Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks33
lv.news

Otrais kardināls "vainīgs" bez nozieguma pastrādāšanas: "Es neuzskatu, ka esmu vainīgs"

Lionas kardināls Filips Barbarins no Francijas 7. martā saņēma sešu mēnešu sodu par to, ka viņš „nav ziņojis” par tēva Bernarda Preijnata ļaunprātīgo izmantošanu.

Visi pārkāpumi notika pirms 1991. gada. Barbarins tika iecelts amatā Lionā 2002. gadā, kas irvairāk nekā desmit gadus vēlāk.

Tēvs Preijnats 1991. gada februārī tika noņemts no amata kā priestera palīgs, pēc tam, kad arhibīskapija uzzināja par pārkāpumiem, ko viņš bija veicis skautu grupā, kuru viņš dibināja un kurā darbojās no 1972. līdz 1991. gadam.

Barbarins uzzināja par lietu, kad cietušais ar viņu sazinājās 2014. gada novembrī. Viņš nosūtīja lietu ticības doktrīnas kongregācijai, kas 2015. gada februārī ieteica noņemt Preijnatu no amata. Tas notika 2015. gada aprīlī.

2016. gada augustā valsts prokurors noraidīja apsūdzības pret Barbarinu par „neziņošanu par seksuālu uzbrukumu nepilngadīgajiem”.

Izmantojot juridisku triku, organizācijai, kas nodarbojas ar propagandas ļaunprātīgu izmantošanu, 2017. gada maijā izdevās atkal atvērt lietu, kuras attīstību veicināja masveida plašsaziņas līdzekļu dezinformācija. Barbarins atbildēja janvārī: „Es neuzskatu, ka esmu vainīgs. Es nekad neesmu mēģinājis neko slēpt, nemaz nerunājot par šiem briesmīgajiem faktiem. "

Barbarina advokāts paziņoja, ka kardināls pārsūdzēs spriedumu. Barbarins ir paziņojis, ka viņš piedāvās savu atkāpšanos pāvesta, Franciskam (video franču valodā ir redzams zemāk).

Attēls: Philippe Barbarin, #newsNakmdgikkf