Irlandia dyskutuje o zniesieniu praw własności osobistej. Czy jesteśmy następni?

Marie Hawthorne
Uchodźcy napływają z Ukrainy od lutego. Około 5,5 mln Ukraińców opuściło kraj do 2 maja 2022 r. Wielu uchodźców wyjechało do krewnych za granicą, co wydaje się naturalne. Ale co z milionami bez osobistych kontaktów za granicą? Nie dziwi więc, że politycy w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych szybko otworzyli swoje granice. Jednak zapewnienie natychmiastowego zakwaterowania tak wielu osobom stanowi ogromne wyzwanie logistyczne. 5+ milionów to po prostu dużo ludzi. Zasoby w wielu krajach europejskich zostały już wyczerpane przez fale uchodźców z rozdartych wojną obszarów Bliskiego Wschodu. Tak więc niektóre kraje europejskie oferują pieniądze gospodarstwom domowym, które dobrowolnie przyjmują ukraińskich uchodźców.

Co może się tu nie udać?
Po pierwsze, nie każdy otwierający swoje domy jest Dobrym Samarytaninem. Każdy naród ma drapieżników, a kiedy opuszczasz swój dom z obawy przed przemocą, możesz po prostu uciekać od jednego zestawu problemów do drugiego. W ciągu miesiąca od brytyjskiego programu płacącego gospodarstwom domowym 350 funtów miesięcznie na przyjęcie uchodźców, uchodźczynie poprosiły o powrót do domu po niechcianych zalotach seksualnych. Dla irlandzkich gospodarzy obietnica wynagrodzenia jeszcze się nie spełniła. Nawet w najlepszych okolicznościach, z uprzejmymi gospodarzami i niewymagającymi gośćmi, napięcia wzrosną, gdy nagromadzą się rachunki. A brak zapłaty to tylko wierzchołek bardzo dziwnej góry lodowej. W 2021 r. przed irlandzkim ustawodawcą pojawił się projekt ustawy rozszerzający zdolność irlandzkiego rządu do zajmowania prywatnych nieruchomości w imię „dobra publicznego”.

Jest to podobne do koncepcji "eminentnej domeny" w Stanach Zjednoczonych. „Dominacja wybitnych” zaczęła się już w czasach kolei. Nie wszyscy właściciele ziemscy chcieli sprzedać je rządowi USA, ale rząd uznał koleje za tak istotne dla rozwoju kraju, że przyznał sobie prawo do " eminentnej domeny", czyli prawo do ogłaszania konfiskaty niektórych nieruchomości niezbędnych dla dobrobytu narodu. Z perspektywy czasu wydaje się głupie, że grupa wściekłych rolników ze środka Równin była w stanie pokrzyżować plany deweloperów ze wschodniego i zachodniego wybrzeża. Ale bez zdolności rządu do przymusowego przejmowania własności dla przedsiębiorstw kolejowych mogłoby się to wydarzyć. Ale oczywiście politycy i baronowie kolejowi nie dopuścili do tego, a "eminentna domena" nie ograniczała się też do dróg i torów kolejowych. Dziś jest regularnie używany do buldożowania dzielnic o niższych dochodach w cennych obszarach miejskich, aby umieścić w nich obszary handlowe lub drogie domy dla bogatych ludzi. Wielka Brytania i Irlandia mają ogólnie bardziej rygorystyczną ochronę własności, ale to się zmienia. I nie można nie zastanawiać się nad czasem. 22 kwietnia minister sprawiedliwości Irlandii, Helen McEntee, ogłosiła , że nie będzie ograniczeń co do liczby uchodźców ukraińskich, które Irlandia przyjmie. Należy pamiętać, że Irlandia jest małym wyspiarskim krajem z około 5,04 milionami mieszkańców . Otwarcie drzwi małego kraju, jakim jest Irlandia, dla populacji uchodźców większej niż sam naród, wydaje się szalone.

Ale robi się coraz bardziej niepokojąco.
W oświadczeniu McEntee, że Irlandczycy nie ograniczą liczby przyjmowanych uchodźców, powiedziała również: „. . .Rząd będzie unikał, jeśli to możliwe, zmuszania ludzi lub przedsiębiorstw do oddania własności lub otwarcia swoich domów dla ukraińskich uchodźców.” Zwróć na to uwagę „jeśli to możliwe. Rząd irlandzki niczego tu nie obiecuje.
I dodała: „Każda opcja jest badana. . . Chcemy zachęcać ludzi do zgłaszania się, a nie zmuszać kogokolwiek do rezygnacji z własności lub mieszkania”. Tak więc irlandzki rząd uchwalił ustawę wzmacniającą jego zdolność do zajmowania prywatnej własności na rok przed potencjalną potrzebą przejmowania prywatnej własności w imię uchodźców mieszkaniowych.

Dlaczego,Irlandczycy mieliby to sobie zrobić?
I dlaczego tak się dzieje z Ukraińcami? Nie jestem nieczuły wobec uchodźców. Znam ich na tyle osobiście, że wiem, że nie chcą być uchodźcami. Chcą wrócić do domu. Nie chcą się asymilować. Czują, że narzucono im zmiany (ponieważ tak się stało). Chcą wrócić do tego, co uważają za „normalne”. Jeśli uchodźcy naprawdę nie mogą wrócić do domu, należy dołożyć wszelkich starań, aby utrzymać ich jak najbliżej „domu” (w Polsce lepiej nie, w Rosji bliżej dopow.) , w kulturach jak najbardziej zbliżonych do ich własnej. Trudno jest prosperować po traumie, a następnie wykorzenieniu kulturowym. To nie jest niemożliwe. Ale to jest naprawdę trudne. Kraje przyjmujące nie mogą po prostu zakładać, że tak się stanie. A jednak irlandzki rząd pędzi naprzód z pełną siłą. W rzeczywistości otworzyli więcej miejsc w szkołach, niż Ukraińcy są gotowi przyjąć. Ukraińcy do tej pory wahali się, czy zapisać swoje dzieci do szkół, prawdopodobnie dlatego, że większość z nich ma nadzieję, że niedługo wróci do domu. Ale rząd irlandzki, a także UE, zdają się zakładać, że Ukraińcy będą koczować przez lata.

Więc znowu, dlaczego Irlandczycy?
Czy rząd irlandzki sam wpadł na pomysł zajęcia nieruchomości w imię uchodźców mieszkaniowych, czy też inne siły w grę wchodzą? Czy ta sytuacja wysuwa się na czoło w Irlandii, ponieważ od 2020 r. okazały się tak zgodne z innymi globalnymi ruchami? Podobnie jak wiele innych krajów europejskich, Irlandia zakończyła wszystkie mandaty Covid w styczniu 2022 r . Irlandczycy z dumą przypisują swoje ponowne otwarcie chęci zaszczepienia prawie całego kraju. Irlandia szczęśliwie chwali się, że 93% populacji jest najbardziej zaszczepionym krajem w Europie. W przeciwieństwie do wielu innych krajów, takich jak Stany Zjednoczone, które musiały polegać na kombinacji zachęt (bilety na loterię, darmowe pączki itp.) i nakazów gróźb („bez ciosu, bez pracy”), irlandzcy obywatele chętnie ustawiali się w kolejce , "bez przymusu". Pod pewnymi względami nie jest to zaskakujące. Irlandia od lat jest domem dla wielu firm biologicznych i farmaceutycznych, a sektor wciąż się rozwija. Dwadzieścia lat temu w Irlandii znajdowało się około 50 firm biofarmaceutycznych. Od 2022 r. gości ponad 300 . W Irlandii firmy te są zaufanymi instytucjami.

Ich zaufanie jest nie na miejscu.
Nie wiem, ile trafia do prasy irlandzkiej, ale wiem, że w Stanach Zjednoczonych zgromadzono wystarczająco dużo dowodów, by otworzyć oczy każdemu, kto jest ciekawy przemysłu farmaceutycznego. Pfizer nosi nieprzychylne zaszczytne miejsce, zapłaty zasądzonej największej ugody kryminalnej w historii . A każdy, kto chce naprawdę zagłębić się w relacje między wielką farmą a wielkim rządem, może kupić skrupulatnie zbadaną książkę RFK Jr. „ Prawdziwy Anthony Fauci” . Tak więc, rozsądnie lub nie, Irlandczycy przez ostatnie dwa lata nie sprawiali kłopotów centralnym planistom. A strasznie wielki centralny planista, Klaus Schwab ze Światowego Forum Ekonomicznego , słynie teraz z powiedzenia: „Do 2030 r. nie będziesz nic posiadać i będziesz szczęśliwy”. Zalanie małego kraju zdesperowanymi ludźmi, a następnie wrzucenie gigantycznego klucza francuskiego w prawa dotyczące własności nieruchomości, wygląda jak duży krok w kierunku uczynienia obywateli kraju „niczego nie posiadającymi”.

Czy to może być jakiś test, program pilotażowy?
Pięć lat temu pomyślałbym, że to szaleństwo. Ale czas wciąż pokazuje, że teoretycy spiskowi mieli rację , więc przyjrzyjmy się temu nieco bliżej. W październiku 2019 r. Światowe Forum Ekonomiczne, Fundacja Billa i Melindy Gatesów oraz różni przywódcy rządowi wzięli udział w wydarzeniu 201 , symulacji mającej na celu przećwiczenie reagowania na pandemię. Dwa miesiące później wszyscy patrzyliśmy, jak Covid zaczął się rozprzestrzeniać (w mediach dopow.). Przez następne dwa lata żyliśmy w zarządzanym chaosie. Nie dlatego, że choroba była szczególnie śmiertelna (znacznie ponad 99% osób poniżej 70. roku życia, które ją zarażą, przeżyje), ale z powodu działań rządu na całym świecie (to te działania były śmiertelne dopow). Wiele osób zgodziło się na środki przez pierwsze kilka miesięcy tylko dlatego, że Covid był tak nowy. Ale w miarę upływu czasu środki wydawały się bardziej arbitralne. Na przykład w moim stanie mandat na maskę otrzymaliśmy dopiero po osiągnięciu szczytu liczby przypadków. Naturalnie hrabstwa wiejskie po prostu zignorowały ten mandat, ale dziwnie było wchodzić na obszary miejskie i widzieć zamaskowanych ludzi, gdy w tym samym czasie wszyscy wiedzieliśmy, że liczba przypadków spada. Lata 2020 i 2021 wydawały się być pionkiem w grze prowadzonej przez urzędników państwowych. Ale to nie była gra. Stres był prawdziwy. Oba pogrzeby, w których uczestniczyłem w 2021 roku, nie były związane z Covid, ale z nadużywaniem substancji. Stres na zwykłych ludzi na całym świecie stał się nie do zignorowania, a w 2022 roku mandaty zaczęły spadać jak muchy.

Byłem szczęśliwy.
A potem, niemal natychmiast, Rosja najechała Ukrainę i nastąpił chaos. Zamiast nienawidzić antyszczepionkowców , teraz powinniśmy nienawidzić Rosjan, a mój sklep spożywczy znów jest w połowie pełny, choć tym razem nie ma pretensji, że w najbliższym czasie wszystko wróci do normy. Ten chaos został zaaranżowany. Globalne elity nie ukrywały, że chcą, aby jednostki w krajach Pierwszego Świata drastycznie obniżyły swój standard życia. Wszystkie wydarzenia ostatnich dwóch lat – arbitralne zasady, wymuszone interwencje medyczne, zakłócenia łańcucha dostaw, a przede wszystkim ekspansja władzy rządowej – wszystko to wskazuje na gwałtowny spadek jakości życia. Światowe Forum Ekonomiczne bardzo poważnie podchodzi do tego, że „nic nie posiadamy”. Wydarzenia ostatnich dwóch lat były środkiem do tego celu. W Irlandii jeszcze nie rozpoczęto przymusowych przejęć własności prywatnej. Ale ramy prawne zostały określone w zeszłym roku, a w tym roku, jeśli wystarczająco dużo Ukraińców zaleje kraj, rząd może mieć swoją wymówkę. Wielu z nas w alternatywnych mediach przez ostatnie dwa lata upierało się, że nie możemy zastosować się do naszej drogi wyjścia z ucisku. Irlandczycy próbowali dostosować się do wyjścia z kryzysu Covid i to może być ich nagroda: zostać królikiem doświadczalnym w następnej grze, symulacji globalnych elit, czy jakkolwiek chcesz to nazwać.

Czy myślę, że tak się stanie w USA?
Zdecydowanie mamy własną nieograniczoną falę zdesperowanych ludzi przekraczających granicę, którą rząd wydaje się ignorować. Myślę, że kryzys migracyjny jest jedną z wielu sytuacji wykorzystywanych do destabilizacji Stanów Zjednoczonych I zanim zostanę oskarżony o ksenofobię czy coś takiego: nie sądzę, żeby migranci na południowej granicy byli źli, tak jak nie sądzę, żeby Ukraińcy planowali irlandzką inwazję. Myślę, że świat jest pełen zdesperowanych ludzi, których wykorzystuje niewielka liczba bardzo złych ludzi do tworzenia chaosu. Ukraińcy i Irlandczycy nie powinni być wrogami. Amerykanie i ci z Ameryki Środkowej i Południowej nie powinni być wrogami.

Powinniśmy przyjrzeć się, w jaki sposób jesteśmy rozgrywani przeciwko sobie.
Powinniśmy spędzać więcej czasu na pytaniu, dlaczego w różnych krajach sytuacja potoczyła się tak źle, że tak wielu ludzi jest skłonnych podjąć ryzyko ucieczki. Może być za wcześnie na panikę w związku z przejęciem mienia, ale nigdy nie jest za wcześnie, aby zwracać na to uwagę. Tak, Irlandia jest małym, odizolowanym krajem ze stosunkowo niskimi wskaźnikami posiadania broni w porównaniu z USA. Ale wszyscy jesteśmy połączeni i to, co dzieje się w małych narodach świata, wpływa na nas wszystkich. Być może najlepszą rzeczą do zrobienia w tej chwili jest po prostu zwrócenie uwagi na te ciche zagrożenia i potencjalne nadużycia. Możliwe, że jeśli wystarczająca liczba Irlandczyków poczuje się zachęcona przez społeczność międzynarodową, zdobędzie pewność, że wyznaczą sobie realistyczne granice w zakresie mieszkalnictwa dla uchodźców i odmówią zawładnięcia ich nieruchomościami przez państwo. Nie możemy zastosować się do naszego wyjścia z tego.

Co myślisz?
Czy uważasz, że Irlandia jest wykorzystywana jako poligon doświadczalny? Czy spodziewasz się, że własność osobista zostanie przejęta od niechętnych właścicieli domów w imię dobra publicznego? Czy moglibyście przewidzieć, że coś podobnego wydarzy się w USA, jeśli pozostaniemy na naszej obecnej ścieżce? Posłuchajmy twoich przemyśleń w komentarzach.

Marie Hawthorne Ireland is Discussing Abolishing Personal Property Rights. Are We Next?
marek kisiel
z deszczu pod rynne nie dziwi nic zachod byl obiecanym rajem i wolnoscia spod okupacji sowietow o ironio teraz ten zachod jest smiertelnym wrogiem a pomoc przyjdzie ze wschodu doswiadczymy tego niebawem
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
marek kisiel
Pomocy powinniśmy oczekiwać tylko z Góry. Nie ma co liczyć na pomoc, ani ze wschodu, ani z zachodu, ale tylko z Nieba. Trzeba złapać za Różaniec i prosić o to pokornie Matkę Bożą .
Anna Ewa Drewing shares this
6
Andreios
Polska wyrwała się z szpon komunizmu aby wylądować w marksistowskiej UE. Super wymiana.
Edward7
Szerzenie strachu przed "zmianami klimatycznymi", "pandemiami", wojnami zastępczymi i planowaną destrukcją gospodarczą: Amunicja potrzebna do zbudowania "NWO"
Gary D. Barnett

Jak ktokolwiek rozsądna osoba, patrząc na dzisiejszy kraj i świat, może nie zrozumieć, że wszystko, co się dzieje, zostało celowo zaplanowane i zainscenizowane, aby stworzyć warunki umożliwiające wprowadzenie globalnego …More
Szerzenie strachu przed "zmianami klimatycznymi", "pandemiami", wojnami zastępczymi i planowaną destrukcją gospodarczą: Amunicja potrzebna do zbudowania "NWO"
Gary D. Barnett

Jak ktokolwiek rozsądna osoba, patrząc na dzisiejszy kraj i świat, może nie zrozumieć, że wszystko, co się dzieje, zostało celowo zaplanowane i zainscenizowane, aby stworzyć warunki umożliwiające wprowadzenie globalnego panowania poprzez "Nowy Porządek Świata" (przez Wielki Reset) Wydaje się to niemożliwe, ale większość ludzi nadal nie jest świadoma tej prawdy i dobrowolnie stała się niewolnikami, nawet jeśli nie jest w stanie zrozumieć własnego współudziału w tej haniebnej transformacji ludzkości. Oznacza to, że większość ma niewielkie lub żadne pojęcie o zasięgu tego spisku, który ma na celu zapanowanie nad światem, i ignoruje niepodważalne dowody, które znajdują się tuż przed ich oczami.

Do wszystkiego się przyznano, wszystko zostało otwarcie przepowiedziane, odegrane w "symulacjach" i przekazane z dużym wyprzedzeniem przed faktycznymi wydarzeniami fałszywej flagi lub potwornymi zmianami w polityce społecznej (problem-reakcja-rozwiązanie) wprowadzonymi przez kontrolerów państwowych. Jest to najbardziej niepokojące, ponieważ wskazuje, że obojętność pochłonęła ludzkość do tego stopnia, że współczesne społeczeństwa są niczym więcej niż zbiorową masą tchórzy. To w istocie jest sedno sprawy; podstawa upadku cywilizacji, o którym tak swobodnie mówią tacy ludzie, jak Maurice Strong, Henry Kissinger, Margaret Sanger, Bill Gates, Klaus Schwab, władcy i prezydenci, politycy, kontrolowane media i wielu innych zaangażowanych w globalistyczne, eugeniczne i depopulacyjne wysiłki, do których dążą rządzące "elity".

Większość z nas jest codziennie w taki czy inny sposób zatruwana, czy to psychicznie, czy fizjologicznie; nasze systemy odpornościowe są niszczone, nasze zapasy żywności eliminowane, ciała ludzi są niszczone przez eksperymentalne zastrzyki z trującej broni biologicznej, nasze źródła utrzymania są niszczone, nasza własność odbierana, nasza gospodarka bankrutuje, a nasza wolność jest kradziona. Wszystko to i jeszcze więcej dzieje się z powodu dobrowolnej kapitulacji bezsilnego tłumu, zwanego obywatelami. Zdecydowana mniejszość, która rozumie, co się naprawdę dzieje; ci, którzy faktycznie nie są temu posłuszni i nie zgadzają się na to, i nadal walczą z tyranią, są uczciwymi ofiarami tego oszustwa. Większość pozostałych jest współwinna...

Ten plan globalnego panowania oraz chęć całkowitego przekształcenia i zniszczenia obecnego systemu zachodniego na rzecz totalnej kontroli technokratycznej jest celem, do którego dążono od dziesięcioleci, a jego realizacja nabrała tempa wraz z oszustwem zwanym "pandemią koronawirusa" w 2020 roku. Od czasu pojawienia się tego oszustwa, jeden stan zagrożenia lub odwrócenie uwagi od innych spraw było wykorzystywane do ogłupiania nieświadomych mas, aby się podporządkowały. W każdym przypadku większość społeczeństwa chwytała przynętę i bez większego oporu akceptowała wszystkie kłamstwa, a czyniąc to, dobrowolnie wkraczała w sferę niewolnictwa, tak jak chciały tego i oczekiwały złe klasy rządzące i polityczne.

To, co zaczęło się od fałszywego "wirusa", przerodziło się w katastrofę gospodarczą, ekspansję monetarną i zniszczenie gospodarki, totalną inwigilację, drakońskie nakazy kontroli, zainscenizowane i dozwolone niepokoje społeczne, masową inflację i chaos społeczny. Następnie pojawiły się tak zwane "warianty" po "wariancie", co było niemożliwe, ponieważ żaden "wirus świdrowy" nie został nigdy pobrany od jednego chorego człowieka i odpowiednio wyizolowany lub zidentyfikowany. Nigdy nie istniał. Każdy tak zwany szczep wprowadzał nowe blokady i wymogi zgodności, a także był wykorzystywany do utrwalania oszustwa. Niewiarygodne bańki rynkowe na rynku nieruchomości, akcji i obligacji stały się oczywiste i bardzo szybko przyniosą szkodę większości zwykłych ludzi. Po tym, jak to oszustwo najwyraźniej się skończyło, choć nadal jest wykorzystywane do wywoływania strachu, zainscenizowano wojnę zastępczą pod fałszywą flagą na Ukrainie, aby zmobilizować tłumy do kolektywnego poparcia tego, co było udawane jako agresywna wojna Rosji z Ukrainą, która w rzeczywistości zawsze była operacją kontrolowaną przez USA i NATO. Ta nowa polityczna sztuczka okazała się tak skuteczna, że w ciągu jednej nocy większość świata zmieniła kolor na żółty i niebieski; przypomniało to, że zwykli ludzie niewiele różnią się od lemingów pędzących nad urwiskiem. Wraz z tym pojawiły się planowane niedobory żywności i energii oraz oczywiście ciągła hiperinflacja podstawowych produktów niezbędnych do życia; przynosząc więcej zniszczeń gospodarczych i materialnych, przerw w dostawach, głodu i oczywiście więcej strachu, podziałów i tyranii.

Podczas gdy to wszystko się dzieje, celowe oszustwo "zmian klimatycznych" wywołane przez człowieka nieustannie nabiera rozpędu, ponieważ zawsze będzie podporą przyszłych nadużyć i kontroli ze strony władców i ich pionków w polityce i mediach głównego nurtu. Podczas gdy kontrolerzy niszczą gospodarki, dziesiątkują wszystkie źródła i produkcję żywności wysokiej jakości, eliminują ogromne ilości energii podtrzymującej życie, wyrządzają ogromne szkody środowisku naturalnemu i jego niezbędnym do życia zasobom, realizują programy eugeniczne i podejmują wysiłki na rzecz depopulacji, większość ludzi nadal przyzwala na wszystkie rozkazy i propagandę, będąc całkowicie przywiązana i uzależniona od swoich telefonów komórkowych oraz apatycznego i żałośnie udawanego życia. Wszystko to świadczy o upadku ludzkości i wzroście znaczenia technokratycznych oligarchów.

Spiralny spadek zdrowego rozsądku wydaje się być nową "normą", a powrót do choćby odrobiny inteligentnej myśli i wolności jest w tym momencie bardzo odległy. To nie jest wyrażany cynizm, rozumiecie, ale akceptacja rzeczywistości, jakkolwiek żałosna by ona nie była. Skrajne idiotyzmy i bardzo nierealistyczne poglądy pochłonęły społeczeństwo i pozostawiły je na łasce jego panów. Nie da się temu zaprzeczyć, jeśli choć raz ma zostać zaakceptowana uczciwość i prawda.Co będzie następnym krokiem? Gary D. Barnett