Clicks51
tr.news

"Kişisel Durum" Hilesi: Kardinal Marx, Eşcinselleri Takdis Etti

64 yaşındaki Münih Kardinali Reinhard Marx, papazlarını eşcinsellere ayinsel bir "teşvik" [Almancası: "Zuspruch"] vermeleri için cesaretlendirdi: "Bununla ilgili herhangi bir sorun görmüyorum."

3 Şubat tarihinde Bayerischer Rundfunk'a konuşan Marx, sözlerinin sözde evlilikleri kutsamak için genel bir onay olarak anlaşılmasını istemediğini iddia etti, ancak sözlerinin tam olarak böyle anlaşılacağını Marx da gayet biliyor.

Marx, eşcinsel çiftlerin takdis edilip edilemeyeceğiyle ilgili bir soruya ,"Evet, genel bir çözüm yok" diyerek yanıt verdi. "Vaka vaka ele alma" hilesi ile eşcinsel çiftleri takdis etmek istiyor ve eşcinsel çiftlerin bu takdisinin "şarta bağlanamayacağını" iddia ediyor, ancak Kilise ve İncil, her eşcinsel davranışı ölümcül bir günah olarak görüyor.

Bununla birlikte, Marx, [çılgınca ve ahlaksızca] eşcinsel çiftlerin takdis edilip edilemeyeceğine karar vererek kilise rahiplerinin omuzlarına yük yüklüyor. Yakında, eşcinsel çiftleri takdis etmeyi reddetmek, Almanya'da papazları topa tutma nedeni olacak.

#newsYoqzveghab