikarki i matki czwórki dzieci, która ma reputację osoby rozpowszechniającej plotki, szczególnie przeciwko Towarzystwu Kapłańskiemu św. Piusa X - Voris pracował bardzo mało w ostatnich latach i nikt nie wie, co robił przez cały dzień. Twierdzi, że "nic nie wiedziała" o homoseksualnym podwójnym życiu Vorisa.
Dopiero w listopadzie 2023 r. ostrzegła kolegów, że Voris wysyłał półnagie selfie bezpośrednio i najwyraźniej celowo do innych mężczyzn, w tym niektórych swoich współpracowników.
Inni pracownicy powiedzieli WashingtonPost.com (24 lutego), że w kwietniu 2023 r. dziesiątki półnagich selfie Vorisa …More
piotr2019
Dziwne co piszesz. Michael Voris od wielu lat z pokora przyznawal, ze BYL homoseksualista, ale z Boza pomoca wyszedl z tego grzechu. Zli ludzie, podobnie …More
Dziwne co piszesz. Michael Voris od wielu lat z pokora przyznawal, ze BYL homoseksualista, ale z Boza pomoca wyszedl z tego grzechu. Zli ludzie, podobnie jak ty, szerza wokol niego mnostwo pomowien, mysle, ze z racji na jego stanowcze stanowisko wobec homosiow. Smutne sa twoje komentarze, braciszku. Widac na odleglosc, ze ci z geby smierdzi.
pl.news
12.8K

Bardzo interesujący proces beatyfikacyjny

Ukraiński Kościół Greckokatolicki rozpoczął proces beatyfikacyjny kardynała Ljubomyra Husara (+2017). Husar był pierwszym wielkim arcybiskupem Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego na postsowieckiej …More
Ukraiński Kościół Greckokatolicki rozpoczął proces beatyfikacyjny kardynała Ljubomyra Husara (+2017).
Husar był pierwszym wielkim arcybiskupem Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego na postsowieckiej Ukrainie.
Chciał otrzymać tytuł "patriarchy", ale Watykan odmówił z powodów "ekumenicznych".
Husar urodził się w 1933 roku we Lwowie. Po II wojnie światowej jego rodzina przeniosła się najpierw do Salzburga, a następnie do Stanów Zjednoczonych, gdzie przyjął święcenia kapłańskie.
W 1969 r. przyjechał do Rzymu na studia doktoranckie. W pobliżu Rzymu wstąpił do zakonu studytów w opactwie Grottaferrata, gdzie ostatecznie został opatem.
Został konsekrowany na biskupa w 1977 r. przez arcybiskupa Josyfa Slipyja (+1984), bez koniecznej zgody Pawła VI, co wywołało wiele irytacji w Kurii Rzymskiej.
Po przeprowadzce na Ukrainę Huzar zrzekł się obywatelstwa USA i przyjął obywatelstwo ukraińskie.
Był członkiem tak zwanej mafii z Saint Gall w Szwajcarii, która spotykała się corocznie w latach 1995-2006. …More
Geminiano Secundo
Duchowni grekokatoliccy święcili topory swoich wiernych Rusinów przed atakami na Polaków katolików, więc z podejrzliwością patrzę na prowadzone przez …More
Duchowni grekokatoliccy święcili topory swoich wiernych Rusinów przed atakami na Polaków katolików, więc z podejrzliwością patrzę na prowadzone przez nich procesy beatyfikacyjne. Są chwalebne wyjątki, jak choćby błogosławiony Grzegorz Chomyszyn Biskup, ale ostrożność nie zaszkodzi.

Papież Franciszek: Teoria gender jest "brzydką ideologią naszych czasów""

Franciszek powiedział uczestnikom konferencji "Mężczyzna-kobieta obrazem Boga. Dla antropologii powołań" (1 marca), że "ideologia gender" wymazuje różnice między mężczyznami i kobietami, a tym samym …More
Franciszek powiedział uczestnikom konferencji "Mężczyzna-kobieta obrazem Boga. Dla antropologii powołań" (1 marca), że "ideologia gender" wymazuje różnice między mężczyznami i kobietami, a tym samym wymazuje człowieczeństwo.
"Najobrzydliwszym zagrożeniem jest dziś ideologia gender, która zaciera różnice", powiedział papież.
Franciszek po raz kolejny poprosił, aby jego przemówienie zostało mu odczytane, "abym nie męczył się tak bardzo", ponieważ wciąż jest rzekomo "przeziębiony".
Apart from his hypocritical words, Francis is a strong supporter of the gender ideology and regularly meets very publicly with male transvestites, affirming them in their sinful lifestyle and helping them to propagate gender ideology.
Obraz: © Mazur, CC BY-NC-SA, Tłumaczenie AI
janusz marek
.. nie będziesz miał innych bożkow przede mną..
Koza Nutria
Tym mówi to a tamtym tamto, raz tak a raz tak....jest bardzo wszechstronny
4 more comments

FSSP wydało komunikat prasowy w sprawie audiencji u Franciszka

Bractwo Kapłańskie Świętego Piotra (FSSP) wydało komunikat prasowy na temat wczorajszej prywatnej audiencji u Franciszka. - Franciszek przyjął przełożonego generalnego, księdza Andrzeja Komorowskiego …More
Bractwo Kapłańskie Świętego Piotra (FSSP) wydało komunikat prasowy na temat wczorajszej prywatnej audiencji u Franciszka.
- Franciszek przyjął przełożonego generalnego, księdza Andrzeja Komorowskiego, na jego prośbę.
- Komorowskiemu towarzyszył ojciec Benoît Paul-Joseph, przełożony dystryktu francuskiego, oraz ojciec Vincent Ribeton, rektor Seminarium Świętego Piotra w Wigratzbad.
- Spotkanie było w zasadzie o niczym, wyrażając "głęboką wdzięczność" za dekret z 11 lutego 2022 r., który potwierdził stosowanie ksiąg liturgicznych z 1962 r., i dzieląc się trudnościami napotkanymi w ich stosowaniu.
- Franciszek był "bardzo wyrozumiały".
- Zaprosił Bractwo Świętego Piotra, w doskonałym języku partyjnym, "do dalszego budowania komunii kościelnej coraz pełniej poprzez swój własny charyzmat".
Tłumaczenie AI
Posoborowe absurdy
@Konfederaci Korony Polskiej A co ma z indultem i posoborowym wspólnego FSSPX 0 Bractwo św. Piusa X , które ciągle "celowo mylisz z FSSP - Bractwem św …More
@Konfederaci Korony Polskiej A co ma z indultem i posoborowym wspólnego FSSPX 0 Bractwo św. Piusa X , które ciągle "celowo mylisz z FSSP - Bractwem św. Piotra ????
Cytuję twój wpis. ...... Indult =posoborowy anty-kościół ekskomunikowanych ( metodą ipsco -facto ) faryzeuszy i wilków w owczych skórach za współprace w masońskim dziele i tworze jakim był Sobór Watykański II-gi !!!
Wolny Polak 3364
Tak mała sekta się wcale nie liczy!!!
16 more comments

Pastor Strickland do Franciszka: "Proszę nie pozwolić homoseksualistom błądzić w grzechu"

Spowiednik biskup Joseph Strickland napisał 29 lutego list do wszystkich biskupów, "w tym papieża Franciszka, biskupa Rzymu", wzywając ich do powrotu do Chrystusa. "Bracia, bądźmy silni i jasni we …More
Spowiednik biskup Joseph Strickland napisał 29 lutego list do wszystkich biskupów, "w tym papieża Franciszka, biskupa Rzymu", wzywając ich do powrotu do Chrystusa.
"Bracia, bądźmy silni i jasni we wszystkich naukach naszej katolickiej wiary".
Monsignor Strickland głosi prawdę, że Bóg stworzył nas mężczyzną i kobietą, a małżeństwo jest świętą więzią między jednym mężczyzną i jedną kobietą, zaangażowaną na całe życie i otwartą na dzieci.
"Przyrzeknijmy, że nigdy nie pozostawimy osób uwikłanych w jakikolwiek grzech seksualny, aby błądziły w ciemności grzesznego stylu życia".
"Bądźmy Kościołem, który przyjmuje wszystkich, ale nikogo nie pozostawia na pastwę grzechu i mrocznych dróg świata".
Biskup przyznaje, że "stoimy na krawędzi dewastacji, jakiej świat nigdy nie widział".
Otwiera oczy na siły zła, które twierdzą, że oferują nową drogę dla ludzkości, które dążą do zdetronizowania Boga i zainstalowania globalnego państwa w Jego miejsce.
Konkluzja Monsignora Stricklanda: "Nie jest za późno …More
Neo Kowalski
Treść artykułu OK, ale nazwanie biskupa Stricklanda w tytule publikacji "Pastorem" jest oburzające!! 😤 😡
Walczyć o prawdę
Franciszek nawet zachęca poprzez błogosławienie par homoseksualistów
6 more comments

Sierra Leone: Sakrament pokuty "umiera"

Arcybiskup Edward Tamba Charles z Freetown w Sierra Leone jest zaniepokojony pustymi konfesjonałami. W swoim wielkopostnym przesłaniu afrykański prałat zauważa "bardzo niepokojący brak zainteresowania …More
Arcybiskup Edward Tamba Charles z Freetown w Sierra Leone jest zaniepokojony pustymi konfesjonałami.
W swoim wielkopostnym przesłaniu afrykański prałat zauważa "bardzo niepokojący brak zainteresowania tym szczególnym sakramentem w tej diecezji".
"Mam bezsenne noce z powodu tej bardzo poważnej sytuacji duszpasterskiej w naszej diecezji". Wyjaśnia, że "konfesjonały są zwykle puste, ponieważ bardzo niewielu wiernych przychodzi do spowiedzi".
I: "Niestety, nawet gdy sakrament pokuty umiera w naszej diecezji, kolejki do komunii świętej w naszych parafiach i wspólnotach katolickich często się wydłużają", podczas gdy przyjmowanie komunii w stanie grzechu "jest równoznaczne z potępieniem samego siebie".
Pierwszymi, którzy chcą śmierci spowiedzi są księża i biskupi, ponieważ słuchanie spowiedzi jest bardzo czasochłonne i uciążliwe.
Obraz: Caritas Freetown, Tłumaczenie AI
Koza Nutria
No patrz a mój proboszcz co rusz mówi o spowiedzi kazania, nakłania i prowokuje ....I ludzie przychodza!!!! Czasami narzeka że za dużo ich jest na raz🤣🤣More
No patrz a mój proboszcz co rusz mówi o spowiedzi kazania, nakłania i prowokuje ....I ludzie przychodza!!!! Czasami narzeka że za dużo ich jest na raz🤣🤣
Niech ksieza mowia o grzechu i czym jest spowiedź i ludzie się obudzą.
NikTo . .
W mojej wsi, w kościele, konfesjonały zakurzone, nikt się nie spowiada. Czy sam ksiądz nie widzi jak postępuje, udzielając Komunii Św? Przecież nikogo …More
W mojej wsi, w kościele, konfesjonały zakurzone, nikt się nie spowiada. Czy sam ksiądz nie widzi jak postępuje, udzielając Komunii Św? Przecież nikogo nie spowiada, mało tego, wie, że 80 może nawet 90 procent holendrow zyje w różnych konfiguracjach, byle nie w sakramencie!
Na mszach bywa 5- 70 osób, zależnie od dnia i święta. Wszystko maszeruje do Komunii. Jedni nawet zabierają sąsiadowi z ławki.
Bylam przed Środa Popielcową na mszy ,,karnawałowej", bo innej nie było. Wchodzę do kościoła, a tam setki ludzi przebierańców. Gwar jak na lotnisku, śmiechy, zabawa, orkiestra grała jakieś folkowe piosenki. Ludzie bujali się, podskakiwali, i takim krokiem co poniektórzy szli ...do Komunii.
Chciałam wyjść, uciec... nie mogłam się skupić...ale nie miałam wyjścia, bo to była jedyna msza w niedzielę....:(((
15 more comments

Arcybiskup: Francja jest "państwem totalitarnym"

Po tym, jak w środę wieczorem Senat zagłosował za przyjęciem tego obrzydliwego prawa, na wspólnej sesji parlamentu w przyszłym tygodniu Francja uzna zbrodnię aborcji za "prawo konstytucyjne". Reżim …More
Po tym, jak w środę wieczorem Senat zagłosował za przyjęciem tego obrzydliwego prawa, na wspólnej sesji parlamentu w przyszłym tygodniu Francja uzna zbrodnię aborcji za "prawo konstytucyjne". Reżim uczyni ze sprzeciwu sumienia "przestępstwo".
Wymagana większość w parlamencie to tylko formalność. Prezydent Emmanuel Macron ogłosi nową konstytucję 8 marca.
Konferencja Episkopatu Francji oświadczyła 29 lutego, że aborcja jest atakiem na życie u samego jego początku i nie może być postrzegana z perspektywy praw kobiet. Nikt ich nie słucha, ponieważ ich sprzeciw wobec zabijania dzieci był przez lata letni i pozbawiony przekonania.
"Gdzie jest "Musimy ratować życie", które było oficjalnym [obłudnym] refrenem podczas kryzysu Covid?" - zapytał biskup François Touvet z Fréjus-Toulon.
Były arcybiskup Paryża, Michel Aupetit, lekarz, napisał na Twitterze: "Aborcja w Konstytucji. Klauzula sumienia opiekunów zostaje odrzucona. Prawo narzuca się sumieniu, które zobowiązuje do zabijania. Francja osiągnęła …More
Norah Sarah
Nic nowego, ale tym razem sprawia ze reqolucja bedzie wygladala jak piknik.
Norah Sarah shares this

Śmiertelnie poważny: Kościół Franciszka stracił poczucie humoru

Archidiecezja Toledo w Hiszpanii zdystansowała się od dwóch księży diecezjalnych, którzy w żartobliwy sposób modlili się o "dobrą śmierć" dla Franciszka. W Kościele katolickim modlitwa o dobrą śmierć …More
Archidiecezja Toledo w Hiszpanii zdystansowała się od dwóch księży diecezjalnych, którzy w żartobliwy sposób modlili się o "dobrą śmierć" dla Franciszka.
W Kościele katolickim modlitwa o dobrą śmierć jest zasługą. Archidiecezja powiedziała Katholisch.de (29 lutego) ze śmiertelną powagą, że potępia wszelkiego rodzaju niechęć do Franciszka.
Obaj księża zostali zmuszeni do publicznych przeprosin i nie można wykluczyć "przyszłych sankcji". Przed Franciszkiem taki żart przeszedłby niezauważony. Ale wszystko się zmieniło, odkąd Franciszek zapoczątkował erę stalinowską w Kościele katolickim.
Corpus delicti jest rozmowa z 22 lutego na YouTube zatytułowana "Tertulia sacerdotal contrarrevolucionari" (Kontrrewolucyjne spotkanie księży). Podczas spotkania online jeden z księży zażartował: "Bardzo się modlę za papieża, żeby jak najszybciej poszedł do nieba".
Inni mówcy powtórzyli ten sentyment. "Więc módlmy się jeszcze gorliwiej" - dodał drugi ksiądz z Toledo.
Po groźbach archidiecezji, księża …More
Norah Sarah
Bergolio jak kazdy narcyz mysli ze bedzie zyc wiecznie ;)

Błogosławieństwo bluźnierstwa: Radio Maria idzie w dół

Ojciec Livio Fanzaga, lat 83 - pierwszy następca obalonego założyciela Światowej Rodziny Radia Maryja, międzynarodowego katolickiego serwisu radiowego (o. Mario Galbiati) - popiera (sic) [pseudo] …More
Ojciec Livio Fanzaga, lat 83 - pierwszy następca obalonego założyciela Światowej Rodziny Radia Maryja, międzynarodowego katolickiego serwisu radiowego (o. Mario Galbiati) - popiera (sic) [pseudo] błogosławieństwa grzechu homoseksualnego.
Na BlogDiPadreLivio.it, Fanzaga nazwał bluźnierstwa Bergoglio/Fernándeza "ważnymi" i "wiążącymi doktrynami", stawiając je na tym samym poziomie co [całkowicie zignorowany] dokument Dominus Jesus.
"Są to ważne i wiążące doktryny, które zobowiązują charyzmat Piotra i nie mogą być zredukowane do opinii do dyskusji" - twierdzi Fanzaga.
Według niego "miłosierdzie" i "czułość" Ojca [=Szatana?] można znaleźć w [pseudo] błogosławieństwach Franciszka.
Opublikował również list od słuchacza, który szczerze nazwał [pseudo] błogosławieństwa "wzmocnieniem chrześcijańskiego małżeństwa".
Radio Maria zostało pierwotnie założone w celu szerzenia i silnej obrony wiary katolickiej. Od lat znajduje się w duchowej, dogmatycznej i moralnej dekadencji.
Niemal od samego początku …More
sługa Boży
Czyli takie radio "gospa"... Żeby było ciekawiej Rydzyk przyznał otwarcie, że i jego radyjko powstało z inspiracji "objawień w Medjugorie"... I tak …More
Czyli takie radio "gospa"...
Żeby było ciekawiej Rydzyk przyznał otwarcie,
że i jego radyjko powstało z inspiracji "objawień w Medjugorie"...
I tak diabeł bluźni naszej ukochanej Matce i Królowej.
Oznacza to jednak, że skoro frontalnie wytacza już swoje bluźnierstwa
wobec Maryi czuje już swój rychły koniec i szaleje,
aby jego głupi wyznawcy i słudzy,
zwiedzeni jego chwilową siłą zaraz wraz z nim wpadli w jezioro ognia. Jak najwięcej dusz chce zatracić w piekle. Tych głupców którzy mu służą świadomie, jak tych, których zwodzi podszywając się pod Maryję, Pana Jezusa, Świętych Aniołów etc. Kto głupi - w ogień piekielny wpadnie.
pl.news
52.7K

FSSP: Franciszek przyjmuje przełożonego generalnego

Franciszek przyjął dziś na prywatnej audiencji księdza Andrzeja Komorowskiego, przełożonego Stowarzyszenia Kapłańskiego Świętego Piotra (FSSP). Nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów, ale spotkanie …More
Franciszek przyjął dziś na prywatnej audiencji księdza Andrzeja Komorowskiego, przełożonego Stowarzyszenia Kapłańskiego Świętego Piotra (FSSP).
Nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów, ale spotkanie z tyranem zawsze jest złym znakiem.
W lutym 2022 roku Franciszek wydał dekret "zezwalający" wspólnocie na korzystanie z ksiąg liturgicznych z 1962 roku, tak jakby takie pozwolenie było potrzebne.
Tłumaczenie AI
3 more comments
pl.news
11.9K

Anonimowy kardynał pisze o tym, co musi się zmienić po Franciszku

Kardynał posługujący się pseudonimem "Demos II" napisał o cechach potrzebnych następnemu papieżowi. Tekst zatytułowany "Profil następnego papieża", opublikowany na stronie LaNuovaBq.it, został …More
Kardynał posługujący się pseudonimem "Demos II" napisał o cechach potrzebnych następnemu papieżowi.
Tekst zatytułowany "Profil następnego papieża", opublikowany na stronie LaNuovaBq.it, został udostępniony w mediach społecznościowych przez kardynała Josepha Zena z Hongkongu.
Pseudonim Demos został po raz pierwszy użyty przez nieżyjącego już kardynała George'a Pella wiosną 2022 r. do krytykowania nadużyć w pontyfikacie Franciszka. Kluczowe punkty.
Wady Franciszka
- Autokratyczny, mściwy styl rządzenia
- niedbałość w kwestiach prawa i legalności
- brak tolerancji dla odmiennych poglądów, nawet tych wyrażanych z szacunkiem
- co najpoważniejsze: wzorzec dwuznaczności w kwestiach wiary i moralności. Franciszek pozostawia po sobie "Kościół bardziej podzielony niż kiedykolwiek w swojej najnowszej historii". Następny pontyfikat musi być pojednaniem, odzyskaniem i przywróceniem prawd, które powoli zostały zaciemnione lub utracone wśród wielu chrześcijan. Fundamentalne prawdy, które należy …More
Izabela Sylwia - IS 2201
Wszystko. I musi być całkiem inny papież.

Abu Zabi: Miejscowy biskup chwali otwarcie pogańskiej świątyni

Pochodzący z Włoch 65-letni biskup Paolo Martinelli, wikariusz apostolski Arabii Południowej, pochwalił nową świątynię hinduistyczną w Abu Zabi podczas spotkania międzywyznaniowego w dniu 15 lutego. …More
Pochodzący z Włoch 65-letni biskup Paolo Martinelli, wikariusz apostolski Arabii Południowej, pochwalił nową świątynię hinduistyczną w Abu Zabi podczas spotkania międzywyznaniowego w dniu 15 lutego.
Monsignor Martinelli wyraził "radość Kościoła katolickiego", ponieważ według niego pogańska świątynia stanowi wkład w "harmonię opartą na relacji z Bogiem".
Oraz: "Każde miejsce kultu [demonów] przypomina ludziom, że bez Boga człowiek jest zgubiony".
Odniósł się również do heretyckiego dokumentu Franciszka z Abu Zabi na temat "braterstwa ludzi", który twierdzi, że "wolność religijna jest podstawowym filarem współistnienia obywatelskiego".
W rzeczywistości chrześcijanie w Indiach zmagają się z surowymi prześladowaniami ze strony hinduistów, którzy palą całe wioski. W dwunastu indyjskich stanach zostanie chrześcijaninem jest "przestępstwem".
Tłumaczenie AI
jac05
To nie jest już duchowny Jezusa ale człowiek, który stracił wiarę w Jezusa i został duchowym inżynierem, managerem 😫 😭 🙏

Anglia: Policja zakazuje obywatelowi komentowania ewolucjonizmu i islamu

Policja w Bristolu próbowała zakazać Dia Moodley, ojcu czwórki dzieci, komentowania innych religii. Moodley od pięciu lat prowadzi okazjonalną ewangelizację uliczną. W 2021 r. policja "ostrzegła" go …More
Policja w Bristolu próbowała zakazać Dia Moodley, ojcu czwórki dzieci, komentowania innych religii. Moodley od pięciu lat prowadzi okazjonalną ewangelizację uliczną.
W 2021 r. policja "ostrzegła" go, aby nie komentował ani nie porównywał religii, w tym ateizmu i mitu ewolucji, z chrześcijaństwem.
Moodley z powodzeniem zakwestionował to ostrzeżenie w sądzie. Policja została niedawno zmuszona do przyznania, że jej ograniczenia wypowiedzi były "nieproporcjonalne".
Komentując zastraszanie przez policję, Moodley powiedział Adf.uk (27 lutego), że "ta pełzająca kultura cenzury jest szkodliwa dla nas wszystkich w społeczeństwie, niezależnie od tego, w co wierzymy, i musimy ją kwestionować, gdziekolwiek ją widzimy".
Tłumaczenie AI

Nigdy wcześniej w historii Kościoła: Cały kontynent sprzeciwia się papieżowi - holenderski biskup

Franciszek wybiórczo odpowiada na pytania, a jego odpowiedzi są często niejednoznaczne, co prowadzi do zamieszania i podziałów, powiedział InfoVaticana.com 65-letni biskup pomocniczy Rob Mutsaerts z …More
Franciszek wybiórczo odpowiada na pytania, a jego odpowiedzi są często niejednoznaczne, co prowadzi do zamieszania i podziałów, powiedział InfoVaticana.com 65-letni biskup pomocniczy Rob Mutsaerts z Herzogenbosch (27 lutego).
Nauczanie Kościoła jest takie, że ktoś, kto nie jest w stanie łaski, nie może przyjąć Komunii Świętej. Ale "Amoris Laetitia" Franciszka zawiera wiele stwierdzeń, których dwuznaczność "pozwala na interpretacje sprzeczne z wiarą lub moralnością".
Podobnie "Fiducia Supplicans". Mutsaerts stwierdza, że kapłan może błogosławić grzeszników, ale nie grzechy. Jednak FS twierdzi, wbrew nauczaniu Kościoła, że związki homoseksualne [= grzech] mogą być błogosławione: "Nie pomaga fakt, że kardynał Fernández, w odpowiedzi na krytykę, dokonuje sztucznego rozróżnienia między parą a związkiem".
Dla Mutsaertsa nie pomaga również to, że Franciszek używa przykładu księży, którzy błogosławią przestępców w więzieniach: "Nie błogosławimy czynów przestępczych. Mogę błogosławić złodziei, …More
Geminiano Secundo
Biskup Rob ciągle nie może się zdobyć na uznanie faktu, że nie ma już papieża w Rzymie.
One more comment

Dywersyjna taktyka: niemieccy biskupi "nie" ogłoszą schizmy

"Nie będzie schizmy i żaden z biskupów w Niemczech nigdy jej nie chciał", napisał biskup Heiner Wilmer z Hildesheim w Communio.de (28 lutego). Wilmer, elegancki i szczupły aktywista homoseksualny w …More
"Nie będzie schizmy i żaden z biskupów w Niemczech nigdy jej nie chciał", napisał biskup Heiner Wilmer z Hildesheim w Communio.de (28 lutego).
Wilmer, elegancki i szczupły aktywista homoseksualny w niebieskich dżinsach, zachowuje się jak polityk, a politykowi można wierzyć tylko wtedy, gdy czemuś zaprzecza.
Miał być prefektem Dykasterii Nauki Wiary, ale po wewnętrznym sprzeciwie Franciszek mianował pornografa Tucho Fernándeza.
W swoim artykule Wilmer opowiada się za bardziej "otwartą dyskusją" [= zaprzeczeniem wiary] i "wzajemnym zrozumieniem" [= brakiem zrozumienia dla katolików] oraz "zaufaniem" między niemieckimi diecezjami a innymi krajami, w tym Watykanem. Chce uniknąć narracji "Rzym przeciwko Niemcom" lub "Niemcy przeciwko Rzymowi".
Wilmer powiedział dalej, że niemieccy biskupi są lojalni [niemiecki: "loyal"] wobec papieża. Termin "loyal" pochodzi od francuskiego "loi" (prawo) i ukrywa legalistyczne niezrozumienie Kościoła. Przez "papieża" Wilmer wyklucza wszystkich papieży, z …More
Konfederaci Korony Polskiej
W schizmę już wszyscy oni z posoborowego anty -kościoła popadli za współpracę z masonerią i odejściem o Mszy Wszechczasów !
pl.news
21.7K

Papież Franciszek został przewieziony do szpitala

Jak donosi włoska agencja prasowa ANSA, 87-letni Franciszek został przewieziony do szpitala Gemelli "na wizytę" po zwyczajowej środowej audiencji generalnej. Nie podano żadnych dalszych szczegółów.…More
Jak donosi włoska agencja prasowa ANSA, 87-letni Franciszek został przewieziony do szpitala Gemelli "na wizytę" po zwyczajowej środowej audiencji generalnej.
Nie podano żadnych dalszych szczegółów. Franciszek pominął swoje czytanie na audiencji generalnej, prosząc doradcę o przedstawienie tekstu.
W sobotę watykańskie biuro prasowe ogłosiło, że cierpi on na "łagodny przypadek grypy".
Tłumaczenie AI
Wacek Zbychu Mały
Adrenochromu mu
pl.news
11.3K

Nominacja: Nowy arcybiskup archidiecezji strasburskiej

Biskup Pascal Delannoy został nowym arcybiskupem Strasburga, o czym Gloria.tv informowała w styczniu. Nominacja została ogłoszona przez francuski rząd w Journal Officiel 28 lutego. Poprzedni arcybiskup …More
Biskup Pascal Delannoy został nowym arcybiskupem Strasburga, o czym Gloria.tv informowała w styczniu. Nominacja została ogłoszona przez francuski rząd w Journal Officiel 28 lutego. Poprzedni arcybiskup, Monsignor Luc Ravel, został zmuszony do rezygnacji w kwietniu 2023 roku.
Arcybiskup Delannoy jest biskupem Saint-Denis od 2009 roku. Jest chwalony przez oligarchiczne media jako "rozjemca", "spokojny" i "mądry" - lub, innymi słowy, dostosowujący się do świata oligarchów.
Jezuita Marcel Remon, który mieszka w Saint-Denis, powiedział o Delannoy: "Gdyby nie miał krzyża pektoralnego, nawet nie wiedziałby pan, że jest biskupem".
Urodzony w Comines (północna Francja), na granicy z Belgią, Monsignor Delannoy pracował jako księgowy, zanim został wyświęcony na kapłana w wieku 32 lat.
Obraz: Pascal Delannoy © wikicommons, CC BY-SA, Tłumaczenie AI