nederlanden

Franciszek o porzuceniu relikwii: "JA" nie mieszkam w Pałącu Apostolskim, "JA" nigdy nie używam …

Ta profanacja wykracza ponad nasze zrozumienie

Cardinal Sarah: Francis Is A Solid Pope

"Christian humanism" is an oxymoron.
Friday, March 29th, 2013 @ 19:00
Humanism is not Christianity.

Cardinal Sarah: Francis Is A Solid Pope

"Christian humanism" is an oxymoron
nederlanden

Patrycja Talbot wizjonerka z Ekwadoru w Warszawie cz. 1

Ok 15:15 Kobieta miała czerwoną bluzkę. Czerwony kolor jest kolorem bestii.
nederlanden

WikiLeaks: Clinton, Obama, Soros Overthrew Pope Benedict In Vatican Coup

WikiLeaks confirms the truth of the Book of Truth:
---------------------------------------------------------------
WikiLeaks: “Podesta, a longtime Clinton adviser/confidante and hand-picked top activist for left-wing funder George Soros, revealed in a 2011 e-mail that he and other activists were working to effect a “Catholic Spring” revolution within the Catholic Church, an obvious reference to …More
WikiLeaks confirms the truth of the Book of Truth:
---------------------------------------------------------------
WikiLeaks: “Podesta, a longtime Clinton adviser/confidante and hand-picked top activist for left-wing funder George Soros, revealed in a 2011 e-mail that he and other activists were working to effect a “Catholic Spring” revolution within the Catholic Church, an obvious reference to the disastrous “Arab Spring” coups organized that same year by the Obama-Clinton-Soros team that destabilized the Middle East and brought radical Islamist regimes and terrorist groups to power in the region. The Podesta e-mail is a response to another Soros-funded radical — Sandy Newman, founder of the “progressive” Voices for Progress. Newman had written to Podesta seeking advice on the best way to “plant the seeds of the revolution” in the Catholic Church, which he described as a “middle ages [sic] dictatorship.”
***
Saturday, February 11th, 2012 @ 11:30
A plan to destroy My Holy Vicar was devised in secret on the 17th March, 2011, and this will come to fruition, for it has been foretold.
nederlanden

2016-03-27 "Ojcze Święty! Duchowo całuję dzisiaj Twoje nogi i dziękuję za ten gest" ►ks.Piotr …

Na tej Mszy św. widziałem czarnoskórego mężczyznę, który przyjmował Najświętszy Sakrament w słuchawkach dousznych (chyba nawet dobrze nie słyszał słów kapłana - Ciało Chrystusa
nederlanden

Gloria.TV News on the 2nd of March 2016

„Kiedy ktoś przychodzi do konfesjonału, to oznacza, że czuje, że coś jest nie w porządku, że chce coś zmienić lub prosić o przebaczenie. Ale nie wie, jak to powiedzieć i staje się niemy. «Skoro nie mówisz, to nie mogę dać ci rozgrzeszenia». Nie, tak nie. Przemówił już samym gestem przyjścia. A kiedy ktoś przychodzi, to oznacza, że nie chce już żyć w ten sam sposób” – mówił Ojciec Święty.

Co praw…More
„Kiedy ktoś przychodzi do konfesjonału, to oznacza, że czuje, że coś jest nie w porządku, że chce coś zmienić lub prosić o przebaczenie. Ale nie wie, jak to powiedzieć i staje się niemy. «Skoro nie mówisz, to nie mogę dać ci rozgrzeszenia». Nie, tak nie. Przemówił już samym gestem przyjścia. A kiedy ktoś przychodzi, to oznacza, że nie chce już żyć w ten sam sposób” – mówił Ojciec Święty.

Co prawda można dyskutować nad surowością zadawania pokuty wg słów papieża Innocentego I (405 r.), że to okoliczności danej epoki narzucają odpowiednią surowość w rozgrzeszaniu (BF 431) lecz nie można dyskutować lub zmieniać tego co do istoty tegoż sakramentu, gdyż przestaje on bez tego zachowania być sakramentem. Zatem jak twierdzi FP można przemówić gestem. Dogmatyczne nauczanie Kościoła wielokrotnie wskazuje na materię wyznania grzechów jako należącą do istoty: akty penitenta, mianowicie żal, WYZNANIE i zadośćuczynienie.

św. Leon Wielki: Pośrednik bowiem między Bogiem i ludźmi, człowiek Jezus Chrystus [1Tm 2,5] udzielił przełożonym Kościoła tej władzy, aby WYZNAJĄCYM swe grzechy udzielali sakramentu pokuty i dalej "nawet gdyby utracili władzę mowy (sytuacja na łożu śmierci a nie przyjścia do konfesjonału) i prosili o nią znakami świadczącymi o ich pełnej świadomości.

Sobór Trydencki Rozdział V. Spowiedź. ...Cały Kościół zawsze zdawał sobie sprawę, że Pan ustanowił także dokładne wyznanie grzechów [Jk 5,16; por. Łk 17,14] i że jest ono KONIECZNE Z PRAWA BOŻEGO dla wszystkich, którzy upadli po chrzcie". - jest to ostateczny dowód na to że FP występuje tu przeciw nie prawu kościelnemu, ale prawu Bożemu.

FP jest tego samego zdania co heretyk anglikański Wiclef, który twierdził, że istotą sakr. pokuty jest tylko żal grzesznika a wyznanie grzechów jest zbyteczne. Na domiar złego twierdzi on, że nie jest mu dane osądzać pewnego rodzaju grzechów, nawet u ochrzczonych (np. homoseksualizmu) wbrew temu co mówi Kościół: Kościół nad nikim nie sprawuje sądu, kto by wpierw nie wszedł do niego przez bramę chrztu. "Bo co mnie - mówi Apostoł - sądzić tych, którzy są poza Kościołem? [1Kor 5,12]. Inaczej rzecz się ma z "domownikami wiary", których Chrystus Pan "przez kąpiel chrztu uczynił raz członkami ciała swego"[1Kor 12,13] ... takich stawia się jako winnych przed trybunał sędziego kapłana, aby jego wyrokiem mogli być uwolnieni.

Wydaje się, że FP wykorzystał tu Kan. 960 Kodeksu Prawa Kanonicznego: Indywidualna i integralna spowiedź oraz rozgrzeszenie stanowią jedyny zwyczajny sposób, przez który wierny, świadomy grzechu ciężkiego, dostępuje pojednania z Bogiem i Kościołem. Jedynie niemożliwość fizyczna lub moralna zwalnia od takiej spowiedzi. W takim wypadku pojednanie może się dokonać również innymi sposobami.

sugerując występującą tu niemożliwość moralną. Jednak Kościół naucza, że niemożliwość moralna może wystąpić wtedy, gdy nie ma odpowiednich warunków, aby wyznać wszystkie swoje grzechy, nie narażając się bezpośrednio na utratę dobrego imienia, np. w sali szpitalnej, gdzie jest więcej chorych. Wtedy podczas następnej spowiedzi obowiązkowo te grzechy niewyznane należy dokładnie wyznać.- ks. prof. Wiesław Wenz

Podsumowując, w jakiej sytuacji stawia FP kogoś, kto nie chce z fałszywej bojaźni wyznać swoich grzechów? Mt 22,11-13 Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny. Rzekł do niego: "Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego?" Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: "Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów". Jeśli więc kapłan przyzwyczai penitenta do zaniemówienia w konfesjonale, a jednocześnie poprzez gest i słowo rozgrzeszenia pozostawi go w przekonaniu odpuszczenia grzechów to to przekonanie stanie się jego pewnością, że nie musi się Bogu tłumaczyć z własnego życia i własnych grzechów. Oto szeroka droga do piekła po której systematycznie prowadzi ludzi FP. Bardzo niepokojące jest milczenie biskupów i kapłanów w tej materii. Czyżby fałszywe posłuszeństwo ze strachu całkowicie już przesłoniło im zdrowy osąd wg świętej doktryny?
nederlanden

Watykan konsultuje się z biskupami ws. rozwiedzionych i wolnych związków

Co to za cyrk? Pytać wiernych jak mają być prowadzeni? Czyli co wg własnych pożądań, bo ich uszy świerzbią? Niedługo FP gdy wyda encyklikę zapyta w referendum, czy nam się podoba.
nederlanden

Oryginalna i cała modlitwa papieża Leona XIII do św. Michała Archanioła

W samym Świętym Miejscu, gdzie ustanowiono Stolicę św. Piotra i Tron Prawdy jako światło świata, wyniosą na tron swoją ohydną bezbożność, z niecnym planem, że kiedy uderzą w Pasterza, rozpierzchną się owce.

to się łączy z Orędziami MBM
nederlanden

Sejm nie darował dziś życia chorym dzieciom !!!

Ewa Kopacz jest współwinna co najmniej jednej aborcji, bo wskazała lekarza nastolatce, który abortował dziecko poczęte w wyniku gwałtu. I pomyśleć, że uczyniła to jako minister "zdrowia" i była "pielęgniarką"
nederlanden

Sejm nie darował dziś życia chorym dzieciom !!!

Z Orędzi OSTRZEŻENIE:
Żadne wieczne życie nie będzie się wam należało, jeżeli bierzecie udział w tworzeniu jakiejkolwiek ustawy, która doprowadza te nikczemne prawa do wprowadzenia ich w życie.

Ziemia zatrzęsie się z taką mocą, że was pochłonie. Uderzę w każdy naród według miary ilości niewinnych, których zamordowali. Jeżeli nie zainterweniujecie, to bardzo szybko wasze narody zostaną pożarte …
More
Z Orędzi OSTRZEŻENIE:
Żadne wieczne życie nie będzie się wam należało, jeżeli bierzecie udział w tworzeniu jakiejkolwiek ustawy, która doprowadza te nikczemne prawa do wprowadzenia ich w życie.

Ziemia zatrzęsie się z taką mocą, że was pochłonie. Uderzę w każdy naród według miary ilości niewinnych, których zamordowali. Jeżeli nie zainterweniujecie, to bardzo szybko wasze narody zostaną pożarte przez bestię i żaden się nie ostoi.
nederlanden

X.Natanek - Episkopat do Trybunału Rzymskiego za przestępstwo skasowania Piątku

I ciekawym jest, że ks. Natanek w walce z Episkopatem zwraca się do kogoś kogo określa jako wroga czyli instytucji europejskiej. Jakaż obłuda
nederlanden

X.Natanek - Episkopat do Trybunału Rzymskiego za przestępstwo skasowania Piątku

Ten ksiądz przygotowuje dusze wiernych tych, którzy za nim poszli na przyłączenie się do jeszcze większej bo biblijnej apostazji, którą już przygotowuje oszust. Ale sami są sobie winni, gdyż dobierają naukę Chrystusa do własnego upodobania, bo ich uszy świerzbią. Dlatego też mnożą sobie nauczycieli wg ich gustu.
nederlanden

Papież będzie rozmawiał z kardynałami o katolikach-rozwodnikach

W obszernym wywiadzie dla jezuickiego pisma „La Civilta Cattolica” Franciszek stwierdził, że Kościół nie może tylko naciskać na kwestie aborcji i antykoncepcji. – Kościół ma przesadną obsesję na tym punkcie. Nie mówiłem o tych sprawach dużo i to mi wypomniano. Ale kiedy się o tym mówi, trzeba mówić w kontekście – oświadczył papież. 29-stronicowy wywiad, którego udzielił „La Civilta Cattolica”, …More
W obszernym wywiadzie dla jezuickiego pisma „La Civilta Cattolica” Franciszek stwierdził, że Kościół nie może tylko naciskać na kwestie aborcji i antykoncepcji. – Kościół ma przesadną obsesję na tym punkcie. Nie mówiłem o tych sprawach dużo i to mi wypomniano. Ale kiedy się o tym mówi, trzeba mówić w kontekście – oświadczył papież. 29-stronicowy wywiad, którego udzielił „La Civilta Cattolica”, ukazał się jednocześnie w 15 innych jezuickich magazynach z całego świata.

Czyli obsesję ma każdy kto wszelkimi siłami broni życia poczętego.
nederlanden

Papież będzie rozmawiał z kardynałami o katolikach-rozwodnikach

Nederlanden niezla sciema z tym dokumentem wklejona pieczatka kardynała
_______________________________________________________________

To dlaczego nikt nie dementuje takiej potwarzy? Chociażby ze względu na niebezpieczeństwo zgorszenia, he? Otóż powiem Tobie. Franciszek nie wyrzeknie się publicznie swojego braterstwa z fartuszkowcami, zwanymi synami wdowy. A propos Franciszek jako pierwszy w …More
Nederlanden niezla sciema z tym dokumentem wklejona pieczatka kardynała
_______________________________________________________________

To dlaczego nikt nie dementuje takiej potwarzy? Chociażby ze względu na niebezpieczeństwo zgorszenia, he? Otóż powiem Tobie. Franciszek nie wyrzeknie się publicznie swojego braterstwa z fartuszkowcami, zwanymi synami wdowy. A propos Franciszek jako pierwszy w historii nazwał Kościół wdową
nederlanden

Papież będzie rozmawiał z kardynałami o katolikach-rozwodnikach

Przypominam że:

Na portalu Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires znajdujemy fotokopię pisma podpisanego przez kard. Bergoglio (z jego pieczątką), w którym czytamy: “Me es particarmente grato dirigirme al Sr. Presidente con el fin de avisar recibo de la atenta nota, que conjuntamente con el. Sr. Secretario Honorario, me enviaron, , con fecha 23 del corriente por la que se sirven confirmarme corno …More
Przypominam że:

Na portalu Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires znajdujemy fotokopię pisma podpisanego przez kard. Bergoglio (z jego pieczątką), w którym czytamy: “Me es particarmente grato dirigirme al Sr. Presidente con el fin de avisar recibo de la atenta nota, que conjuntamente con el. Sr. Secretario Honorario, me enviaron, , con fecha 23 del corriente por la que se sirven confirmarme corno Socio Honorario de esa prestigiosa Institucion”.

W liście tym kard. Bergoglio potwierdza zatem swoje honorowe członkostwo w tej „prestiżowej instytucji”.

A nic mi nie wiadomo o jakimś sprostowanie. Prawo jest prawem.
Fotokopię listu można znaleźć pod następującym adresem: rotaryba.com.ar/…/Francisco1.jpg
nederlanden

Papież będzie rozmawiał z kardynałami o katolikach-rozwodnikach

Robert Bellarmin zmuszony został rozważyć bardzo delikatną i trudną dla katolika kwestię, w jakiej sytuacji można sprzeciwić się papieskiej decyzji, jeśli tego wymaga Chwała Boża. Napisał rozprawkę O głównym obowiązku papieża, w której wylicza 7 źródeł nadużyć. W innym traktacie dowodził, iż jak sprawiedliwą jest rzeczą sprzeciwiać się papieżowi, który atakuje ciało, tak samo sprawiedliwym jest …More
Robert Bellarmin zmuszony został rozważyć bardzo delikatną i trudną dla katolika kwestię, w jakiej sytuacji można sprzeciwić się papieskiej decyzji, jeśli tego wymaga Chwała Boża. Napisał rozprawkę O głównym obowiązku papieża, w której wylicza 7 źródeł nadużyć. W innym traktacie dowodził, iż jak sprawiedliwą jest rzeczą sprzeciwiać się papieżowi, który atakuje ciało, tak samo sprawiedliwym jest sprzeciwianie mu się, kiedy atakuje duszę lub gdy zakłóca porządek społeczny, a nade wszystko gdyby podjął próbę zniszczenia Kościoła. Uważam, że sprawiedliwą jest rzeczą sprzeciwianie mu się za pomocą niewykonywania jego rozkazów i przeszkadzania w wypełnianiu jego woli. Zastrzegł jednak, iż nie jest jednakowoż sprawiedliwym osądzanie go (papieża – przyp.), karanie czy obalanie go, gdyż tego rodzaju akty są zadaniem przełożonego.
nederlanden

Papież będzie rozmawiał z kardynałami o katolikach-rozwodnikach

26 listopada 1983 r., w Watykanie została ogłoszona deklaracja Kongregacji Doktryny Wiary, która podtrzymała dotychczasowe stanowisko Kościoła zakazujące przynależności do masonerii pod groźbą utraty prawa do przyjmowania sakramentów świętych oraz zakazujące biskupom odmiennego interpretowania tego zakazu na użytek lokalny.
nederlanden

Papież będzie rozmawiał z kardynałami o katolikach-rozwodnikach

Papież Paweł IV w Konstytucji Cum ex apostolatus z 15 lutego 1559 r. odnośnie heretyków stanowi co następuje:
“Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest do tego stopnia poważna i niebezpieczna, iż w razie odstępstwa od wiary można się sprzeciwić nawet papieżowi, który pełni władzę Boga i Pana naszego Jezusa Chrystusa na ziemi, a nad narodami i królestwami posiada pełnię mocy i wszystko podpada pod …More
Papież Paweł IV w Konstytucji Cum ex apostolatus z 15 lutego 1559 r. odnośnie heretyków stanowi co następuje:
“Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest do tego stopnia poważna i niebezpieczna, iż w razie odstępstwa od wiary można się sprzeciwić nawet papieżowi, który pełni władzę Boga i Pana naszego Jezusa Chrystusa na ziemi, a nad narodami i królestwami posiada pełnię mocy i wszystko podpada pod jego osąd, on sam zaś na tym świecie przez nikogo nie może być osądzony. (…) mocą pełni naszej władzy apostolskiej ustalamy, postanawiamy, stwierdzamy i określamy, (…) Dodajemy również, że gdyby kiedykolwiek się okazało, że jakiś biskup, a nawet pełniący obowiązki arcybiskupa, patriarchy, albo prymasa, czy też kardynał Świętego Kościoła Rzymskiego, albo jak to zostało wyżej powiedziane legat, czy też papież rzymski przed dokonaniem jego wyboru do godności kardynała, albo przed wyniesieniem go do godności papieskiej odpadł od wiary katolickiej, albo popadł w jakąkolwiek herezję, wówczas wybór albo wyniesienie tej osoby, nawet dokonane w zgodzie i jednomyślnie przez wszystkich kardynałów będzie żadne, nieważne i próżne. Wybór ten bądź wyniesienie nie może być także uznane, ani nie uzyska ważności czy to na drodze przyjęcia obowiązków, ani przez konsekrację, ani przez objęcie władzy i zarządu wynikających z urzędu, ani przez rzekomą koronację papieską, ani przez uroczyste oddanie czci, ani przez wyrażenie powszechnej obediencji, w żadnym czasie, ani w żadnym razie nie może być uznane za zgodne z prawem. Ponadto taka osoba, awansowana do godności biskupa, arcybiskupa, patriarchy albo prymasa, czy też wybrana do godności kardynała, albo obrana na papieża nie uzyska żadnej zdolności do sprawowania władzy czy też w sprawach duchownych, czy też świeckich, nie może być traktowana, że władzę tę posiada, ale wszystkie razem i każda z osobna z wszelkich wypowiedzi, czynów, działań i decyzji dokonanych przez tę osobę, oraz następstwa tych aktów będą pozbawione wszelkiej mocy, nie będą mieć żadnego znaczenia, ani nie będą dla nikogo normą prawa. Prócz tego wszystkie razem i każda z osobna z osób wyniesionych i awansowanych w taki sposób do swych godności, mocą samego faktu, bez żadnego dokonanego w tej kwestii ogłoszenia będą pozbawione wszelkich godności, miejsc, zaszczytów, tytułów, władzy, urzędów i mocy, nawet gdyby wcześniej nie odpadły od wiary, bądź nie wpadły w herezję, czy też nie popadły w stan schizmy, ani jej nie wzbudziły, czy też nie zostały pochwycone na takim uczynku. Osoby podporządkowane zarówno duchownym diecezjalnym, jak również zakonnym, a także osobom świeckim, jak również kardynałom, a nawet tym, którzy brali udział w wyborze na papieża, tego, kto wcześniej odpadł od wiary, albo był heretykiem, czy też schizmatykiem, czy też tym, którzy w inny sposób zgodzili się z tym wyborem i wyrazili swe posłuszeństwo wobec niego, oddali mu cześć, a także kasztelanom, prefektom, dowódcom i urzędnikom, również naszego umiłowanego miasta Rzymu i całego Państwa Kościelnego, oraz osobom wyniesionym bądź awansowanych do godności w przedstawiony sposób są zgoła zwolnione od wszelkiego posłuszeństwa, czci i ponoszenia winy, nawet gdyby było to utwierdzone przysięgą bądź ślubowaniem, czy też gwarancją. Powinni natomiast ich unikać jako czarowników, pogan, celników i herezjarchów (pozostają natomiast winni zachowania wierności i posłuszeństwa wobec przyszłych biskupów, arcybiskupów, patriarchów, prymasów, kardynałów i rzymskiego papieża wybranych zgodnie z zasadami prawa). Dla utrudnienia zaś działalności wspomnianych osób wyniesionych i awansowanych we wspomniany sposób, gdyby tamci usiłowali nadal pełnić swą władzę i rządzić, zobowiązani są wezwać przeciwko nim pomocy ramienia świeckiego. Z powodu zaś uzasadnionego powyższymi okolicznościami wypowiedzenia posłuszeństwa i wierności tym osobom (które rozdzierają jednorodną tunikę Pańską) nie będą oni podpadać pod żadne cenzury ani kary”.