pl.news
pl.news
1.9K

Klerykalizm wg. Franciszka: Trzech Kardynałów jedno miasto

Po raz pierwszy w historii kościoła trzech kardynałów będzie odprawiać w Wigilię Niepokalanego Poczęcia w trzech różnych kościołach Madrytu. Tego rodzaju wigilie obchodzi się tutaj już od XV wieku. …More
Po raz pierwszy w historii kościoła trzech kardynałów będzie odprawiać w Wigilię Niepokalanego Poczęcia w trzech różnych kościołach Madrytu. Tego rodzaju wigilie obchodzi się tutaj już od XV wieku.
- Kardynał Cobo, lat 58, Katedra Almudena.
- Kardynał Osoro (lat 78; emerytowany od czerwca 2023), Sanktuarium María Auxiliadora.
- Kardynał Rouco (lat 87; emerytowany od 2014), Bazylika, Hispanoamericana de la Merced.
Grafika: Cobo, Osoro, Rouco © wikicommons, CC BY-SA, #newsPejgiuunic
pl.news
21.8K

Franciszek nie czuje się najlepiej

Jak widziano podczas audiencji generalnej z 6 grudnia, ogólny stan zdrowia Franciszka nie jest najlepszy, podaje IlSismografo. Już po raz trzeci w tym roku powikłania oskrzelowo-płucne są poważniejsze …More
Jak widziano podczas audiencji generalnej z 6 grudnia, ogólny stan zdrowia Franciszka nie jest najlepszy, podaje IlSismografo.
Już po raz trzeci w tym roku powikłania oskrzelowo-płucne są poważniejsze, przez co wydłuża się czas leczenia.
Zdaniem specjalistów z dziedziny medycyny Franciszek jest faszerowany końskimi dawkami leków przeciwzapalnych, ponieważ jego twarz wydaje się opuchnięta.
Wśród starszych pacjentów nawet zwykłe przeziębienie znacznie ograniczyć zdolność oddychania, wywołując tachykardię i arytmię.
Już wkrótce Franciszek będzie musiał zwolnić z tempa.
#newsGtikfpspta
sługa Boży
Kogo ?
agnieszka123
Kolejny klon Franczesko?
pl.news
21.6K

Zdaniem Franciszka centralność liturgii "szkodzi"

6 grudnia w trakcie audiencji generalnej Franciszek marudził, że obecnie ewangelizowanie jest trudne i bezowocne. Odpowiedzią na taki stan rzeczy jest tradycyjnie serwowana przez Franciszka mieszanka …More
6 grudnia w trakcie audiencji generalnej Franciszek marudził, że obecnie ewangelizowanie jest trudne i bezowocne.
Odpowiedzią na taki stan rzeczy jest tradycyjnie serwowana przez Franciszka mieszanka negatywistycznych mantr. W pewnym sensie potępia on "szukanie schronienia w strefach bezpieczeństwa takich jak nawykowe powtarzanie rzeczy, które zawsze się robi, czy też w uwodzicielskich wezwaniach duchowości intymistycznej, lub nawet w źle rozumianej centralności liturgii".
Interpretując procesy psychiczne, Franciszek stwierdza - "pokusy, kryjące się pod płaszczykiem przywiązania do tradycji, na ogół nie stanowią odpowiedzi na wezwania Ducha, tylko na własne niezadowolenia".
Zamiast unosić się i generalizować, Franciszek powinien wskazać kierunek oraz metody ewangelizacji, które unikają tego rodzaju rzekomych błędów, przynosząc konkretne owoce. Świecące pustkami liturgie i audiencje generalne z udziałem Franciszka stanowią kiepski przykład.
#newsJhnlafbirx
Walczyć o prawdę
Co za nietypowe podsumowanie ,,obecnie ewangelizowanie jest trudne i bezowocne,,.
V.R.S.
Przełóżmy to na prosty język: źle rozumiana centralność liturgii = źle rozumiana centralność kultu Bożego. No i w sumie występuje tu pełna ciągłość …More
Przełóżmy to na prosty język: źle rozumiana centralność liturgii = źle rozumiana centralność kultu Bożego.
No i w sumie występuje tu pełna ciągłość z montiniańsko-wojtyliańskim Gaudium et spes twierdzącym że wszystkie rzeczy na ziemi należy nakierować na człowieka jako stanowiącego ośrodek i szczyt (GS 12). No to wiadomo że jak przyjmiemy iż człowiek ma być w centrum*, to faktycznie liturgia uzurpuje sobie nienależne jej miejsce.
*z "listeczkiem figowym" że z każdym człowiekiem Chrystus jakoś "magicznie" według posoborowych "czarodziejów" się zjednoczył - GS 22, ergo: jak człowiek jest w centrum to tak jakby Chrystus był w centrum, więc: katole, nic się nie stało.
pl.news
2.2K

Nieustanne ataki: Jak w to wszystko wpisują się Święta Bożego Narodzenia?

Za nami ciężki rok 2023. Z Bożą pomocą przebrnęliśmy przez histerię covidową, podżeganie do wojny na Ukrainie i Ziemi Świętej, kryzys energetyczny, chaos wywoływany masową imigracją, powierzchowność …More
Za nami ciężki rok 2023. Z Bożą pomocą przebrnęliśmy przez histerię covidową, podżeganie do wojny na Ukrainie i Ziemi Świętej, kryzys energetyczny, chaos wywoływany masową imigracją, powierzchowność klimatyczną, szaleństwa płciowe i niestabilne rynki finansowe.
Wszystkie te stworzone przez człowieka problemy dotykają nas wszystkich w różnym stopniu.
Jak więc w tym wszystkim dostrzec Święta Bożego Narodzenia? Cóż, im ciemniejsza noc, tym jaśniejsza gwiazda zaświeci nad Betlejem. Jej światło to lek na te oraz wszystkie inne bolączki. Problemy, zarówno prawdziwe, jak i fałszywe, pojawiają się i znikają, a Jezus Chrystus zmartwychwstał na wieków wieki. To co jest wieczne ma znaczenie, a to, co ma znaczenie, staje się wieczne.
Tak więc mamy dość solidne podstawy zawierzyć słowom anioła zwiastującego: "Nie lękajcie się, gdyż narodził się wasz Zbawiciel" (Łukasz 2).
Portal Gloria.tv w ciągu trzech ostatnich lat otrzymywał olbrzymie wsparcie, przy czym należy podkreślić, że te lata były ciężkie …More
pl.news
142K

Sarah w sprawie Novus Ordo: "Hałaśliwa dziecinada"

Staliśmy się świadkami rozmontowywania wiary i bogobojności na Zachodzie, włączając w to niszczenie form Eucharystii, powiedział Kardynał Sarah, lat 78, podczas homilii z 4 grudnia wygłoszonej w …More
Staliśmy się świadkami rozmontowywania wiary i bogobojności na Zachodzie, włączając w to niszczenie form Eucharystii, powiedział Kardynał Sarah, lat 78, podczas homilii z 4 grudnia wygłoszonej w Katedrze Dakaru (Senegal).
Według tego, co podaje DakarCtu.com, Sarah skrytykował również poszerzenie liturgii o afrykańskie i azjatyckie motywy.
Kardynał zauważa, że tego rodzaju rytuały czasami trwają po sześć godzin i dodaje - "na ogół są zbyt banalne i hałaśliwe, za bardzo afrykańskie i zbyt mało chrześcijańskie".
Grafika: Robert Sarah © Mazur/cbcew.org.uk, CC BY-NC-ND, #newsDpyphjdukq
Norah Sarah shares this
Aneta Binkowska
Novus ordo to nie msza katolicka to wszystko jest tak zmienione że to atrapa Mszy !
3 more comments
pl.news
31.6K

Franciszek wierzy w "świętość natury"

3 grudnia Franciszek złożył swój podpis pod "międzyreligijnym oświadczeniem", podkreślającym rzekomą apokalipsę klimatyczną inicjowaną przez działalność człowieka ("czas goni nas", "działajmy szybko …More
3 grudnia Franciszek złożył swój podpis pod "międzyreligijnym oświadczeniem", podkreślającym rzekomą apokalipsę klimatyczną inicjowaną przez działalność człowieka ("czas goni nas", "działajmy szybko", "zraniony świat").
Treść pochodzi ze szczytu klimatycznego ONZ, który odbył się w Dubaju. Przedstawiciele religii podpisani pod dokumentem zgadzają się na "wiarę" wiodącą ku "świętemu obowiązkowi" dbania o [rzekomo] wrażliwy ekosystem. Podpisane zobowiązanie zawiera dwa podpunkty z wyraźnie pogańskim wydźwiękiem:
● "Zwiastując taniec równowagi i harmonii, w poszukiwaniu opanowania w nas samych wraz z otulającym nas światem naturalnym".
● "Uznajemy świętość i nienaruszalność zarówno Życia, jak i Natury przy jednoczesnym poszanowaniu dla nieodłącznej wartości wszystkich środowisk i żywych stworzeń, które zamieszkują Matkę Ziemię".
Co nie zmienia faktu, że katolicy są "kołysani" przez Boga Stwórcę i uznają świętość Boga Trójjedynego.
Grafika: © Mazur/cbcew.org.uk, CC BY-NC-ND, #newsEqoylhrfbu
darek104
Franciszek zachowuje się jak idiota.
baran katolicki
Franciszek w swojej mentalności jest materialistą i dla niego nie ma nic duchowego co by nie było materialne. Ciekawe czy ten dokument podpisali …More
Franciszek w swojej mentalności jest materialistą i dla niego nie ma nic duchowego co by nie było materialne. Ciekawe czy ten dokument podpisali protestanci dla, których cała natura jest po grzechu pierworodnym całkowicie zdeprawowana/grzeszna/.
One more comment
pl.news
82.8K

Burke zaprzecza: Nie dostałem żadnego listu

Na chwilę obecną nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, czy Franciszek 20 listopada powiadomił Kardynałów Kurii o zamiarach odebrania emerytury i dachu nad głową Kardynałowi Burke. W późniejszym …More
Na chwilę obecną nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, czy Franciszek 20 listopada powiadomił Kardynałów Kurii o zamiarach odebrania emerytury i dachu nad głową Kardynałowi Burke.
W późniejszym czasie dwa źródła: Franco Bechis na łamach Open.online oraz niezależnie PillarCatholic.com; stwierdziły, że Burke oficjalnie powiadomiono o tej niesprawiedliwości oraz że Kardynał rozgląda się za alternatywnym lokum w Rzymie.
W każdym razie na dzień dzisiejszy "źródła bliskie Kardynałowi" [= Burke we własnej osobie] zaprzeczyły w rozmowie z LaNuovaBq.it (5 grudnia), jakoby obie wspomniane informacje były prawdziwe.
PillarCatholic.com twierdzi, że nie publikuje żadnych niepotwierdzonych aktualności. To mogłoby oznaczać, że portal dał się zwieść podstępnym prałatom, którym śpieszno do wyeksmitowania Burke.
Grafika: Raymond Burke © Joseph Shaw, CC BY-NC-ND, #newsVmyzodthan
Mateusz Adam
..Przyszedł nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę.. pozwólcie obydwom rosnąć razem aż do żniwa. Kąkol to synowie złego (dosłowne potomstwo …More
..Przyszedł nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę.. pozwólcie obydwom rosnąć razem aż do żniwa. Kąkol to synowie złego (dosłowne potomstwo istoty strąconej z nieba. Genetyczne potomstwo, podczas gdy synowie Człowieczy to potomstwo Adama - stworzenia Bożego)
Ziemia to pole, pszenica to synowie człowieczy (Adam - z hebrajkiego oznacza człowiek), kąkol to synowie złego ( istoty strąconej z nieba ).
Żniwo to koniec epoki.
Na tej ziemi jesteśmy razem z synami złego...
Przeczytaj Pismo Święte, bo oni oszukują i zwodzą.
Przeczytaj Ewangelię św. Mateusza.
Geminiano Secundo
Po co komu pies, który nie szczeka.
6 more comments
pl.news
2.7K

Homo-reżim odcina korytko - Uganda zwraca się do Chin

Rząd Ugandy pożyczy 150 mln USD od chińskiego Eksport Import Banku (Exim) na rozwój infrastruktury internetowej (Reuters.com). Wcześniej w tym roku kontrolowany przez USA Bank Światowy wstrzymał …More
Rząd Ugandy pożyczy 150 mln USD od chińskiego Eksport Import Banku (Exim) na rozwój infrastruktury internetowej (Reuters.com).
Wcześniej w tym roku kontrolowany przez USA Bank Światowy wstrzymał kolejne kredyty dla Ugandy, ponieważ władze krajowe podjęły kroki prawne przeciwko praktykowaniu homoseksualizmu.
Grafika: © World Bank Photo Collection, CC BY-NC-ND, #newsJkbvnjlrpb

Tucho: Eucharystia czy imprezka?

3 grudnia Całuśnik Tucho Fernández przejął swój rzymski kościół tytularny Santi Urbano et Lorenzo. W homilii powiedział, że buddyści zachęcają nas do "bycia niczym woda", która dopasowuje się do …More
3 grudnia Całuśnik Tucho Fernández przejął swój rzymski kościół tytularny Santi Urbano et Lorenzo.
W homilii powiedział, że buddyści zachęcają nas do "bycia niczym woda", która dopasowuje się do kształtu swojego naczynia. "Będąc w szklance, przyjmuje kształt szklanki, w butelce, przyjmuje kształt butelki i tak dalej. Jest elastyczna, potrafi się przystosować" - to świetna symbolika pozbawionego kręgosłupa moralnego oportunizmu.
Michael Haynes z LifeSiteNews.com opublikował zdjęcia z Eucharystii Tucho, na których trzyma hostię i kielich w jednej dłoni podczas modlitwy Baranek Boży, sprawiając wrażenie, jakby był na imprezie, a nie nabożeństwie.
Tucho obecnie nosi się na "Kodżaka" i używa drewnianej laski jako pastorału, prawdopodobnie chcąc podkreślić, że jest biskupem w wersji light.
Grafika: Michael Haynes, LifeSiteNews, #newsLujsehndyq
Anna Stanisława Rycyk
Tak właśnie wygląda ohyda spustoszenia
PiotrM
laska węża
pl.news
43.5K

Propagandyści przerywają niedzielną Eucharystię w Katedrze Turyńskiej

Grupa kobiet, która mocno wzięła sobie do serca histerię klimatyczną, wtargnęła do Turyńskiej Katedry, przerywając odprawianą tam Eucharystię (3 grudnia). Arcybiskup Turynu, Repole, przyznał, że "…More
Grupa kobiet, która mocno wzięła sobie do serca histerię klimatyczną, wtargnęła do Turyńskiej Katedry, przerywając odprawianą tam Eucharystię (3 grudnia).
Arcybiskup Turynu, Repole, przyznał, że "zniesmaczyła" go ta akcja, ponieważ "Eucharystia to nieodpowiednie miejsce dla takich happeningów", ale ostatecznie zaprosił działaczki do odczytania fragmentów z bezużytecznych pamfletów środowiskowych Franciszka.
Przerywanie nabożeństwa podpada pod kodeks karny we Włoszech. Użytkownicy Gloria.tv są ciekawi, co by było, jeśli ta sama grupa wtargnęłaby do synagogi lub meczetu.
#newsMhrvzomxnw
Mateusz Adam
@Norah Sarah kościół już jest rozwalony... Jedyne co pozostało, to Ewangelia i słowa Jezusa Chrystusa. Oto czym jest ten świat: -Podobne jest Królestwo …More
@Norah Sarah kościół już jest rozwalony...
Jedyne co pozostało, to Ewangelia i słowa Jezusa Chrystusa.
Oto czym jest ten świat:
-Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli.
-A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł.
-...Pozwólcie obydwom rosnąć razem aż do żniwa
Rola to świat. Mt.13:37-42;
TomUrb
"co by było, jeśli ta sama grupa wtargnęłaby do synagogi lub meczetu" Przypomniało mi się, co kiedyś Łukaszenka mówił o szpiegujących dziennikarzach …More
"co by było, jeśli ta sama grupa wtargnęłaby do synagogi lub meczetu"
Przypomniało mi się, co kiedyś Łukaszenka mówił o szpiegujących dziennikarzach na Białorusi:
"Wiemy jak oni tu się do nas dostali. Ale jak się stąd wydostaną, tego to już nie wiem".
2 more comments

Ofiara molesto-szopki zamierza ubiegać się o fotel prezydencki

Zeświecczony ksiądz Luis Alejandro Bazalar García ogłosił, że zamierza wystartować w wyborach prezydenckich Peru w 2026 (PanAmericana.pe). W 2013 Bazalara oskarżono o "porwanie i napastowanie" byłego …More
Zeświecczony ksiądz Luis Alejandro Bazalar García ogłosił, że zamierza wystartować w wyborach prezydenckich Peru w 2026 (PanAmericana.pe).
W 2013 Bazalara oskarżono o "porwanie i napastowanie" byłego seminarzysty ze skłonnościami homoseksualnymi. W 2015 Sąd Rejonowy Ayacucho skazał go na 8 lat pozbawienia wolności. Z kolei Watykan pozbawił go godności duchownego.
Rok później Sąd Najwyższy Peru oczyścił García ze wszystkich zarzutów, usprawiedliwiając decyzję brakiem dowodów.
#newsFurzynakyz
agnieszka123
Tak przejmuje się dewiantów i psychopatów przez globalną grupę trzymającą władzę. Wygra wybory, bo mają na niego haki. Wyborów nie wygrywają uczciwi …More
Tak przejmuje się dewiantów i psychopatów przez globalną grupę trzymającą władzę. Wygra wybory, bo mają na niego haki. Wyborów nie wygrywają uczciwi ludzie, bo wybory to fikcja i teatr dla gojów.
pl.news
73K

Burke opuści rezydencję zamiast płacić czynsz

24 listopada Kardynał Burke otrzymał listowne powiadomienie od Stolicy Apostolskiej. Władze Watykanu poinformowały Kardynała o naliczaniu czynszu po cenie rynkowej za zajmowaną przez niego posiadłość …More
24 listopada Kardynał Burke otrzymał listowne powiadomienie od Stolicy Apostolskiej. Władze Watykanu poinformowały Kardynała o naliczaniu czynszu po cenie rynkowej za zajmowaną przez niego posiadłość o powierzchni 400 m2 przy Via della Conciliazione. Burke musi wyprowadzić się do 29 lutego 2024, jeśli nie chce otrzymać faktury.
W liście nie wspomniano, ile właściwie wyniesie cena rynkowa (w przybliżeniu: 10 tys EUR miesięcznie). Jak podaje PillarCatholic.com, Burke zwolni apartament i rozejrzy się za innym lokum w Rzymie.
Kardynał wciąż pracuje w kilku rzymskich dykasteriach. Emerytura, którą zamierza odebrać mu Franciszek, wynosi około 4 500 EUR na miesiąc.
Grafika: Raymond Burke, © Joseph Shaw CC BY-NC-ND, #newsPncqgsxswf
Izabela Sylwia - IS 2201
Jaki będzie kolejny papież?
maxi57
400 m2 apartament dla 1 osoby + sluzacy to troche jednak duzo - w moich oczach przegiecie 100% - czas palacow karydnalskich juz minal
5 more comments

Zdolność rozróżniania? Kolejny kumpel Franciszka spod ciemnej gwiazdy

Luca Casarini, lewicowy ekstremista, znalazł się pod lupą w związku z finansowaniem i podżeganiem do nielegalnej imigracji. Franciszek pisywał do niego entuzjastyczne liściki ("Luca, drogi bracie"; "…More
Luca Casarini, lewicowy ekstremista, znalazł się pod lupą w związku z finansowaniem i podżeganiem do nielegalnej imigracji.
Franciszek pisywał do niego entuzjastyczne liściki ("Luca, drogi bracie"; "zawsze możesz nam nie liczyć"), podejmował osobiście (ostatni raz: marzec 2023), a także zaprosił na [S]eks-Synod w charakterze uczestnika.
Casarini jest przewodniczącym organizacji pozarządowej Mediterranea odpowiedzialnej za sprowadzenie 422 nielegalnych imigrantów na teren Włoch. Na ten cel ostatnio otrzymał ponad 2 mln EUR (4 900 EUR na imigranta) od Watykanu i włoskiego episkopatu, który uczynił to, aby przypodobać się Franciszkowi.
Casarini ustalił sobie wypłatę w wysokości 6 tys. EUR/miesiąc na pokrycie czynszu za mieszkanie i kosztów separacji z żoną.
Na liście prałatów zamieszanych w sprawę znaleźli się - Bergoglio, Zuppi (Bolonia), Lorefice (Palermo), Czerny (Watykan), Battaglia (Neapol), Castellucci (Modena) oraz Hollerich (Luksemburg).
30 listopada portal LaVerita.info publikuje …More
Iwona Sękowska-Kielar shares this
pl.news
133.5K

Kampania świąteczna: Ogromny cierń pełen światła i nadziei

To wy, nasi dobroczyńcy, użytkownicy i postujący, wy jesteście życiem i duszą Gloria.tv. Dzięki wsparciu i datkom prywatnym od ludzi takich jak wy Gloria.tv rozkwita w ponad 12 językach i wielu krajach …More
To wy, nasi dobroczyńcy, użytkownicy i postujący, wy jesteście życiem i duszą Gloria.tv. Dzięki wsparciu i datkom prywatnym od ludzi takich jak wy Gloria.tv rozkwita w ponad 12 językach i wielu krajach, włączając w to Europę Wschodnią (Polska, Słowacja).
W 2023 Gloria kontynuowała rozwój techniczny, poszerzając swoje horyzonty sieciowe i dzieląc się jeszcze większą ilością treści. To wszystko staje się możliwe dzięki łasce Bożej i waszej pomocy. Stanowicie istotną część naszego wspólnego, gigantycznego projektu.
To niezaprzeczalny fakt, że Gloria.tv jest cierniem w oku dla władz Kościelnych, które ośmielają się zdradzać Ewangelię np. poprzez swoje zmanipulowane synody i pozostałe schematy działania. Gloria.tv już dawno poznała się na tych obłudnikach. Jesteśmy światełkiem nadziei w sercach prostych chrześcijan, spragnionych nierozwodnionego wina Ewangelii.
Jeśli jesteście w stanie, wesprzyjcie Gloria.tv świątecznym datkiem tak, abyśmy zdołali dotrzeć do jeszcze większej ilości osób w 2024.More
Norah Sarah shares this
Geminiano Secundo
pl.news: Ogromna cierń pełna światła i nadziei... - korekta pilnie potrzebna!More
pl.news: Ogromna cierń pełna światła i nadziei... - korekta pilnie potrzebna!
2 more comments

Schneider: Magisterium Franciszka niezgodne z Magisterium Kościoła

W trakcie pontyfikatu Franciszka doszło do "kilku działań" niezgodnych z nauczaniem Magisterium Kościoła Katolickiego - "mamy kryzys", przyznaje Biskup Schneider w rozmowie z CatholicHerald.co.uk (1…More
W trakcie pontyfikatu Franciszka doszło do "kilku działań" niezgodnych z nauczaniem Magisterium Kościoła Katolickiego - "mamy kryzys", przyznaje Biskup Schneider w rozmowie z CatholicHerald.co.uk (1 grudnia).
Biskup wspomina o dokumencie Franciszka z Abu Zabi, w którym to błędnie stwierdzono, że Bóg pragnie różnorodności w postaci niechrześcijańskich religii.
Co więcej, Franciszek relatywizuje nauczanie o moralności, dostosowując je do niemoralności tego świata i sprowadzając Kościół do roli kolejnej organizacji.
Schneider podkreśla, że nadnaturalna atmosfera i piękno Mszy Rzymskiej przyciąga młodzież - co zresztą widać po tym, jak świątynie odprawiające Msze wypełniają się po brzegi młodymi rodzinami z dziećmi. Traditionis Custodes nie da rady położyć kresu Mszy, przewiduje Schneider.
Zdaniem Biskupa usunięcie Stricklanda to "ogromna, jawna niesprawiedliwość". Schneider tłumaczy, że Franciszek uciszył Stricklanda, ponieważ mówił on głosem proroczym, który stanowił "przeszkodę" i "drażnił …More
Norah Sarah shares this
Walczyć o prawdę
Niezgodne, ale według naszego duchowieństwa zgodne, bo mówią o nim ,,nasz papież Franciszek,,.

Franciszek: Latynoamerykański grzechotnik znów grasuje

Pozbawianie Kardynała Burke emerytury stanowi jawne pogwałcenie jego praw, pisze Luis Badilla na łamach IlSismografo. • Przypuszczona przez Franciszka próba ukarania Burke to "cuchnąca sprawa", …More
Pozbawianie Kardynała Burke emerytury stanowi jawne pogwałcenie jego praw, pisze Luis Badilla na łamach IlSismografo.
• Przypuszczona przez Franciszka próba ukarania Burke to "cuchnąca sprawa", przypominająca metody działania latynoamerykańskich dyktatorów w stosunku do wrogów narodu.
• Chcąc posprzątać bałagan po mediach, Franciszek wyciąga z kapelusza "nowego rzecznika" [= swojego hagiografa Austena Iverigha]
• Lud Boży musi wziąć na wiarę to, co Iverigh mówi, pomimo iż nic go do tego nie upoważnia.
• Niebędący w związku małżeńskim Ivereigh zrezygnował ze stanowiska doradcy Kardynała Westminster, Murphy-O'Connora, po tym, jak przyznał się do dwóch romansów: Pierwszy z nich miał miejsce w 1989. Jego skutkiem była aborcja, której pokrył połowę kosztów. Drugi z nich to świeższa sprawa, tym razem jego partnerka poroniła (Specola, 30 listopada).
• Ten epizod to kolejna czarna plama na pontyfikacie Franciszka - "okropnie smutna" i "wyjątkowo niepokojąca".
• Badilla obawia się najgorszej z …More
Walczyć o prawdę
Franciszek prześladuje katolicyzm w osobie Kardynała Burke i innych prawowiernych kapłanów.
pl.news
3.3K

Arcybiskup na bruku (film)

Episkopat Togo dowiedział się "z bólem i oburzeniem" o ostanim filmie, na którym widać emerytowanego Arcybiskupa Lomé, Philippe Kpodzro, lat 93 (Koaci.com, 26 listopada). Arcybiskup na wózku inwalidzkim …More
Episkopat Togo dowiedział się "z bólem i oburzeniem" o ostanim filmie, na którym widać emerytowanego Arcybiskupa Lomé, Philippe Kpodzro, lat 93 (Koaci.com, 26 listopada).
Arcybiskup na wózku inwalidzkim siedzi na korytarzu budynku, obok leżą manatki. Z jego ust padają następujące słowa:
"Już od jakiegoś czasu oznajmiałem wam, że jest mi ciężko, że nie mam gdzie mieszkać ani co jeść. No cóż dzisiaj wylądowałem na ulicy, hotel, w którym zatrzymałem się tymczasowo, właśnie mnie wyrzucił mnie na bruk".
Kpodzro opuścił Togo zaraz po wyborach prezydenckich w lutym 2020. Nawoływał do oddawania głosów na opozycję. Najpierw trafił do Ghany, a następnie do Szwecji.
Od sierpnia 1991 do lutego 1994 pełnił rolę przewodniczącego togijskiego parlamentu.
#newsKfluzjknmj

Benedykt odszedł, ponieważ nie widział "żadnego zagrożenia dla Kościoła"

Benedykt XVI wcale nie odszedł w 2013 roku z powodu problemów w Kościele, powiedział jego były sekretarz, Arcybiskup Gänswein, w rozmowie z EWTN.com (30 listopada). Benedykt miał powiedzieć kilkukrotnie …More
Benedykt XVI wcale nie odszedł w 2013 roku z powodu problemów w Kościele, powiedział jego były sekretarz, Arcybiskup Gänswein, w rozmowie z EWTN.com (30 listopada).
Benedykt miał powiedzieć kilkukrotnie - "Mogę odejść teraz, ponieważ nie ma żadnego zagrożenia dla Kościoła (porąbane!). Kiedy zbliża się wilk, pasterz nie może odejść. Ale nie ma zagrożenia, więc mogę [odejść]". Zdaniem Gänsweina Benedykt nigdy nie żałował swojej decyzji.
Benedykt XVI nie skomentował kontrowersyjnego synodu biskupiego Franciszka. Gänswein szanował jego milczenie i nie śmiał dopytywać.
Kiedy uszu Benedykta doszły słuchy o Traditionis custodes, "bardzo, ale to bardzo posmutniał". Gänswein w 2021 powiedział Benedyktowi, że TC sprawi wiele problemów, na co ten odrzekł - "Mam nadzieję, że Bóg nam dopomoże".
#newsXjgdnigsrl
franciszek44
Ganswein to dziwna postac... wiele jest znakow zapytania o jego duchowosc i posluge przy papiezu Benedykcie XVI... Dziwny...
Koza Nutria
I po co opowiada takie brednie?
5 more comments
pl.news
23.1K

Franciszek: Wojna w Gazie to "terror przeciwko terrorowi"

Pod koniec października Franciszek odbył rozmowę telefoniczną z Prezydentem Izraela, Herzogiem. Prezydent przedstawił reakcję Franciszka na atak Hamasu (7 października). Franciszek miał odrzec - "to …More
Pod koniec października Franciszek odbył rozmowę telefoniczną z Prezydentem Izraela, Herzogiem. Prezydent przedstawił reakcję Franciszka na atak Hamasu (7 października).
Franciszek miał odrzec - "to niedopuszczalne, żeby odpowiadać terrorem na terror" (WashingtonPost.com, 30 listopada).
Herzog zaoponował, ale Franciszek dalej upierał się, że to ludzie bezpośrednio odpowiedzialni powinni być pociągnięci do odpowiedzialności, a nie cywile. Rzecznik prasowy Herzoga odmówił komentowania, jak to określił, "rozmów prywatnych".
Grafika: © Mazur, CC BY-NC-ND, #newsZkzgmgozgm
Turon0001 Kowalski
Franciszek to terror przeciwko chrześcijaństwu. Albo żydowski papież
sługa Boży
Ta osoba jest żywym bluźnierstwem wobec Świętego Franciszka.

Quimper: Bractwo Św. Piotra do eksmisji

Parafia Quimper, Brittany, ogłosiła we wrześniu, że Bractwo Kapłańskie Św. Piotra (FSSP) otrzyma nakaz eksmisji z kościoła centralnego w Saint-Matthieu. W czasach ekologizmu eklezjalnego przybędzie …More
Parafia Quimper, Brittany, ogłosiła we wrześniu, że Bractwo Kapłańskie Św. Piotra (FSSP) otrzyma nakaz eksmisji z kościoła centralnego w Saint-Matthieu.
W czasach ekologizmu eklezjalnego przybędzie nam 250 wiernych (około 500 w okresie letnim), którzy będą musieli podróżować 15 km na północny wschód do najbliższego kościoła na obrzeżach Quimper, z którym nie ma połączenia komunikacją publiczną.
W samym Quimper jest tylko 1300 wiernych (populacja 63 000), wliczając w to zwolenników Mszy Łacińskiej.
Pretekst: W Saint-Matthieu będzie odbywać się sobotnia, wieczorna Eucharystia - co nie zmienia faktu, że kapłani Bractwa Św. Piotra korzystają ze świątyni na co dzień.
PaixLiturgique.org (30 listopada) cytuje katolika, który zarówno uczęszcza na Mszę, jak i bierze udział w Eucharystiach - "Oni mają w nosie Saint Matthieu. Jak tylko zabraknie FSSP, będziemy mieli to, co było wcześniej, czyli pustki i kurz".
Co więcej - "To, co najbardziej rozwściecza władze kościelne Quimper, to fakt, że Msza …More
peccator ecc
Deo gratias. Kościoły lepiej przekazywać FSSPX. Biskup Bractwa Św. Piusa X udziela Sakramentu Bier…More
Deo gratias.
Kościoły lepiej przekazywać FSSPX.
Biskup Bractwa Św. Piusa X udziela Sakramentu Bier…
Brygada Świętokrzyska NSZ
Tak samo do eksmisji za zdradę ideałów abp.Lefevbre -trzech biskupów z Fellay'm na czele za poddanie się jurysdykcji anty-kościołowi !!!
One more comment