ptyś
271K

Msza u Tradsów

Bokotemat z Forum Krzyż Odp: Pytania liturgiczne błahe i trywialne (KRR) « Odpowiedz #3608 dnia: Grudzień 21, 2013, 14:09:21 pm » Pytania są wyjątkowo natarczywe. Jako mężczyźni współodpowiadamy za …More
Bokotemat z Forum Krzyż
Odp: Pytania liturgiczne błahe i trywialne (KRR)
« Odpowiedz #3608 dnia: Grudzień 21, 2013, 14:09:21 pm »
Pytania są wyjątkowo natarczywe. Jako mężczyźni współodpowiadamy za otaczającą nas rzeczywistość. Przypomnę; wczoraj w Klemensie nie było komu służyć do mszy. Msza zaczęła się o 16:45, byłem o 16:55, było już offertorium. Z obecnych do komunji przystąpiło 12 chłopa, razem z koryfeuszami środowiska, forumowiczami i byłymi marszałkami. I do cholery nie było komu do mszy służyć!!
Co więcej, nie było komu do mszy odpowiadać. To już kobieta może zrobić. I któraś powinna, by zawstydzić obecnych w nawie chłopów.
Pan, jako ochrzczony mężczyzna, może służyć do mszy. Jest w DTŁAW jeden siedemdziesięcioletni ministrant, z zawodu spawacz. I nie wstydzi się służyć do mszy, wprost przeciwnie, poczytuje to sobie za zaszczyt.
Każdy katolicki mężczyzna winien umieć służyć do mszy. Stanąć do mszy - piękne poetyckie określenie, określa całość Boskiej Służby, i księdza i kantora …More
BAH
@ptyś 2014-01-05 18:57:05
Ponieważ ten wątek wraz z komentarzami forumowiczów został usunięty...
🤐 KOMENTARZE:
✍️ 🤐 ✍️
ptyś 2014-01-05 11:44:18
Artykuł ukazuje kim są tzw. tradycjonaliści.
🤬
Źródło artykułu:
Tradycjonaliści - samozwańczy strażnicy Prawdy?
✍️ 🤐 ✍️
ptyś 2014-01-05 11:53:03
A z drugiej strony to wystarczy zaprosić kogoś na forum gloria tv. Sam czytając ich wpisy przekona …More
@ptyś 2014-01-05 18:57:05
Ponieważ ten wątek wraz z komentarzami forumowiczów został usunięty...

🤐 KOMENTARZE:

✍️ 🤐 ✍️
ptyś 2014-01-05 11:44:18
Artykuł ukazuje kim są tzw. tradycjonaliści.

🤬

Źródło artykułu:

Tradycjonaliści - samozwańczy strażnicy Prawdy?

✍️ 🤐 ✍️
ptyś 2014-01-05 11:53:03
A z drugiej strony to wystarczy zaprosić kogoś na forum gloria tv. Sam czytając ich wpisy przekona się, kim są w rzeczywistości ci tradycjonaliści religijni.
🤬

✍️ 🤐 ✍️
wojciechowskikrzysztof 2014-01-05 11:53:39
Po to wymyślają zastępcze tematy by zasłonić prawdę ale ona i tak wychodzi zawsze na wierzch.

✍️ 🤐 ✍️
BAH 2014-01-05 12:09:55
✍️ Deon! Czytajmy deon.pl

Źle się dla nas tradycjonalistów rozpoczyna nowy rok ... Już 2go stycznia postanowił wysmagać nas ojciec dr Andrzej Sarnacki SJ.

Czytając jego połajankę pt. Tradycjonaliści - samozwańczy strażnicy Prawdy? czułem się, jak po podróży wehikułem czasu w ostatnie lata zeszłego millenium: takie same półprawdy i uogólnienia podlane sosem złej woli.

Zapewne zastrzeżenia Sarnackiego mogłyby być słuszne względem KTÓREGOŚ tradycjonalisty. On jednak usiłował napisać "tak ogólnie", więc zupełnie nie wiadomo, kogo się czepia.
Należy sądzić, że wszystkich, od poindultowców po sedewakantystów, bowiem identyfikuje nas poprzez nadzwyczajną formę rytu rzymskiego. Co jeszcze ciekawsze, rozpoczyna swój seans agresji od ... przyznania nam racji: ....
.....
Niestety, Autor nie podaje, gdzie owa "liturgia zamierzona przez Sobór Watykański II" występuje w poprawnej postaci.
Przez to wnioskować można, że ... nigdzie. Nie dość, że żaden Sobór jej nie planował, to jeszcze nigdzie nie występuje.
...
Swoją drogą - aż strach pomyśleć, czego współczesne podróbki jezuitów uczą na swoich podróbkach "ćwiczeń duchowych ... Demokracji? Psychoanalizy? Genderu?

W dobie dzisiejszego upadku sztuki kabaretowej zaglądajmy często na portal www.deon.pl, bo niemało podobnych chwaścików tam odnajdziemy.

[Autor: Krusejder]

✍️ 🤐 ✍️
wojciechowskikrzysztof 2014-01-05 12:17:47
BAH takie jest życie, jaką bronią się walczy to taką się dostaje. Kłamstwa i półprawdy przeciwko DN też bolą.

✍️ 🤐 ✍️
BAH 2014-01-05 12:35:56
@wojciechowskikrzysztof 2014-01-05 12:17:47

Jakie kłamstwa?

Kikosalka to mit ? Kikoryt, to mit ?
A może przyjmowanie na stojąco i spożywanie na siedząco, to też mit?

Koncentrujesz się na kłamstwach i półprawdach przeciw.
Ale nie zauważasz (przemilczasz) prawdy widoczne gołym okiem.

Wspólnota jest wartością jeśli nie dryfuje w kierunku sekty.

Rozważ ostatni komentarz na rebelya.pl:
✍️
Basia 04.01.2014 23:07
Katechiści na wejściu obiecują wszystkim nowym, że się w nich wypełni Słowo i że oni są tego gwarantami. Kolega Rydygier uważa, że jeśli się nie wypełnia, to wina nieodsiania pewnych ludzi na wejściu.

Nie zgadzam się, z kolegi określeniem że to jest lekkomyślność formacji.

Neokatechumenat bierze wszystkich - psychicznych, depresyjnych, pochemzłanych, znudzonych, samotnych, wierzacych, niewierzacych i usiłuje z nich uformować jednolitą masę neokatechumenalną, która po 15 latach na redditio powie, że spotkała Boga dzięki wejściu do wspólnoty i usłyszeniu katechez.

Statystyki sa takie, że odchodzi z neokatechumenatu bardzo dużo osób, większość w pierwszych latach.
Dlatego ciągle łączy sie wspólnoty, robi rekatechezy, niektóre wspólnoty wiele lat nie maja etapu, bo nie ma wspólnoty młodszej, która przyjmie spady.
Niektórzy zostają dłużej, bo np w swojej prostocie uwierzyli, że ich życie sie zmieni, albo ciągle mają zaufanie do katechistów.

Gdyby formacja nie ingerowała bardzo mocno w życie osobiste, intymne, gdyby nie rozdrapywała ran, gdyby nie robiła ludziom wiwsekcji, gdyby nie było czyszczenia kubka, gdyby katechiści mieli cień rozeznania i jednocześnie nie podejmowali decyzji dotyczących spraw osobistych - wtedy powiedziałabym, ze to lekkomyślna formacja.

Niestety jest tak, że kompletni laicy powołując się na Ducha świętego ogłaszają swoją wolę i domagają się jej wypełnienia.

Słuchałam ponad stu wyznań drugoskrutyniowych i byłam zdumiona, jak można byc tak niekompetentnym i niedelikatnym i uzurpować sobie przewodnictwo duchowe.

Chętnie bym to opisała, ale musiałabym przytaczać intymne historie innych ludzi i to mi wiąże klawiaturę :P

Nie zgadzam się, że neokatechumenat to formacja lekkomyślna, jest to z pewnością formacja o wszelkich cechach sekty, formacja manipulacyjna.
✍️

✍️ 🤐 ✍️
malgorzata__13 2014-01-05 12:55:49
"Historia zna wiele przykładów takich grup, które z czasem dryfują w kierunku sekciarstwa, a dogmatyzując coraz bardziej selektywne elementy tradycji, stają się wyznawcami reguł, norm i przepisów, co daje im prawo wykluczania członków nieprawomyślnych. Nawet na papieża znajdzie się paragraf. W dodatku kreując się na strażników Prawdy, pompują poczucie własnej wartości i wyjątkowości. Jaką udręką są ludzie religijni, czczący literę bez rozumienia jej ducha! Jest to rodzaj poważnego kalectwa duchowego, przed którym Ewangelia przestrzega w wielu miejscach."

Genialny artykuł!Ukazuje sedno pewnego zacietrzewienia które się zagalopowało i pędzi samo już nie wie dokąd, i po co, i z kim(?).

✍️ 🤐 ✍️
ptyś 2014-01-05 13:00:33
@BAH
Jeżeli potępiasz wspólnotę Neokatechumenalną, to masz zupełnie inne zdanie niż Kościół katolicki, obecny Papież i jego trzej poprzednicy, którzy błogosławili tej wspólnocie.

✍️ 🤐 ✍️
wojciechowskikrzysztof 2014-01-05 13:03:03
Małgosiu Kościół też miał w historii wielu księży co myśląc że słuchają Boga to po czasie się okazywało że to swojej pychy słuchali.

✍️ 🤐 ✍️
malgorzata__13 2014-01-05 13:15:15
"Nie twierdzę, że nie mają pewnej racji domagając się uroczystej formy sprawowania Mszy św. Nie uważam, że nie zasługują na szacunek. Jednak osoby te, bardzo skupione i poprawne na liturgii, paradoksalnie, często prowadzą powierzchowne życie duchowe ze względu na absolutyzację zewnętrzności, mylenie środków z celem i pychę.
Można by zapytać: Jaki Kościół chcecie tworzyć osądzając papieża, systematycznie negując jego nauczanie, przypisując mu motywacje niegodne chrześcijanina? "

Odpowiedź jest jedna dla katolika - tam gdzie papież,tam jest Kościół,ze wszystkimi swoimi słabościami,ale nasz,swój,stale odnawiany przez Bożą Łaskę.

✍️ 🤐 ✍️
BAH 2014-01-05 13:19:32
@ptyś 2014-01-05 13:00:33

Czytaj ze zrozumieniem i porzuć insynuacje.

Na takiej zasadzie (jak roponujesz), to mogę Ci podać link:

2013-05-04 Rzym (papieskie błogosławieństwo)
😇 “Buona sera!
Grazie tante per la vostra presenza nella casa della mamma di Roma, della nostra Madre.
Viva la Salus Populi Romani.
Viva la Madonna. E’ la nostra Madre.

Affidiamoci a lei, perché lei ci custodisce come una buona mamma.
Io prego per voi, ma vi chiedo di pregare per me, perché ne ho bisogno.
Tre “Ave” per me. Vi auguro una buona domenica, domani.
Arrivederci.

Adesso vi do la benedizione – a voi e a tutta la vostra famiglia.
😇 Vi benedica il Padre Onnipotente.. Buona domenica.”

✍️ 🤐 ✍️
malgorzata__13 2014-01-05 13:51:37

Ci co są tacy wyrywni w wierze do przodu,że mają papieżowi za złe że za nimi nie nadąża,jakby zapomnieli że przecież papież Benedykt określił obecny stan wiedzy katolików jako analfabetyzm.Religijność trzeba odbudować ale najlepiej zacząć od kolebki.
adan1
ptyś widzisz ptyś ktoś na ciebie doniósł a ja ci powiem nie ważne kto ,czy ktoś kto się mieni tradycjonalistą czy neonem to zawsze taka sama świnia, kapuś po prostu i tyle ,jak ktoś kapuje to jak przyjdzie ten czas gdy będą prześladować chrześcijan to jego pierwszego zakapują ,wszystko się wraca ,kto mieczem wojuje ten od miecza ginie
adan1
zgadza się , gdy zdarzało mi się uczestniczyć w mszy trydenckiej zawsze było tylko kilku ludzi a to dla tego że ludzie są nieświadomi co to takiego ,i co z tego na koncert muzyki poważnej ,jazzu czy bluesa przychodzi garstka ludzi natomiast na koncert madonny i innych podobnych jej przychodzą tysiące ,ale czy to świadczy o tym że ta muzyka ma większą wartość
ptyś
Tradycjonaliści - samozwańczy strażnicy Prawdy?
o. Andrzej Sarnacki SJ
Ponieważ ten wątek wraz z komentarzami forumowiczów został usunięty, powyżej podaję link źródłowy do artykułu.More
Tradycjonaliści - samozwańczy strażnicy Prawdy?
o. Andrzej Sarnacki SJ

Ponieważ ten wątek wraz z komentarzami forumowiczów został usunięty, powyżej podaję link źródłowy do artykułu.
wojciechowskikrzysztof
Mój artykuł, relacja z Otwarcia Biura Faszystów Włoskich z poparciem Lefebrystów też został usunięty. Jak relacje z prawdziwych wydarzeń Lefebryści usuwają to świadczy o nich.
ptyś
adan1 napisał:
prawdziwy polak i katolik brzydzi się donosicielstwem
_______________________________________________________________
Katolik grzeszy nie tylko samemu coś grzesznego robiąc, ale też gdy robi to inna osoba - a on nie przeciwdziałał temu.

Katechizm Kościoła katolickiego mówi:
1868 Grzech jest czynem osobistym; co więcej, ponosimy odpowiedzialność za grzechy popełniane przez innych,…More
adan1 napisał:
prawdziwy polak i katolik brzydzi się donosicielstwem

_______________________________________________________________

Katolik grzeszy nie tylko samemu coś grzesznego robiąc, ale też gdy robi to inna osoba - a on nie przeciwdziałał temu.


Katechizm Kościoła katolickiego mówi:

1868 Grzech jest czynem osobistym; co więcej, ponosimy odpowiedzialność za grzechy popełniane przez innych, gdy w nich współdziałamy: – uczestnicząc w nich bezpośrednio i dobrowolnie; – nakazując je, zalecając, pochwalając lub aprobując; – nie wyjawiając ich lub nie przeszkadzając im, mimo że jesteśmy do tego zobowiązani; – chroniąc tych, którzy popełniają zło.

Milczenie umacnia czyniącego zło w złu.
biniobill
Dacie sobie ręce poucinać że tomo jest katolikiem? Może to wtyka i robi zamieszanie chcąc poróżnić tutaj wszystkich. Przypadkowi goście na glorii czytając pewne rzeczy i biorąc je za prawdziwe (przecież to jest portal katolicki, he he myślałby kto) przyjmie pewien punkt widzenia, którego będzie używał dopóki ktoś go nie wyprowadzi z błędu. A to może trwać długo.
adan1 napisał:
prawdziwy polak …More
Dacie sobie ręce poucinać że tomo jest katolikiem? Może to wtyka i robi zamieszanie chcąc poróżnić tutaj wszystkich. Przypadkowi goście na glorii czytając pewne rzeczy i biorąc je za prawdziwe (przecież to jest portal katolicki, he he myślałby kto) przyjmie pewien punkt widzenia, którego będzie używał dopóki ktoś go nie wyprowadzi z błędu. A to może trwać długo.
adan1 napisał:
prawdziwy polak i katolik brzydzi się donosicielstwem
-------------------------------------------------------
Przybij piątkę !!!
ptyś
I tacy oto są tradycjonaliści. Nawet nie miał kto służyć przy Najświętszej Ofierze Pana Naszego Jezusa Chrystusa.
🤬More
I tacy oto są tradycjonaliści. Nawet nie miał kto służyć przy Najświętszej Ofierze Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

🤬
ptyś
@adan1
To nie donosicielstwo, tylko otwieranie ludziom oczu na prawdę o tradsach. Też miałem inną opinię o nich zanim nie trafiłem na glorię. Wcześniej kojarzyli mi się z tradycja katolicką. Ten jad i nienawiść do ludzi który mają w sercu to nie jest dziełem Bożym.
wojciechowskikrzysztof
Nie zaskoczy mnie to że Tomo jest kobietą, a ona też ma konto kobiece. I nawet pasuje mi jedna pani ale to jeszcze muszę sprawdzić.
adan1
ptyś 2014-01-04 23:52:12
Dotychczas miałem inne zdanie o "tomo" ale okazało się to dzieciuch. Szkoda z nim kiedykolwiek na jakiś temat dyskutować. Wystarczy opisać kilkoma zdaniami to i zgłosić do administracji glorii, a redakcja wątek usunie. A jak dobrze pójdzie to i konto tego smarka poleci.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
prawdziwy polak i katolik brzydzi się donosicielstwem
ptyś
Dotychczas miałem inne zdanie o "tomo" ale okazało się to dzieciuch. Szkoda z nim kiedykolwiek na jakiś temat dyskutować. Wystarczy opisać kilkoma zdaniami to i zgłosić do administracji glorii, a redakcja wątek usunie. A jak dobrze pójdzie to i konto tego smarka poleci.
🤗
wojciechowskikrzysztof
Może to Parafia tego gościa Tomo bo jak ma służyć jak na Glorii siedzi i kłamstwa wstawia.
Krzyżak
Za to że tu napisałem co myślę taki niedojrzały dzieciak Tomo mnie zablokował. Czy robiłby to gdyby był mężczyzną. Tylko tchórze tak robią albo Ci co kłamią i nie chcą aby to kłamstwo wyszło.
wojciechowskikrzysztof
tomo wrzucił zdjęcia z Paschy z podkładem śpiewu,
Neokatechumenat. Msza Katolicka , Żydowska Pasha czy Zbór Świadków Jechowy.
Zablokował wszystkich z Neokatechumenatu że nie mogą odnieść się do tego. Dla mnie jest to chamstwo i brak kultury, nie mówiąc jakie daje świadectwo Katolicyzmu. Dla mnie jest kłamcą i nie jest mężczyzną tylko niedojrzałym smarkaczem.
Zresztą może pisać i wrzucać różne …More
tomo wrzucił zdjęcia z Paschy z podkładem śpiewu,
Neokatechumenat. Msza Katolicka , Żydowska Pasha czy Zbór Świadków Jechowy.
Zablokował wszystkich z Neokatechumenatu że nie mogą odnieść się do tego. Dla mnie jest to chamstwo i brak kultury, nie mówiąc jakie daje świadectwo Katolicyzmu. Dla mnie jest kłamcą i nie jest mężczyzną tylko niedojrzałym smarkaczem.
Zresztą może pisać i wrzucać różne kłamstwa mam to w nosie. Nie przeszkadza mi że Droga Neokatechumenalna jest kłamliwie oskarżana, opluwana i nazywana demoniczną, co z tego. Ja nie szukam poklasku tego świata i uznania w oczach pysznych ludzi. Nie zabiegam nad zachwytem głupich i nienawidzących nas, jestem grzesznikiem i tylko Jezus jest moją siłą aby żyć a nie wegetować. Być wolnym i nie bać się krzyża cierpienia i śmierci. Bo w Krzyżu i w śmierci spotykam Jezusa co daje zmartwychwstanie.
A to że mnie blokujesz bo się boisz żebym nie demaskował twoich kłamstw, ale spoko nie ja jestem do tego aby je wykazywać. Prawda sama się broni a właśnie kłamstwo trzeba ciągle powtarzać co by je nie zapomnieć.
biniobill
John_Rambo napisał:
Ci co tu siedzą na forum i plują na Neokatechumenat to
" zwolennicy suspendowanego niejakiego Ks. Piotra Natanka "
---------------------------------------------------------------------

Gówno prawda, Rambo. Ja lubię ks.Natanka na przykład (może zwolennikiem to nie nazwałbym się, ale czasem lubię go posłuchać) ale nie pluję na neokatechumenat bo i po co. To, że komuś, kto w …More
John_Rambo napisał:
Ci co tu siedzą na forum i plują na Neokatechumenat to
" zwolennicy suspendowanego niejakiego Ks. Piotra Natanka "
---------------------------------------------------------------------

Gówno prawda, Rambo. Ja lubię ks.Natanka na przykład (może zwolennikiem to nie nazwałbym się, ale czasem lubię go posłuchać) ale nie pluję na neokatechumenat bo i po co. To, że komuś, kto w życiu w kościele nie był, nie podobają się rzeczy z Kościołem związane nie oznacza, że ma rację.
John_Rambo
Ci co tu siedzą na forum i plują na Neokatechumenat to
" zwolennicy suspendowanego niejakiego Ks. Piotra Natanka " \ 😀
Szkoda na dalszy jakikolwiek komentarz mimo iż ich mistrzu mówi prawdę o neokatechumenacie.
ptyś
"siedzą na forach i smarują po Franciszku to i czasu brakuje na służbę Bogu"
🙂 .