lv.news
lv.news

Butkera komentāri par režīma propagandas nervu sabrukumu

Kansas City Chiefs sitienu izpildītājs Harisons Butkers piektdienas vakarā nāca klajā ar publisku paziņojumu pēc savas neaizmirstamās uzrunas Benediktīnas koledžā Atčisonā, Kanzasas štatā, kas …More
Kansas City Chiefs sitienu izpildītājs Harisons Butkers piektdienas vakarā nāca klajā ar publisku paziņojumu pēc savas neaizmirstamās uzrunas Benediktīnas koledžā Atčisonā, Kanzasas štatā, kas izraisīja režīma propagandas aktīvistu nervu sabrukumu.
Butkers uzstājās pasākumā, ko sponsorēja DailyWire.com - kara kurinātāja vietne, kas nesen izslēdza katoļticīgo konvertīti Kendisu Ovensu par kara Gazā nosodīšanu.
"Ja vēl nebija skaidrs, ka pārlaicīgās katoļu vērtības daudzi ienīst, tad tagad tas ir skaidrs," sacīja Butkers, paziņojot, ka "šokējošais naida līmenis" viņu neatturēs no "nepiekāpīgas" ticības sludināšanas.
"Dažu pēdējo dienu laikā mana pārliecība vai tas, ko cilvēki domā, ka es ticu, ir kļuvusi par neskaitāmu diskusiju objektu visā pasaulē."
"Jo vairāk esmu runājis par to, ko es vērtēju visvairāk, par savu katoļu ticību, jo polarizētāks esmu kļuvis. Tas ir lēmums, ko esmu pieņēmis apzināti, un es to nenožēloju".
"Dienu gaitā pat tie, kas nepiekrita maniem uzskatiem, dalījās ar …More
lv.news
1

Ievērojams jezuīts saka, kāpēc jezuīti iet uz leju

Jezuīti piedzīvo "dziļu pagrimumu", raksta tēvs Hulio Fernandess Techera SJ, 57 gadus vecais Urugvajas Katoļu universitātes rektors, vienpadsmit lappušu garā pētījumā, kas datēts ar 22. aprīli un …More
Jezuīti piedzīvo "dziļu pagrimumu", raksta tēvs Hulio Fernandess Techera SJ, 57 gadus vecais Urugvajas Katoļu universitātes rektors, vienpadsmit lappušu garā pētījumā, kas datēts ar 22. aprīli un pirmo reizi izplatīts jezuītu vidū 18. maijā. Galvenie punkti.
- Ar katru gadu samazinās uzņemto jezuītu skaits Rietumos.
- Daudzi ordeņa locekļi izstājas no ordeņa.
- Kāds draugs Fernandesam pastāstīja, ka viņa provincē pēdējo desmit gadu laikā ir uzņemti 72 jaunpienācēji, bet tajā pašā laika posmā no biedrības ir aizgājis 71 jezuīts.
- 2023. gadā jezuītiem pievienojās 314 jaunpienācēji, bet 319 jezuīti nomira.
- Pašlaik ir 13 995 jezuīti, bet pēc dažiem gadiem Jēzus biedrība būs izzudusi no vairākām Eiropas valstīm un būs nenozīmīga citās Eiropas, Amerikas un Okeānijas valstīs.
- Āfrika ir vienīgais kontinents, kur jezuītu skaits pieaug.
- Kopš 2013. gada jezuīti ir zaudējuši vairāk nekā 3000 biedru. - "Problēma ir ne tikai tā, ka daudzi ordeņa locekļi mirst un tikai nedaudzi pievienojas, …More
lv.news
1

Džordžs Veigels: Pāvila II mantojuma nodevība: Francisks nodod Jāņa Pāvila II mantojumu

Bijusī Pontifikālā Dzīvības akadēmija, tagad Pontifikālā Nāves akadēmija, ir nodevusi savu dibinātāju Jāni Pāvilu II un tās pirmo prezidentu profesoru Žeromu Ležēno, 17. un 18. maijā Romā …More
Bijusī Pontifikālā Dzīvības akadēmija, tagad Pontifikālā Nāves akadēmija, ir nodevusi savu dibinātāju Jāni Pāvilu II un tās pirmo prezidentu profesoru Žeromu Ležēno, 17. un 18. maijā Romā notikušajā konferencē par bioētiku sacīja Džordžs Veigels, Jāņa Pāvila II biogrāfs un neokonservatīvais kara kurinātājs.
Kā piemēru viņš minēja grāmatu ar eifēmistisku nosaukumu "La Gioia della Vita" ("Dzīves prieks"), ko Akadēmija izdeva februārī. Tajā ir homoseksuāļu aktīvista Vinčenco Paglijas (Vincenzo Paglia), kurš ir arī Vatikāna arhibīskaps un akadēmijas prezidents, prologs.
Grāmatā iekļauto rakstu autori cenšas attaisnot kontracepciju, medicīniski atbalstītu apaugļošanu un pašnāvību eitanāzijas ceļā.
Veigels raksturo grāmatas autorus kā "atšķirīgus no autoritatīvas Baznīcas mācības" un formulē truismu, ka grāmatā tiek aizstāvēta "pret Bībeli vērsta un pret metafiziku vērsta antropoloģija", kas būtu bijusi "pilnīgi sveša, patiešām pretīga gan Žeromam Ležēnam, gan Jānim Pāvilam II".
Naivīgi …More
lv.news
1

Padre Pio? Vīrietis ietriecas ar automašīnu baznīcā

Kāds garīgi slims vīrietis pirmdien ap pulksten 22.00 Čīlē, Zuņigā, ietriecās ar automašīnu baznīcā, ziņo BioBioChile.cl. Kāds draudzes loceklis pamanīja, ka no Nuestra Señora de la Merced baznīcas …More
Kāds garīgi slims vīrietis pirmdien ap pulksten 22.00 Čīlē, Zuņigā, ietriecās ar automašīnu baznīcā, ziņo BioBioChile.cl.
Kāds draudzes loceklis pamanīja, ka no Nuestra Señora de la Merced baznīcas nāk dūmi. Viņš informēja draudzes priesteri, kurš redzēja "daudz dūmu un altāra priekšā novietotu automašīnu".
Pēc aculiecinieku teiktā, autovadītājs kliedza: "Pāvests Pio nāk pēc manis!".
Automašīna baznīcai nodarīja lielus postījumus. Tika bojātas baznīcas durvis, siena un soli. Autovadītājs tika arestēts.
Mākslīgā intelekta tulkojums
lv.news
4

"Vēl viena cepumiņa": Priesteris aptur vardarbīgu lesbieti no Svētā Vakarēdiena zādzības

66 gadus vecajam priesterim Fidēlam Rodrigesam pagājušajā svētdienā Euharistijas laikā divas reizes uzbruka sieviete, kura vēlāk apgalvoja, ka viņa ir "lesbiete". Incidents notika Svētā Toma …More
66 gadus vecajam priesterim Fidēlam Rodrigesam pagājušajā svētdienā Euharistijas laikā divas reizes uzbruka sieviete, kura vēlāk apgalvoja, ka viņa ir "lesbiete".
Incidents notika Svētā Toma Akvīnas baznīcā St Cloud, Floridas štatā, Orlando diecēzē. Sieviete pirmo reizi piedalījās Euharistijā 10.00, kad viņas brāļa meita saņēma pirmo komūniju. Viņa stāvēja rindā pēc Komūnijas, piegāja pie priestera, bet nezināja, ko darīt.
Priesteris, sapratis, ka viņai nav nekādu zināšanu par šo sakramentu, pieklājīgi jautāja, kad viņa pēdējo reizi bija saņēmusi Komūniju. Viņa atbildēja, ka ir pagājuši daudzi gadi. Viņš jautāja, vai viņa ir gājusi pie grēksūdzes, uz ko viņa rupji atbildēja: "Man tas jums nav jāskaidro".
Stundu vēlāk, pusdienlaikā, sieviete atkal parādījās baznīcā uz vēl vienu Euharistiju, ko arī svinēja priesteris Rodrigess. Sievieti pavadīja viņas konkubīne, kuru priesteris nepazina.
Tā pati situācija atkārtojās. Fūra atkal ieradās pie priestera Rodrigesa un lūdza, lai viņai tiktu dota …More
lv.news
1

Tucho atbalsta pieprasījumu: " Nepārliecinātie homoseksuāļi ir ekskomunicējami"

Tucho Fernandess portālam VaticanNews.va (23. maijā) apstiprināja, ka viņš apmeklējis koptu pāvestu Tavadrosu II un pastāstījis viņam, ka "piekrīt" 7. marta Koptu Baznīcas paziņojumā paustajai …More
Tucho Fernandess portālam VaticanNews.va (23. maijā) apstiprināja, ka viņš apmeklējis koptu pāvestu Tavadrosu II un pastāstījis viņam, ka "piekrīt" 7. marta Koptu Baznīcas paziņojumā paustajai mācībai.
Šajā paziņojumā homoseksuālas darbības tiek dēvētas par "pretrunā ar Dieva radīto cilvēka dabu". Teksts ir pamatots ar daudziem Bībeles citātiem.
Šeit ir divi izvilkumi no paziņojuma:
"Kas attiecas uz homoseksuālu uzvedību, tie ir līdzīgi heteroseksuāliem cilvēkiem, kuri krīt laulības pārkāpšanas/šķīstīšanas grēkā, un viņiem ir nepieciešama patiesa nožēla. Abiem ir nepieciešama nepārtraukta garīga un psiholoģiska uzraudzība. Ir pierādīts, ka šāda uzraudzība ir efektīva attiecībā uz nevēlamām homoseksuālām tieksmēm. Kas attiecas uz tiem, kuri izvēlas samierināties ar savām homoseksuālajām tieksmēm, nododas homoseksuālām darbībām, atsakās no garīgās un psiholoģiskās aprūpes un pēc savas brīvas gribas izvēlas pārkāpt Dieva bausli, tad viņu stāvoklis kļūst sliktāks nekā tiem, kuri dzīvo …More
lv.news
3

Vatikāns atceļ Mātes Gerlachas atlaišanu no amata

Kā jau bija gaidāms, Vatikāns lielā mērā ir apstiprinājis Fortvortas bīskapa Maikla Olsona (Michael Olson) pieņemtos lēmumus pret karmelītu mūķenēm no Arlingtonas, Teksasas štatā. Tomēr Mātes …More
Kā jau bija gaidāms, Vatikāns lielā mērā ir apstiprinājis Fortvortas bīskapa Maikla Olsona (Michael Olson) pieņemtos lēmumus pret karmelītu mūķenēm no Arlingtonas, Teksasas štatā.
Tomēr Mātes Terēzes mātes Agneses Gerlachas atlaišanu no reliģiskās dzīves Reliģisko lietu dikastērija atcēla. Dekrētu bīskaps Olsons pasludināja 22. maijā.
Dikastērija noraidīja mūķeņu sūdzības par bīskapa veikto izmeklēšanu viņu klosterī, atstāja spēkā deviņām mūķenēm izteikto kanonisko brīdinājumu, draudot viņām ar sodu, ja viņas turpinās kavēt izmeklēšanu, un apstiprināja bīskapa Olsona veikto mātes Gerlachas atstādināšanu no prāvesta amata kā piesardzības pasākumu.
Vatikāns uzskatīja par pierādītu mātes Gerlachas un kāda Raleigh diecēzes priestera romānu tiešsaistē, taču noliedza, ka tā būtu "viņas kā prāvestes pilnvaru ļaunprātīga izmantošana", kā apgalvoja m. Olsons. Turklāt viņai netika dotas likumā noteiktās 15 dienas, lai iesniegtu apelāciju.
Vatikāns nav pazīstams ar savām rūpēm par kanoniskajām …More
lv.news
2

Tucho "pilnībā atbalsta" (sic) koptu paziņojumu pret "Fiducia Supplicans"

22. maijā koptu ortodoksais pāvests Tavadross II pieņēma Tukjo Fernandesu, lai pārrunātu koptu marta lēmumu pārtraukt teoloģisko dialogu ar Vatikānu Franciska homoseksuālisma propagandas teksta …More
22. maijā koptu ortodoksais pāvests Tavadross II pieņēma Tukjo Fernandesu, lai pārrunātu koptu marta lēmumu pārtraukt teoloģisko dialogu ar Vatikānu Franciska homoseksuālisma propagandas teksta "Fiducia supplicans" dēļ.
CopticOrthodox.church publicētajā preses paziņojumā, ko nevarēja publicēt bez Tucho piekrišanas, teikts, ka Tucho atbalsta koptu marta paziņojumu pret "Fiducia supplicans":
"Kardināls Viktors Fernandess uzsvēra, ka Katoļu baznīca pilnībā atbalsta šo paziņojumu un ir apņēmības pilna atbalstīt visu, kas tajā ietverts, ņemot vērā, ka tā ir Bībeles mācība," teikts paziņojumā presei.
Tikšanās noslēgumā Tavadross II runāja par "mīlestības ceļu" starp Baznīcu un koptiem un "dialoga nozīmi", kā arī nosūtīja sveicienus Franciskam. Šajā kontekstā terminiem "mīlestība" un "dialogs" jābūt sinonīmiem savstarpējai maldināšanai.
Mākslīgā intelekta tulkojums
lv.news
1

Ārpus manipulētās intervijas: Franciska neatbildētie jautājumi

Džordžs Veigels (George Weigel), Jāņa Pāvila II [kurš Bergoglio un Makkarriku vienā dienā iecēla par kardināliem] biogrāfs un pielūdzējs, kā arī neokonservatīvs kara kurinātājs, publicēja …More
Džordžs Veigels (George Weigel), Jāņa Pāvila II [kurš Bergoglio un Makkarriku vienā dienā iecēla par kardināliem] biogrāfs un pielūdzējs, kā arī neokonservatīvs kara kurinātājs, publicēja jautājumu sarakstu (CatholicWorldReport.com, 20. maijs), kurus O'Donnellai ("60 minūtes") vajadzēja uzdot Franciskam viņas nesenajā intervijā. Piemēri.
- Vai jūs kādreiz lauzāt maizi ar tiem, ar kuriem varētu būt domstarpības, vai meklējāt viedokli no cilvēkiem ārpus sava burbuļa?
- Jūs sakāt, ka sieviešu ordinācija nav iespējama, bet kardināls Hollerihs saka, ka tie ir "atvērti jautājumi", kas tiks apspriesti sinodē 2024. gadā. Vai jūs esat izteicis pārmetumus kardinālam Holleriham?
- Vai esat kādreiz domājis labot domu, ka katoļu mācība par morāli un eklezioloģiju nav politikas, bet gan atklātās patiesības jautājums?
- Kāpēc tēvs Rupņiks nekad netika sodīts par netiklību ar mūķenēm?
- Vai, jūsuprāt, kāds ir ieinteresēts Baznīcā, kura nav pārliecināta par to, kam tai būtu jātic?
- Kāpēc jūs esat atcēluši …More
lv.news
1

Vācijas bīskapiem ir "steidzama vēlme" pēc viltus diakonēm

22. maijā Vācijas diecēzes publicēja savas atsauksmes Romas sinodei oktobrī. Galvenie pret katolicismu vērstie punkti: "Lielākajai daļai Vācijas iedzīvotāju reliģijai nav gandrīz nekādas …More
22. maijā Vācijas diecēzes publicēja savas atsauksmes Romas sinodei oktobrī. Galvenie pret katolicismu vērstie punkti:
"Lielākajai daļai Vācijas iedzīvotāju reliģijai nav gandrīz nekādas nepārprotamas nozīmes viņu ikdienas dzīves organizēšanā" [jo tas, ko Vācijas bīskapi pasniedz kā "reliģiju", patiešām ir bez nozīmes].
"Daudzi cilvēki izsaka neatlaidīgu vēlmi, lai sakramentālais diakonāts tiktu atvērts sievietēm un lai tiktu apspriesta iespēja ordinēt sievietes priesterībā." (sk.
"Konkrēti tas attiecas uz diakonātu sievietēm, vienlīdzīgu piekļuvi vadošiem amatiem, slimnieku svaidīšanas pārvaldīšanu, sludināšanas kalpošanu un klātbūtni teoloģiskās apmācības centros."
"Īpaši atkal un atkal tiek pieminēta Euharistiskā viesmīlība [= Komūnija protestantiem, kuri ir protestanti, jo netic reālajai klātbūtnei] starpkonfesionālajās laulībās [Vācijas diecēzēs praktiski nepastāv baznīcas laulības].".
"Osnabrikas diecēze mudina uz Euharistisko viesmīlību [= Euharistiskais indiferentisms, kas jau …More
lv.news
2

Libāna: Lielākais rožukronis pasaulē

Libānas katolis Džo Abdels Saters (Joe Abdel Sater) izveidoja milzu rožukroņa kapelu, kas 11. maija Jūras Dievmātes svētkos plūda pa Vidusjūras viļņiem piekrastes pilsētā Bouar. Sater saņēma draudzes …More
Libānas katolis Džo Abdels Saters (Joe Abdel Sater) izveidoja milzu rožukroņa kapelu, kas 11. maija Jūras Dievmātes svētkos plūda pa Vidusjūras viļņiem piekrastes pilsētā Bouar.
Sater saņēma draudzes priestera un vietējā mēra apstiprinājumu savai iniciatīvai.
Rožukroņa kaplis, kas stiepjas 100 metrus pāri ūdenim, sastāv no baltām plastmasas galonu kannām "Slava Dievam" krellēm un lielākām zilām "Mūsu tēvi" krellēm. Krusts ir izgatavots no koka.
"Es ieniru lejā un piesēju krelles ar virvi, noenkurojot tās pie zemāk esošajām klintīm," Abdel Sater pastāstīja AciMena.com: "Šādā veidā rožukroņa forma palika neskarta, neraugoties uz mainīgajām plūdmaiņām."
Instalācija naktī ir izgaismota.
Lai gan vētrainie ūdeņi ir likuši Sateram uz laiku pārvietot savu šedevru krastā, viņš cer, ka drīz viņa radījums atkal peldēs.
Viņš ir iesniedzis rožukroni ierakstīšanai Ginesa rekordu grāmatā.
Mākslīgā intelekta tulkojums
lv.news
2

Noziedzība pret dzīvību: Romas galvenā mītne bojāta

20. maijā Romas biroja "Pro Vita & Famiglia", kas ir organizācija, kura veicina pamattiesību ievērošanu, ieeja tika izpostīta ar ekstrēmistiskiem saukļiem, kas propagandē transvestītu propagandu. …More
20. maijā Romas biroja "Pro Vita & Famiglia", kas ir organizācija, kura veicina pamattiesību ievērošanu, ieeja tika izpostīta ar ekstrēmistiskiem saukļiem, kas propagandē transvestītu propagandu.
Organizācijas "Pro Vita & Famiglia" pārstāvis Jacopo Coghe vandālismu saista ar transvestītu ekstrēmistu demonstrāciju, kas notika Romā sestdien, 18. maijā.
Viņš skaidro, ka šīs vardarbīgās grupas pieprasa "cieņu", bet neizrāda cieņu pret citiem, pastāvīgi uzbrūkot veselīgajam saprātam, vārda tiesībām un to cilvēku eksistencei, kuri kritizē viņu propagandu.
Pēdējo trīs gadu laikā "Pro Vita &Famiglia" birojs ir cietis no vairāk nekā desmit (!) uzbrukumiem, kas bieži vien sakrita ar šāda veida ielu huligānu demonstrācijām. Viens no piemēriem bija 25. novembris, kad cilvēktiesību aktīvistu birojam tika uzbrukts, izsitot logus, salaužot slēģus un iemetot aizdedzināšanas ierīci, kas tikai nejaušības dēļ nesprāga.
Romas mērs Roberto Gualtjeri, bijušās Komunistiskās partijas ("Partito Democratico") …More
lv.news
3

Profanācija: Lesbiešu provokācija Spānijas Marijas svētnīcā

Pagājušās nedēļas nogalē kāda sieviete uz ceļiem lūdza citu sievieti "apprecēties" ar viņu slavenā El Rocio Dievmātes tēla priekšā Huelvā, Spānijā. Šis priekšnesums tika nofilmēts un izmantots …More
Pagājušās nedēļas nogalē kāda sieviete uz ceļiem lūdza citu sievieti "apprecēties" ar viņu slavenā El Rocio Dievmātes tēla priekšā Huelvā, Spānijā.
Šis priekšnesums tika nofilmēts un izmantots kā provokācija oligarhu plašsaziņas līdzekļos. Viņi šo izrādi pasniedza kā kaut ko "brīnišķīgu". Abc.es to pat nosauca par emocionālu "piedāvājumu". Abas sievietes noslēdza savu uzstāšanos ar skūpstu.
Spānijas likums par reliģijas brīvību (1980. gada 5. jūlija Vispārējais likums Nr. 7) sankcionē šādus baznīcas apgānīšanas aktus, taču maz ticams, ka Spānijas režīms to pieļaus.
Mākslīgā intelekta tulkojums
lv.news
2

Pašiznīcināšanās: Lielākā daļa holandiešu sinodes vēlas, lai tiktu ieceltas invalīdas diakoneses

Šomēnes tika publicētas desmit lappušu garas sinodes atsauksmes no Nīderlandes diecēzēm. Pēc Vatikāna II koncila Nīderlande bija "piemērs" koncila īstenošanai. Šodien no kādreizējās Nīderlandes …More
Šomēnes tika publicētas desmit lappušu garas sinodes atsauksmes no Nīderlandes diecēzēm. Pēc Vatikāna II koncila Nīderlande bija "piemērs" koncila īstenošanai. Šodien no kādreizējās Nīderlandes Baznīcas nav palikusi pat ēna. Piemēram, Hārlemas-Amsterdamas diecēze 2022. gada septembrī paziņoja, ka piecu gadu laikā 60 % tās baznīcu būs jāslēdz, jo samazināsies baznīcēnu skaits. Kardināls Vims Eijks minēja, ka visā Utrehtas arhidiecēzē varētu būt tikai 10 līdz 15 baznīcas, kurās joprojām tiek svinēta Euharistija, salīdzinot ar pašreizējām 280 baznīcām. Tagad ir skaidrs, ka Nīderlandes diecēzes vēlas turpināt savu lejupslīdošo ceļu. Lūk, galvenie sinodes atsauksmju punkti:
- Jaunu [nederīgu] ordinētu kalpošanu izveide gan vīriešiem, gan sievietēm, koncentrējoties uz "misiju" [lai ko tas arī nozīmētu].
- Sieviešu "redzamāka" loma Baznīcā liturģijā.
- Dažādas liturģijas formas, kurās prezidē vīrieši un sievietes.
- Sieviešu ordinācija priesterībā ir spēkā neesoša.
- "Vienlīdzīga dzimumu …More
lv.news
2

Bīskaps provocē ar transvestītu-"eremītu"

Homoseksuālisma propagandists Džons Stouve, kurš pelna iztiku kā Leksingtonas bīskaps Kentuki štatā, ir "apstiprinājis" sievieti, kura pārģērbjas par vīrieti un dzīvo kā "diecēzes vīriešu eremīts …More
Homoseksuālisma propagandists Džons Stouve, kurš pelna iztiku kā Leksingtonas bīskaps Kentuki štatā, ir "apstiprinājis" sievieti, kura pārģērbjas par vīrieti un dzīvo kā "diecēzes vīriešu eremīts" ar pseidonīmu "Christian Matson".
ReligionNews.com (19. maijs) ziņo, ka 39 gadus vecajai Matsones kundzei 2006. gadā tika sakropļots ķermenis.
Audzināta par prezbiteriānieti, viņa 2010. gadā "pārgāja" katolicismā un vēlējās kļūt par vīriešu reliģiskās kopienas locekli, taču viņai tika liegta ieeja jezuītu un citās grupās, līdz Stouva viņu pieņēma kā "diecēzes eremīti".
2022. gada augustā Stouve pieņēma savus "solījumus", kas tiek atjaunoti katru gadu.
"Mana gatavība būt atvērtai viņam ir tāpēc, ka tas ir sirsnīgs cilvēks, kas meklē veidu, kā kalpot Baznīcai," homoseksuālais aktīvists burtiski teica par Matsonu (oriģinālvalodā angļu val: "My willingness to be open to him is because it (!) is a sincere person seeking a way to serve the Church.").
Matsons iebilst pret Vatikāna un ASV bīskapu …More
lv.news
2

Pētījums: Vācu jaunie priesteri noraida Vācijas sinodi

17. maijā Vācijas bīskapi publicēja 308 lappušu garu dokumentu par jaunajiem priesteriem. Pētījumā tika aptaujāti 847 garīdznieki, kuri tika iesvētīti laikā no 2010. līdz 2021. gadam, un 1668 …More
17. maijā Vācijas bīskapi publicēja 308 lappušu garu dokumentu par jaunajiem priesteriem.
Pētījumā tika aptaujāti 847 garīdznieki, kuri tika iesvētīti laikā no 2010. līdz 2021. gadam, un 1668 vīrieši, kuri pameta semināru. Atbildēja 153 priesteri un 18 bijušie kandidāti. Priesteru vidējais vecums bija 37 gadi. Vairāk nekā 97 % bija dzimuši un uzauguši Vācijā. Nedaudz vairāk nekā pusei no viņiem ir divi vai vairāk brāļi un māsas.
Rezultāti parādīja, ka 75,7 % priesteru uzskatīja, ka [reālu] reformu varētu panākt, ja lielāku uzmanību pievērstu liturģijai un katoļu ticības saturam. Tikai neliela daļa priesteru (4,6 %) norādīja, ka "nekāda reforma" nav nepieciešama.
Tikai 25,7 % priesteru joprojām uzskata, ka sievietes būtu nederīgi ordinējamas priesterībā, un tikai 29,6 % priesteru atbalsta Kristus prasības pēc celibāta nodošanu.
Preses konferencē Matīss Sellmans, kurš veica aptauju, sacīja, ka ir skaidrs, ka jaunie priesteri neatbalsta Vācijas sinodes prioritātes. Viņš raksturoja lielāko …More
lv.news

Francis: Francisks: "Nē" Baznīcā nebūs diakoneses.

20. maija intervijā Norai O'Donnellai (60 minūtes) Francisks sacīja, ka diakonijas nebūs. Viņš piebilda: "Ja tie ir diakoni ar iesvētībām, tad nē." Un: "Sievietēm vienmēr ir bijušas, es teiktu, …More
20. maija intervijā Norai O'Donnellai (60 minūtes) Francisks sacīja, ka diakonijas nebūs.
Viņš piebilda: "Ja tie ir diakoni ar iesvētībām, tad nē."
Un: "Sievietēm vienmēr ir bijušas, es teiktu, diakoneses funkcijas, bet viņas nav bijušas diakones, vai ne? Sievietes ir ļoti noderīgas kā sievietes, nevis kā garīdznieces."
Citiem vārdiem sakot, būs "diakoneses" "citā nozīmē", lai radītu vēl lielāku apjukumu, kā tas jau ir noticis ar Amoris Laetitia un homoseksuālām [pseido] svētībām.
Mākslīgā intelekta tulkojums
lv.news
1

"Pietiek nogalināšanas" - kardināls Pizzaballa apmeklēja Gazu

Pēc vizītes Gazā no 15. līdz 19. maijam Jeruzalemes latīņu patriarhs kardināls Pjērbatista Pizzaballa (Pierbattista Pizzaballa) publicēja paziņojumu vietnē Lpj.org, norādot, ka viņš ir bijis "starp …More
Pēc vizītes Gazā no 15. līdz 19. maijam Jeruzalemes latīņu patriarhs kardināls Pjērbatista Pizzaballa (Pierbattista Pizzaballa) publicēja paziņojumu vietnē Lpj.org, norādot, ka viņš ir bijis "starp maniem cilvēkiem, kuri pašlaik ļoti cieš no kara un tā atstātajiem postījumiem".
Neraugoties uz to, viņš redzēja "cerību un optimismu" to cilvēku acīs, kuri jau mēnešiem ilgi dzīvo smagos bombardējumos. Viņi teica kardinālam: "Mēs paliksim šeit. Kamēr Baznīca ir ar mums, mēs nebaidāmies." Pizzaballa bija pārsteigts par šo attieksmi.
Viņš apmeklēja Gazas katoļu kopienas apstākļus: "Iznīcināšanas līmenis, ko es redzēju, ir neticams, un sliktie dzīves apstākļi, piemēram, ūdens un elektrības trūkums, kā arī drošības trūkums, ir briesmīgi."
"Bombardēšanas skaņas ir biežas un jūtamas katru brīdi".
Pizaballa svinēja Vasarsvētkus kopā ar draudzes locekļiem Gazā un piešķīra biurķērija sakramentu diviem draudzes locekļiem.
Viņa vēstījums lēmumu pieņēmējiem: Pāvesta vēstījums: "Pietiek nogalināšanas! …More
lv.news
1

"Mēs visi pamatā esam labi": Francisks atkal nonāk pretrunā ar Kristu

Citā fragmentā no 19. maija intervijas ar Noru O'Donelu ("60 minūtes") Francisks, kurš nevienam neuzticas, apgalvoja, ka "cilvēki būtībā ir labi". Pretēji Kristum (Mk 10, 18: "Neviens nav labs, …More
Citā fragmentā no 19. maija intervijas ar Noru O'Donelu ("60 minūtes") Francisks, kurš nevienam neuzticas, apgalvoja, ka "cilvēki būtībā ir labi".
Pretēji Kristum (Mk 10, 18: "Neviens nav labs, izņemot Dievu vien") un realitātei Francisks bārstīja: "Mēs visi būtībā esam labi. Jā, ir daži ļaundari un grēcinieki, bet sirds pati par sevi ir laba."
Ar tādu pašu nekompetenci Francisks pēc tam runāja par surogātmātes stāvokli, sakot, ka tas nav atļauts "stingrā nozīmē" [= atļauts].
Mēģinot izvairīties no problēmas, viņš teica: "Dažkārt surogātmāte ir kļuvusi par biznesu, un tas ir ļoti slikti. Tas ir ļoti slikti." Taču O'Donnels uzstāja, ka dažkārt surogātdzemdības ir "vienīgā cerība". Francisks atbildēja, ka tā "varētu būt", piebilstot, ka "otra cerība ir adopcija. Es teiktu, ka katrā gadījumā situācija ir rūpīgi un skaidri jāapsver, konsultējoties medicīniski un pēc tam arī morāli."
Un vēl: "Es domāju, ka šādos gadījumos pastāv vispārējs noteikums, bet katrā gadījumā ir jāiedziļinās konkrēti …More
lv.news
1

"Francisks ir neveikls taktiķis" - "pavada savu laiku, aizdedzinot un dzēšot ugunsgrēkus"

Damians Tompsons (Damian Thompson) UnHerd.com (27. aprīlis) garā rakstā pauda interesantu viedokli par Francisku. Viņš atsaucas uz "Vatikāna avotu", kuru raksturo kā tādu, kurš Franci rūpīgi …More
Damians Tompsons (Damian Thompson) UnHerd.com (27. aprīlis) garā rakstā pauda interesantu viedokli par Francisku.
Viņš atsaucas uz "Vatikāna avotu", kuru raksturo kā tādu, kurš Franci rūpīgi vērojis desmit gadus, kurš nepieder nevienai frakcijai un mēdz būt uzkrītoši maigs uz cilvēkiem. Tomēr šis avots raksturo Francisku kā "nepatīkamu cilvēku".
"Viņš ir viens no vissarežģītākajiem cilvēkiem, kādus man ir nācies satikt," saka avots. "Viņš var būt brīnišķīgi jautrs un arī neticami atriebīgs. Ja kāds viņam pārkāps pāri, viņš viņam uzbruks, kad viņš būs viszemākajā stāvoklī."
"Bet nevajag domāt, ka viņš ir meistarīgs stratēģis. Viņš ir neveikls taktiķis, kurš pavada laiku, kurinot ugunsgrēkus un tos dzēšot. Viņa prioritāte numur viens, pāri visam citam, ir būt neizprotamam. Viņš nevēlas, lai kāds uzzinātu, ko viņš iecerējis, un, ja cilvēki uzzina, viņš rīkosies pretēji, pat ja tas izjauks viņa plānus.".
Attēlu: © Mazur, CC BY-NC-ND, Mākslīgā intelekta tulkojums