Clicks14
lv.news

Gibsons atbalsta no amata atceltos priesterus: “Bīskapi ir algotņi”

Mels Gibsons atbalstīja 10. septembra Čikāgas rožukroņa mītiņu “Koalīcija atceltajiem priesteriem”, tostarp “apturēta” Tēvs Džeimss Altmens.

Gibsons nosodīja, ka bīskapi, kas vajā savus priesterus, pieļauj jebkādas muļķības, "bet, ja kāds no viņu priesteriem izsaka kaut ko līdzīgu pareizticībai, viņi sāk darboties" un "izslēdz viņu no kalpošanas".

Gibsons to sauc par "balto mocekli" un "ļoti dziļas Baznīcas slimības" pazīmi. Viņš piekrīt arhibīskapa Vīgano patiesībai, ka posts sākās ar neveiksmīgo Vatikāna II.

Kad Gibsons vēlējās atbalstu savām 2004. gada Kristus ciešanām, viņš vērsās pie ASV bīskapiem: „Šie vīrieši nevarēja pietiekami ātri no manis aizbēgt, un visi, izņemot dažus, pagrieza man muguru.” Tādā veidā viņi atklāja, kas viņi bija: "diezgan neķītrs ķekars - un neizskatās, ka kaut kas būtu mainījies."

Gibsons atceras labos, vecos priesterus, kurus septiņdesmitajos gados vajāja bīskapi, jo viņi redzēja, kādu kaitējumu rada Jaunā liturģija un bezjēdzīgās Vatikāna II izmaiņas, un sāka rīkoties.

Neskatoties uz to, ka viņš ir "diezgan grēcīgs", Gibsons apliecina, ka zina "atšķirību starp ganu un algotni", piebilstot, ka "es domāju, ka lielākā daļa šo bīskapu ir tikai algotņu bars".

#newsDdeidzuzke