Clicks892
pl.news
2

"Po prostu nieprawda": według kardynała Kaspera, Küng został "zrehabilitowany"

Kardynał Walter Kasper powiedział portalowi Corriere.it, że katolicki teolog i późniejszy synkretyk, Hans Küng, przed śmiercią "pojednał się" z Kościołem.

Kasper był asystentem Künga na słynnym niegdyś Uniwersytecie w Tybindze, który od tego czasu stracił na znaczeniu.

Latem ubiegłego roku Kasper poinformował telefonicznie Franciszka, że Küng jest bliski śmierci. Franciszek polecił Kasperowi, by przekazał mu pozdrowienia i błogosławieństwo "w chrześcijańskiej komunii".

"To było tak, jakby Küng czuł pokój z Kościołem i z Franciszkiem, rodzaj pojednania" – skomentował Kasper po przekazaniu słów Franciszka.

Ale sekretarz generalny World Ethic Foundation Künga, Stephan Schlensog, zaprzeczył słowom Kaspera w KNA.de mówiąc, że ocena Kaspera jest "po prostu nieprawdziwa".

Krótko przed Bożym Narodzeniem Küng napisał list do Franciszka, w którym ubolewał, że Kościół nie rehabilituje go w świetle jego zasług. "Pojednanie brzmi inaczej" – stwierdził Schlensog. List Künga pozostał bez odpowiedzi.

Próżny i egocentryczny Küng nigdy nie został ukarany jako ksiądz. Kiedy jednak ekskomunika biskupów Piusa X została zdjęta, zaprotestował przeciwko temu energicznie i bezlitośnie.

Grafika: Walter Kasper, © Mazur, CC BY-NC-ND, #newsJklrxnsimb
marcys.td
Kasperowi chodziło o Stevena Kinga, tego od horrorów.
Posoborowe absurdy
Zaraza Lutra