Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks795
Marki
91

Pád Římské říše.

Hodnocení příčin pádu velké mocné říše Edwardem Gibbonem z roku 1776:

1. Valná většina obyvatel preferuje zábavu před prací.
2. Tradiční role otců jako živitelů rodiny je zpochybňována, množí se rozvrácené vztahy a svobodně žijíci matky bez otců.
3. Senioři jsou zanedbávání. Lidé pečuji o domácí mazlíčky více než o svoje staré rodiče.
4. Literatura a umě...ní se stávají bezduchými. Vytváří se planá zábava za každou cenu. Takzvaná umělecká díla jsou ošklivá, nevkusná, nic neříkající, ale přesto za ně bohatí zaplatí horentní sumy.
5. Čestná vojenská služba vlasti je odmítána, zpochybňována vysmívána a posléze zákonem zrušena. Armádu tvoří nájemní žoldneři.
6. Lidé pilně pracující jsou zesměšňováni a jako vzor se staví prázdní pokrytci, populisté, pochybní umělci a takzvané celebrity.
7. Daňové zatížení obyvatelstva stále roste a stát přerozděluje neúměrně vysoké částky. Lidé se nebojí nepracovat, protože stát se o ně vždy nějak postará.
8. Úroveň vzdělání rapidně klesá.
9. Státní dluh roste do nikdy nesplatitelné výše.
10. Přestává se vyrábět a pěstovat, protože výroba doma je moc drahá a potraviny a výrobky se dovážejí ze satelitních zemí.
11. Kdo se dostal do pozice, kde může ze státního krást, většinou tak činí. Postižitelnost těchto zločinů je velmi malá.
12. Početí a výchova dětí je vnímáno jako obtěžující a dětí se rodí stále méně.
13. Léty osvědčené metody, chránící poctivé před podvodníky, náhle selhávají.
14. Veřejné funkce se stávají předmětem kořisti zisku. udělují se za úplatky, a kdo je získal, chce z nich kořistit, aby se mu vložený úplatek několikanásobně vrátil.
15. Staletími předků prověřené hodnoty - jako je čest, smysl pro povinnost, zodpovědnost, nadšení pro práci, pro dobročinnost, zápal pro věci veřejné, jsou vysmívány a zesměšňovány.
16. Šíří se cynismus.
17. Šíří se plýtvání, nestřídmost, znevažování znalostí, dovednosti a poctivé práce. 18. Do země přichází velké množství cizinců.
19. Politikové nadbíhají davu, který si vynucuje zábavu a státní podpory (chléb a hry)
20. Občané stále na všechno nadávají.
Zoša
Asi tak: vrána k vráně...
aobubo
asi tak ...
pařez
Zošo, Zošo, vás to ještě pořád drží? Co mě zaujalo na obrazu stvoření Adama v Sixtinské kapli, je podoba Adama se Synem. Vy jste ale zjevně zaujatá něčím, čemu běžný dospělý nevěnuje vůbec pozornost...
superiel
Ten Gibbon by se dnes divil jak dlouho to vydrželo. Moc dobře to popsal.

Něco pro odlehčení:

www.stream.cz/video/832485-povedena…
Zoša
Ano Marki nic ve zlém, ale ono to tak funguje. Jak padne žena padne hradba národa./co jsem se ji napomínala a vidíš co si tím naháčem vykoledovala/
Chudák matka dětí co tančí ty waky a stylle
TULÁK
Na mě se vztahuje v poslední době bod 20.Na některé by se tam taky nějaký bodík našel, myslím. Skandaliczne pożegnanie ks. proboszcza Andrzeja Gereja -w Kościele gra i tańczy zespół …
TULÁK
Četla jsem.Jen mám výhrady k autorovi, který se prý rozešel s křesťanstvím a byl zapálen pro osvícenství.Četl antickou a francouzskou literaturu.Někteří kritizují konzumní společnost, ale křesťany ještě nejsou.Jinak se trefil dobře.
Jovana
Staletími předků prověřené hodnoty - jako je čest, smysl pro povinnost, zodpovědnost, nadšení pro práci, pro dobročinnost, zápal pro věci veřejné, jsou vysmívány a zesměšňovány
Jovana likes this.
Marki
Není vám to povědomé?