Jazyk
Zobrazení
2,3 tis.
PetraB 20 1

JISTĚŽE JE DRAHOŠ ZEDNÁŘ! A K TOMU, V ZEDNÁŘSKÉ HIERARCHII, VYSOCE POSTAVENÝ!!

JISTĚŽE JE DRAHOŠ ZEDNÁŘ! A K TOMU, V ZEDNÁŘSKÉ HIERARCHII, VYSOCE POSTAVENÝ!!

www.lidovky.cz/…/zpravy-domov.as…

„Drahoš je zednář, šíří se mezi katolíky. Je to lež, tvrdí plzeňský biskup
Zdroj:

www.lidovky.cz/…/zpravy-domov.as…

PRAHA Sotva byly sečteny výsledky prvního dějství prezidentských voleb a už se začaly objevovat nepodložené informace, které by mohly ovlivnit kolo druhé. Mezi představiteli katolické církve se například rozšířila zpráva, že Jiří Drahoš je členem svobodných zednářů, organizace, s níž mají katolíci dlouhodobě nepřátelské vztahy. Akademik tvrzení označil za hloupost.

Už v průběhu předvolební kampaně musel vyzyvatel Miloše Zemana čelit podezřením, že za komunistického režimu spolupracoval s StB.
„Podpásovky už přišly, už jsem se o sobě dozvěděl, že jsem agent StB, že mě StB zmáčkla kvůli pedofilii,“ řekl po volbách Jiří Drahoš. Již dříve kvůli tomu zveřejnil své negativní lustrační osvědčení.

Expert: Mávnout rukama nad hoaxy se kandidátům nemusí vyplatit, hrají na emoce

Poté, co se stal jedním z dvojice z níž vzejde český prezident pro nadcházejících pět let, se nejen na internetu vyrojily další nepodložené informace.
Mezi katolíky se například šíří zpráva, že bývalý ředitel Akademie věd patří ke svobodným zednářům, tedy členům tajemného hnutí, jež dle vlastního vyjádření usiluje o mravní zdokonalení člověka a lidstva. O rozšiřování sdělení mezi věřícími na svém Twitteru informoval nejvýše postavený muž plzeňské diecéze Tomáš Holub, jenž se proti tvrzení zároveň ohradil.

„Jsem hluboce přesvědčen, že se jedná o zcela lživou a ničím nepodloženou diskreditaci,“ okomentoval biskup. „Prosím, sdělte můj postoj všem, kteří tuto lež berou vážně,“ vyzval uživatele sociální sítě posléze.
Jakým způsobem informace v katolických kruzích obíhá a zdali vrchní představitelé této církve podniknou určité kroky k jejímu popření, není jisté. Biskup Tomáš Holub na rozšiřující dotazy serveru Lidovky.cz odmítl reagovat.

„V jeho tweetu je obsaženo vše, co chtěl říci, nechce k tomu nic dalšího dodávat,“ sdělila redakci tisková manažerka diecéze Zuzana Lášková.
Tomáš Holub (Twitter)@TomasHolubPB
14.ledna 2018 v 19:20, příspěvek archivován: 15.ledna 2018 v 19:45Mezi katolíky se šíří, že Jiří Drahoš je zednář. Jsem hluboce přesvědčen, že se jedná o zcela lživou a ničím nepodloženou diskreditaci velmi podobnou té, jež byla použita proti Karlu Schwarzenbergovi před 5 lety. Prosím, sdělte můj postoj všem, kteří tuto lež berou vážně.
272 lidí to sdílíodpovědětretweetoblíbit

Jiří Drahoš spojitost se zednáři či jinou organizací, která by usilovala o ovládnutí světa, vyloučil. „To je naprostá hloupost,“ sdělil serveru Lidovky.cz.

Drahoš jako Schwarzenberg

Podle církevního historika Tomáše Petráčka se jedná o zbabělý podpásový
Přijdou osobní útoky?
Drahoš již oznámil, že čeká i nefér výpady ze strany svého soka. Miloš Zeman je vynikající rétor, který už mnohokrát prokázal, že umí z duelu před miliony diváků vytěžit politické body. Ve finále minulé přímé volby mistrně využil slabin svého soupeře Karla Schwarzenberga, přičemž se nebránil ani použití nepravdivých informací, které mu do podkladů připravil jeho tým.
„Cíleně zamlčel, že i jeho rodiče měli kolem sebe samé nacisty, a že dokonce v rodovém sídle, kde pobývá jeho žena Theresa, dosud visí obrazy s hákovými kříži a hajlujícími lidmi,“ zaútočil před pěti lety na Schwarzenberga.
Později se mu sám omluvil s tím, že přestřelil. Zmíněný hrad Hardegg rodině Schwarzenbergovy manželky už tři sta let nepatří.

útok, neboť členství v zednářských lóžích (organizační složky, pozn. red.) je tajné. Nedá se tak dokázat, potvrdit, nebo vyvrátit. V určitém katolickém prostředí ale podle něj může hodně rezonovat. Katolík, který to ale bez důkazů tvrdí, se dopouští hříchu pomluvy.

Zpráva tohoto typu se přitom mezi katolickými kněžími šířila již před první přímou volbou hlavy státu před pěti lety. Tehdy byl za zednáře označen prezidentský kandidát a příslušník římskokatolické církve Karel Schwarzenberg.

Zednáři Beneš nebo Mucha

Co si vůbec pod pojmem svobodný zednář představit? Předně jde o utajené uskupení lidí, kteří mají určitou představu o ovlivňování společnosti.
„Zednáři jsou členové elitní diskrétní společnosti, která je založena na osvícenské víře v pokrok a která v sobě skloubí určitý zážitek, poznání, dobrodružství a charitativní práci,“ přiblížila Jana Čechurová z Ústavu českých dějin na Filozofické fakultě UK, která o fungování českých svobodných zednářů v minulém století napsala knihu.

Zednářská symbolika.

„V tomhle dává spolek svým členům několika vrstevnatou možnost uspokojení a pocitu z pozitivní činnosti včetně přidané hodnoty bratrství,“ doplnila Čechurová.
Zlatým věkem svobodného zednářství u nás bylo období první republiky. Po jejím vzniku došlo rychle k založení několika českých lóží, jejichž členy byli například také významní politici jako Edvard Beneš, Jan Masaryk a Alois Rašín, výtvarník Alfons Mucha či spisovatel Viktor Dyk. O jejich přináležitosti k organizaci se veřejnost dozvěděla zpětně, když se lóže pochlubily, které vážené osobnosti sdružovaly.
Zednářské odznaky Alfonse Muchy.

Původ zednářství se datuje v 18. století, odkud pramení také prvotní nepřátelství mezi bratrstvem a římskokatolickou církví.
„Řada představitelů radikálního protináboženského osvícenství, kteří dělali proticírkevní opatření jako třeba rušení klášterů, byli zednáři. Sice se inspirovali některými křesťanskými myšlenkami, ale proti církvi se vymezovali nepřátelsky. Vadilo i to, že je to tajný spolek a náboženský synkretismus,“ popsal historik Tomáš Petráček, proč katolíci vnímali členy tohoto spolku jako nepřátelskou skupinu.
Religionista: volbu to neovlivní

Právě katolická církev se pak podle Čechurové z Ústavu Českých dějin nejvíce zasloužila o negativní obraz zednářů.
„Asi ta největší vina, která se jim dává, je spolupřičinění se o Velkou francouzskou revoluci, která nastartovala modernizační společenský pokrok a zároveň otevřela cestu k ideovému vyprázdnění a odklonu od víry u řady lidí. A za to jsou zednáři činění odpovědnými,“ uvedla historička.

Podle Zdeňka Vojtíška, vedoucího Katedry religionistiky na Husitské teologické fakultě UK, ale napjaté vztahy mezi svobodnými zednáři a římskokatolickou církví ve 20. století pominuly. Přetrvaly pouze u okrajových katolických kruhů, které používají zednáře ve svých konspiračních teoriích, stejně jako například ilumináty.
I z toho důvodu se Vojtíšek domnívá, že slova o „Drahošovi-zednářovi“ by druhé kolo prezidentských voleb nemělo nijak ovlivnit.

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš se 13. ledna 2018 v Praze raduje z postupu do druhého kola prezidentských voleb.

„Nepřátelství se svobodnými zednáři podléhají katolíci, kteří patrně stejně již v prvním kole dali hlas prezidentu Zemanovi,“ řekl serveru Lidovky.cz s tím, že zmiňované tvrzení pouze utvrdí ty, kteří jsou přesvědčeni, že Miloš Zeman je jediná záchrana pro křesťanství a konzervativní hodnoty.

Drahoš a Římský klub

V poslední dnech se mezi Drahošovými odpůrci rozšířila také nepodložená zpráva, že někdejší šéf akademického ústavu byl členem České asociace Římského klubu. Ta podle konspiračních teoretiků může za mezinárodní spiknutí a je součástí plánu na Nový světový řád. Ten má ovlivňovat dějinami a světovou politikou ve prospěch jeho členů.
Římský klub je přitom think tank založený v roce 1968, jehož cílem je spojovat osobnosti z vědeckého sektoru a průmyslu. Mimochodem prognostikem pražské pobočky klubu byl po jejím ustavení v roce 1991 Drahošův současný oponent v boji o Hrad, Miloš Zeman. Zastával post prognostika, přičemž o vznik české větve klubu se velmi angažoval.

„Byl a je to od samého počátku čistě diskusní kroužek, kde se debatuje o různých otázkách doby. Vím to z přímé zkušenosti,“ řekl Drahoš s tím, že jistou dobu České asociaci i předsedal. Od roku 2010 se však činností spojených s think tankem neúčastní.“

Zdroj: www.lidovky.cz/…/zpravy-domov.as…

NO OD PLZEŇSKÉHO „BISKUPA“ TOMÁŠE HOLUBA TO FAKT „SEDÍ“!
KDYŽ JE SÁM MEGAZEDNÁŘ!!

Petra Bostlová
Napsat komentář
kostelník
To je neuvěřitelné, čeho má ten poděs stále plnou hlavu. Táhne se to Glorií jako smrad.
henta se to líbí. 
Vilém
CO SE MNE OSOBNĚ TÝČE TAK OPROTI DOTYČNÉMU " VĚŘÍCÍMU " BYCH NA ONEN

VLOŽENÝ ODKAZ V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ ONU SMĚROVKU NEDAL ...
A TO ZE SLUŠNOSTI ...
A V TOMTO JEST MEZI UŽIVATELEM Vilémem A DOTYČNÝM " VĚŘÍCÍM " PODSTATNÉHO OSOBNÍHO ROZDÍLU ...
kostelník se to líbí. 
Vilém
DOTYČNÉHO " VĚŘÍCÍHO " BYCH VELICE RÁD ODKÁZAL PRÁVĚ NA ONÉ MAKOVINY :-) TAM LZE PŘÍPADNÉ ZÁJEMCE PATŘIČNĚ ODKÁZAT NA TOHO KDO JE PROKAZATELNĚ NEMRAVNÝ :-)
MIMOCHODEM ZDEJŠÍ UŽIVATELÉ WEBOVÉ STRÁNKY BEZ OSOBNÍCH POCHYBNOSTÍ VĚDÍ O JAKÉHO HOLOUBKA SE PROKAZATELNĚ JEDNÁ, ŽE ? :-)
kostelník se to líbí. 
Zedad
Hoki čím se lišíš? Můžeš mne uvést do reality?
kostelník se to líbí. 
Vilém
MOMENT ...

A DOVOLÍ SI OSOBNĚ VE SVÉM VELKOPANSKÉM VYSTUPOVÁNÍ S NAIVNÍ OSOBNÍ PŘEDSTAVOU " VYVOLENÉHO " ZDEJŠÍM UŽIVATELŮM WEBOVÉ STRÁNKY KÁZAT ONU KŘESŤANSKOU MORÁLKU :-)
TAK A NYNÍ JE TO JIŽ V POŘÁDKU ...
kostelník se to líbí. 
Vilém
DODATEK ...

A TAKOVÝ " VĚŘÍCÍ " PRAVIDELNĚ NA WEBOVÉ STRÁNCE GLORIA.TV ZA VYDATNÉ OSOBNÍ VÝPOMOCI SVÉHO " SOUDCOVSKÉHO " UKAZOVÁČKU A BIBLICKÝCH ODKAZŮ OSOBNĚ BUZERUJE KDEKOHO ZE ZDEJŠÍCH UŽIVATELŮ TOHOTO WEBU ZA KAŽDÝ OSOBNÍ HŘÍCH A SVĚTE DIV SE DOKONCE I PRAVOSLAVNÉHO KNĚZE PANA LIBORA HALÍKA, KTERÉMU TÝŽ DOTYČNÝ " VĚŘÍCÍ " OSOBNĚ NESAHÁ … Více
kostelník se to líbí. 
henta
Nic nového,Kuťa má 6 dětí,
to bude nadělení pro národ.
kostelník se to líbí. 
sulnadzlato
Hokináři jsi úchyl!
kostelník se to líbí. 
henta se to líbí. 
Vilém
TAK TENTO ODKAZ NA KTERÝ POUKAZUJE DOTYČNÝ UŽIVATEL MI OSOBNĚ POSTAČIL K TOMU, ABYCH SI O TÝŽ DOTYČNÉM UŽIVATELI UČINIL CELKOVÝ POHLED A ONEN ZÁVĚR O PROKAZATELNĚ POCHYBNÉ OSOBNÍ ZÁLIBĚ VYHLEDÁVAT TAKOVÉ NECHUTNOSTI ... A TO NEMLUVĚ O OSOBNÍM PÍSEMNÉM VYJADŘOVÁNÍ ...
A TAKOVÝ ČLOVÍČEK SE NÁM ZDEJŠÍM UŽIVATELŮM WEBOVÉ STRÁN… Více
kostelník se to líbí. 
sulnadzlato se to líbí. 
Tomislav
Jedno je jisté, pan Drahoš se veřejně přihlásil k potřebě cenzury a omezování svobody slova. Je to fašista.
kostelník
Nechoďte k volbám. Je to ďábelský svod.
Vilém se to líbí. 
+Joseph+
kdyby nebyl stále jeho členem, tak by dnes nebyl prezidentem, moulové
ľubica
skvelý koment hafik!!! čo z toho ale ked je Europa skrze české volby v totalnom ohrození!!! Pražské letiště připravují k příletu muslimů po zvolení Drahoše, preto:
NA KOLENA!!!
Irbis
Ano, Zeman se aktivně podílel po vzniku ČR na založení českého římského klubu a nějaký čas byl jeho členem.
Politika je špinavá věc.
Vilém se to líbí. 
Zobrazit dalších 2 líbí se mi to.
+Joseph+
Zeman je druhá strana téže mince, o to horší že je biřmovaný a primias by mu to měl připomenout, jenže on je v to samotném spolku jinak by neseděl na stolci sv. Vojtěcha dnes, kdy dostal satan takový prostor
PetraB
PROTO: JDĚME K VOLBÁM - A VOLME ZEMANA!
Libor Halik se to líbí. 
hafik
Biskup Holub, kandidat na arcibiskupa prazskeho, biskup, ktery mel na starosti restituce, dokazal, ze propojenost sionistickych elit ze soucasnou rimskokatolickou cirkvi je pravdou. Jak muze tento megazednar tvrdit, ze Drahos neni zednar a nebyl v Rimskem klubu? Tuto informaci muze vedet pouze zednar, ktery vsak takove informace pred normalnimi lidmi taji a vyvraci. Je to podobne, jako kdyz pred … Více
Libor Halik se to líbí. 
ľubica se to líbí.