Coburg
11K

Zemetrasenie v Lurdoch

AKTUÁLNE: Významné kresťanské pútnické miesto zasiahlo zemetrasenie. Epicentrum bolo pri Lurdách

Včera 14:04Veronika Salayová

21. mája 2024 krátko predobedom zasiahlo jedno z najväčších pútnických miest v Európe pomerne silné zemetrasenie s magnitúdou 4,4. Epicentrum bolo len kúsok od Lúrd.

Dnes o 11.23 h nastalo pomerne silné zemetrasenie v epicentrom pri Lurdách vo Francúzsku. Epicentrum nastalo približne 8 km od posvätného miesta a asi 4 km od mesta Bagnères-de-Bigorre.

Zemetrasenie v tejto lokalite dosiahlo silu 4,4 magnitúdy, ako uvádza Európske stredomorské seizmologické centrum (EMSC). Obyvatelia, ale aj pútnici otrasy pocítili a poriadne ich vystrašili.

Svedkovia pocítili zemetrasenie v okruhu až 100 km od epicentra, pričom najviac hlásení prichádzalo práve z Lúrd. Škody ani zranenia podľa dostupných informácií zaznamenané neboli.

zaznamenané svedectvá zemetrasenia, zdroj: EMSC

V tejto lokalite sa síce zemetrasenia neobjavujú často, ale z času na čas sa v okolí Lúrd objaví slabšie zemetrasenie. Oblasť je totiž náchylná na slabé zemetrasenia, zväčša dosahujú magnitúdu do 2,0.

Lurdy − posvätné miesto kresťanov

Lurdy patria k najvýznamnejším kresťanským pútnickým miestam v Európe. Denne sem prídu stovky veriacich a pútnikov nielen z Európy, ale aj z celého sveta.

Zdraví aj chorí sem prichádzajú s cieľom uzdraviť svoju dušu, naplniť sa pokojom a posilniť sa vo viere. Toto miesto má podľa mnohých veľmi duchovnú atmosféru, prináša pokoj a uzdravenie tela i duše.

Biskup Laurence 18. januára 1862 vydal dekrét, v ktorom v tejto oblasti priznal zjaveniam nadprirodzený charakter, a potvrdil, že zjavenia sú pravé a veriaci im môžu veriť.

Odvtedy sú Lurdy jedny z najvýznamnejších a aj najobľúbenejších pútnických miest na svete.

Preberanie obsahu

AKTUÁLNE: Významné kresťanské pútnické miesto zasiahlo zemetrasenie. Epicentrum bolo pri Lurdách
Lili Cs
Čítala som posolstvo od australskej vizionarky ... kde ježiš hovorí o tom že prírodne katastrofy sú prejavom Božej spravodlivosti ktorá dopadá na ludstvo...