Clicks1.8K
ciasteczkowy potwór
3

"Mafia homoseksualna trzęsie Kościołem"

Tak twierdzi znany polski duchowny.
Jak sobie kuria nie dawała rady z homoseksualizmem księdza, to go przerzucała do Rzymu - twierdzi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski z Krakowa, wcześniej znany z głośnych żądań lustracji duchownych - informuje gazeta.pl.
Tajemnicę "mafii homoseksualnej" w Kościele katolickim Isakowicz-Zalewski ujawnia w książce "Chodzi mi tylko o prawdę"- wywiadzie-rzece, który przeprowadził z nim szef ultraprawicowej Frondy.pl Tomasz Terlikowski.

Chociaż książka nie trafiła jeszcze do księgarń to już pierwsze opublikowane jej fragmenty dotyczące homoseksualizmu zbulwersowały wielu duchownych.
Im wyżej, tym gorzej. Lektura akt bezpieki pokazała mi, że ten wątek przewija się niemal bez przerwy - odpowiada ks. Isakowicz-Zalewski na pytanie o to czy homoseksualizm jest wśród duchownych problemem.
Dodaje, że jeśli po skierowaniu do Watykanu nic się nie zmieniało, to księdza wysyłano na placówkę dyplomatyczną. Zdaniem krakowskiego duchownego to pokazuje ogromne przyzwolenie Kościoła na homoseksualne skłonności przedstawicieli kleru.

Ks. Isakowicz-Zaleski mówi, że lobby gejowskie w Watykanie ma ogromne wpływy, a jednocześnie "bardzo dobrze się maskuje, ukrywa i trzyma razem". Krakowski ksiądz twierdzi wręcz, że preferencje seksualne decydują o awansach w hierarchii kościelnej.
Dodaje, że zna "przypadek jednej z kurii, w której od biskupa do kamerdynera pracują wyłącznie osoby o takiej skłonności". Natomiast w parafiach "zna przypadki długotrwałych romansów pomiędzy księżmi".
mniejszy
Ja też
tahamata
Popłakałem się ze śmiechu: "szef ultraprawicowej Frondy.pl Tomasz Terlikowski." 👏 😀
mniejszy
Czy to nie jest przedruk z GW-na? 🤦 Gratuluję.
Tu masz źródełko
www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/terlikowski:_jak_obrzydzic_ksiedza_isakowicza-zaleskiego_19823