pl.news
11939

Roche próbuje uratować Traditionis Custodes kłamstwami

"Normalna forma" Rytu Rzymskiego znajduje się w dokumentach publikowanych od Vaticanum II, powiedział TvSvizzera.it 14 listopada arcybiskup Arthur Roche, Prefekt Liturgii.

Roche powtarza fałsz, że Komisja Ecclesia Dei i Motu Proprio Benedykta Summorum Pontificum zostały ustanowione w celu zachęcenia Stowarzyszenia Piusa X do powrotu do pełnej jedności.

Według Roche'a, "Traditionis Custodes" Franciszka mówi: "OK, ten eksperyment nie do końca się powiódł". Dlatego "wróćmy do tego, czego Sobór wymagał od Kościoła".

"To, co powstało w 1570 roku było całkowicie odpowiednie dla tamtych czasów", opowiada Roche . "To, co powstaje w obecnym wieku jest również całkowicie odpowiednie dla tamtych czasów".

Twierdzenia Roche'a zawierają cztery rażące błędy:

1. Benedykt XVI kilkakrotnie oświadczył, że NIE wydał Summorum Pontificum, aby osiągnąć jedność z PiusemX.
2. Novus Ordo z 1969 roku NIE jest reformą liturgiczną Vaticanum II, która została wyrażona w krótkotrwałym Mszale Rzymskim z 1965 roku.
3. Rytuał Rzymski NIE został "wyprodukowany" w 1570 roku, a raczej sięga on czasów Apostołów, został lekko zmodyfikowany przez Grzegorza I (+604), i dopiero utwierdzony jako Mszał Rzymski przez Piusa V (1572).
4. Liturgia, która obecnie istnieje w Kościele posoborowym, jest jeszcze bardziej oddalona od Novus Ordo niż Msza Trydencka.

Ponieważ te fakty są powszechnie znane, jest oczywiste, że Roche celowo ogłupia swoich słuchaczy.

#newsMuvwrtzgii

CÓRKA MARYI
Teofil Michalski shares this
18
Arcybiskup Watykanu: Eksperyment" z tradycyjną mszą łacińską nie zakończył się sukcesem w pojednaniu FSSPX