Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks90
tr.news

Sinod'un Yarısına Gelindi: Vatikan, Pachamama Heykeli İle İlgili Numara Yapıyor

Vatikan İletişim Dairesi Başkanı Paolo Ruffini, 16 Ekim'de düzenlediği Sinod basın toplantısında halkı aptal yerine koymaya çalışarak, Amazon Sinodu'nun her yerinde görülen tahta Pachamama heykelinin "sadece yaşamı simgeleyen bir kadın heykeli" olduğunu söyledi.

Ruffini, sanatçı ve tıpkı And tanrıçası Pachamama'nın diğer heykellerine benzeyen üstsüz putun anlamı hakkında "bilgi edinme" sözü verdi.

“Kişisel görüşü” olarak Ruffini, “heykelde putperest semboller aramak öküzün altında buzağı aramak gibi” dedi. Açıkça Vatikan'ı belirsizlikle suçlayarak, “tarihteki bazı şeylerin pek çok yorumu olduğunu” söyledi.

Peder Giacomo Costa SJ, heykeli hiç görmediğini iddia etti, ancak yine de, “hayatı getiren ve yaşamı temsil eden yerli bir kadın” olarak yorumladı. Söz konusu heykelin “ne kutsal ne de put” olduğu konusunda ısrar etti.

Acaba Ruffini ve Costa, heykelin Aziz Petrus Meydanı’nda ilahilerle onurlandırılıp secdeye kapanılarak heykele tapınılmasını ve "piskoposların" omuzlarında Sinod salonuna kadar geçit töreninde taşmasını nasıl açıklıyor?

#newsAdqlkymfhe