37:16
Salvatores
3218

Kiko Arguello 2013 - top secret

Jest to nagranie z tłumaczem, pochodzi z roku 2013, gdy Kiko Arguello wizytuje swoje seminarium (Redemptoris Mater najprawdopodobniej w Warszawie). W trakcie przepytywania swoich prezbiterów (księży …More
Jest to nagranie z tłumaczem, pochodzi z roku 2013, gdy Kiko Arguello wizytuje swoje seminarium (Redemptoris Mater najprawdopodobniej w Warszawie). W trakcie przepytywania swoich prezbiterów (księży neońskich), co najwyraźniej go nudzi, przechodzi do opowieści o swoje niedocenione roli reformatorskiej w Kościele i rzekomych swoich prześladowaniach (przez Akcją Katolicką, Caritas, klerykalistów i Katolików wiernych tradycji)
Opowieści Kiko są chaotyczne (co jest charakterystyczne dla wielkiego inicjatora drogi neokatechumenatu, miejscami tłumacz ma również problemy żeby nadążyć i zrozumieć co ma na myśli główny katechista drogi.
Poniżej Fragmenty:
13:57 Do prezbiterów neońskich: "Ale musicie obudzić się. Wy nie jesteście księżmi Kościoła tradycyjnego, parafii i biskup... te rzeczy... Nie! Jeśli chcecie być... idźcie do normalnego seminarium diecezjalnego. My jesteśmy w całkowicie inny sposób."
18:16 Kiko skarży się: "A w wielu parafiach nawet nie ma drogi i psują się."
18:50 "A to są …More
peccatoribus
Kiko mówi o bardzo ważnych rzeczach dla Kościoła, o zagrożeniach heglizmem, kantyzmem, genderyzmem w Niemczech itp..itd. i mówi to słychać wielką troską chociaż też nie uniknął emocji. Zaś ten komentarz pod tym nagraniem, to stek manipulacji i oszczerstw!!!Jeszcze tłumacza w to ubrali , który tłumaczy symultanicznie, i wiadomo że w takim tłumaczeniu zawsze będzie trochę chaosu, bo musi nadążyć …More
Kiko mówi o bardzo ważnych rzeczach dla Kościoła, o zagrożeniach heglizmem, kantyzmem, genderyzmem w Niemczech itp..itd. i mówi to słychać wielką troską chociaż też nie uniknął emocji. Zaś ten komentarz pod tym nagraniem, to stek manipulacji i oszczerstw!!!Jeszcze tłumacza w to ubrali , który tłumaczy symultanicznie, i wiadomo że w takim tłumaczeniu zawsze będzie trochę chaosu, bo musi nadążyć za mówiącym.Jak można robić taka manipulację ...no jak komuś nie wstyd...i jeszcze te obrzydliwe komentarze osób, które pewnie nawet nie wysłuchały nagrania...~w całości co najmniej?!!
Salvatores
Manipulacje, oszczerstwa? co konkretnie jest manipulacją? co oszczerstwem? Powiedzmy sobie szczerze, was członków neońskich obraża każde słowo prawdy na wasz temat, bo jedyne co akceptujecie to bezrefleksyjny podziw, pochwały, afirmacje drogi neońśkiej. Ja to doskonale rozumiem ponieważ jesteście wystawieni na wieloletnie pranie mózgu i psychomanipulacje przeznaczone dla słabo wierzących …More
Manipulacje, oszczerstwa? co konkretnie jest manipulacją? co oszczerstwem? Powiedzmy sobie szczerze, was członków neońskich obraża każde słowo prawdy na wasz temat, bo jedyne co akceptujecie to bezrefleksyjny podziw, pochwały, afirmacje drogi neońśkiej. Ja to doskonale rozumiem ponieważ jesteście wystawieni na wieloletnie pranie mózgu i psychomanipulacje przeznaczone dla słabo wierzących katolików właśnie.
Tak samo jest z Kiko, który odbiera tytuły, zaszczyty, kieruje dużą organizacją i cały czas użala się jak to jest przez wszystkich prześladowany, a szczególnie przez katolików. Przecież on jest samozwańczym guru (a nie jakimś "wielkim inicjatorem"), samozwańczym reformatorem, jego rzekome objawienie nigdy nie zostało potwierdzone, a właściwie jest rozsiewaną przez niego plotką, którą dodaje sobie wiarygodności - takie są fakty.
Zgadzam się, są różne zagrożenia zewnętrzne dla Kościoła heglizmem, genderyzm itp., ale dla gorliwych katolików najgroźniejsze są te które atakują Kościół od środka, a szczególnie sekciarstwo i herezje neońskie.
I proszę nie zaczynaj, że papież wam nakazał być na drodze i zatwierdził po wsze czasy wszystko co robi droga, a papież nie może się mylić bo jest nieomylny itp. gdyby to była prawda żaden papież nigdy nie wygrałby na biskupa człowieka ze słonościami pedofilskimi, a sam Jezus nigdy nie wybrał by na apostoła człowieka który będzie świętokradcą, złodziejem i zdrajcą.
To wy odpowiadacie za każde świętokradztwo którego się dopuszczacie każdego wieczoru sabasowego, każdą podeptaną partykułę konsekrowanej pseudo-macy, każdą kroplę konsekrowanego niemszalnego wina (czyli taniego winiacza z siarką kupionego w monopolowym) wytartą w rękaw, żaden papież wam tego nie nakazał i nie może usprawiedliwić. Odpowiadacie za to osobiście przed Bogiem i gdybyście byli wierzącymi katolikami, mielibyście świadomość tej ogromnej odpowiedzialności.
osdamen
Tumacz miał "przedsmak piekielnej gadki" chaos, bezład jak w piekle.