Clicks1.1K
pl.news
1

Kardynał Ladaria: dzisiejsze błędy doktrynalne "nie martwią"

Błędy doktrynalne dzisiejszego Kościoła "nie martwią" tak bardzo, jak [rzekomy] "brak głębszej refleksji" w sprawie "dialogu ze współczesnością".

Tak powiedział kardynał Luis Ladaria, prefekt Kongregacji Doktryn Wiary, do argentyńskich biskupów w czasie ich niedawnej wizyty Ad-Limina (28 kwietnia – 4 maja).

Arcybiskup Víctor Fernández, ghost writer i ekspert ds. całowania papieża Franciszka ujawnił to w internetowym raporcie z wizyt Ad-Limina.

Ladaria przeszedł do szerokiej odpowiedzi na wątpliwości o "hierarchię prawd", która "zaprasza do myślenia o różnych doktrynach w świetle tych najważniejszych".

"Dialog ze współczesnością" dla modernistycznego Watykanu oznacza adaptowanie doktryny katolickiej tak, żeby zadowoliła możnych.

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsWhzhqjeyge
Weronika....S
Niektórych jednak błędy doktrynalne martwią, i to bardzo, bo to zdrada odwiecznego nauczania Kościoła i jednocześnie nauczania Chrystusa. Drogą Kościoła jest Chrystus, a nie człowiek, stąd też pamiętne słowa ,,człowiek drogą Kościoła,, to posoborowy błąd, jednakże takie założenie realizuje się po SWII, co znajduje wyraz w wypowiedzi rzeczonego kardynała.