jadwiska
Prorocze słowa ks.kard.Karola Wojtyły,wypowiedziane w Krakowie w dniu 10.03.1974 roku:
Myślę,że największą tragedią naszego społeczeństwa,naszego narodu,jest śmierć ludzi,którzy się jeszcze nie narodzili:poczętych i nienarodzonych.I nie wiem,czym zapłacimy wobec historii za tę straszliwą zbrodnię.Ale jest rzeczą oczywistą,że to nie może minąć bez konsekwencji.
jadwiska
NAJWIĘKSZYM ZWYCIĘSTWEM SZATANA NAD CZŁOWIEKIEM XX WIEKU SĄ MASOWE ZBRODNIE LUDOBÓJSTWA POCZĘTEGO I NIENARODZONEGO ŻYCIA W ŁONACH MATEK.JEST TO NAJWIĘKSZE BEZPRAWIE W MAJESTACIE PRAWA!!!
Radek33
Agresja wśród zwierząt wobec młodych nie jest czymś nadzwyczajnym.Jest sporo gatunków zwierząt które mordują młode,nawet swoje z różnych powodów
Anja39
jasne a chomiki zjadaja swoje potomstwo ;)tyle ze wobec zagrozenia a nie wobec niecheci wychowywania ;)
carpediem1
Anja39

Może jednak nie od wszystkich.Np ptaki w okresowych problemach z wyżywieniem piskląt zabijają część lęgu,zostawiając tylko te najsilniejsze.Tak na przykład robią nasze bociany.Ba,nawet same piskleta wyrzucają z gniazda słabsze od siebie osobniki.
Anja39
a powinnismy wielokrotnie od zwierzat sie uczyc ludzkich zachowań
aaa
parvusie
Tylko aby Ci się nie wymskło gdzie pracujesz, bo jak się szef dowie co Ty w pracy robisz...
carpediem1
Raczej trudno podejrzewać zwierzęta o umiejętność posługiwania się narzędziami w celu przeprowadzenia aborcji.W artykule,do którego podałem link nie chodzi wcale o obronę.
Jasne,że zwierzęta nie mając świadomości nie ponoszą z tego tytułu żadnej winy,ale fakt aborcji jako taki istnieje.
One more comment from carpediem1
carpediem1
Aborcja jest ohydną zbrodnią! Jest hańbą ludzkości XXI wieku!
Jest barbarzyństwem cywilizacyjnym...Nawet zwierzęta nie są tak okrutne, jak matki - zabójczynie.
..................................................................................


W świecie zwierząt także istnieje aborcja.
Radek33
(Gloria Polo):(...)Pan Jezus ukazał mi, co się wydarzyło, gdy lekarz przeprowadzał aborcję. Zobaczyłam tego lekarza, jak trzymał coś na kształt obcęg, którymi chwycił dziecko i rozdrobnił je na kawałki. Dziecko krzyczy z całej siły. O mój Boże, tak bardzo krzyczy. Każde dziecko mianowicie otrzymuje zaraz po poczęciu duszę, całkowicie dorosłą i dojrzałą, gdyż nie rośnie ona tak jak ciało. Bóg …More
(Gloria Polo):(...)Pan Jezus ukazał mi, co się wydarzyło, gdy lekarz przeprowadzał aborcję. Zobaczyłam tego lekarza, jak trzymał coś na kształt obcęg, którymi chwycił dziecko i rozdrobnił je na kawałki. Dziecko krzyczy z całej siły. O mój Boże, tak bardzo krzyczy. Każde dziecko mianowicie otrzymuje zaraz po poczęciu duszę, całkowicie dorosłą i dojrzałą, gdyż nie rośnie ona tak jak ciało. Bóg stwarza ją już całkowicie ukształtowaną.

Natychmiast po tym, jak doszło do połączenia plemnika z komórką jajową, tworzy się nieskończenie piękny, świetlisty promień. Światło owe wygląda jak słońce, które wychodzi ze świetlistego blasku Boga Ojca i Jego nieskończonej Miłości. W tym samym momencie ta stworzona przez Niego dusza jest już dojrzała i dorosła. Jest doskonała, jest obrazem Boga. To młode życie jest zatopione w Duchu Świętym, który pochodzi z Bożego Serca. Łono kobiety, które poczęło, pełne jest tego światła, blasku zjednoczenia Pana z tą nowo stworzoną duszą. I gdy mordercy i personel klinik aborcyjnych chwytają dziecko obcęgami i rozczłonkowują je, jak bardzo walczy o życie ta maleńka istota. Zobaczyłam, jak Pan drżał i wzdrygał się, gdy wyrywali z Jego rąk tę duszę. Gdy zabija się takie dziecko, to ono tak głośno krzyczy, że całe Niebo drży i trzęsie się. W moim przypadku, gdy pozwoliłam uśmiercić dziecko, słyszałam jego głośny i rozdzierający serce krzyk. Słyszałam także, jak Jezus jęczał i cierpiał na krzyżu z powodu tej duszy i każdej innej duszy, która jest abortowana, i której odmawia się prawa do życia. Spojrzenie Pana na krzyżu było tak pełne bólu, nie da się opisać, jakie cierpienia musiał znosić z tego powodu! Gdybyście mogli to zobaczyć, nikt nie odważyłby się dokonać aborcji. (Pani Polo ponownie przerywa przemówienie i zaczyna płakać) A teraz pytam Was: ile aborcji przeprowadzanych jest na tym świecie? W jednym dniu? W ciągu jednego miesiąca? Możecie zmierzyć straszliwy rozmiar naszych grzechów? Rozmiar masowego mordu, cierpienia, jakie sprawiamy Bogu, Jemu, który jest pełen miłosierdzia dla nas, który nas kocha, mimo że jesteśmy niczym potwory i po prostu grzeszymy ot tak sobie? I krzywdę, jaką sami sobie wyrządzamy oraz jak zło opanowuje nas i nasze życie? Za każdym razem, gdy przelewana jest krew dziecka – niewinnego dziecka – składamy szatanowi ofiarę całopalną, a jego moc w świecie powiększa się. Dusza krzyczy zrozpaczona o pomoc – i nikt nie może jej usłyszeć, względnie nikt nie chce jej usłyszeć! Powtarzam Wam jeszcze raz: Ta dusza jest dojrzała i dorosła, nawet jeśli nie ma jeszcze wykształconego i uformowanego ciała, to jest ona już w pełni ukształtowana. Tak jak w pestce jabłka zawarte jest już wszystko o dużym rozłożystym drzewie. Ciało musi się wpierw uformować i urosnąć, ale dusza jest gotowa. A ów krzyk, jaki wydaje młode życie, gdy się je zabija, sprawia że Niebo drży. Ale i w piekle rozdziera się krzyk, ale tryumfu, porównywalny z okrzykiem na stadionie piłki nożnej, gdy ktoś strzelił gola. Piekło jest takim stadionem, ogromnym, niedającym się ogarnąć wzrokiem boiskiem pełnym demonów, diabłów, którzy odniósłszy tryumf krzyczą jak szaleni(...)
Anja39
nauczyliśmy sie latać w powietrzu jak ptaki, nawet nurkować pod wodą jak ryby, niestety wciąż nam duzo brakuje by nauczyć się zyć na ziemi jak ludzie
Arka
Dobrze ze ta pani w filmie w pore sie zreflektowala i inczej skonczyla zdanie. Bo jesli tylko wzglad na siebie i na egoistyczny lek przed syndromem mialby wplywac na decyzje kobiety, co do aborcji – to wspolczuje postawy. Zadna kobieta, nigdy, nie powinna nawet o aborcji pomyslec. Raz - ze wzgledu na zlo, na straszny grzech , dwa- krzywde dziecka, ktore pozbawia zycia. Jak moze taka kobieta, …More
Dobrze ze ta pani w filmie w pore sie zreflektowala i inczej skonczyla zdanie. Bo jesli tylko wzglad na siebie i na egoistyczny lek przed syndromem mialby wplywac na decyzje kobiety, co do aborcji – to wspolczuje postawy. Zadna kobieta, nigdy, nie powinna nawet o aborcji pomyslec. Raz - ze wzgledu na zlo, na straszny grzech , dwa- krzywde dziecka, ktore pozbawia zycia. Jak moze taka kobieta, stawiac sie na miejscu Boga, decydujac o czyims prawie do zycia.Jezeli dziecka nie moze lub nie chce wychowac, moze je oddac, nawet anonimowo do „Okna Zycia”. Aborcja poiwnna byc zakazana i slono karana. Angazowanie sie, uzalanie sie nad takimi kobietami ludzi Kosciola - nad tymi, co litosci dla wlasnego dziecka mie mialy, uwazam za duza przesade.Sa od tego psycholodzy i psychiatrzy. Umiala, taka pani znalesc lekarza do dokonania aborcji i za nia zaplacic , niech znajdzie sobie potem sama lekarza od psyche i tez niech sama, za leczenie skutkow zaplaci. Robienie tyle szumu w Kosciele, wokol pomocy dla takich kobiet moze sugerowac, ze sie je usprawiedliwia, a potem sie o nie jeszcze troszczy. Te dzialania i srodki , powinna ta pani i ten kaplan skierowac w inna strone! W strone zapobiegania aborcji i pomocy dla kobiet w ciazy, organizowanie Okien Zycia i adopcji oraz pomoc, gdy zapragnie (moze dzieki pomocy) zatrzymac dziecko. Juz szansa na spowiedz z rozgrzeszeniem, jest dostatecznym darem Kosciola, dla tych dziciobojczyn.To wina ksiezy, ze nie informuja, ze po aborcji same skazuja sie na ekskomunike .Nie mowie ,by ich nie rozgrzeszac, jesli szczerze potem zalujaale jeszcze o ich stan psychiki zabiegac? Gdyby po rozgrzeszenie, musialyby te „wierzace” baby pojechac do samego Papieza, za terapie u psychologa slono placic - moze byloby to dodatkowym hamulcem.A tu rozgrzeszenie ,plus troskliwa pomoc.Czy to nie jest zacheta, tlumienie sumienia, dla takich pan- ze gdyby co, to Kosciol ich nie tylko nie odrzuci,ale bedzie wspierac psychologicznie, odbierze poczucie winy, zajmie sie bardziej po aborcji ,niz wtedy gdy urodzi ? Troska o kobiety po aborcji rosnie-a podobno Okna Zycia sie zamyka? Czy to dobry kierunek w Kosciele?
Anja39
www.youtube.com/watch

chyba warto zobaczyc
aaa
Przypomniało mi się, poruszający film-świadectwo w tym temacie;
Leszek Dokowicz "Syndrom"-film,świadectwo
aaa
Ze mnie taki teolog, jak z ...
Biją dzwony tylko gdzie...
Engel44
Nie wyglaszasz anja39 herezji i masz slusznosc, co do aborcji. Kazda chyba normalna kobieta potepia aborcje.Zbytnie litowanie sie nad aborcistkami,ze potem cierpia syndrom poaborcyjny, bywa przesadzone -bo musi taka pani wiedziec, ze to naturalna konsekwencja- gdy zapomina sie, jak wtedy cierpialo mordowane dziecko. Ale w wypowiedziach, mieszasz sluszne potepianie w wymiarze moralnym-a …More
Nie wyglaszasz anja39 herezji i masz slusznosc, co do aborcji. Kazda chyba normalna kobieta potepia aborcje.Zbytnie litowanie sie nad aborcistkami,ze potem cierpia syndrom poaborcyjny, bywa przesadzone -bo musi taka pani wiedziec, ze to naturalna konsekwencja- gdy zapomina sie, jak wtedy cierpialo mordowane dziecko. Ale w wypowiedziach, mieszasz sluszne potepianie w wymiarze moralnym-a potepieniem wiecznym (negujac mozliwosc spowiedzi dla nawroconych morderczyn ) a to sprawa Pana Boga.
aaa
Kiedyś w Radiu Maryja był lekarz-aborcjonista z Jugosławii, nie mam pewności czy to ten, może ktoś pamięta?
www.katolickie.media.pl/…/337-serbia-byly…
Anja39
no tak, przeciez wygłaszam herezje.Kiedys palilo sie na stosie za "bzdety" dzis zabojstwo sie rozgrzesza.Sorry ze nie jestem z tego pokręconego swiata..jakos do niego nie pasuje.
Miłej nocy 😇
Engel44
Nie wiadomo, czy osoby ktore popelniaja zabojstwo wlasnie tak sobie mysla - " potem pojde sobie do spowiedzi (...) i mam czyste papiery." To jest zalozenie niezgodne z nauka Kosciola. Nie wiem co dzieje sie w sercu kobiety, ktora morduje wlasne dziecko. Jak moze cos tak potwornego zrobic.Czy wogole ma serce. Bo w najtrudniejszej sytuacji, moze oddac do adopcji. Niech sie wiec same nad osba …More
Nie wiadomo, czy osoby ktore popelniaja zabojstwo wlasnie tak sobie mysla - " potem pojde sobie do spowiedzi (...) i mam czyste papiery." To jest zalozenie niezgodne z nauka Kosciola. Nie wiem co dzieje sie w sercu kobiety, ktora morduje wlasne dziecko. Jak moze cos tak potwornego zrobic.Czy wogole ma serce. Bo w najtrudniejszej sytuacji, moze oddac do adopcji. Niech sie wiec same nad osba potem nie uzalaja! Syndrom poaborcyjny -to konsekwencja -i to naturalna.
Ja dostrzegam jednak brak wrazliwosci, co do osob, ktore zbladzily, zaluja grzechu (nie siebie) i naprawde pragna Bozego przebaczenia.Bog kazdemu zalujacemu i odwracajacemu sie od grzechu daje szanse.
(Iz 1, 10.16-20)
Słuchajcie słowa Pańskiego, wodzowie sodomscy, daj posłuch prawu naszego Boga, ludu Gomory! Obmyjcie się, czyści bądźcie! Usuńcie zło uczynków waszych sprzed moich oczu! Przestańcie czynić zło! Zaprawiajcie się w dobrem! Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego, oddajcie słuszność sierocie, w obronie wdowy stawajcie! Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie! - mówi Pan. Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby czerwone jak purpura, staną się jak wełna. Jeżeli będziecie ulegli i posłuszni, dóbr ziemskich będziecie zażywać. Ale jeśli się zatniecie w oporze, miecz was wytępi. Albowiem usta Pańskie [to] wyrzekły