Clicks3.6K

O vymazávaní mojich príspevkov na Postoji

KOHO VOLIŤ KRESŤANIA ??
a

O vymazávaní mojich príspevkov na Postoji
o. Eirene
18. január 2020
Tento článok na mojej stránke: sites.google.com

Včera som napísal príspevok v diskusii na Postoji. Už viackrát mi tam bol môj príspevok zmazaný, čo, vzhľadom na môj názor na Postoj, ma ani veľmi neprekvapilo. Chcel som už skôr o tom písať, ale nevyšiel mi čas.

Teraz mi tam znovu zmizol môj komentár, ktorý som napísal k článku v blogu Postoja "KOHO VOLIŤ KRESŤANIA ???". Tentokrát som mal času a tak uverejním aký môj príspevok z Postoja bol odstránený. Autor daného blogu mi pripadá veľmi úprimný a preto som reagoval na článok takto:

Tento príspevok mi bol zmazaný ako spam

Vážený autor blogu, vidím, že zrejme úprimne rozmýšľate, a preto, len preto, niečo napíšem.

Nie je veľa strán, sú len dve strany: S Bohom alebo proti Bohu. Don Bosco povedal, že v histórii je len jedna skutočná vojna a to je vojna proti Cirkvi Ježiša Krista.

Vy ste to maximálne skoplikovali (a iní podobní Vám to tiež takto robia).

Môj duchovný vodca mi pred rokmi raz povedal: "Veriť neveriacemu?! Čo je toto za hlúposť!!!!"

Ak chcete byť naivný, to je Vaša voľba. Ale ak nechcete, tak toto kritérium Vám vylúči drvivú väčšinu strán.

Denno denne sa v Slovensku brutálne a beštiálne zavraždí asi jeden autobus detí. Ak toto nie je ZÁKLADNÝ problém, ale vražda jedného či dvoch ľudí je taká vážna, že sa o nej dva roky denno denne hovorí a medializuje, tak podľa tohto môžete jasne zistiť, kto je pokrytec a kto nie je. Znamená to, že ak vražda jedného je obrovský závažná vec ale vraždy asi 10 tisíc detí ročne nie je žiadny problém ani závažná vec, tak toto jediné kritérium Vám vyjasní a vytriedi všetkých kandidátov.

Zle hovorím? Ak zle, čo konkrétne?

Otec Kuffa hovorí o ešte závažnejšej veci a to je duchovná vražda, zvádzanie a navedenie na hriech, to je Istanbulský dohovor (ID), podľa ktorého, ak by sa presadil, deti by sa povinne učili a boli nútené praktizovať to, čo katolícka Cirkev označuje ako ťažká zvrátenosť či ťažká nemorálnosť, jednoducho povedané ako smrteľné hriechy.

"Nie každý, kto mi hovorí Pane, Pane…", teda nie každý, kto hovorí, že je za život, alebo to má v programe strany, vojde do Božieho kráľovstva, ale iba ten, kto "PLNÍ vôľu môjho Otca", teda kto robí KONKRÉTNE kroky proti týmto zvrhlostiam.

To bolo INÉ kritérium (samostatne by tiež stačilo), ktoré jasne ukáže, ktoré strany sú na ktorej z tých DVOCH strán. Diabol ľuďom skomplikuje kritéria tým, že im pošteklí ich "vedomosti". "Vedomosť nafukuje" hovorí Písmo. Nie, všetko je jednoduché!

Ak niekto chce voliť podľa kravaty a pekného úsmevu alebo podľa blond vlasov, to je jeho problém.

Kto chce ísť za pravdou, ten prijme to, čo mu rozum, u kresťanov osvietený vierou, predloží, aj keby to bolo proti jeho emóciám.

A prekrúžkovanie? - To je topiaci chytajúci sa slamky. Ba, povedal by som, že je to dokonca klam.

Treba voliť STRANU, ktorá je skutkami za Boha.

Hovoríte že 3. Božie prikázanie? - Nuž nepochybujem, že aj toto kritérium samo osebe by postačilo na vytriedenie STRÁN, ktoré sú s Bohom a ktoré proti. Ale z toho, čo píšete, hoci ste nepovedali koho budete voliť, vidím, že ste stratený. Neviete to kritérium použiť. To hovorím úprimne, ako Vás vidím. Alebo roztrieďte strany podľa tohto kritéria v ďalšom blogu. Konkrétne a nahlas! Prečo nie?!

Ste stratený, lebo si neuvedomujete, že aj dnes platia Kristove slová: "Veru, hovorím vám: Mýtnici a neviestky vás predchádzajú do Božieho kráľovstva."

Alebo si zoberte druhú Kristovu vetu, veď ste veriaci: "Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno."

Dajte si teda otázku aj pri týchto voľbách: Koho VŠETCI nenávidia, tak progresívci ako aj "kresťania"?

Máte odvahu pouvažovať aj o takej Márii Magdaléne, mýtnikovi Zachejovi či vrahovi kresťanov Šavlovi? Máte odvahu aspoň sám pred sebou pripustiť, že aj oni BY MOŽNO MOHLI BYŤ KRESŤANIA?

Roland, autor blogu, mi odpovedal:

"Zachej zlez zo stromu" - krásnu úprimnú komunikáciu som mal a nielen na túto tému, s bývalým predsedom KDŽP. Snažil som sa nikoho neodsúdiť v blogu - keď sa Vám to vidí opačne, neoponujem Vám. Hlasovania o tom, kto ako hlasoval za ochranu nenarodených detí sa dajú dohľadať na portáli NR SR - preto som vyzýval, aby si ľudia dali námahu nájsť 4 kandidátov na kandidátke strany, ktorý budú spĺňať HODNOTY kresťanské už 2 týždne pred voľbami. Predpokladám, že ste kňaz - ani kňazi nevolia jednotne - viem to po rozhovore s nimi a preto som spomínal 3.Božie prikázanie a KBS. Je smutné aká je roztrieštenosť v tomto ponímaní, ktorá STRANA je tá najsprávnejšia - v tomto som idealista a dovolím si Vám oponovať, že nie STRANY, ale konkretní ľudia sú zárukou dodržiavania morálky - preto to podľa Vás klamlivé krúžkovanie.

Moja ďalšia reakcia bola táto:

Pán Roland, ako vidíte, zmazali mi môj komentár (čo som viac-menej aj čakal). Čo v ňom bolo urážlivé či také nehorázne, že ho museli zmazať?! Vraj to bol "spam", čo v preklade znamená nedôležitý či nevyžiadaný či nežiadúci komentár.

Pre mňa je to len ďalším znakom, že Postoj je web stránka pod kontrolou slobodomurárov.

Tento fakt (zmazanie maximálne slušného príspevku) je teda len ďalším dôkaz toho, koho treba voliť, čo som bez AKÝCHKOĽVEK konkrétností naznačil vo svojej odpovedi pre Vás. Hovoril som o princípe pri voľbách. Nie koho konkrétne voliť.

Hovoríte, že "nie STRANY, ale konkrétní ľudia sú zárukou dodržiavania morálky". PLNE s Vami súhlasím. Ale týmto ste len potvrdili to, čo som povedal. Čo z toho, že budete krúžkovať človeka, ktorý to úprimne myslí podľa Božích zákonov, keď šéf strany (ktorý povedzme ani nepozná Božie zákony) drží volant a páky v rukách a riadi aj tých dobrých k spolčeniu sa s najväčšími nepriateľmi Boha a Jeho Syna Ježiša Krista?! Hovoril som o tom aj vo svojom videu "Prečo mi svedomie nedovolí voliť KDH" (ktoré som na rozkaz svojich predstavených musel stiahnuť zo svojej stránky), kde hovorím, že v KDH je veľa ľudí, ktorí pracujú na plné pecky, obrazne som povedal, že pod kapotou je 1000 konských síl, ale šofér ide 30 kilometrovou rýchlosťou, alebo dokonca cúva. Vlastne mal som povedať, že v rozhodujúcich chvíľach vždy CÚVA. Ak som teda krúžkoval kandidátov pod takýmto "šoférom", tak som sa len oklamal. Preto som povedal "klam".

A naopak, - máte pravdu, závisí to od konkrétnych ľudí, - ak je šéf strany, teda konkrétny človek zárukou dodržiavania morálky (Božej!!!!, aby sme nezabudli), tak aj jeho prípadní podriadení, ktorí s tou morálkou to nemajú až tak dobré, tak nebudú môcť vyskakovať, lebo šofér ich usmerní. Lebo od toho konkrétneho, ako hovoríte, v našom prípade teda šoféra, to záleží.

Hovoríte: "Snažil som sa nikoho neodsúdiť v blogu - keď sa Vám to vidí opačne, neoponujem Vám."

Ak som aj ja niekde NIEKOHO ODSÚDIL, tak nech sa na to poukáže a ja sa rád ospravedlním. Správne hovoríte, že ste sa snažili nikoho neodsúdiť. Aj ja sa tak snažím. Ale hádam dokážete rozlíšiť odsúdenie hriechu (zlého skutku) od odsúdenia človeka, ktorý ho pácha alebo propaguje.

Veď aj Sväté Písmo hovorí: "Duchovný POSUDZUJE všetko a jeho nik nemôže posúdiť." (1 Kor 2:15) a inde hovorí: "Ale ak budú všetci prorokovať a príde nejaký neveriaci alebo, jednoduchý človek, všetci ho usvedčia, všetci ho POSÚDIA".

Teda je rozdiel posúdiť nejakú situáciu, či dokonca POSÚDIŤ človeka, a je rozdiel ODSÚDIŤ človeka. To prvé duchovný človek má vedieť a má to aj robiť. Preto veriť neveriacemu nie je žiadna čnosť ani múdrosť, ale hlúposť. Nikto okrem Boha nemá právo toho neveriaceho ODSÚDIŤ, ale POSÚDIŤ HO, že mu netreba veriť, to nám Boh dovoľuje, ba aj prikazuje:

"Svojimi perami sa (síce) pretvaruje (ten, kto) prechováva nenávisť, lež na mysli mu tanie klam. NEVER MU, (ani) keby sa (ti) prihováral hlasom ľúbezným, lebo v jeho srdci (väzí) sedem ohavností." (Prís 26:24n)

Pred chvíľou som pozeral článok na Postoji "My máme riešenie…", rozhovor so Sulíkom (15. 1. 2020), ktorý, aj so svojimi priateľmi, mal na tričku napísané "JBM ALIANCIU ZA RDN". Podľa môjho úsudku umožnenie takého článku je ďalším znakom, že Postoj je riadený slobodomurármi.

Nuž vidím, že mnohým kresťanom stačí, aby sa im niekto "prihováral hlasom ľúbezným" a už mu veria ako tie kozliatka v rozprávke. Preto som hovoril o kritériách. Avšak aj v tom článku s pánom Sulíkom je v diskusii niečo o kritériách. V diskusii tam ktosi hovorí:

…"Ktoré z vás síce urobia bezdomovca, ale budete na tej lavičke spokojný, lebo ID bude zažehnaný."

Vidím v tom aspoň snahu o rozmýšľanie. Nuž rozmýšľajme! Ja rozmýšľam takto:

Byť bezdomovcom je VEĽMI zlá vec. Ale pripustiť Istanbulský dohovor (ktorý naša vláda chvála Bohu už dva krát jasne odmietla, ale akosi niet nikoho, kto by to dal EÚ na vedomosť) znamená nepomerne horšiu vec. Potom podľa zákona by sa nútili deti učiť sa na školách homosexuálne praktiky, povinne by sa zriaďovali masturbačné kútiky, atď, atď, atď… Proste by sa demoralizovala mládež, ba už deti, a nemorálnosť a bezbožnosť v spoločnosti vedie ešte k väčšej hmotnej biede, teda aj k bezdomovectvu. Takže ID je jednoznačne horší ako bezdomovectvo. A čo na to Ježiš Kristus? Podľa Neho Istanbulský dohovor je HORŠÍ ako usmrtenie človeka, lebo hovorí:

"Pre toho, kto by pohoršil jedného z týchto maličkých, čo veria vo mňa, bolo by lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a ponorili ho do morskej hlbiny." (Mt 18:6)

Takže, čo myslíte, POSÚDI to správne ten človek, ktorý prijme falošné kritérium pri voľbách, že bezdomovectvo je horšie ako smrť utopením či dokonca večné zatratenie?!

Takže v mojich očiach je Postoj jasný. Aj otec Kuffa v kázni povedal, že Postoj sú liberálni kresťania.

Nakoniec, čo sa týka mazania mojich príspevkov. Postoj upozorňuje: "Príspevky pod úroveň Postoja budeme vymazávať. Príspevky v spame neprešli antispamovým filtrom systému Disqus."

Takže Postoj sa akože vyhovára na systém Disqus, že on to vymazáva ako "spam". Môj príspevok bol tiež vymazaný ako "spam", teda akože to Disqus urobil a nie Postoj.

Zaujímavé!

Ak idem na Disqus, tak tam môj prípevok je, ale označený, že bol "detekovaný ako spam". Lenže ako "nevhodné" sa to označuje na Postoji. Takže je to slabá výhovorka, že príspevky vyhadzuje Disqus.

Alebo mohol by som sa spýtať: Má Postoj nejakú dohodu s Disqus, aby Disqus robil inkvizíciu pre Postoj? To Postoj nemá vládu nad svojou stránkou?! Nebuďte smiešni!

Nech vás všetkých Pán žehná a osvieti.

Pán Roland, mám radosť, že veríte Cirkvi a jej pomoci skrze hierarchiu. Čo myslíte (nemusíte odpovedať), čo som povedal, je v súlade s učením Kristovej Cirkvi?

- - - Dúfam, že sa tento príspevok k Vám dostane skôr, než by ho zmazali.

:-)
fiat33
Dávno tvrdím že postoj je pod vplyvom murárov. Vďaka otec Eirene že bojujete za pravdu .
Hiwea
Na Postoji je cenzúra. Nepíšem to ako nejaký šplech do diskusie, ale píšem to z osobnej skúsenosti. Je to tam podobne ako v sme či denníku n alebo v týždni, kde taktiež mažú príspevky, ktoré sa nezhodujú s ich názormi. Kam sme sa to dostali po 30 rokov štátneho prevratu.
Caesar
No na Postoji mazu vsetky komentare, ktoré su co i len trochu kriticke na KDH alebo k niecomu, co tam písu. Preco je to tak? Postoj je hlasna truba KDH, ktoré ma krestanske len nazov.
Je to diabolska strana!

Kresťansky sa tváriaci web Postoj, ktorého redakciu tvoria novinári z liberálnych denníkov SME, Aktuality, týždeň a ďalších, sa rozhodol túto situáciu zvrátiť nie práve kresťanským spôsobo…More
No na Postoji mazu vsetky komentare, ktoré su co i len trochu kriticke na KDH alebo k niecomu, co tam písu. Preco je to tak? Postoj je hlasna truba KDH, ktoré ma krestanske len nazov.
Je to diabolska strana!

Kresťansky sa tváriaci web Postoj, ktorého redakciu tvoria novinári z liberálnych denníkov SME, Aktuality, týždeň a ďalších, sa rozhodol túto situáciu zvrátiť nie práve kresťanským spôsobom porušujúcim hneď niekoľko božích prikázaní
Slobodomurári založili KDH
necenzurovane.net/gosudarjon/g34.html

zoznam priateľov štátu Izrael (podporovateľov sionizmu)
afinabul.blog.cz/1602/slobodomurari-zalozili-kdh
Ďalšou zaujímavosťou je, že Figeľ a viacerí poslanci sú členmi - Skupiny priateľov so štátom Izrael (Sionizmu). Sionizmus je viera vo vyvolenosť Židovského národa, ktorý neuznáva iné náboženstva ako Judaizmus. Je ostro proti kresťanstvu a taktiež neuznáva ani Ježiša Krista. Je zaujímavé, ako môže byť člen strany KDH (kresťansko demokratické hnutie) členom organizácie ktorá neuznáva základne piliere ich strany.

Vysvetlením by bol jedine komentár otca Eirene.
gloria.tv/post/7KagRxLfbeoiBUDF6uybD14CQ
Video bolo okamžite po uverejnení zo servera GloriaTV odstránene!
Angelik58
Otec Eriene, vdaka Vám !, modlíme sa a skúšame sa lepšie postit v tomto zápase o dušu Slovenska. Tomáš a Gabika
johanika
Otec Eriene bol vždy pre mňa vážený človek, ktorý sa nikdy nebál vysloviť aj nekorektný politický názor, ale vždy v zmysle Božích zákonov.
Keď poukázal na závažné chyby KDH, zakázali mu zverejňovať videá! Škoda! Takéto počiny oslabujú na Slovensku dobro a dávajú priestor zlu. A tak dnes na Teologickej fakulte nových kňazov vyučujú ľudia, ktorí otvorene útočia proti Bohu, cirkvi...
Otec Eriene, …More
Otec Eriene bol vždy pre mňa vážený človek, ktorý sa nikdy nebál vysloviť aj nekorektný politický názor, ale vždy v zmysle Božích zákonov.
Keď poukázal na závažné chyby KDH, zakázali mu zverejňovať videá! Škoda! Takéto počiny oslabujú na Slovensku dobro a dávajú priestor zlu. A tak dnes na Teologickej fakulte nových kňazov vyučujú ľudia, ktorí otvorene útočia proti Bohu, cirkvi...
Otec Eriene, želám vám veľa sily, bez odvážnych ľudí ako Vy zahynieme! POtrebujeme Vaše každodenné povzbudzovanie, Vaše rady, Vašu vieru, Vašu dobrotu!
Lola123456
Nahlásia vás na isqus a ten všetko vaše vyhodí, potom povedia to nie my....to on.....
ekans
apredsasatoci
Postoj uz má svojho Pána. Tiež som zablokovaná. Beriem to ako lichôtku.
apredsasatoci
Krista? To je aké volebné číslo? Poradíte pani Chrásteka?! 🚬 😊
apredsasatoci
Zaujímave! Pretože iba Kotleba háji krestanske zaujmy.
A preto vás vyzývam, pani Chrásteka, vyznajte svoju vieru!
ekans
Chrástecká, nekomol to
BernadettaJaMalinka
Už len preto že ho nikde nepozyvaju, má najviac nepriateľov, nikto s ním nič nechce.. a pritom nikomu nič zle nerobí a je celkom slušný, len hovorí pravdu o politike aj o Bohu a vlasti.. už len to ukazuje že on najskôr z tých všetkých, čo sú pri koryte, je na strane tých, ktorých budú všetci nenávidieť a všetko zlé na nich nepravdivo hovoriť..
apredsasatoci
A všetko sa to udeje na plochej doske! 👏
ekans
babi, drž se vařaje a vykašli se na PC