pl.news
22.5K

Franciszek zmienia Kościół w jednostkę protestancką – kardynał Burke

Papież Franciszek oddaje władzę poszczególnym biskupom i konferencjom, zauważa kardynał Raymond Burke, "ale to nie jest Kościół Katolicki".

W rozmowie z TheWandererPress.com z 10 stycznia Burke wskazuje, że płynne pojęcie synodalności zmniejsza znaczenie papiestwa i stwarza w ten sposób "zasadę zrywania, a nie umacniania doktryny".

Według kardynała Franciszek używa synodalności, by rozniecić "rewolucję" i zmienić Kościół w jednostkę wielokrotnie podzieloną, rządzoną przez ludzi władzy, tak, jak sugerowali to protestanccy reformatorzy.

Jako przykład Burke wskazuje fakt, że Kościół nie mógłby nie utrzymać spójności nauczania i dyscypliny w stosunku do Eucharystii lub małżeństwa w różnych krajach.

Umowę Franciszka z chińskim reżimem Burke nazywa "odrzuceniem pokoleń męczenników i wyznawców Wiary".

Nazwał też cudzołóstwo homoseksualne "chorym", stwierdzając, że episkopat amerykański częściowo prący ku jego akceptacji "nie jest spójny w tym względzie z Kościołem" [a więc heretycki].

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsNruewvubwb
Edgar71
Smutna prawda.
Tymoteusz
Papież Franciszek oddaje władzę poszczególnym biskupom i konferencjom, zauważa kardynał Raymond Burke, "ale to nie jest Kościół Katolicki".”