Clicks1.4K
pl.news
1

"Tutti Fratelli": braterska miłość w Watykanie

Kiedy kardynał Becciu był zastępcą w watykańskim sekretariacie stanu, pozyskiwał datki dla spółdzielni "Spes", oddziału Caritas z Ozieri (Sassari), której właścicielem jest jego brat Tonino Becciu.

Tonino otrzymał następujące kwoty:

- Wrzesień 2013 r.: na rozbudowę swojej firmy i nowy piec, 300'000 EUR.
- w styczniu 2015 r.: za szkody spowodowane przez pożar, 300 000 EUR.
- kwiecień 2018 r.: na dostosowanie obiektów do przyjmowania imigrantów, 100 000 EUR.

Pieniądze pochodzą z udziału włoskich biskupów w państwowym podatku dochodowym oraz ze Świętopietrza, które były pod bezpośrednią kontrolą Becciu.

Inny przypadek dotyczy "Angel's srl", firmy należącej do Mario Becciu, profesora psychologii na Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie i brata kardynała.

Celem firmy jest, co ciekawe, sektor żywności i napojów. Produkuje ona "Birra [Piwo] Pollicina", którą można znaleźć wyłącznie w niektórych restauracjach i instytucjach kościelnych, które kupują ją za wskazaniem kardynała Becciu lub osób mu bliskich.

Kiedy Becciu był nuncjuszem w Angoli (2001-2009) i na Kubie (2009-2011), jego brat Francesco Becciu był właścicielem warsztatu stolarskiego, umeblował i zmodernizował wiele kościołów w tych krajach.

Becciu był przez lata najważniejszym współpracownikiem Bergogilo, któremu Franciszek ślepo ufał i z którym spotykał się na co dzień.

Grafika: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsHlwgnqxzsi
pielgrzym55
Ale tam się kotłuje!