Clicks66
lt.news

Sinodo pusiaukelėje: Vatikanas apsimetė nežinąs apie Pachamamos statulą

Medinė Amazonės sinodo Pachamamos skulptūra yra „tik moters skulptūra, reprezentuojanti gyvenimą“, spalio 16-osios sinodo spaudos konferencijos auditoriją bandė apkvailinti Vatikano komunikacijos dikasterijos prefektas Paolo Ruffini.

Ruffini pažadėjo „gauti informacijos“ apie menininką ir iki pusės apsinuoginusios dievaitės, atrodančios lygiai kaip bet kokia kita andų dievaitės Pachamamos skulptūra, reikšmę bei idėją.

Ruffini išreiškė savo „asmeninę nuomonę“ ir teigė, jog „ieškoti pagoniškų simbolių skulptūroje reiškia matyti blogį ten, kur jo nėra“. Taip dvasininkas netiesiogiai apkaltino Vatikaną dviprasmiškų idėjų skleidimu, taip pat pateikė, jog „kai kurie istoriniai dalykai turi daugybę skirtingų interpretacijų“.

Dvasios tėvas Giacomo Costa SJ teigė niekada gyvai nėra nematęs statulos, tačiau vis tiek šią interpretavo kaip „vietinę moterį, kuri įžiebia gyvybę ir atstovauja gyvenimą“. Figūra „nėra nei šventa, nei pagoniška“, primygtinai tvirtino jis.

Vis dėlto, kaip Ruffini ir Costa paaiškintų faktą, jog skulptūra buvo sulyginama ir garbinama dėl prostitucijos, pagerbta Šv. Petro aikštėje himnais ir panaudota procesijoje, kur buvo nešama į sinodo halę ant „vyskupų“ pečių (vaizdo įrašas apačioje)?

#newsAdqlkymfhe