01:35
Clicks568
Marieta Ria
3
Unikátna slovenská Biblia ako dar na výnimočné príležitosti Toto je nové slovenské vydanie Biblie s unikátnymi fotografiami vzácnej slovenskej kultúrnej pamiatky! Biblia – Majster Pavol z Levoče Bibl…More
Unikátna slovenská Biblia ako dar na výnimočné príležitosti

Toto je nové slovenské vydanie Biblie s unikátnymi fotografiami vzácnej slovenskej kultúrnej pamiatky! Biblia – Majster Pavol z Levoče

Biblia – Majster Pavol z Levoče

Oltár nafotil svetoznámy český fotograf Jan William Drnek. Použitím špeciálnej techniky a najnovších technológií vyhotovil unikátne snímky, pri ktorých má divák pocit, že sa nepozerá na fotografiu, ale na skutočný trojrozmerný objekt. Na záberoch vidieť aj tie najmenšie detaily sôch. Rovnako brilantné sú farby, ktorými je ozdobený oltár, najmä zlatá, ktorá je autentická a prirodzená. Najväčšia fotografia celého oltára sa skladá zo 144 záberov zložených do jediného veľkého panoramatického obrazu.

Oltár

„Vyše roka som hľadala nápad, čím by sme vyzdobili knihu kníh. Ľudia, zberatelia, bibliofilovia nás totiž stále žiadali o nejakú špeciálnu, výnimočnú a originálnu verziu Biblie. Takú našu, slovenskú. A keď som s jedným priateľom farárom diskutovala o levočskom oltári, napadlo mi – dostaňme do Biblie tento svetový unikát, drevený oltár,“ vysvetľuje pôvod myšlienky Gabriela Belopotocká z vydavateľstva Ikar.

Biblia s dielom Majstra Pavla z Levoče má 856 strán biblických textov, je viazaná a v luxusnom puzdre. Obsahuje desiatky strán farebných fotografií slávneho oltára. Táto zmenšená verzia má aj prijateľnejšiu cenu, v akcii je teraz dokonca so zľavou 21% a určite môže byť ozdobou nielen domácich knižníc, ale ideálne sa hodí aj na fary, do kostolov ap.

Na záberoch môžete vidieť aj tie najmenšie detaily sôch, dokonca aj zrniečka prachu. Rovnako úžasné sú farby, ktorými je ozdobený oltár, najmä zlatá, ktorá je autentická a prirodzená.

Na snímke svetoznámy český fotograf Jan William Drnek

„Najzložitejšou časťou bolo nasvietiť práve pozlátené sochy tak, aby lesklé plochy nevytvárali odlesky. Dokonalé osvetlenie tak na fotografiách vytvorilo požadovanú plasticitu,“ popisuje uznávaný fotograf.

Majster Pavol z Levoče

Neskorogotický rezbár Majster Pavol z Levoče pred približne 500 rokmi vytvoril v Bazilike sv. Jakuba v Levoči najväčší, vyše 18 metrov vysoký, drevený gotický oltár na svete. Jeho dielo je zaradené do Zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO a dodnes je predmetom obdivu tak odbornej, ako aj laickej verejnosti.

Náš národný poklad, krídlový oltár Majstra Pavla, ktorý je svojou umeleckou kvalitou bezkonkurenčný,
teraz obohatí prostredníctvom neopakovateľných umeleckých fotografií uznávaného profesionála, excelentného fotografa Jana Williama Drneka, knihu kníh BIBLIU.

HS
Metod
Zbytočný náklad, v jednoduchosti je krása, podstatné sú Duchom svätým inšpirované slová a nie obrázky, to je pre zberateľov, čo majú zbytočné peniaze....
dominikguzman
S retanbulom len 1800 eur. To bežne nosím v peňaženke na drobné výdavky, tak prečo si nekúpiť.
Marieta Ria
No pre bežné použitie to nebude - je to ako dar vhodné - napr. pri štátnych návštevách a pod. Ide tu o nádhernú prezentáciu Oltára majstra Pavla z Levoče a zviditeľnenie tejto úžasnej pamiatky, ojedinelej na svete. A nádherne vyzdobená kniha kníh Písmo sväté!!
Chcela som tu poukázať na túto unikátnu knihu...